Skocz do zawartości
sir Afeen

KIT CAR

Rekomendowane odpowiedzi

signum...?? bleee...:)

 

hehehe a co do replik to porshe 911 z silnikiem od garba buhehehehe to pewnie ma przyspieszenie gorsze od kaszla...:lol:

 

to tak samo jakby do mustanga wsadzic silnik golfa R4 tdi....buehehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze tej nowej vectry jest teraz 'jak psow' ... strasznie duzo i troche mi sie znudzily ... no ale signum ... ah signum

widac calkiem udana ta vectra skoro ja ludzie biora 8)

No to racja tych vectr jest pełno tak samo Nissanów Primera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tyl ...

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

...tylko bez (ż)aluzji

 

czyż to nie jest najbardziej udany model opla EVER ?

tyl zasluguje na oscara a przod to juz przetrenowany temat z vectry ...

.. ale ta cena :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari red jest chyba generalnie kolorem zastrzezonym, Dozeer, wiesz jak to jest?

no ja wiem ze jest zastrzeżone... powiedziala mi to osoba z firmy ktora robi repliki ferrari... tylko mnie zastanawia kiedy to "zastrzezenie" ma miejsce - jak mnie policja zlapie? czy jak? beda sie pytac: "a ma pan zezwolenie na ten kolor" ?: )

Kompletnie bez sensu jest to co piszecie, na pewno tak nie jest widzialem juz wiele kit-carow i replik ferrari w roznych odmianach czerwonego i nigdy nic nie bylo zabronione, jak można kolor zabronić? niedozwolone jest używanie samej nazwy Rosso Corsa a jesli w ogole chodzi o sam kolor to w sensie odmiany lakieru czyli jednej z miliarda odmian czerwonych a nie ze auta na czerwono sobie pomalowac nie mozesz...

 

http://free.of.pl/s/svgaleria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

orientuje sie ktos moze CO dokladnie stoi w przyczepie SCUDERIA FERRARI stojacej pod KYRIAD-em na pl. Zawiszy (wawa)

 

bo wczoraj przyjechal van ciagnac piekna zamknieta lawetke na ferrari ...

moze w Kyriadzie jest jakis szejk ktory przylecial na okecie - nie wiem jak dostarczyl sie do Kyriada w teraz chce Wawe zwiedzic (lub cos w tym stylu) ferrari np. Enzo :] ale chyba z podjazdu nim nie zjedzie. .. wiadomo jak wyglada asfalt w okolicach pl. Zawiszy.

 

dzisiaj przejezdzalem i nadal stal ten furgon z przyczepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor niejest zastrzezony ... ale tylko jest zastrzezony czerwony kolor na autku ferrari... chodzi tu o to ze mozna je malowac na jaki kolor chcesz procz czerwonego... bo jezeli to zrobisz moga ( acz niemusza ) spotkac ciebie niemile sytuacje zwiazane z policja ( o ile sie na tym znaja ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor niejest zastrzezony ... ale tylko jest zastrzezony czerwony kolor na autku ferrari... chodzi tu o to ze mozna je malowac na jaki kolor chcesz procz czerwonego... bo jezeli to zrobisz moga ( acz niemusza ) spotkac ciebie niemile sytuacje zwiazane z policja ( o ile sie na tym znaja ) ...

jakies konkretny oprocz pustego gadania (czytaj nr. patentu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies konkretny oprocz pustego gadania (czytaj nr. patentu)

Dokladnie, ja tam w zyciu takich teorii nie slyszalem widzialem cale multum czerwonych replik i kitcarow podkreslam ferrari ba wrecz zawsze byly czerwone, i wiem na 99,9% ze zastrzezony jest lakier nazwany przez ferrari "rosso corsa" uzywany m. in. do malowania testarossy (nawet jesli go uzyjesz na fiacie 126p) a nie kolor czerwony bo to bzdura do kwadratu ale i tak jest to <span style="color:red;">[ciach!]</span>la do potęgi ntej bo niby kto to ma sprawdzac, policjant nie ma w oczach detektora kilkudziesieciu milionow odcieni koloru czerwonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nieja to powiedzialem - tylko facet ktory robi repliki - zapytajcie go sami : ) nie do mnie z tymi textami, moim zdaniem skoro on robi takie cacka to chyba sie zna co jest opatentowane a co nie... ja uslyszalem od niego takie stwierdzenie

"malowanie replik ferrari na czerwono jest zakazane - mozesz sobie pomalowac na jaki kolor chcesz procz czerwonego... "

nie wiem czy mu chodzilo o jakis konkretny odcien czerwieni czy jak... ale z tego co mi powiedzial, sens wypowiedzi jego jakąs prawde kryje...

 

 

bo to bzdura do kwadratu ale i tak jest to [ciach!] do potęgi ntej bo niby kto to ma sprawdzac, policjant nie ma w oczach detektora kilkudziesieciu milionow odcieni koloru czerwonego.

a no pisalem o tym we wczesniejszym poscie : ) niby jak on to ma sprawdzic?

 

www.kitcar.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

orientuje sie ktos moze CO dokladnie stoi w przyczepie SCUDERIA FERRARI stojacej pod KYRIAD-em na pl. Zawiszy (wawa)  

 

bo wczoraj przyjechal van ciagnac piekna zamknieta lawetke na ferrari ...  

moze w Kyriadzie jest jakis szejk ktory przylecial na okecie - nie wiem jak dostarczyl sie do Kyriada w teraz chce Wawe zwiedzic (lub cos w tym stylu) ferrari np. Enzo :] ale chyba z podjazdu nim nie zjedzie. .. wiadomo jak wyglada asfalt w okolicach pl. Zawiszy.

 

dzisiaj przejezdzalem i nadal stal ten furgon z przyczepa.

W warszawie jest trochę ferrari. 360 modena od Dantecu. 360 spider łocha jakiegoś. 355 mój ojciec niedawno widział. A co do signum i vectr to mi się nie podobają :) A jest ich dużo bo są tanie w porównaniu do innych podobnych aut niemieckich. Innym przykładem jest nowe mondeo ST220. Z zewnątrz fajne, felgi super, ale jechałem takim ostatnio i skóra piękna czarna ale w środku troche "taniego" plastiku. Ale za podobnej wielkości Audi A4 3.0quattro albo BMW 330 trzeba zapłacić +- 200tys. PLN i to bez skóry, bez kilku dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was zastanawia się nad wyorem silnika do kit cara. Najpopularnieszymi jednostkami sa silniki Forda, ale tylko te z tylnonapędowych modeli (Sierra, Scorpio, Granada, Capri). Dlatego, że wszystkie kit cary mają napędzaną tylną oś i problemem jest spiąć silnik od przednionapędowego auta (z reguły ułożony poprzecznie) ze skrzynią od auta RWD. 

Kompletne "naboje" można kupić od około 500 plnów za Fordowski 2.0 V6, przez 2000-3000 plnów za 2.9 V6 EFi do fabrycznie nowego 2.0T cosworth za 50.000 złotych. Ostatnio miałem przejemność jeździć na fotelu pasażera sierrą 4x4 z  motorem coswortha (220KM) i "setki" zbierał się w 6.3s (wskazania z akcelerometru). Zamonotowanie takiego silnika do (lżejszego przecież niż sierra) kit cara może przynieść sporo frajdy, ale tylko temu kto wie co ma pod noga....

Jeśli komuś bardzo zalezy na dźwięku V8, to najłatwiej dostępny jest Roverowski silnik 3.5 V8. Jego masa jest niewiele większa niż Fordowskiego 2.0 V6 (V8 ma blok aluminiowy) więc nie ma problemu z podsterownością. Dla niektórych wadą może być stosunkowo niewielka moc (ok. 150 KM) ale za przyspieszenie i elastyczność odpowiada moment obrotowy, który w przypadku Roverowskiego V8 wynosi 270 Nm przy 2500 obr/min .... Cena? Ok. 3.5-4 tys złociszy

Czy ten silnik Coswortha 2.9l niema przypadkiem 200KM??

Wiem ze seria ma 180KM i jak patrzylem na inne silniki to podawali ze ma 200KM ale moge sie mylic. ;)

2.0l V6 to szukaj dlugo i szczesliwie. ;)

Z tego co wiem to pierwsze modele sierry mialy go wsadzane a seryjnie do Granady byl wstawiany.

Co do V8 to slyszalem ten silnik i nie brzmi jak V8 Chewroleta. Fakt ze jest bardzo leciutki ale taka replika nie sluzy do jezdzenia 150km/h tylko do "przetaczania sie" z miejsca na miejsce i dzwiek tego silnika w tym pomaga.

Ze starszym zalujemy teraz ze posluchalismy wujka i nie kupilismy od kolegi Mustanga z 67-68r. Fakt ze blacharka do wymiany i caly uklad hamulcowy ale silnik w idealnym stanie. Gosciu oddal go za 700zl na zlomowisko. :x :cry: :cry:

Warto go bylo ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dla samego silnika ale ojciec nasluchal sie od wujka ze poco takiego zloma brac ze to nie oplaci sie naprawiac itd. :evil:

 

nie pisałem o 2.9 cosworth, chociaz takie również występowały, więc nei będę się wypowiadał co do mocy jaką posiada. Nie wiem o jakim silniku napisałeś że był wkładany do pierwszych sierrek i seryjnie do Granni? Pisałeś o 2.0 V6? Pchali go też do taunusów (od 1971 roku). I nie wiem dlaczego życzysz szczęscia poszukiwaczom 2.0 V6? Uwierz mi, nie jest problemem znaleźć taki silnik ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...