Skocz do zawartości
fireblade3

Mega chlodzenie powierzne... Cieche i wydajne.. Pomozcie

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiesz na to www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okiem/gigabyte_3dcoolerUltra/strona-1.html ??

Cena ~150 zł

podejrzewam ze powie ze zły :] on koniecznie chce wyrzucic w błoto dodatkowe 150zł jakby co to mozesz mi je na konto przelac ok ?? nie obraże sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano przyszedl do mnie wentylator silence 92x92x25mm :D (eneramax :) no i temp na procu z sp-97 jeszcze spadly o 3* w porownaniu do zwyklej no name 8x8 :D

ten radiator to potega :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy poczytac recki za granica i tam pokazuje sie prawdziwe "ultra wydajne" oblicze gigabyte. chce zobaczyc czy ktos przy prawie nieslyszalnej pracy chlodznia jest w stanie schlodzic procka dajacego 140W do temp 45st (prawdziwa temp a nie odczyt z mobo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić.

Proc na 2400Mhz 1.85V. Radiator SP-97 + Panaflo 92mm. Wentyl na 5V. Stress PRIME95. Temperatura ...::: 48C :::... Nic nie słychać, a wydajne bydle... Na dodatek dopiero posmarowałem proca pastą. Jak się ułoży to pewnie jeszcze spadnie. Na 12V mam tylko 43C :D Ale już troche głośno (jak Zalman na 12V). Dodam jeszcze że są to pomiary ze SpeedFan'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać za Coolery miałem zakładać chłodzenie wodne do mojego Bartona 2.5 @3.2 ale teraz już chyba mnie nie rajcuje obawa o utsanie pompki itp związane z chłodzeniem wodnym.

 

Obecnie jesczce nie ukonczyłem swojego chłodzenia ale jestem na finishu ma być w miarę tani i bardzo cihy!!!!!!

 

Zakupiłem 3 wentyle 12 cm(45zł) i jeden spire IV(50) zmieniłem zasilacz na 420 chiefteca dual fan ale wczesniej miałem moda na zasilke wmontowany 12cm wiatrak od gory nad prockiem.

 

2 wentyle umieściłem na gorze obudowy i tłoczą dużą masę powietrza są podpięte na 5v trzeci jest umieszczony na obudowie koło proca i ustawiony jest jako wylotowy.

 

temperatura 38-40 w spoczynku i w stresie max 45 na Barton@ 3.2

 

Zamierzam jescze zmodyfikować grafe on nagłosniej chodzi i zmienic wentylator w spire IV na Papsta 12db 8 cm co jeczce obniży poziom hałasu. :roll:

 

Raczej rezygnuje z wody bo już teraz słysze jak pracuje mój dysk segate 120 a niby jest najcihcszy z dostępnych a po drugie jak włacze pompkę atmana to słychać ją bardziej niż te wentylatory. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokie masz te temp. barton ma ok 90W a moj proc ma 140W i mam temp 45-46st a mam tylko wentyl 80mm wyciagajacy pod zasilka i 120mm w zasilce. te wentyle na topie powinny wyciagac cieple powietrze z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokie masz te temp. barton ma ok 90W a moj proc ma 140W i mam temp 45-46st a mam tylko wentyl 80mm wyciagajacy pod zasilka i 120mm w zasilce. te wentyle na topie powinny wyciagac cieple powietrze z budy.

Sluchaj zaczynajac od tego na pewno nie masz 140W - to jest nie realne!!

 

Nawet dane podawane przez producenta sa moca maxymalna wydzielana

 

Tak naprawde to nie wiem jak musialbys wykrecic procka i jakie dac mu napiecie aby on wydzielal 140W !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten TT wyglada na alu i bardzo mi przypomina sp97. czy tt nie umie nic samo wymyslic??

 

 

fireblade3 => to w takim razie niby ile moj procek pobiera mocy?? wg. kilku kalkulatorow jest to cos w lasnie w tych granicach, ktore podalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

fireblade3 => to w takim razie niby ile moj procek pobiera mocy?? wg. kilku kalkulatorow jest to cos w lasnie w tych granicach, ktore podalem.

Wiec nie myl mocy oddawanej w formie ciepla z ta przez niego pobierana. Zreszta kalkulatory przesadzaja. To jest nie mozliwe aby odebrac 140W z powierzchni okolo 1cm^2 przez miedziany radiator i aby to coz z czego odbieramy to cieplo mialo temp powiedzmy 40stopni (przy chlodzeniu powietrzem i przy uzyciu ciechego coolerka jakim dysponujesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fireblade3 Ma racje

 

Energia dostarczona do procka zużutkowywana jest na przemieszczanie elektronów

1 w półprzewodnikach (procesy obliczeniowe)

2 transport do innych układów pamięci, mostki itp

czyli generalnie pewnej pracy jaka one wykonują

 

Ciepło to skutek uboczny oporów jakie stawiają

czyli pewien procent z dostarczonej energii

dlatego producent podaje z reguły tylko moc

cieplna wydalana a nie moc pobieraną

i to ona jest tak zalezna od temperatury, bo im cieplej tym wzrasta opór przewodników scieżek i półprzewodników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie chlodzenia AC za taka kase to normlanie lol i rotfl , za 100zl mozna kupic bardzo dobre i ciche chłodzonko ale skoro nie szkoda ci dodatkowych 200zł na cooler który zbije ci  3C stopnie to lol i rotfl   :lol:

 

cos takiego uwazam by ci styknelo, a cena 140zł a nie  300 :lol: i wentyl cichszy od tych twoich super extra silent głośnych :lol:

 

Dołączona grafika

Nie polecam wogole tego badziewia... mialem zalozonego przez krotki czas... chodzi jak odkurzacz... a wydajnosc w stresie lepsza ledwo o 1stopien od Arctica Pro TC (a tego nie slychac wcale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...