Skocz do zawartości
Saint

Jakiego R9800Pro wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki lspider, uwierz mi ze szukalem... tylko ze nie widze tu nic na temat sposobu zdejmowania radiatora...

Musisz najpierw wyciągnąć dwa trzpienie. Potem ściskasz końcówki po drugiej stronie karty i radiator sam odchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne wyniki wam wychodzą na Amdekach tylko pozazdrościć, ciekawe ile bym musiał wykręcić mojego P4 żeby mieć 2K w marku01? Na Cat 4.6 2.4@3.0 (Fsb 250mhz), Radek 9800P wykręcony na 420/380 i uzyskałem 18100 marków..bieda..Amd Rulez!!!!

U mnie na P4 2.4@3.2 i Radku 9800P(412/360- b.light'owe podkręcenie) mam 19500marków.

Coś słabiutki masz wynik.

Masz Dual Channel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domku przez tydzień HIS'a 9800pro ICQ 256MB, miał fabrycznie zamontowane radiatory na pamięciach. Rdzeń R360 ( ściągałem chłodzonko aby sprawdzić ). Cała nowa dostawa modelu 256MB jest na rdzeniu R360. Dlaczego tak się upieracie przy tym R360 ? Nie stwierdziłem różnicy wcale, a miałem co testować przez ponad tydzień.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne wyniki wam wychodzą na Amdekach tylko pozazdrościć, ciekawe ile bym musiał wykręcić mojego P4 żeby mieć 2K w marku01? Na Cat 4.6 2.4@3.0 (Fsb 250mhz), Radek 9800P wykręcony na 420/380 i uzyskałem 18100 marków..bieda..Amd Rulez!!!!

U mnie na P4 2.4@3.2 i Radku 9800P(412/360- b.light'owe podkręcenie) mam 19500marków.

Coś słabiutki masz wynik.

Masz Dual Channel?

Oczywiście że mam..mnie też sie wydaje że troche słabo, mimo że Windoze mam raczej w dobrej formie i wszystko jest skonfigurowane optymalnie. Podnosiłes napięcie na procku? Szyne AGP/PCI masz zblokowaną czy tez podkręciłeś?? Jakie masz pamięci i timingi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce kupic his`a 9800 PRO i zastananiwam sie czy jak trafie na r350 to da sie zapodac biosa od XT ?? to raz, dwa to od kiedy his wypuszcza na rynek na rdzeniu 360 ?? bo moze uda mi sie na niego trafic, czort wie :). I czy brac na hynixach czy na samsungach ?

 

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne wyniki wam wychodzą na Amdekach tylko pozazdrościć, ciekawe ile bym musiał wykręcić mojego P4 żeby mieć 2K w marku01? Na Cat 4.6 2.4@3.0 (Fsb 250mhz), Radek 9800P wykręcony na 420/380 i uzyskałem 18100 marków..bieda..Amd Rulez!!!!

U mnie na P4 2.4@3.2 i Radku 9800P(412/360- b.light'owe podkręcenie) mam 19500marków.

Coś słabiutki masz wynik.

Masz Dual Channel?

Oczywiście że mam..mnie też sie wydaje że troche słabo, mimo że Windoze mam raczej w dobrej formie i wszystko jest skonfigurowane optymalnie. Podnosiłes napięcie na procku? Szyne AGP/PCI masz zblokowaną czy tez podkręciłeś?? Jakie masz pamięci i timingi??

Napięcie na procku mam domyślne(1.525V). W większym podkręcaniu ogranicza mnie płyta główna. TAK. To się wydaje dziwne, ale przy FSB>267MHz i CPU/MEM 1/1 - mam artefakty w teście Nature.

To nie jest wina karty graficznej, bo przy 5:4 nie ma artefaktów nawet przy FSB 275MHz. Szyna AGP/PCI obowiązkowo zablokowana. Jej podkręcanie NIC nie daje(może jeszcze spowodować tylko kłopoty).

Moje pamięci to Geil'e 2x512MB PC4000. Chodzą obecnie na 267MHz(534 w trybie DDR) - 2.5-7-4-4. Wyrabiają spokojnie nawet na 540 przy tych samych timing'ach. Przy CL3-8-4-4 szły nawet 550MHz(więcej nie próbowałem). Napięcie jakie dałem na nie to 2.85V(max.na mojej płycie - Asus P4P800DLX) - wg producenta wytrzymują nawet 3.1V, więc nie boję się o nie.

Aha, to był zakup mojego życia. Dałem za nie 219$(dzień po zamówieniu skoczyły nagle na 260$). Zaoszczędziłem więc sporo kasiorki ;-) 40$ to dla mnie spory pieniądz. Po sprzedaniu poprzednich Geil'i 2x256MB DDR433 musiałem dołożyć więc 200zł($ był wtedy po 3,9zł a memorki sprzedałem za 650zeta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne wyniki wam wychodzą na Amdekach tylko pozazdrościć' date=' ciekawe ile bym musiał wykręcić mojego P4 żeby mieć 2K w marku01? Na Cat 4.6 2.4@3.0 (Fsb 250mhz), Radek 9800P wykręcony na 420/380 i uzyskałem 18100 marków..bieda..Amd Rulez!!!![/quote']

 

U mnie na P4 2.4@3.2 i Radku 9800P(412/360- b.light'owe podkręcenie) mam 19500marków.

Coś słabiutki masz wynik.

Masz Dual Channel?

 

Oczywiście że mam..mnie też sie wydaje że troche słabo, mimo że Windoze mam raczej w dobrej formie i wszystko jest skonfigurowane optymalnie. Podnosiłes napięcie na procku? Szyne AGP/PCI masz zblokowaną czy tez podkręciłeś?? Jakie masz pamięci i timingi??

 

Napięcie na procku mam domyślne(1.525V). W większym podkręcaniu ogranicza mnie płyta główna. TAK. To się wydaje dziwne, ale przy FSB>267MHz i CPU/MEM 1/1 - mam artefakty w teście Nature.

To nie jest wina karty graficznej, bo przy 5:4 nie ma artefaktów nawet przy FSB 275MHz. Szyna AGP/PCI obowiązkowo zablokowana. Jej podkręcanie NIC nie daje(może jeszcze spowodować tylko kłopoty).

Moje pamięci to Geil'e 2x512MB PC4000. Chodzą obecnie na 267MHz(534 w trybie DDR) - 2.5-7-4-4. Wyrabiają spokojnie nawet na 540 przy tych samych timing'ach. Przy CL3-8-4-4 szły nawet 550MHz(więcej nie próbowałem). Napięcie jakie dałem na nie to 2.85V(max.na mojej płycie - Asus P4P800DLX) - wg producenta wytrzymują nawet 3.1V, więc nie boję się o nie.

W końcu po podkęceniu proca na 3.3ghz i grafy 420/375 udało mi sie przekroczyć 19K w 3dmarku01, ale tobie pamięci tez sporo pomagają, ja miałem Kingmaxy Hardcory 466 i nie chcą sie już wyżej kręcić, próbowałem je raczyć napięciem ale nie ma stabilności i musiałem ustawić mnożnik 5/4 przy FSB 275mhz co daje 440mhz dla pamięci więc jeszcze ciut niżej od standardu, mysle,że gdyby poszły na mnozniku 1/1 to wynik byłby znacznie lepszy. Napisałem,że miałem bo już sprzedałem, teraz mam jakieś niefirmówki (chwilowo) ale jak dla mnie stabilniejsze od Kingów o dziwo! 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Saphire niezły numer zrobiło, czytałem o tym chyba na www.benchmark.pl, karty ze 128 bitową szyną powinny być parę złotych tańsze więc chyba nie będzie tak źle jak np.  Radeon 9800 pro 256 bit będzie kosztował ~1200zł a 128 bit ~900, każdy sobie kupi to co będzie chciał.

nie tylko sapphire. dzisiaj widzialem R9800Pro PowerColor - PCB takie jak R9500Pro, czyli po 4 sztuki kostek BGA po kazdej stronie laminatu ulozonych w linii.

na P4 2.4A (Prescott FSB 133MHz), plycie Abit IC7 na cat. 3.5 bylo 15.1k pkt. w 3dmarku.

kosztuje ponizej 900zl - uwazajcie zeby sie nie naciac. w siriusie mieli takie ze zwyklymi pamieciami.

wiec to, ze karta ma BGA wcale nie musi oznaczac, ze jest 256 bitowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Has$kY jak bedzie r350 to biosu od Xt nie zapakujesz :) Ja mam hynixy i jestem zadowolony, samsungi tez dobre :)

A co dokladnie zrobi mod biosa? Podniesie napiecia na pamieciach czy co? Bo jesli chodzi tylko o to, zeby wszedzie bylo napisane ze masz XT a nie PRO to chyba nie jest to warte swieczki, eh? :)

 

Mi sie trafil szafir na hynixach i chyba na r350 (nie sprawdzalem jeszcze) i moge powiedziec ze jestem zadowolony.

 

Piekne wyniki wam wychodzą na Amdekach tylko pozazdrościć, ciekawe ile bym musiał wykręcić mojego P4 żeby mieć 2K w marku01? Na Cat 4.6 2.4@3.0 (Fsb 250mhz), Radek 9800P wykręcony na 420/380 i uzyskałem 18100 marków..bieda..Amd Rulez!!!!

Ja jak uruchomilem 3dmarka03 na najwyzszych ustawieniach to mialem niecale 3k, jak na standardowych to ok. 5k, ale oczywiscie nie znam sie jeszcze na tym, wiec np. w directx mialem jakosc a nie wydajnosc. Wszystko kwestia ustawien :) A mam p4 prescott 2.8 nie kreconego i 2x kingstony cl3, ktorych tez jeszcze nie ruszalem (dwa dni po podlaczeniu kompa mialem spiecie i glupi bezpiecznik sie w zasilaczu i listwie zjaral - nie ma jak awaria kompa o 24 w sobote...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szansę sprzedać moja kartę tak, że niewiele dołożę do 9800pro jakieś 150-200zł, i biorę tegi Hisa z ice-q. Niezależy mi na jakim będzie rdzeniu 350 czy 360 nawet nie będę sprawdzał. Robi się już lekka paranoja z tym r360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fama poszła że sie lepiej kręcą a to jest g...prawda bo po prostu trzeba trafić na sztuke i tyle..Ja mam His-a R350 na hynixach 2.8ns i kręce jak w podpisie...Miałem wczesniej GigaCuba R350 z pamięciami 2.8ns Samsunga i kręcił sie dużo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu kupowałem HiS 9800 Pro z ICE-q, za 1100, przy opisie produktu napisane jest ze jest na 350 a dzis sprawdzalem i ja mam na 360...

z tego wynika ze to loteria...

Gdzies juz ktos pisal ze producent chipow (ATI) dostarcza producentom kart graficznych procesory graficzne, przez co jesli ATI odda r360 to producenci pchaja r360. Mi osobiscie wydaje sie, ze ATI prezentow nikomu nie robi i te r360 do pro to raczej sa jakby drugo gatunkowe, dlatego nie pcha sie ich do pelnoprawnych xt. Nam nalezy miec nadzieje, ze te procki beda dobrze chodzic po wsze czasy ;)

 

Z drugiej strony, ATI moglo tez przejsc na produkcje tylko r360. Kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...