Skocz do zawartości
samarskun1

modecom350gtf a odczyt softu napięć

Rekomendowane odpowiedzi

cześć kużwa o co biega, wymieniłem dzisiaj codegena na tego modecoma,i odczyty z biosu od 2,94 najczęściej 3,15 5,0 4,90 a 12.v najczęściej jest 12,3 alee chodzi do 12,9v. Speedfan 5-4,9v 3,3-2,96 12v-0,56 -5v-1,74 +5vsb 5,48 vba+0,75 a to już ostanie sandra sis 3,3v-2,98 +5v-4,89 +12v 11,43v standby voltage -4,95. Ja piernicze panowie czy to ten soft i bios ściemnia czy zasilacz zepsuty. Nie mam żadnego dostępu do miernika i tylko na tych odczytach moge polegać. Tak wogóle to ten zasilacz nie pasuje do mojej budy codegena jest mniejszy i się nie trzymał. Z braku laku został przyczepiony na super glue. Pozatym po starcie wydaje jakieś trzeszczenie. 3dmarki przechodzi konfig 2000xp@2600xp jeden cd gf4ti usb modem 1 ram 256ddr 1 hdd . Proszę o pomoc czy to soft kłamie czy zasiłka walnieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć kużwa o co biega, wymieniłem dzisiaj codegena na tego modecoma,i odczyty z biosu od 2,94 najczęściej 3,15 5,0 4,90 a 12.v najczęściej jest 12,3 alee chodzi do 12,9v. Speedfan 5-4,9v 3,3-2,96 12v-0,56 -5v-1,74 +5vsb 5,48 vba+0,75 a to już ostanie sandra sis 3,3v-2,98 +5v-4,89 +12v 11,43v standby voltage -4,95. Ja piernicze panowie czy to ten soft i bios ściemnia czy zasilacz zepsuty. Nie mam żadnego dostępu do miernika i tylko na tych odczytach moge polegać. Tak wogóle to ten zasilacz nie pasuje do mojej budy codegena jest mniejszy i się nie trzymał. Z braku laku został przyczepiony na super glue. Pozatym po starcie wydaje jakieś trzeszczenie. 3dmarki przechodzi konfig 2000xp@2600xp jeden cd gf4ti usb modem 1 ram 256ddr 1 hdd . Proszę  o pomoc czy to soft kłamie czy zasiłka walnieta

boche 8O na super glue the best jestes :lol: :lol: powiem ci tylko ja mam bude codegena i mi ta zasilka weszla bez problemu do kazdwj budt wejdzie :wink: :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak pozatym to miernik nie gryzie, wez go i zmierz napiecia i poczytaj bo ilosc IDENTYCZNYCH topicow o zasilaczach mozna wyczytac z wzoru lim n^n gdzie n->(takie kopniete 8 )

wiecc mierz miernikiem

i nie ma sily zeby zasilacz nie wszedl do budy .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie te zasilacze montuje sie nogami do gory :!:

A napiecie zmierz miernikikiem :!: Aha ten zasialacz jak troszke pochodzi przy wiekszym obciazeniu to mu sie pozniej bardziej nap ustabilizuja tak przynajmiej bylo u mnie i kumpla :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze do góry nogami? A czy jego praca normalnie chyba mu nie zaszkodzi bo już go przykleiłem. A co do tego miernika to wiem chciałem sie tylko dowiedzieć o co grzecznie was zapytałem czy te odczytu z softu choć trochę oddają realja. Przeczytałem kupę topiców o zasiłkach i wszędzie jest zmierz miernikiem soft ściemnia, ale chyna jakaś prawda w tych odczytach jest. Może ktoś wie skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> miernik i ile to kosztuje bo nikt z mojego otoczenia nie wie co to jest a u mnie w komputerowym nie mają. iI czy wy posiadacze słyszycie na początku na starcie kompa takie jakby chrupanie. Pozatym ten soft pokazuje mi że napięcia zajebiście skaczą a na codegenie stały w miejscu i były duże lepsze niż teraz na tym modecomie. Nic po tych odcytach nie można wnieść? Pytam się bo chcę w weekend kupić 9700pro ati a się boje że się spali coś.Jeden duży plus dla modecoma bo jest zajebiście cichy przynajmniej tak obciążony jak ja go mam. Narazie dzięki za dyskusje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik (multimetr) kupisz w elektronicznym, no albo na allegro lub w jakims elektronicznym on-line

http://idg.allegro.pl/showcat.php?id=729 tu link do kategorii na allegro, ja mam tawki najtanszy (tam jest za 12 zeta)

ale i tak polecam przejscie sie do elektronicznego

i nie pisz podwojnych postow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie roznica miedzy odczytem z miernika a biosu/speedfana przy sprzecie w idel to -0.4V w stosunku do tego co podaje miernik. w stress roznica jest mniejsza ale dla lini 5V jest ona na - a dla lini 12V na +.

 

kup miernik za grosze i bedziesz mial spokoj.

 

co do przyklejenia zasilki to :lol: jest standard ATX i nie ma bata, ze zasilacz do budy nie pasuje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie pasował bo nie wiedziałem że trzeba dziada do góry nogami. Nie zaszkodzi mu chyba? A na tej półeczce się nie tzymał to go imho potraktowałem super glue. Okazało się że żle włożyłem wtyczkę zasialająca płytę i chyba dlatego takie dziwne odczyty. Ale w biosie cały czas mnie niepokoi że to 12 sobie skaczę co sekundę o 0,3 to chyba coś nie tak. Teraz 5v pokazuje mi 4,97 a 3,3 =3,28 :lol: Ale to skakanie o 0,3 to chyba żle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz wszystko jest mozliwe moja siostra próbowała włożyć cd do floopa i sie dziwi że nie wchodzi :lol: A ta wtyczka to była nie dociśnięta.po chwili się oczywiście jorgneła a korzystając z wątku żeby niezakładać nowego czy da się na radiator od titana przykleić inny cooler np. cooler master silent jest on mniejszy od titana nie pasuje otworami , ale czy cos takiego zdało by egzamin, bo ten titan wyje strasznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy ze wtyczka sie jorgneła??, a tak wogóle to chyba samarskun1

bredzi jakieś głupoty albo ma za bardzo bujałą wyobraźnię (może to rodzinne) bo nie można włożyć wtyczki atx odwrotnie, a jak nawet to jakim cudem to ma działać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że kratki do wentylacji masz teraz przykryte górą obudowy... Znaczy się słabszy przepływ powietrza, no i nie wyciąga Ci gorącego znad proca... Jesli Ci to nie przeszkadza, możesz zostawić... Aha, no i jeszcze masz nieco wentyl zakryty obudową, co może powodowac większy hałas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...