Skocz do zawartości
clooney

Ignalum - przyjmie się ?

Rekomendowane odpowiedzi

copy - paste z serwisu www.redhatnet.com

 

Word i Excel w Linuksie?

 

 

Nie, nie, tytuł ten nie oznacza, że Microsoft postanowił wydać swój pakiet biurowy na Linuksa. Nie chodzi tu też o nową wersję WINE...

 

Mowa tu o nowej dystrybucji Linuksa, stworzonej przez kanadyjskich studentów inzynierii komputerowej z uniwersytetu w zachodnim Ontario.

Ignalum - bo tak brzmi nazwa projektu - to też firma która ma za cel promowanie Linuksa w Kanadzie oraz na całym świecie. Daniel Ho, założyciel firmy mówi: "Chcemy,aby Ignalum było uzywane na całym świecie. Na razie jednak nie o tym myślimy. Obecnie naszym celem jest wspieranie open - source i zachęcanie do wdrażania rozwiązań linuksowych w Kanadzie."

 

Czym więc Ignalum różni się od innych dystrybucji linuksa? Główną różnicą jest możliwość łatwego instalowania i uruchamiania aplikacji pod Windows (takich jak Word czy Excel) w tej dystrybucji. Jest ona do tego specjalnie przygotowana.

Linuksowi puryści mogą wzdragać się na myśl o integracji aplikacji windowsowych z Linuksem, jednak pan Ho twierdzi, że rozwiązanie to przyczyni się do rozwoju popularności Linuksa.

 

"Niewiele firm używa wyłącznie Linuksa", mówi. "Ich pragnieniem jest włączenie Linuksa w ich środowisko windowsowe. Nasza dystrybucja jest dobrym sposobem na osiągnięcie tego."

 

Na dzień dzisiejszy Ignalum jest poddawany ostatnim testom. Ostateczna wersja zostanie oficjalnie wydana na początku czerwca, ale firma twierdzi, że obecna wersja beta dostępna na serwerach Ignalum.com jest jedną z najbardziej zaawansowanych dystrybucji Linuksa. Ma bardzo łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs oraz wspólny dla środowisk Windows i Linux mechanizm autentykacji. Ponadto posiada zaawansowane możliwości współdzielenia łącz internetowych.

 

"Różnica pomiędzy naszą a innymi dystrybucjami jest taka, że w innych administrator musi dokonywać różnorakich wstępnych ustawień", wyjaśnia pan Ho. "Staraliśmy się ułatwić obsługę tak, aby zwykły użytkownik mógł prawie wszystko - z taką samą łatwością jak w Windows".

 

Jagath Samarabandu, profesor inżynierii komputerowej na uniwesytecie zgadza się z tym. Mówi, że praca Daniela Ho i jego kolegów jest godna uznania.

"W większości przypadków, aby móc pracować na linuksowych dystrybucjach open-source, potrzeba wiele działań administracyjnych.

Ci ludzie zbliżyli się do potrzeb użytkowników i wszystko uprościli. Jest wiele firm, które oczekują rozwiązania wymagającego minimum administracji i Ignalum dąży zdecydowanie w tym kierunku".

temat pod dyskusję :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenia po zassaniu (3 płytki):

- dystrybucja oparta na RedHat

- podobnie jak podczas instalcji Auroxa - zwieszka przy Druidzie (manual)

- póżniej gładko, aż do zakończenia instalacji - freez na ostatnim ekranie instalacyjnym (co skutkuje wyjebką podczas bootowania)

- po czym przymusowy "niby-upgrade" i root nie pamięta hasła

- ale to wersja beta (chyba ?)

- jutro od rana wezmę się za niego ;)

to na razie tyle z placu boju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...