Skocz do zawartości
WaWrzOL

Kontroler Wiatrakow na PCI

Czy jestes zainteresowany kupnem (za rozsadne pieniadze) n/w karty?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zainteresowany kupnem (za rozsadne pieniadze) n/w karty?

    • Tak
      79
    • Nie
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawy nabraly tempa i musze z duma przyznac ze gotowe w pelni funkcjonalne urzadzenie zostalo ukonczone :) Z tym ze w wersji ktora z racji na estetyka nie moze ujrzec swiatla dziennego :) W najblizszym czasie wysylamy projekt plytki do odpowiednij firmy ktora wykonana dla nas 10 laminatow pod urzadzenie. Wszytskie nasz teoretyczne zalozenie sie sprawdzily:

:arrow: Sterowanie i odczyt predkosci z poziomu systemu

:arrow: Sterownik dzial z zadanami predkosciami nawet po wylaczeniu oprogramowania

:arrow: Obicizalnosc 1A (co daje od 2 do 3 80' na kanal)

:arrow: Oprogramowanie pod cala sage Windows i Linuxa

Bedzie mozlisowsc wyprowadzenie pinow pod wyswietlacz z tym ze nie bedzie moza ingerowac w to co bedzie wyswietlane i jak. Opcja druga dotyczaca tych pinow to tak ze mozemy je zostawic gole i w programie zrobic zakladke do sterowanie nimi. Cos jakby przelaczniki sterowane z kompa. Mozna by to wykorzystac w tandemie z odpowiednim przekaznikiem np. od sterowanie katoda, pompka, drugim zasilaczem.. czyli dla kazdego cos milego :)

P.S Program do steorwania w sadzie tez jest ukonczony. Zostal napisany w Delphi a nie w C++ jak zakladalismy. W zwiazku z tym mam pytanie. Czy ktos zna komponenty lub wie jak zrobic odczyt temperatur i napiec z mobo?:) Chcielibysmy powiazac te paramtery ze sterownikiem i np. kazac sterownikowi utrzymywac temperature 50C na kanale 1 kontrolera ktory to wiatrak podlaczony do niego bylby na procku. O informacje prosze na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nieciepliwie czekalem chodz juz po glowie mi chodzil kontroler zalmana..

WaWrzOL-mowisz,ze zalozenia sie sprawdzily zatem cena tak ja bylo obstawiane rozumiem 8)

 

PS-Jesli ktos wie w ogolnosci,jak odczytac temp i inne parametry z plyty(ala speedfan) to ja takze prosze o ta informacje.

 

BTW-WaWrzOL-moglibyscie(rozumiem ze pracujesz z kims jeszcze nad tym projektem) wydac biblioteke SDK do waszego programu co by kazdy mogl go dopasowac do swoich wymagan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://realitynet.pl/content.php?article.139

 

no i fajnie.. teraz pewnie gdy wydamy urzadzniee jeszcze nas pozwia :roll: Tylko cena 315zl torche powala 8O Przynajmniej ciesze sie ze to co opracowalismy z kumplem ma jakis sens.. Nasza urzedzenie bedzie spelniac ta sama funkcje z tym ze bez pomiaru temp.. tak nie poddalismy sie :) gdyby nie praca dyplomowa to kazdy juz cieszyl bym sie takim cackiem z pod polskiej strzechy za normalne pieniadze :wink: ale to juz nie dlugo, naprawde :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma mowy o zadnych patentach! nie bujcie sie zadnej firmy, kazdy ma przeciez prawo wydac swoj produkt (no chyba ze wasz bedzie identyczny z tamtym (ale z tego co piszesz to nie bedzie)

 

dzialajcie Panowie, my czekamy...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

A ja mam jeszcze taka mala prosbe. Byloby miodzio gdyby ten kontrolerek pozwalal na wystartowanie wentyli tzn. podawal pelne 12V zaraz po wlaczeniu zasilania przez jakies kilka sekund (10s?).

 

Mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie. Narka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...