Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Powolny zmierzch GeForce4 Ti 4200 4400 4600... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest wogóle dziwna , wczoraj wieczorkiemchcialem sobie posiedziec na tweaku, posłuchac musy z winampa i na gg pogadac ale i grac mi sie chcialo w farcry :D to odpalilem sobie gre w oknie 7xx X 5xx -w oknie gra chodzi rekordowo szybko wszystko na high i jest nie mniej napewno jak 40fps a czesto 60fps i 100 ! i tak alt tab przeąłczamsie na menadzera patrze i szok gra zajmuje 38MB ram no spoko, pzreszedlem kawalek sie w grze i patrze juz 80MB doslownie minelo kilak sekund i jest 180MB :) fajnie nei ?? i ot nie zebym chopdzil gdzies po lokacajch tylko w lesie sobie chodzilem:D a dysk nawet nie szarpnął nic nie doczytywał, w oknie tak gra chodzi naprawde rekordowo szyko aleinny motyw postanowailem dac wszystko na very high !! dobra dalem odpalam patrze !! 3fps !!! lol ! nieda sie grac przeszedlem w gzre jakims cudem ze 2 metry patzre jest juz ok 35fpsów no looz mysle gram, przeszedlem znowu kawalek i 3fps ! :| co jest !! i tak kilka razy sie zrobilo ale dysk nic nie doczytywal !! grazajmowala ok 190MB w ramie !!! winamp grał sobie full płynnie i wszystko ładnie chodzilo tylko gra tak odpierdzieląła kilka razy ! co dobrze o niej nei swiadczy ! gadalem wtedy na gg z sgj on mi opisywal ze ma czasami podobne zchizy na full screen !!! neizłe co ?? totalna porażka engine w tym wypadku.....instalne stery 60.xx moze na nich na very high niebedzie takich zchizów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz - to ty masz chyba najszybszego Ti4200 na swiecie blehehehe

 

ja mam Ti4600 (Athlon 2500@2800 + 512DDR 400Mhz) i na Very High w 1024x768 mam 8-15fps...w porywach 20fps wiec niewiem, ty masz super mega turbo hiper cool karte jakas! ha!

 

Swoja droga wlasnie zmieniam ta GF Ti4600 na FX'a 5800 Ultra z dopłatą 200zl z mojej strony :) Mam nadzieje ze cała akcja wymiany się uda i odczuje lekki wzrost wydajności w grach jak np. wspomniany Far Cry czy Fifa 2004 ktora mi przycinała czy choćby Lock On ktory w detalach na maxa w 1024x768 ciągnoł mi karte tak ze nie wyrabiała (max 5fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz - to ty masz chyba najszybszego Ti4200 na swiecie blehehehe

 

ja mam Ti4600 (Athlon 2500@2800 + 512DDR 400Mhz) i na Very High w 1024x768 mam 8-15fps...w porywach 20fps wiec niewiem, ty masz super mega turbo hiper cool karte jakas! ha!

 

Swoja droga wlasnie zmieniam ta GF Ti4600 na FX'a 5800 Ultra z dopłatą 200zl z mojej strony :) Mam nadzieje ze cała akcja wymiany się uda i odczuje lekki wzrost wydajności w grach jak np. wspomniany Far Cry czy Fifa 2004 ktora mi przycinała czy choćby Lock On ktory w detalach na maxa w 1024x768 ciągnoł mi karte tak ze nie wyrabiała (max 5fps)

za to ty chyba trez masz najszybsza maszyne na swiecie skoro na ti 4600 fifa ci sie przycinała :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz - to ty masz chyba najszybszego Ti4200 na swiecie blehehehe

 

ja mam Ti4600 (Athlon 2500@2800 + 512DDR 400Mhz) i na Very High w 1024x768 mam 8-15fps...w porywach 20fps wiec niewiem, ty masz super mega turbo hiper cool karte jakas! ha!

 

Swoja droga wlasnie zmieniam ta GF Ti4600 na FX'a 5800 Ultra z dopłatą 200zl z mojej strony :) Mam nadzieje ze cała akcja wymiany się uda i odczuje lekki wzrost wydajności w grach jak np. wspomniany Far Cry czy Fifa 2004 ktora mi przycinała czy choćby Lock On ktory w detalach na maxa w 1024x768 ciągnoł mi karte tak ze nie wyrabiała (max 5fps)

fifa 2004 ci przycinala ??:| jak ona chodzi u mnie 1024 - 50fpsów :| a farc crey gram wszystko na high i wdoa na ultra hogh i jest plynnie sporadycznie mam spadki do 20fpsów aleto zadkosc podkrecenie grafy z defaultowych daje kopa czesto nawet ok 15-20fpsów tak sobie rozmawailem na gg dzisaij z sgj ze trzebva bedzie przyniesc jego kompa do mnie i nakrecic film zeby co poniektorym kopary opadly a dzisaij gralem sobie na pulpicie mailem gre 800x600 okno nie full screen tylko w oknie gra zapier... jak glupia !! siedze na forum !! gram sobie!!! chodze po necie!! winamp leci !! wszystko full plynnie!!! zero przyciec tylko momentami przez 1-3 jak pzrealcze sie z przegladarki na okno gry bo malo ramu a gra zjada wg menadzera ok 190MB ram -ale to max !!! zwykle zdeka mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja slucham ze 384 styka to smiac mi sie chce , mi komfortowo sie gralo na 64 MB , no ale ja umiem skonfigurowac system biosa wyzylowac itp a ty nie i potrzebujesz az 384 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja slucham ze 384 styka to smiac mi sie chce , mi komfortowo sie gralo na 64 MB , no ale ja umiem skonfigurowac system biosa wyzylowac itp a ty nie i potrzebujesz az 384 mb

szkoda mi was ale na dnaich jak uporam sie z kilkoma rzeczami to nakrece film i kur.. zobaczymy kto z kogo bedzie sie smial ! zly jestem ! :evil: :evil: :evil: myślałem ze mam jakiesp owazanie na tym forum ..tyle temato przerobione i problemow i hu.. nie wierza mi , jakbym mial po co kłamac :evil: 512MB wam oze nie starca bo ten poje.. xp czym wiecej ramu tym wiecej dal siebi bierze a do gier it pzostawia tyle ile na 768MB czy 384 praktycznie ! je ..xp..zły jestem ! :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz: szybko umrzesz bo ci pikawa peknie.... :D to nie jest grozba nie bierz tego do siebie, bo cie bede mial na sumieniu

 

robot: zamknij ryja i sie nie odzywaj, bo gdzie sie wkrecisz to dymu szukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz: szybko umrzesz bo ci pikawa peknie.... :D to nie jest grozba nie bierz tego do siebie, bo cie bede mial na sumieniu

 

robot: zamknij ryja i sie nie odzywaj, bo gdzie sie wkrecisz to dymu szukasz

nic mi nie pęknie ale czasami mnie wkur..a jak ktos takie herezje wypisuje ! moze dodam jeden argument na moje usprawiedliwieni zeram mi styka i farcry nie tnie- szybki dysk ! a ostatnio zaliczyl dla poparwienia jescze wydajnosci usuwanie wszystrkich partycj i zakladanie od nowa -format i czysty system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty jestes niezle pop!@#$dolony jak dla zdrowia usuwasz partycje... no offense :)

buahahahahah to sie usmialem,

 

a co do lukasrz - to ten koles rozbawia na maxa, tym swoim komputerem, ja poprostu nie wiem co ona ma za sprzet, i jaka wszechwielka wiedze na temat komputera i ustawien 8O,no jest koles dobry 8O :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ale jest jeszcze inna sprawa bardzo istotna, lukasrz pokazywal juz swoje screeny z jego high, jak juz pisalem wczesniej jego high jest tak zalosne i denne ze u mnie tak gra wyglada na low, zreszta u kumpla na ti4600 podobnie. Nie wiem jak to jest, bo nie umiem wlaczyc fara w trybie dx8 wtedy bym sprawdzil jak dziala gra.

No do tego Koles ma 384ramu - tym bardziej mnie to dziwi jakie on to zna opymalizacje ktore pozwalaja mu grac komfortowo w ta gra na tak malej ilosci pamieci.

 

No a co do jego karty to juz wiemy ze jest to odmiana prototypowa Ti 4200 Ultra Hiper Tesco 256bit 12 potokow (400/1000) wiec nie mozecie porownywac do waszych Ti.

 

Ja poprostu nie rozumiem takich ludzi, no ale z drugiej strony moze naprawde ona mu tak biega, bo czemu mial byc ciagle tak klamac. Ale jedynym wytlumaczeniem jest ta jego biedna grafika i jego high ktore tak naprawde jest low, bo inaczej tego nie mogl bym zrozumiec.

 

Kurcze a moze On jest jakims geniuszem komputerowym, umiejacym tak ustawic maszyne ze bedzie gral w HL2 na ti4200 i 380 ramu w 1600+FSAA i Anizo kto wie, kto wie (hehe zapewne jak sie pojawi topic o HL2 tez tu wpadnie i nagada jakie to ona ma FPS, ponizej 30 nie schodzi)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty jestes niezle pop!@#$dolony jak dla zdrowia usuwasz partycje... no offense :)

buahahahahah to sie usmialem,

 

a co do lukasrz - to ten koles rozbawia na maxa, tym swoim komputerem, ja poprostu nie wiem co ona ma za sprzet, i jaka wszechwielka wiedze na temat komputera i ustawien 8O,no jest koles dobry 8O :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ale jest jeszcze inna sprawa bardzo istotna, lukasrz pokazywal juz swoje screeny z jego high, jak juz pisalem wczesniej jego high jest tak zalosne i denne ze u mnie tak gra wyglada na low, zreszta u kumpla na ti4600 podobnie. Nie wiem jak to jest, bo nie umiem wlaczyc fara w trybie dx8 wtedy bym sprawdzil jak dziala gra.

No do tego Koles ma 384ramu - tym bardziej mnie to dziwi jakie on to zna opymalizacje ktore pozwalaja mu grac komfortowo w ta gra na tak malej ilosci pamieci.

 

No a co do jego karty to juz wiemy ze jest to odmiana prototypowa Ti 4200 Ultra Hiper Tesco 256bit 12 potokow (400/1000) wiec nie mozecie porownywac do waszych Ti.

 

Ja poprostu nie rozumiem takich ludzi, no ale z drugiej strony moze naprawde ona mu tak biega, bo czemu mial byc ciagle tak klamac. Ale jedynym wytlumaczeniem jest ta jego biedna grafika i jego high ktore tak naprawde jest low, bo inaczej tego nie mogl bym zrozumiec.

 

Kurcze a moze On jest jakims geniuszem komputerowym, umiejacym tak ustawic maszyne ze bedzie gral w HL2 na ti4200 i 380 ramu w 1600+FSAA i Anizo kto wie, kto wie (hehe zapewne jak sie pojawi topic o HL2 tez tu wpadnie i nagada jakie to ona ma FPS, ponizej 30 nie schodzi)

 

pozdrawiam

pier....cie??? moze bys czytal baranie co pisze a nie sie ze mnie smiejesz ! napisalem przecierz ze w configuratorzxe przed gra ustawialem na high !! ale w grze enviroment mialem naa medium !!!! poprostu oba konfiguratory sa niezależne !! ustawiam w jednym a w drugim sie nie zmienia i myslalem ze mam na high !!!!

 

 

to ty jestes niezle pop!@#$dolony jak dla zdrowia usuwasz partycje... no offense :)

 

chyba ty jestes ! usuwalem partycje bo :

 

1.mialem NTFSA a musialem szybko przełaczyc sie na FAT32

2.Zmienialem ilosc dysków ! i całkowicie rozmiary partycji ( nie mialme ochoty na partition magic)

3.Potrzebny był pełny format bo od 2 lat go nie robilem i mialm tak zasrany dysk ze z maxtora na seageate szło 15MB/s ! w porywach 18MB po formacie 27-38MB

 

zreszta zakładnie partycji z fotmatami trwało moze 20min wiec zadna strata czasu ! gdybym robil to co mailem robic za pomoca partition magica zajelo by mu to napewno duzo dłuzej !

 

a ty Jordi23 czytaj wyrażnie to co ja pisze bo chyba ślepy jestes !no offence ale wszystko w poprzednich postach wyjasnilem z moim "high" a na dniach naprawda nakrece filmik :evil: juz nic nie pisze bo zaczynaja sie smiac ze mnie :twisted:

 

dodam ze na płynnosc gry ma napewno w pewnym stopni przy malej ilosci ramu jak u mnie - szybkosc dysku !! który jest szybko! , po formacie gra chodzi o 30% szybciej mniej problemow z brakiem ramu -jednak wystepuja to oczywiste ! a dzieki O/C grafy z default zyskalem duzo np przed o/c w korytarzu gdzie byla para i wszedlem w nia mialem 16fps na high -teraz mam 28fps to taki maly przyklad ! gdzie najbardzie odczulem O/C kolejne co dodaje fps to po odblokowaniu 512kB cache w procesorze rowniez zauwarzylem dodatkowe fps-y

 

dodam jescez to ze u mnie max far cry zjada 195MB - ok a u wa ?? 195MB to nie 384 ?? jescze 200MB zostaje dla systemu itp ! wiec dlatego gram w farcry w oknie na pulpicie 800x600 okno, kozystam zneta winamp leci itp i nic nie przycina aha no korzysta ze słpa o czywiste ale dosyc szybki dysk wyrabia słapa mam roznie czasami 400MB a czasami nawet 600MB

 

widze ze twierdzisz ze HL2 bedzie cioł ?? moze i tak ale beta chodzila dosyc dobrze czasmi zdarzaly sie diznwe ! spadki fps nawet do 10 przy byle gownie ale moze to kwestja steró albo nie doppracowanego kodu gry ale ogolnie zle nie chodzil wkurzaly tylko te dziwne skoki fps ale ram uto on napewno duzo mneij zjada jak far cry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się tu widzę niezła awantura. Może wtrącę swoje zdanie.

 

Jak powiedziałem, GF4Ti4200 nie jest padaką i jeszcze można na tej karcie komfortowo "popciupciać" w większość gierek 1024x768 High przy założeniu, że mamy dość mocny procek. Nie dziwię się, że FarCry mógł działać dobrze lukaszrz'owi na High przy 1024, bez AF i AA. Widziałem granie w FC na takiej karcie bardzo często u brata i w tej kwestii go poprę. Ale:

 

- nie ma wała, żeby FC działał spoko przy 1024x768 z AA4 i AF 4-8

- nawet nie ma co porównywać JAKOŚCI grafy na GF4Ti4200 i Radeonach R300/350. Choćby nie wiem co ale nie da się uzyskać na GF4Ti takiej jakości obojętnie czy "z" czy "bez" AA i AF. Brak wsparcia sprzętowego dla Dx9 robi swoje i choćby skały srały tego nie zmienimy.

- przedstawione w tym topiku screeny jasno wskazują na fakt, iż jak to ktoś już określił, screeny lukasrz na VeryHigh wyglądają biednie w stosunku do VeryHigh na R300/350.

- choćby mnie cieli nie uwierzę w płynne granie w FC przy Dx9 jeśli się nie ma przynajmniej 512 MB RAM. Specjalnie do FC musiałem pożyczyć kostkę dodatkowych 256MB, by mi przestało doczytywać na 1024 VeryHigh AA AF

 

Lukasrz, daj chłopie już spokój. Wiele się tu napuszyłeś, ale jakoś nas to nie przekonuje. Uznaj wreszcie fakt, że GF4Ti4200 jest git ale bez zabaw z AA i AF na rozdziałkach powyżej 800x600. Będziesz coraz bardziej odczuwał brak wsparcia DX9. IMHO spokojnie pochulasz w Doom3 czy HL2, ale co to za chulanie bez połowy efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorku sam zamkniesz ryja , daj znac na priva skad jestes bo mnie takie internetowe kozaki jak ty w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iaja , strzepisz morde , za kogo ty sie uwazasz . siedzisz przed kompem i zgrywasz cwaniaka , poiwedz tak do kogos na ulicy jak ci sie nie bedzie cos podobalo a nie zgrywaj twardziela na forum 12 letnie dziecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz, daj chłopie już spokój. Wiele się tu napuszyłeś, ale jakoś nas to nie przekonuje. Uznaj wreszcie fakt, że GF4Ti4200 jest git ale bez zabaw z AA i AF na rozdziałkach powyżej 800x600. Będziesz coraz bardziej odczuwał brak wsparcia DX9. IMHO spokojnie pochulasz w Doom3 czy HL2, ale co to za chulanie bez połowy efektów.

 

pisze jzu po raz 100! i czytajcie ze ! mialem enviroment quality niechcacy na medium ! czemu ?? opisalem w poscie wyzej ! po daniu na high mam tak jak powinno byc i ja sie nie pusze ! tylko wkurza mnei tern temat bo ja gram a za chwile wchodze na forum i koles do mnie : ty niemorzesz grac to jest niemorzliwe ! z ksiezyca sie urwales ! :lol: no to sory szlak trafia a i gram bez AA ! tylko 1024x768x32 wszystko na high a woda na ultra high ! tylko czasami nie zmieniam rozdzielczosci tylko okno daje do wymiarow 800x600 zeby miec szybko dostep do winampa i neta nizej daje zcrrena z przed kilku dni jak gadalem z sgj ze wszystko mi hula a te ba....ci panowie ;) sie smieja ze mnie :]

 

 

Dołączona grafika

 

a ja sie dziwie ze wam ta gra tnie ! macie po 512MB ramu ! proce na takich fsb ! takie czestotliwosci proca i tu taki lol no ale napewno textury dx9 zajmuja znacznie wiecej niz dx8 cociarz neima takeij strasznej roznicy w jakosci ! czasami jakas rura czy cos ;) moze macie systemy za srane jak ja kilka dni temu ?? moze dyski pofragmntowane ?? moze cos nie tak ze sterami ?? stery u mnie rowzniez daj duzo z wydajnoscia !! nawet stery do dzwieku !! kombinowalem ze wszystkim zeby miec jak najlepsza wydajnosc !

 

co robilem zeby farcry chodzil mi najlpeiej ??

 

1.najlepsze stery do grafy

2.najlepsze do mobo

3.wszystko mozliwe stery do mobo ide

4.stery do dzwieku !! to jest bardzo wazne i roznica na niektorych nawet kilku fpsów !!!

5.format !!

6.nie pofragmentowany dysk !!

7.swiezy system!

8.wszsytkiie mozliwe łatki !!

9.jak najlepsza optymalizacja timingow itp do tego 512kB cache L2 daje kopa

10. oc proca i grafy - skok napewno w pewnych moenatch nawet 20fps wiecej ! napewno !

 

co wiecej ?? cos pewnie bylo ale wszystkie zabiegu usprawniajce calkowita wydajnosc kompa oplacily sie !! roznica odczuwalan jak w morde strzelił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol przeczytalem to i szkoda czasu bylo na to.

 

To prawda co Hanu napisal. No ale nie kazdego stac zeby wydac 1200 zł - 2000 zł na karte graficzną lub zwyczajnie nie widzi potrzeby posiadania karty za 1200 zł czy za 900 bo musi miec 100 fps w doom3 i tryliardy efektow.

 

Kolejna sprawa czy ta grafa bedzie miała co robic jest to pewnego rodzaju inwestycja ( i na jekies 2 lata spokoj, choc patrzac na wyscig zbrojen ati i nvidii to pewnie na rok ) ale wydac 2k zeby pograc w hl2 i doom3 w full detal sory ale nie rozumiem tego. Nie kazdego jara granie w 1024x768 z AA4 i AF8. To normalne ze sa lepsze grafy i wszystko idzie do przodu ( czy ku lepszemu to nie jestem pewny, robią młotki nowe gry, w ktore sie nie da grac na przeciętnym kompie. Nasze forum zawyza srednią malo kto ma taki sprzęt jak my. Wiekszosc kompow to ma celka jakiegos 256 ramu i mx 440 albo fx5200. Jestesmy zwyczajnie podsiwadomie zmuszani do wydawania kaski na cos nowego po sie nie da grac, i wielu sie na to łapie i wydaje np 2500 tys na gf 6800.) ale zaraz zakladac temat " Powolny zmierzch GeForce4 Ti 4200 4400 4600... :( " jakos nikt nie zaklada tematów Powolny zmierzch GeForce3,mx,riva m64 itd.

 

Geforce4 ti to jescze długo bedzie goscił w wielu kompach i jeszcze długo bedzie mozna na nim fajnie pogiercowac, niekoniecznie w full detal i z pierdyliardem efektow rozpryskw i czego tam jeszcze nie wymyslą no ale nie kazdy sie brandzluje tym ze ma 99 fps w doom 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede mial po weekendzie ta gre to ocenie jeszcze opisy lukasrza.

W demko gralem na V HIGH i przy wczytaniu sie calego poziomu (gdy juz przestal doczytywac - bo nie ma bata, doczytywanie to makabra tej gry) schodzilo czasami do 20 fps. Ale w wiekszosci gra chodzila plynnie na max ustawieniach lecz bez wody na Ultra bo w demku takich ustawien nie ma.

Wiec, stay tuned dam znaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nigdy nie stwierdzilem ze karta Ti 4200 to karta do [gluteus maximus]. naweet jest tutaj moj post o tym, to wspaniala karta a za te pieniadze najlepsza, i co do tego nie ma zadnej watpliwosci.

 

A co do Ciebie lukasrz - to to co zrobiles zeby Ci gra lepiej chodzila to naprawde podstawy, naprawde myslalem ze znasz jakies magiczne sztuczki komputerowe, ktore daja niezlego kopa. I chyba nie sadzisz ze ludzie na forum (przynajmniej Ci z dluzszym stazem) nie znaja tych podpunktow co napisales. Sluchaj nie zrozum mnie zle, ja naprawde nic nie mam do Ciebie i mam nadzieje ze w zaden sposob Cie nie urazilem, tylko poprostu jak ciezko mi w cos uwierzyc to to mowie i tyle.

 

Ja jak juz napisalem tlumacze to tylko tym ze poprostu w dx8 far jest duzo szybszy. Jednak nie zgadze sie z Toba ze roznica w grafice jest tylko jak Ty to napisales "na rurach", albo nie widziales tej gry w pelnym dx9 albo nie wiem co... (juz nie chce pisac ze nie wiesz co mowisz bo nie chce ty nikogo obrazac)

 

pozdrawiam serdecznie

 

P.S. Hej naprawde szkoda nerwow, w koncu jestemy uczestnikami najlepszego forum o komputerach w Polsce, do tego zjazd juz niedlugo ;) wiec po co sie klucic - PEACE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede mial po weekendzie ta gre to ocenie jeszcze opisy lukasrza.

W demko gralem na V HIGH i przy wczytaniu sie calego poziomu (gdy juz przestal doczytywac - bo nie ma bata, doczytywanie to makabra tej gry) schodzilo czasami do 20 fps. Ale w wiekszosci gra chodzila plynnie na max ustawieniach lecz bez wody na Ultra bo w demku takich ustawien nie ma.

Wiec, stay tuned dam znaka.

no !! wkoncu tylko zaznaczam gram na high ! :D na v high tez dobrze chodzi ale wole miec czasmi te 10fps wiecej bo roznica miedzy v hihg a high jest zauwarzalana ale jakbym gral i sie wpatrywal w drzewa czy tam rury ;) a podczas akcji tego nie widac

 

wogole mopzecie mi p-owiedziec po co mailbym odowadniac ze 1 jest wieksze od 2 ?? skoro wg was kłamie ?? nieiwem po co??? problem;) zawarty w tytule tematu jest oczywisty i nie unikniony ale po co mialbym kłamac ?? wogole po co ten temat??

 

P.S PEACE :D a ja i tak bede grał na high ;) peace :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz, jak już powiedziałem - granie w FC na 1024x768 High/VeryHigh na GF4Ti4200 jest komfortowe i tu stanę za Tobą murem. I w zasadzie mogę Ciebie zrozumieć, zę "jakoś" starcza ci 384MB RAM , ze względu na tekstury Dx8. U mnie takie coś nie przejdzie. Tekstury Dx9 chłoną RAM jak gąbka i jeszcze raz powiem - niech mnie tną, a przy Dx9 nie uwierzę, że będzie płynnie bez min. 512MB RAM. Własnie taki a nie inny typ renderingu uzależniony od Twojej grafy może powodować, żę 384 Ci starcza. Ale niestety odbija się to na jakości. Choć jak mówisz, w akcji poziom jakość Ci nie przeszkadza. I dobrze, jesteś zadowolony. Peace z Tobą :D

 

Jordi23 - zjazd jest właśnie po to, że by dać sobie po ryjach za kłótnie na forum :lol: :lol: :lol:

 

robot - stary wyluzuj trochę ze słownictwem. Każdego chciałbyś lać, wczoraj Kucyka i Hussky, dziś odbytorq'a. Za co? Że ośmielili zwrócić Ci uwagę na Twoje zachowanie? Trochę przesadzasz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na VeryHigh:

 

System = 160 MB

 

Gra = 80 MB

 

To razem 240.

 

Średnio po załadowaniu przykładowego poziomu = 700 MB

 

W trakcie gry.....>700MB na 1022 dostępnych.

 

Kluczowe znaczenie ma dla zużycia ramu jakość tekstur i jakość otoczenia.

 

Na moim GeF4 gra się dosyć przyjemnie w rozdz1024x768x32 VeryHigh, z wyjątkiem częstych momentów spadku do 16 fps....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na VeryHigh:

 

System = 160 MB

 

Gra = 80 MB

 

To razem 240.

 

Średnio po załadowaniu przykładowego poziomu = 700 MB

 

W trakcie gry.....>700MB na 1022 dostępnych.

 

Kluczowe znaczenie ma dla zużycia ramu jakość tekstur i jakość otoczenia.

 

Na moim GeF4 gra się dosyć przyjemnie w rozdz1024x768x32 VeryHigh, z wyjątkiem częstych momentów spadku do 16 fps....

8O niezły system tyle ci zjada 8O u mnie system zjada moze 80MB z winampami itp a gra ok 195MB - maxymalnie

 

p.s zapomnialem ze czym wiecej ramu tym wiecej dla windowsa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s zapomnialem ze czym wiecej ramu tym wiecej dla windowsa :D

przeciez zaden problem to ustalic, sa programy do tego i mozesz sobie ustawic dla windy ile chcesz pamieci dla gier rowniez

I ' know about this ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt dużo ramu mi zajmuje windows. Ale to nie tylko on, bo mam zainstalowany i aktywny pakiet NIS2003 a to przecież firewall, antywirus, i aplikacje dodatkowe, w stylu adblocking itd... a to pożera....ram.

no ja tez ma mcos poinstalowane NAV2003 :] koniecznosc do tego speedfan ;) gg ;) i te aplikacjie z ktorych sie korzysta :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zzerania pamieci przez XP - po starcie systemu mam zuzyte 65 z 1250 MB dostepnych, wiec chyba nie jest tak zle.... :D

 

BTW nie moge zglosic moderom postu robota.... czyzby kucyk sie tym zajal? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...