Skocz do zawartości
OMNADREN

Epox 8rda3-I - BIOS padł??

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano.

Wczoraj postanowilem odtaktowac procka z 1900 MHz na standardowe 1530MHz i jakims cudem zapomnialem zmniejszyc FSB ale zmniejszylem napiecie z 1.725 na 1.6. Po zapisaniu ustawien w BIOS-ie,na ekranie ukazal sie zegar 1900MHz. Wiec wchodze do biosu by zmienic FSB na mniejsze a tu ziwecha. Wlaczam kompa i na wyswietlaczu ukazuje sie FF i niby wszystko wporzedku ale nic niewstaje :cry:. Zwykle testowal wszystko najpierw a teraz odrazu ukazuje sie FF. Wiatraki sie kreca wszystko startuje proc i rteszta sprawne.

 

I tu mam do Was pytanie, co moglo sie spier***** w płycie (mozliwe byo BIOS padl??) I czy bez zadnych nerwow moge oddac ja do serwisu na gwarancje bez strachu ze mi jej nieprzyjma z jakiegos powodu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear cmos zrobiony,

bateria wyciagnieta i odczekane kilka minut

 

Jest jakas mozliwosc aby sprawdzic czy bios zyje.

 

 

 

Nie sugerujcie sie tym podpisem ze POCZATKUJACY CZESTNIK.

Lamerem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, prawdopodobnie padł bios, już to pisałem ale napiszę raz jeszcze- biosy w tych epoxach to pomyłka, pieprzą się przy każdej okazji - przy aktualizacji, przy nagłym 'skoku' w podkręcaniu też potrafią nie wstać - np. z 8x100 1.4v na 11.5x200 1.725v, mi padł przy zdejmowaniu boku obudowy - przeskoczyła iskra i już kaplica. Po prostu jedna wielka pomyłka, ja już mam czwartego Epoxa i już kilka razy przyprawiał mnie o zawał gdy po restarcie kompa miałem parę razy od razu FF na wyświetlaczu, bo się bios 'obraził' - na szczęście na tym egzemplarzu clear cmos pomaga. Może dlatego że poprzednio miałem zwykłe RDA rev. 1.x, ale z drugiej strony mamy płyty na tym samym layoucie, także może to tylko przypadek i nic przez ten czas nie poprawili? Powodzenia, mi jak padł bios gwarancję uznali (nawet nie wiedziałem wtedy że to sprawa biosu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano oddalem ja do sewisu i w poniedzialek o 15 mam dzwonic co jest przyczyna tej awari. Gostek zaproponowal mi wymiane plyty z doplata 2)% t wartosci jakiejkolwiek innej lepszej plyty.Niewiem czy jest sens doplacac 66zl do np ABITA NF7 2.0. co Wy na to. Czekac te 2 tygodnie na tego epxa czy doplacac do tego ABITA lub jakiejs innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też epoxa i chodzi bez większych problemów (oprócz spuchniętego kondensatora,który wymienili w ramach gwarancji).,Chcąc jednak uzyskać wyzsze fsb przesiadłym się jednak na Abita. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jak to bios ... może paść na każdej płycie. Miałem Epoxa 8RDA+ rev.1.1 i robiłem ponad 20 flashowań i inne cuda, po zbyt mocny oc miałem zwiechy w samym biosie, buraki w biosie, czarne ekrany itd ale zawsze Clear CMOS załatwiał sprawę ...

 

Abita NF7-S (2.0) mam niecałe 2 miechy, biosa zmieniałem około 15x :twisted: ... testowałem wszystko co było pod ręką ... wczoraj po wgraniu jednego z beta biosów comp się nie podniósł i dziś musiałem oddać płytkę na HOT FLASHA. Muszę nabyć drugą kostkę biosa i mozna bezstresowo bawić się w oc i testy beta biosów dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...