Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

hmm , wciąż mam tylko 7000pkt na swoim sprzęcie :/ . wgralem omegi rad_w2kxp_omega_2567 i nie doszło mi ani 10 pkt więcej :/ . podkrecic sie nie da bo sie przywracają domysle ustawienia , riva tuner nie ma zakladki oc , co proponujecie ??

 

pozdro

aha , do czego sluzy ta zworka żółta na karcie ???

i czemu nie mam tego scalaka?? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , wciąż mam tylko 7000pkt na swoim sprzęcie :/ . wgralem omegi rad_w2kxp_omega_2567 i nie doszło mi ani 10 pkt więcej :/ . podkrecic sie nie da bo sie przywracają domysle ustawienia , riva tuner nie ma zakladki oc , co proponujecie ??

 

pozdro

czytaj cały wątek :D zainstaluj 2.5.58 i tam masz zakłąde rad linker, ustawiasz zegary klikasz ustaw i wsio gra;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , wciąż mam tylko 7000pkt na swoim sprzęcie :/ . wgralem omegi rad_w2kxp_omega_2567 i nie doszło mi ani 10 pkt więcej :/ . podkrecic sie nie da bo sie przywracają domysle ustawienia , riva tuner nie ma zakladki oc , co proponujecie ??

 

lepiej weź stery omegi 2.5.58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to drivery 67 od omegi NIE MAJA SCIAGNIETEJ BLOKADY OC ! pisalem juz w tej sprawie do autora tych driverow. Jak chcesz podkrecac karte to wez stery 2.5.58 ( u mnie z takim samym problemem jak twoj, te stery pozwolily na podkrecenie i teraz moj radek biega @ 450/530 ale to chwilowy wynik :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje tak : odinstaluj stare stery, wyczysc rejestr, zainstaluj najnowsze zmodowane stery ze strony http://softmod.techpowerup.com ja mam te poprawiajace wydajnosc w doom3, potem programik ATITOOL, chyba w tej chwili najlepszy do podkrecania radkow, gdyz sprawdza od razu wystepowanie artefaktow przy podnoszeniu czestotliwosci :)

 

Athlon 2500+@3200, 512/400GOODRAM, Sapphire R9550 250@450 400@515 3dmark03 3300pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam tak od dłuższego czasu ten topic bo akurat jestem na kupnie radka9550 i teraz to już mam totalny mętlik... :/ mam do wyboru HISa i SAPHIRE , obie ponoć 5ns :( ale HIS na kościach Hynixa a szafir na Samsungach... ponoć Hynixy lepsze... i jak to możliwe, że w tych samych modelach raz po raz są albo 4ns albo 5ns kości... ??!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadnym przypadku nie bierz karty z pamieciami 5ns, bo jej nie podkrecisz !! Szukaj 4ns to podstawa .

 

Athlon 2500+@3200, 512/400GOODRAM, Sapphire R9550 250@450 400@515 4ns 3dmark03 3300pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam tak od dłuższego czasu ten topic bo akurat jestem na kupnie radka9550 i teraz to już mam totalny mętlik... :/ mam do wyboru HISa i SAPHIRE , obie ponoć 5ns :( ale HIS na kościach Hynixa a szafir na Samsungach... ponoć Hynixy lepsze... i jak to możliwe, że w tych samych modelach raz po raz są albo 4ns albo 5ns kości... ??!!!

tak, możliwe. Jeżeli chcesz podkręcić pamięci do 500 - 520 to weź 4ns

a jeżeli wystarczy ci 400 - 410 (2*205) to też wystarczą ci 5ns. Ot i cała filozofia. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam tak od dłuższego czasu ten topic bo akurat jestem na kupnie radka9550 i teraz to już mam totalny mętlik... :/ mam do wyboru HISa i SAPHIRE , obie ponoć 5ns :( ale HIS na kościach Hynixa a szafir na Samsungach... ponoć Hynixy lepsze... i jak to możliwe, że w tych samych modelach raz po raz są albo 4ns albo 5ns kości... ??!!!

 

podobno samsung mylił oznaczenia kosci i do teraz nic z tym nie zrobił wiec moze trafi ci sie taki egzemplarz karty ktory bedzie mial napisane 5ns a w rzeczywistosci beda to 4ns :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam tak od dłuższego czasu ten topic bo akurat jestem na kupnie radka9550 i teraz to już mam totalny mętlik... :/ mam do wyboru HISa i SAPHIRE , obie ponoć 5ns :( ale HIS na kościach Hynixa a szafir na Samsungach... ponoć Hynixy lepsze... i jak to możliwe, że w tych samych modelach raz po raz są albo 4ns albo 5ns kości... ??!!!

 

podobno samsung mylił oznaczenia kosci i do teraz nic z tym nie zrobił wiec moze trafi ci sie taki egzemplarz karty ktory bedzie mial napisane 5ns a w rzeczywistosci beda to 4ns :D

Szkoda, że nie oznacza 5ns pamięci 2.2ns :D

Wszystko zależy od partii, są HISy na 4ns i 5ns, to samo tyczy się Sapphire. Przed zakupem trzeba otworzyć pudełko i oblookać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam tak od dłuższego czasu ten topic bo akurat jestem na kupnie radka9550 i teraz to już mam totalny mętlik... :/ mam do wyboru HISa i SAPHIRE , obie ponoć 5ns :( ale HIS na kościach Hynixa a szafir na Samsungach... ponoć Hynixy lepsze... i jak to możliwe, że w tych samych modelach raz po raz są albo 4ns albo 5ns kości... ??!!!

 

podobno samsung mylił oznaczenia kosci i do teraz nic z tym nie zrobił wiec moze trafi ci sie taki egzemplarz karty ktory bedzie mial napisane 5ns a w rzeczywistosci beda to 4ns :D

Szkoda, że nie oznacza 5ns pamięci 2.2ns :D

Wszystko zależy od partii, są HISy na 4ns i 5ns, to samo tyczy się

Sapphire. Przed zakupem trzeba otworzyć pudełko i oblookać.

 

no gdy ja kupiłem swojego HIS-a to mieli HIS-y na hynix-ach 4ns a sapphire tylko na samsungach 5ns...wszystko zalezy od partii jaka sie trafi w sklepie... te karty są teraz dosyć popularne wiec w którymś sklepie napewno beda mieli 4ns :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dostalem sapphire radka 9550 i problem mam nastepujacy.

Zarowno na omegach 2.5.5.8. jak i softmodach 4.8 co prawda moge wykrecic karte, ale zadnego rezultatu praktycznego to nie daje.

Testowo ustawilem 400/460 i w UT2k4 nie zyskalem nawet pol fpsa. W 3dmarku nie sprawdzalem , bo nie chcialo mi sie sciagac ale zakladam ze efekt bylby identyczny;p. A podkrecalem radlinkiem tudziez atitoolem. Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem trzeba otworzyć pudełko i oblookać.

a gdzie dokładnie mogę odczytać rzeczywiste taktowanie pamięci ? na kościach pamięci na karcie ?

Na pamięciach jest ciąg oznaczeń, a dwie ostatnie cyferki oznaczają czas dostępu.

40 - 4ns

50 - 5ns

3.3 - 3,3ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już sprawdzał możliwości podkręcania swojego Radka przez Ati tray tools?

 

U mnie ten program totalnie ściemnia, wykrył że maks bez artefaktów dla mojej pamięci to 275mhz a w rzeczywistości(3dmark) karta sypie artami już przy 266mhz. Musze jeszcze sprawdzić jakie wartości wyświetli dla rdzenia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomwer, u mnie jest podobnie, sprawdzalem rdzen na tym i szedl mi do 427 i po chwili poszedlem,wracam a tu mi komp zawisl, zdarzylo mi sie to juz nie raz. (dodam ze przy 400 czesto mi 3dmarka nie przechodzi-powod- zwis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afi jesli nie krecisz to bierz to co znajdziesz najtansze z radeonow 9550 ( tylko bierz 4ns i 128bit) ale i tak predzej czy pozniej zakrecisz ta karte bo naprawde warto nie majstrujac nic przy tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. własnie zmienilem bios na 9600 od GeCube i smiga wszystko fajnie. w riva tuner pisze mi ze mam chip rv360. nie wiem czy to prawda czy po prostu wgrywając tamten bios ma tak zapisane sobie. ale ogólnie wyniki sie poprawily. na 2k1 - 8500 a na 2k3 - 2450. bez rzadnego podkrecania a sprzet jak w opisie(oczywiscie rdzen defaultwo jest na 325)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tutaj powinienem to pisać, ale moze nikt sie nie obrazi, mam Sapphira 9550 i następujący problem, bardzo często zdarza się że znika obraz i po chwili wyskakuje komunikat że bodajże VPU Recover nie moze odtworzyć czegoś tam sprzed zakleszczenia i pyta czy zresetować kompa, jeśli nie zresetuje to on będzie chodził ale wszystko działa z 5 razy wolniej i tak czy owak trzeba resetnąć. Miałem Omegi chyba 25.58 , póżniej zmieniłem na te standardowe z płytki i jest to samo, dodam że na poprzedniej grafice (Riva 2) tez miałem zwisy kompa, wiec to może coś z płytą, ma ktoś jakieś pomysły? z góry wielkie dzieki za rady bo już nerwowo nie wytrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. własnie zmienilem bios na 9600 od GeCube i smiga wszystko fajnie. w riva tuner pisze mi ze mam chip rv360. nie wiem czy to prawda czy po prostu wgrywając tamten bios ma tak zapisane sobie. ale ogólnie wyniki sie poprawily. na 2k1 - 8500 a na 2k3 - 2450. bez rzadnego podkrecania a sprzet jak w opisie(oczywiscie rdzen defaultwo jest na 325)

A nie lepiej było wcisnąć bios od Sapphire`a 9600 :?:

GigaCube to strasznie lipna firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problem Wilek. VPU recover bez powodu się nie włącza. Fast write jest to takie badziewie dodawane do AGP co by umożliwić szybszy zapis danych z karty do proca (moge się mylić). W większości radków jest to zbędne NV to wykorzystuje z jakimś skutkiem :wink:

Drugi zestaw pytań:

Płyta główna jaka?

Czy AGP jest x4 czy x8 ?

Jaki zasilacz ? (standardowe pytanie tego forum :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no AGP jest tylko x4 , a zasilacz niby 300 ale raczej nie jest on bardzo obciążony, w sumie to czasem komp sie normalnie wiesza bez żadnej informacji, to moze to jeszce coś innego, ehh same kłopoty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...