Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie dzisiaj nabylem Zalmana 80 X 80 za 35 goli, czy byl to dobry zakup i czy po umieszczeniu go na swoim miejscu duzo mi ochlodzi kompa? to znaczy czy np. bede mogl wiecej podkrecic grafe? Czy moze lepiej wykorzystac go jakos zeby bezposrednio dmuchal na mojego HISa ? Prosze o porade bo ten wiatrak naprawde z tego co sprawdzilem jest dosc wydajnym wiatrakiem i chcialem go wykorzystac w najbardziej efektywny sposob :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepne pytanko, jak poradzic sobie z tymi koleczkami trzymajacymi chlodzenie w hisie. Dzisiaj troszke spiepszylem (nadkruszylem) jakas sciezke ale dalej grafa sie trzyma (mam nadzieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak, chodzi o to ze jak cos spartole to wio do sklepu z gwarancja ... a przeciez jak koleczkow nie bedzie to sie kapna, proste nie ?? :) musi byc jakas dobra metoda do sciagania ich :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruel - jak to zrobiłeś,że wyciągasz na rdzeniu 490? U mnie przy 450 wywala mi vpu recovery :/ co do pamięci to u mnie też przy 660-670 kończy się zabawa a teoretycznie pamiątki powinny zapierniczać na 800 w/g specyfikacji więc w sumie cienizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, kurcze szczęśliwy jestem. Za 399zł kupiłem naprawdę świetną kartę. A całkowita zmiana grafy kosztowała mnie 41 złotych :D 399 (cena GeCube'a) - 58zł (CS:CZ sprzedany na allegro) - 300zł (sprzedany Hercules Radeon 9100) = 41zł. Martwić to się raczej tym nie martwie :) Zastanawiało mnie jednak porządnie to OC, patrząc na wyniki innych. A o wersji 2.0 szczerze mówiąc nie wiedziałem - dopiero 31 stron wątku przeleciałem - thx za info EmperoR_2001.

Pawels - jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobiłem, było wyłączenie VPU Recovery. Dziadostwo włączało się nawet przy nieznacznie podkręconych zegarach, wyczulone jak niewiadomo co. Po wyłączeniu, przy 490 core nie ma żadnych zwisów. Pewnie niedługo 500Mhz spróbuję. Spróbuj toto wyłączyć i popróbować. A kartę, jak widzę, zakupiłeś w identyczny sposób jak ja (Media Markt) - nie ma to jak okazja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, kurcze szczęśliwy jestem. Za 399zł kupiłem naprawdę świetną kartę. A całkowita zmiana grafy kosztowała mnie 41 złotych :D 399 (cena GeCube'a) - 58zł (CS:CZ sprzedany na allegro) - 300zł (sprzedany Hercules Radeon 9100) = 41zł. Martwić to się raczej tym nie martwie :) Zastanawiało mnie jednak porządnie to OC, patrząc na wyniki innych. A o wersji 2.0 szczerze mówiąc nie wiedziałem - dopiero 31 stron wątku przeleciałem - thx za info EmperoR_2001.

Pawels - jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobiłem, było wyłączenie VPU Recovery. Dziadostwo włączało się nawet przy nieznacznie podkręconych zegarach, wyczulone jak niewiadomo co. Po wyłączeniu, przy 490 core nie ma żadnych zwisów. Pewnie niedługo 500Mhz spróbuję. Spróbuj toto wyłączyć i popróbować. A kartę, jak widzę, zakupiłeś w identyczny sposób jak ja (Media Markt) - nie ma to jak okazja :P

dajcie cynk gdzie jeszcze mozna to kupic w media bo u mnie odzwonilem 4 media i nigdzie nie ma:( moze ktos mieszak obok marketu to niech podejdzie i sie spyta czy jeszcze jest. teren ślaska i okolice. z góry dziekiiiiiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh , widze ze mi nikt nie powie , wejdzie ten sielncer ? , a tak swoją drogą , czemu na oryginal sterach i biosie wywala mi sie w 3d jak dam agp8 ??

na agp4 jest wszystko ok , a jak wgram ctalisty i oryginał bios to działa agp 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruel - jak to zrobiłeś,że wyciągasz na rdzeniu 490? U mnie przy 450 wywala mi vpu recovery :/ co do pamięci to u mnie też przy 660-670 kończy się zabawa a teoretycznie pamiątki powinny zapierniczać na 800 w/g specyfikacji więc w sumie cienizna.

Ja do dzis jeszcze mialem Gecuba ktory krecil sie bez problemu na 550/620 i zandnego VPU Recovery nie bylo. To jest rarytasik :D. Niedlugo jednak osoba ktora go kupila opisze wydajnosc i OC tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh , widze ze mi nikt nie powie , wejdzie ten sielncer ? , a tak swoją drogą , czemu na oryginal sterach i biosie wywala mi sie w 3d jak dam agp8 ??

na agp4 jest wszystko ok , a jak wgram ctalisty i oryginał bios to działa agp 8

Na Twojego 9550 pewnie ze wejdzie silencer i bedzie super smigal. Nie zastanawiaj sie nawet tylko kupuj :D. Cisza przede wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kręcenia 9550xt - co z tego,że wyłączę vpu recovery - testy owszem - przechodzą np na 480MHz ale zagrać się nie da bo po paru minutach jest zwis, max stabilnie na rdzeniu to 440-450MHz. Crusio - próbowałeś grać na rdzeniu pogonionym na 550MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś wam powiem otej grafie hisa , dziwna ona jest , własnie wgrałem dafault biosa bo miałem krzaczki przy ramie 236 mhz , na oryginal biosie nie działa mi agp 8 !!!!!! ani na omegach , ani na catalistach , a na biosie od 9600 agp8 działa i to dobrze.....

jusz nierozumiem tej grafy , no i ciężko sie kreci , na oryginal coolerku max to 380 rdzen , ram chodzi na 260 ale czasami są krzaki , wolałem wgrać oryginalnego biosa , i jak włączam gre to po prostu rad linkerem dodaje mhz choć w nfsu dodaje mi to tylko 10 fps :|

aha mam propozycja zamiany tego ahisa na geforca 3 500 , opyla sie ???

za dopłatą 100 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh... A ja mam kartę HIS'a Radeona 9550 128MB (128bit) Pamiątki mam 4ns Hynixa. Dałem za nią 300zł i jest wypasik. Wgrałem do niej BIOS od Radeona 9600 Sapnire i wszystko leci cacy. Rdzeń 450MHz. Pamiąki początkowo szły tylko na 480 i nic więcej. Postanowiłem pobawić się Rabbitem i pozmieniać Timingi. Ustawiłem je wg ustawień karty Gigabyte'a i teraz chodzą na 500MHz bez problemu. Dalej nie sprawdzałem. W każdym razie poz mianie Timingów w 3dMarku03 wzrosło mi jakieś 300pkt. Naprawdę polecam zmienić BIOS. Aha i chodzą słuchy, że te timingi od gigabyte'a ponoć zmieniają ustawienia pamięci z 4ns na 3,8ns... Może coś jednak w tym jest. Wypowiedzcie się ktoś na ten temat :D :D

 

Ps: A i jeszcze jedno. Kiedy ustawiłem rdzeń na 400MHz to w Doomie 3 wywalał mi błąd (podczas testu). Postanowiłem zwiększyć rdzeń do 450MHz i już chodzi świetnie. Nie czaję tego ale jest cool. Za 300zł mam w Doomie 3, w teście 21 klatek. Myślę, że to dobry wynik :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BenchmarkPL wycisneli tylko 290 na rdzeniu przy sandardowym

chlodzeniu, wiec chyba wielka loteria...

Chyba, ze to "specjalisci" z benchmarka:

 

"Z tym srebrnym wiatraczkiem widocznym na zdjęciu poniżej, kartę HIS udało nam się stabilnie podkręcić zaledwie do 290 MHz. Powyżej 300 MHz następowały zwisy np: w grze Doom3."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh , widze ze mi nikt nie powie , wejdzie ten sielncer ?

aj hudy hudy... http://silencer.ag.bocznica.org/ tutaj napisali ze wejdzie :D

 

A tak serio, sciagasz to http://www.arctic-cooling.com/en/products/...tibility_en.pdf, bierzesz linijke, obmierzasz karte i wiesz co i jak. Wczesniej mialem HISa 9600 to przy silencerze rev.2 musialem troche rzezbic... ale czego sie nie robi dla ciszy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo biednemu zawsze wiatr w oczy. Mam Radeona Shapphire 9550 256 MB (5 ns i to jeszcze jakieś mezza). Kręci się do 340 rdzeń i 230 pamięć inne wartości nie działają prawidłowo. Ale to rzeczy szukam biosu do tej karty bo poprzedni który wgrałem był zły ;) mimo iż od Shappira. Dodatkowo mam pytanie jakie ustawienia macie 3DMarka 03. Chodzi o to jaka rozdzielczość, jakie inne ustawienia bo to dla mnie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BenchmarkPL wycisneli tylko 290 na rdzeniu przy sandardowym

chlodzeniu, wiec chyba wielka loteria...

Chyba, ze to "specjalisci" z benchmarka:

 

"Z tym srebrnym wiatraczkiem widocznym na zdjęciu poniżej, kartę HIS udało nam się stabilnie podkręcić zaledwie do 290 MHz. Powyżej 300 MHz następowały zwisy np: w grze Doom3."

mi stabilnie szło 371 i 500 ale po kilku godzinach poszły arty i już obniżyłem do 337 i 500

mimo wszystko polecam hisa z pamięciami samsunga 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo biednemu zawsze wiatr w oczy. Mam Radeona Shapphire 9550 256 MB (5 ns i to jeszcze jakieś mezza). Kręci się do 340 rdzeń  i 230 pamięć inne wartości nie działają prawidłowo. Ale to rzeczy szukam biosu do tej karty bo poprzedni który wgrałem był zły ;) mimo iż od Shappira. Dodatkowo mam pytanie jakie ustawienia macie 3DMarka 03. Chodzi o to jaka rozdzielczość, jakie inne ustawienia bo to dla mnie ważne.

3dm03 1024*768 wszystko standard bez zmian jak się otworzył

masz pamięci 230 to 460, czyli słabo ale nie tragicznie (ddr*2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Napisycie kiedy byly te promocje w media i czy jeszcze sa bo ja nic nie slyszalem oprocz tej wyprzedazy pojedynczych egz ale nie bylo tej GeCube przynajmniej u mnie w Lublinie! a te w arest.pl to tez na kostkach 2,8 czy tam 2,5ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...