Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Mam HiS 9550 128bit 128 RAM i parę pytań:

 

1) Jak wysoko można kręcić pamięć (Hynix 4ns) bez radiatorków(domyślnie jest 400Mhz)?

 

2) Czy jest możliwe nagłe spalenie podkręconej pamięci (tzn. wszystko ładnie chodzi bez artów i nagle czarny ekran), czy najpierw zacznie się "ostrzegawczo" wieszać?

 

I jeszcze dziwna sprawa: Po podkręceniu rdzenia ponad 400 Mhz obraz w 3Dmarku i w Doomie jest wprawdzie płynny, ale co chwilę jest tak jakby pojedyncze szarpnięcie, potem chwilę jest płynny i znów szarpnięcie. Miał tak ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafuls--> Ten program wgra bios, ale sensowny, a nie 9600PRO na 9550, musiałbyś NAJPIERW zmienić ID karty w biosie, albo na karcie.

Ale nawet jak chciałem wgrać orginalny bios ze zmieninymi taktowaniami to też sie nieda, a na Hisie sie da jak czytałem na www.in4.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HiS 9550 128bit 128 RAM i parę pytań:

 

1) Jak wysoko można kręcić pamięć (Hynix 4ns) bez radiatorków(domyślnie jest 400Mhz)?

 

2) Czy jest możliwe nagłe spalenie podkręconej pamięci (tzn. wszystko ładnie chodzi bez artów i nagle czarny ekran), czy najpierw zacznie się "ostrzegawczo" wieszać?

 

I jeszcze dziwna sprawa: Po podkręceniu rdzenia ponad 400 Mhz obraz w 3Dmarku i w Doomie jest wprawdzie płynny, ale co chwilę jest tak jakby pojedyncze szarpnięcie, potem chwilę jest płynny i znów szarpnięcie. Miał tak ktoś?

U mnie jest wszystko ok. Tylko jak miałem 400MHz to Doom 3 wywalał błąd, a teraz na ustawieniach z podpisu wszystko świetnie chodzi. Bez żadnych zwisów, przycinek itp. Czym podkręcasz, może to tego wina. Ja użyłem ATI tool. A co do pamięci to musisz po eksperymentować. Mi z radiatorkami początkowo nie chciały iść na 500MHz (480MHz to był max). Sytuacja zmieniła się, gdy wgrałem BIOS od Saphire'a 9600 z timingami od Gigabyte'a :D :D Teraz jest git. A i co do tych pamięci to więcej nie próbowałem ich kręcić, bo nie mam czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

EmperoR_2001 mylisz się, bez dodatkowego chłodzenia to one powinny wyciągać 370Mhz, a w kręcić powinny się do 430Mhz. Skąd moja pewność? Wszystkie (Abit,Msi) RX600XT PCI-E są dokładnie na tych pamięciach, a wystarczy przeczytać pierwszą lepszą recenzję tych kart! Sam chciałem kupić tego gecube, dorwać bios z w/w i sprawdzić!

Prawdę mówiąc ciężko coś kombinować nie mając tej karty, więc jestem ciekaw czy przypadkiem Crusio nie zrobił błędu sprzedając ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="Marcin_86

U mnie jest wszystko ok. Tylko jak miałem 400MHz to Doom 3 wywalał błąd, a teraz na ustawieniach z podpisu wszystko świetnie chodzi. Bez żadnych zwisów, przycinek itp. Czym podkręcasz, może to tego wina. Ja użyłem ATI tool. A co do pamięci to musisz po eksperymentować. Mi z radiatorkami początkowo nie chciały iść na 500MHz (480MHz to był max). Sytuacja zmieniła się, gdy wgrałem BIOS od Saphire'a 9600 z timingami od Gigabyte'a :D :D Teraz jest git. A i co do tych pamięci to więcej nie próbowałem ich kręcić, bo nie mam czasu.

Łał 8O . Mnie (Atitool + stery Softmod) pamiątki bez radiatorków wchodzą na 500 ! (ściślej 498 :twisted: ). Tylko właśnie wtedy są te szarpnięcia. Odpalałem je na 470 i bez żadnych problemów. Tylko się trochę o nie martwię, czy aby nie mają za gorąco :wink: . To jak, skoro chodzą tak wysoko bez radiatorków, to można je tak trzymać czy coś się może stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> Wan5000

 

Wiesz, myślę, że nic się nie powinno stać. Najpierw będą się ew. gry wieszać, ale to tylko jeśli nie wyrobią z podkręcenia. Albo też komp będzie się restartował, albo 3dmark po którymś teście wyjdzie do pulpitu. Ale nie powinny się pamiątki spalić. Przynajmniej ja tak myślę. Poza tym to jest to VPU recovery, które w razie czego wyłącza grafę. Możliwe, że te szarpnięcia są przez to, że pamiątki się przegrzewają. Musisz to sprawdzić, może dotknij ich podczas pracy. U mnie bardzo się grzały i dlatego zainwestowałem i wydałem całe 16zł na radiatorki :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, ale w razie padu karty nie wiem, czy dałbym radę je odkleić przed oddaniem do serwisu. Znalazłem rozwiązanie: pamięciom dałem spokój. Teraz męczę tylko rdzeń. Doszedł do 385 Mhz 8) i mnie to starczy: na P4 Nortwood 2.4/533 i 512 MB RAM Doom III w timedemo 800x600 High wyciąga 30 fps bez żadnych szarpnięć :D . Mnie to starczy, nie lubię podkręcania dla sztuki. A radiatorki... może kiedyś :wink: . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aross->> Ja używam Arctic Ceramique, najlepsza bo zapaskudzenie nie powoduje zwarć, a z tą pastą i radiatorami alu mam 299 na Gigabyte (efektywnie 598 MHz)

cos1->> Ja kupilem w bialym pudelku i nie bylo tam PowerDVD 8)

rafuls->> Da się, da, bo ja wgrałem. Zgrałem flashromem, wyedytowałem rabitem i nadfpisałem gvf11, a więc empirycznie stwierdzam, że można - to wszystko oczywiście na Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voltar... a ile ta pasta kosztuje w sklepie bo ja ostatnioo mam straznie ograniczony budzet , ledwo mi na titana starczy ;/ Tym bardziej ze jakbym cos zrabal to jak oddam to musi tam byc pasta biala zeby mi gwarancje uwzglednili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voltar... a ile ta pasta kosztuje w sklepie bo ja ostatnioo mam straznie ograniczony budzet , ledwo mi na titana starczy ;/ Tym bardziej ze jakbym cos zrabal to jak oddam to musi tam byc pasta biala zeby mi gwarancje uwzglednili ;)

19zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Spory temacik :)

Zastanawiam się czy warto zamienic mojego Herculesa Radeon 8500 274.5/274.5 na 128 MB RAM na Szafirka 9550 z taka iloscia ramu ? Chodzi mi o wersje 128 MB z 128 bitowa pamiecia Samsung 4ns. Walnąłbym na to jakis pociachany radiator od athlona i ładnie by szło wysoko ;) . Btw : to musi fajne wygladac , taki wysoki radiator jak od CPU na grafach:)

 

Tutaj ESC

takowe chodza za 290 zela.

 

Z koleji takiego jak moj, ale na wolniejszych zegarach i mniejszym ramie jakis kolo opchnal ostanio za 340 na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doopan nie odpowiem ci na to pytanie bo nie lubie sie powtarzac ani , jak polowa ludzi w tym watku ktorzy juz pisali odpowiedz na takie samo jak twoje pytanie co pol - 2 strony ...

 

 

a tak to ja powiem ze dzis sprawilem sobie dooma 3 i w 800@600 bez cieni na high spokojnie sobie gram .. zegary 400/500 na bardzo ostryh timingach i jest looz ...a myslalem ze nie bedzie mnie stac na grafe do dooma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie zakupilem szafirka 9550 i nie mam kabla do tv tylko wtyczke zamieniającą s-video na chinch'a czytałem wszystkie posty i nikt takiego potyania nie zadał a pytam sie bo na pudełku napisane jest po angielsku ze kabelek jest w zestawie jak sie pytalem to mi powiedzieli ze nie ma :? moze ktos odpowiedziec kto tez zakupil szafirka?? z góry dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mojego his 95550 128/128 wgrałem bios powercolor 9600 pro ez xt i działa lux , oto ten biosik http://www.ghnet.pl/~hudy/Download/9600ez.bin

szkoda tylko ze karta jest wykrywana jako 9600 series a nie 9600 pro :] , att pokazuje tylko 9600 xt :] . a aida pokazuje ze mam rv 350 , tak ma być ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podac wyniki w 3d01 i 3d03 na R9550 podkreconym i niepodkręconym.

 

Tylko nie mówcie, że gram w 3dmarki, chce jakoś porównać karty.

 

A i jeszcze wyniki np w Doom3 (rozdz., fps., detal.)

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podac wyniki w 3d01 i 3d03 na R9550 podkreconym i niepodkręconym.  

 

Tylko nie mówcie, że gram w 3dmarki, chce jakoś porównać karty.  

 

A i jeszcze wyniki np w Doom3 (rozdz., fps., detal.)

 

Dzięki.

www.in4.pl masz tam recenzje :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sobie pykam w nfsu na full detalach i nagle patrze i wtym momencie jak wjeżdżam do tunelu a raczej jak z niego wyjeżdżam to mam błedy ekranu :?

nie arty tylko prostokąty , kwadraty średnio szybko migoczące na ekranie , jak przestaje jechać samochodem to kwadraty stoją w miejscu , ale co ciekawe , jak przejade okreslony odcinek to jusz jest normalny obraz , tak jakby sterownik omega nie mógł sobie poradzić z jakims systemem graficznym , moze to od wgrania biosa od power color 9600 pro ez xt ???

i czy wgrać nowsze omegi jak mam biosa dzieki ktoremu moge podkrecac riva tunerem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocno podkręciłeś procesor grafy. Jesli błędami ekranu są trójkąty (a co za tym idzie złożone z nich kwadraty) bez tekstury to znacz, że za mocno przetaktowano rdzeń. Może za bardzo się nagrzewa. Zaś jeśli błędami są pojedyncze pixele (białe itp) to znaczy, że to pamięć na grafie nie wyrabia przetaktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz mam padnieta plyte glowna, aktualnie jest w serwisie;) dodam tylko ze w miedzyczasie zmieniam chlodzenia radka - zakladam sam radiator (od procka 300mhz wiec nei za duzy ;) i zrobie z sapphirea gigabyte ( timingi gigabyte juz mam ;) potem wrzuce zdjecia z operacji

 

BlooDraVeN >> no fakt, z tym kabelkiem to jest wałek, bo tak naprawde to jest sama przejsciowka SVHS > Cinch

Zasadniczo polecam kupic kabelek SVHS+Cinch (do audio) <--> EURO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja totalny LAMER OVERLOCKINGU ;) napiszę do czego doszedłem mając Radeona 9550 z 256 MB pamięci 5 ns Sapphire. Po podłączeniu karty zainstalowałem najnowsze omegi i nie dało się krecić a wynik 2225 w 3D marku (standard bez AA 1024x768). Po pomocy forumowiczów zainstalowałem omegi 58 bodajże i mogłem kręcić. Kręciło się prawidłowo rdzeń do około 330-340 a pamięć 220-230. Wynik po podkręceniu to około 2500. Kręciłem Atitoolem 0.20. I teraz zrobiłem coś czego się nie zalecało na forum. Wymieniłem sterowniki na Catalyst 4.8 soft mode i atitool na 0.22. Po zainstalowaniu uzyskiwałem 2200 w #dmarku 03 ale.....kręcenie Atitoolem spokojnie daje się rdzeń do 400 (więcej na razie nie sprawdzałem ) i pamięci do 230 więcej mam piękne kwadraciki. Po podkręceniu 400/230 w 3DMarku 03 ma 3000 punktów. Czyli o 500 więcej niż na omegach. A dodatkowo chętnie się dowiem jak ustawić timeingi do mojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj karte od Crusio, wszystko z nią ok itp.

 

Karte narazie sobie tak testowałem i wynik w 03 na 500/600 troche ponad 3600, natomiast w 01 na 500/600 ledwo 11500 (wyraźny skok w teście Nature do 73fps, (na Sapphirze 9550 415/510 miałem 58) natomiast te pierwsze testy bardzo podobne wyniki, sądze że mam za słabego proca do bicia rekordów :((( (2600XP :() jeśli wyniki spłaszczone są :(.

 

Timingi tej karty to :

 

6

3

6

12

4

Cl+3

3

2

3

2

 

Pamięci Hynix 2.5ns, chłodzenie faktycznie niesłyszalne, bardzo fajna gra w komplecie :) (w końcu na necie moge grać w CS i CS Source ;))

 

Jakie timingi osiągacie max na tych GeCube ? I jak bezpiecznie można to testować (iść w dół aż do krzaków na każdym suwaku ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralfus czy jak tam masz :P Gigabyte poza tym ze jest chyba najdrozszym i najfajniejszym Radeonem 9550 (bez zadnych zmian biosow chodzi lepiej niz HiS i Saphire, co mozesz wyczytac z tego tematu.... zmiany timingow na te od gigabyte etc.) to jest jednoczesnie najbardziej uparta karta jezeli chodzi o flashowanie biosu :( Osoiscie jak zmienailem w biosie taktowania zegara to potem w windowsie nie chcial wykryc karty, natomiast proby flashowania biosem od R9600 Non-pro zakonczyly sie fiaskiem bo gigabyte ma durne zabezpieczenie i nie da sie NICZYM (puki co, moze cos w przyszlosci sie znajdzie co obejdzie to zabezpieczenie) flashnac biosu z R9550 na R9600 :( jedyne co zostaje to vmod na pamieciach... ale jeszcze nie odkrylem gdzie jest chip odpowiadajacy za napiecia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holera , wgrałem najnowsze catalisty i dalej jest to samo 8O

zamiast obrazu mam kwadraty , trójkąty itp , moze to dla tego bo tego biosa wgrałem ??

ale to dziwne , te błedy są tylko wtedy jak gram na full detalach i tylko w jednym etapie gry.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...