Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

ja wziolem za 280 zl u mnie w miescie sapphira 9550 128/128 na samsungach 4ns , wyniki wydaja mi sie takie sobie :wink:

core poszedl na 420 (narazie) a mem u mne max 500 :( powyzej 500 arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek820- coś mi tu nie gra jeżeli ta karta GeCube 9559XT ma rzeczywiście pamięci 2,5ns to powinny one chodzić 800Mhz a nie 660 może to nie jest 2,5 tylko 3ns ????? bo jak pisze 2,5ns to jakiś przekręt chyba albo za słabo kręcisz!!!

 

Wracając to dyskusji ze ktoś zrobił sobie z 9550 -9600XT to jak mnie pamięć nie myli to samo to że wyciśnie się 500/600 to nie wystarczy bo te XT są chyba nie 128bitowe tylko już 256 czego się już nie przeskoczy!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ECS mają Sapphire (samsungi 4ns) w cenie 329zl i HIS (Hynixy 4ns) w cenie 309zl ? ktore byscie wzieli, ktore pamieci lepiej się kręcą ?

ja bym wzioł chyba Hisa poco przepłacać!! te same możliwosci o.c. podobnie sie krecoa a his ma Hyniksy które zazwyczaj lepiej ida niz Samsungi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek co do pamieci to sa to napewno 2,5 ns!!! Bo tak na nich pisze i sa to NAPEWNO HYNIXY!!! Wiecej jak 330 czyli 660 raczej nie chce isc bo wywalaja sie w grach! Nie wiem z czym to jest zwiazane moze cos je blokuje moze malo pradu naprawde nie wiem. Chlodzenie maja zajebiste i napewno sa chlodne wiec to cos innnego!! Moze to sterowniki probowalem roznie i na 4.9 catalyst i na omegach najnowszych i radlinkerem i riva tuner i roznie to bywa!!

W tej chwili zabardzo nie mam czasu zeby sie bawic w krecenie ale od wtorku bede mial wiecej czasu wiec sie pobawie i sproboje wkoncu dojsc czy pojda wyzej czy nie!!!

Gdyby ktos jeszcze pytal to moja karta bez wzgledu na sterowniki jest rozpoznawana jako ATI Radeon 9600 SERIES lub w nie których miejscach jako 9600XT.

A i co do szyny to ZADEN 9600 chodzby byl hyper extreme nie ma 256 bitow tylko 128!!!!! Tak samo jak ma tylko 4 potoki i w2iecej miec nie bedzie!!! POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach zapomnialem tylko dodac ze pamioeci np wywalaja sie w grach tzn. wylacza sie monitor i koniec wiec jade restart!!! Korzystajac z ati toll to artefakty pojawialy sie dopiero powyzej 710 mem wiec nie wiem z czym jest zwiazane to ze monitor sie wylacza itd..... jak ktos wie to prosze o odpowiedz!! dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loobek- No to wygląda że ten xpower skopie d.. innym producentą chyba że trafił ci się dobry model sprawdz progrosem riva tuner jaki masz rdzeń karty czy 350 czy 360???  Gdyby były wersie z Hynixami 4ns to bym reflektował na taką karte:

 

Próbuje zebrać informację która z kart najlepiej się kręci i mam problemy, na pewno te z pamiątkami 4ns a to nie reguła i nie widzę żeby ktoś wycisnął 600Mhz z pamięci 4ns???

Co do core to Sapphire większość 400 max więc jak dla mnie odpada, His podobnie 400 to chyba max i na dodatek grzeją się kondziołki itd., więc pozostaje tylko Gigabyte ale nie wiem ile ludzie z niego wyciągają na pamiątkach 4ns i po założeniu wiatraka na rdzeń ???? proszę na odpowiedz jeżeli ktoś ma takowego niech się pochwali!!!! (tylko ta cena), no i żeby ten xpower wypości na rynek kartę z lepszymi pamiątkami to by było chyba to!!! albo Herkules ??? to pewnie luz 500/600 każda by chodziła bo firma napięcia nie żałuje !

rdzen wedlug rivy to rv 350 co to znaczy ??? pamiatki dalej nie ida i proc dlatego przypuszcam ze za malo papu dostaja v-moda musialbym robic :twisted: powiem jedno radiatro na GPU przy zegarze 440 jest chlodny 8O tak samo pamiatki na 520 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No qrcze ale mnie wkurzyli w tym sklepie oczywiscie nigdzie w calym Bielsku nie bylo Gigabyte`a!!!

Ale za to w jednym znalazlem Szafirka z 4ns pamieciami i musze powiedziec, ze nic nie zaluje, ze tego wlasnie wzialem za 320zl.

Na konfigu, ktory jest w opisie na standardowych zegarach:

3dMark 2001SE - 8972

 

A teraz go podkrecilem: 400MHz rdzen 500MHz pamieci i

3dMark 2001SE - 11970 :)))

 

niestety nie moge zrobic testu 3dMark 2003 bo mam jakas lipna wersje, ze nie moge zmienic ustawien i mam ciagle wlaczone filtrowanie anizotropowe w rozdz 1024x768, jak ktos ma inna wersje prosze o pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 znaczy ze nominalnie rdzeń moze lecieć max do 400 jak byś miał 360 to do 500 tak więc nieźle jak ci sie udało 440 uzyskać!!!

 

co do tych 2,5 to musza lecieć 800Mhz no chyba że to jakis przekręt !!!! z tymi pamiatkami ??? a jaki rdzeń pokazuje riva tuner? może musisz wgrać jakiś lepszy bios!!!

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pousuwaj troche tych postow :) a tak zawsze mnie zastanawia jak wy to robicie ze w 2k1 macie takie wyniki ja mam o wiele wyzej taktowana karte i sprzet mocniejszy i jakos tych 12k nie moge drapnac .. no chyba ze sie bawicie w najslabsza jakosc obrazu i tym podobne to sorry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No qrcze ale mnie wkurzyli w tym sklepie oczywiscie nigdzie w calym Bielsku nie bylo Gigabyte`a!!!

Ale za to w jednym znalazlem Szafirka z 4ns pamieciami i musze powiedziec, ze nic nie zaluje, ze tego wlasnie wzialem za 320zl.

Na konfigu, ktory jest w opisie na standardowych zegarach:

3dMark 2001SE - 8972

 

A teraz go podkrecilem: 400MHz rdzen 500MHz pamieci i

3dMark 2001SE - 11970 :)))

 

niestety nie moge zrobic testu 3dMark 2003 bo mam jakas lipna wersje, ze nie moge zmienic ustawien i mam ciagle wlaczone filtrowanie anizotropowe w rozdz 1024x768, jak ktos ma inna wersje prosze o pw.

niezly z ciebie bajkopisarz babusiek 8O :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu od razu bajkopisasz??? co takiego napisalem, ze tak stwierdzasz? moze rzeczywiscie temu mam taki wynik ten drugi bo ustawilem na 640x480 i 16bitowe tekstury ale jak dla Ciebie moge ustawic jak tylko chcesz i podam Ci wynik, moge nawet screena :P

a system mam WinXP

 

i cholera jak usunac te dwa posty??nigdzie nie moge przycisku usun znalezc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu od razu bajkopisasz??? co takiego napisalem, ze tak stwierdzasz? moze rzeczywiscie temu mam taki wynik ten drugi bo ustawilem na 640x480 i 16bitowe tekstury ale jak dla Ciebie moge ustawic jak tylko chcesz i podam Ci wynik, moge nawet screena :P

a system mam WinXP

 

i cholera jak usunac te dwa posty??nigdzie nie moge przycisku usun znalezc :/

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

testuje się tylko i wyłącznie na DEFAULT!!!! bo kazdy by mógł sobie napisac ze na gf2mx400 ma 6000pkt jak gffx5200....przetestuj na default i podaj wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prawie od poczatku sledze ten watek i juz dawno planowalem zakup tego radka.

Dzisiaj, wreszcie mam GeCube 9550XT! Wlasnie dzisiaj przyszly do MediaMarkt w Poznaniu, a czekalem na nie 2 tygodnie.

Kupilem pierwsza sztuke, od razu gdy wyjechaly z magazynu, bo wczoraj dostalem info ze dzisiaj maja byc. Wrocilem do domu, zaraz robie formata i bede testowal. Oczywiscie karta to wersja z pamieciami Hynix (399zl). Moze ktos chce kupic CSa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już mnie to trochę wkurza jak robić jakieś benchmarki to tylko na default!!!!!! Nie mogę się doczekać wyników z doom3 ale mniejsza z tym właśnie przeszedłem tom gierkę wielka ściemę ja dla mnie kiepska pod wieloma wglądami wole już UN 2004 i Far a najlepiej jedna nielicznych gierek firmowana przez ATI Willrock i jak zmienię mojego 9100 to na coś co naprawdę coś poczuję nawet się trochę podjarałem tą nie znaną mi za bardzo firmą GeCube ale widzę powoli ze to jakaś ściema jeden nie może z nominalnych pamiątek 2,5ns wyciągnąć tyle ile powinno być czyli 800Mhz dla nie zorientowanych podam wzór (10/2,5)*100*2= 800 więc mi to śmierdzi!!!! Jakimś przekrętem , Darks_Maxim pisze że wyciąga z niej na 3dsmarku 03 2549 – to chyba jakieś nieporozumienie to jak ona jest taktowana z takimi kościami (400/400)?????, chyba że to nie XT??? Czy to nie jakiś chwyt marketingowy, może b00st3r w końcu ja porządnie przetestuje – sprawdź programem riva tuner jaki rdzeń jak 350 to nie przekraczaj 400Mhz tylko zabierz się za te pamiątki spróbuj wycisnąć z nich jak to 2,5ns te 800Mhz !!!!!! spróbuj może na jakiś starych sterownikach bo te nowe wszystkie SA przez ATI tak pisane żeby nie można było za bardzo podkręcić tych 9550!!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr_the nie ma się co unosić tylko sprawdzić. Przykładem wydajności tej karty jest chociażby podpis Carmamira. Pogadaj z nim to on ci wytłumaczy ile rzeczywiście wyciąga ta karta. A Draks_Maxim to chyba coś zamieszał w teście lub sterach bo wynik jest sporo za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wracajac do tych pamieci!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisze na nich 2,5ns!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja w tych pamieciach nie saiedze i nie wiem dlaczego nie ida wyzej!!!!!! moze to jakas seria slabsza czy cos a moze cos w biosie jest zapisanego co powodfuje ich blokade!!! A zeby wszystko bylo wporzo to podaje to co na nich jest napisane zeby znowu ktos nie napisal ze sie nie znam ( chyba raczej ze nie umiem odczytywac danych z kostek!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

 

HY50U283222

AF-25 321A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post tutaj, przeczytałem temat do 48 strony, a trochę to trwało, jednak pali mi się grunt pod nogami i może ktoś udzieli mi odpowiedzi...

Mam Sapphire 9550 128/128, pamięci Samsung 4ns, max. wykręciłem go na 405/500 jednak w farCry po jakiś 15 min do 30 min gry zaczyna sadzić artami az oczy bolą... ile przeczytałem to się orientuję że ten Radek powinien się o wiele wyżej kręcić... co więc jest nie tak? Podkręcałem go korzytsając z opisu na IN4.pl, czyli wgrałem mu Bios od PowerColor 9600ez, nie wiem czy to dobre posunięcie, ale wyczytałem tam że po modyfikacji istniejącego biosu karta w ogóle się nie odpali a na Catalystach nie da się jej kręcić. Oczywiście nie tykałem jeszcze chłodzenia, zamówiłem radiatorki na pamięć, ale chyba niepotrzebnie bo pamiątki są na tyle zimne że mogę spokojnie trzymać na nich palec... czy to GPU się nie wyrabia? Mógłby mi ktoś pomóc i zaproponować co mam jeszcze zrobić bo szkoda marnować troszkę mocy którą daje ta karta...

Pozdrawiam wszystkich i thx za pomoc.

 

Edit: Dodam że Sterowniki to Catalysty 4.8 (na 4.9 miałem mniej pkt w 3DMark2001) a GPU jak podniosę do 415 to już mam VPU Recover...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam kolejne posty o 9550 i niestety zmęczyłem sie niezmiernie więc musze was zapytać wprost: Czy ktoś mógłby mi opodać jakąś listę (wystarczy nawet 1 adres) sklepów gdzie na pewno można kupić Sapphire'a 9550 128MB/128bit z pamięciami Samsung 4ns!

 

Znalazłem ładny opis krok po kroku jak go podkręcić do 400/500 ale niestety w opisie użyto karty z Samsungami 4ns.

 

Nie miałem wcześniej do czynienia z OC kart graficznych więc nie mam alternatywy co do zakupu karty z identycznymi pamięciami.

 

Będe wdzięczny za pomoc!

 

Widze że VerB kupił taką grafikę i afi też coś pisze o zakupie więc jak możecie to podeślijcie adresy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...