Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piotrek820 - u mnie jest identycznie - może napięcie jest rzeczywiście za niskie a może brakuje po prostu prądu - pamięci (i rdzeń też) potrzebują więcej prądu przy wyższym taktowaniu - możliwe,że przetwornice na karcie już nie są w stanie dostarczyć tyle ile trzeba do 800MHz. Wg specyfikacji samych pamięci - nominalnie powinny wyciągać 800. Mimo to dla mnie karta i tak super-wypas;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki są 2.5ns a żeby szły 800MHz to należy zapodać primo dobre chłodzenie (na rev 2 już 4 pamięci są ściśle do radiatora przyklejone, ale wiele im brakuje do tych z 9800Pro ;)) i vmoda dla pamiątek wrzucić.

a niby czemu jeżeli to prawdziwe 2,5ns to powino chodzić bez podniesienia napiecia i radiatorów 800 chyba że to jakies odżuty które tyle nie chciały chodzić!!! albo winna czegoś innego ?? może ktoś spróbuje na starych sterach z przed kilku miechów może pójdą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki są 2.5ns a żeby szły 800MHz to należy zapodać primo dobre chłodzenie (na rev 2 już 4 pamięci są ściśle do radiatora przyklejone, ale wiele im brakuje do tych z 9800Pro ;)) i vmoda dla pamiątek wrzucić.

a niby czemu jeżeli to prawdziwe 2,5ns to powino chodzić bez podniesienia napiecia i radiatorów 800 chyba że to jakies odżuty które tyle nie chciały chodzić!!! albo winna czegoś innego ??
Bez podniesienia napięcia ok, ale co powiesz na to, jeżeli standardowo napięcie jest ZANIŻONE?

Jeżeli pamięć jest zdolna do pracy na DDR800 MHz np. przy 3V (przykładowo), to do ilu MHz dojdzie na napięciu 2V, albo 1V...

IMHO to nie są żadne odrzuty TYLKO napięcie jest za małe... thats all 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacytuje prosiaczka z kubusia wyjebiozy :

 

''...kabaty - co gadacie bo ja już sam nie wiem co mam myśleć''

:D:D:D:D

2,5 ns na 800 MHZ powinny chodzić ?? qrde jak tak jest - tylko trzeba dodać lepsze chłodzenie to jest lepiej niż wspaniale ! :D

no to jak to ? nikt z posiadaczy gecuba 9550 XT nie ma jakiegoś lepszego chłodzonka ? jak sie sprzeda cs-a to jest 50 - 60 zł na dobre radiatory na pamięć + jakaś super pasta :) no to niech sie ktoś wypowie bo teraz nie bede mógł spać po nocach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pain.exe --> Tu nie ma nic skomplikowanego...

Poprostu, na 99% pamięci chodzą na ZANIŻONYM napięciu, dlatego nie są w stanie osiągnąć "swoich" 800MHz

...to tak jak z mercedesem... jak wlejesz do niego paliwo 3-gatunku... to będzie jechał jak maluch (albo gorzej :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w topicu juz o tym bylo. Radki 9550 sa niedowoltowane. Na Radeonach 9600 ten sam rdzen chodzi z napieciem o 0.1-0.2V wyzszym. Z pamieciami pewnie jest podobnie, choc tu sytuacja jest bardziej skomplikowana, o czym swiadczy topic na extreme oveclocking

 

http://forums.extremeoverclocking.com/show...ighlight=9550xt

 

Sam mam klopot z taktowaniem 9550XT rev 1.0 . Pierwsza spalilem robiac vmod rdzenia (na przykladzie vmoda GeCube 9600XT), a teraz dostal mi sie szmelc co osiaga max. taktowania 445/520 (to o pomste do nieba wola!!!). Poki co boje sie drugi raz probowac z vmodem. Jesli ktos ma niezawodny sposob na vmod do tej karty, niech da znac.

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam kolejne posty o 9550 i niestety zmęczyłem sie niezmiernie więc musze was zapytać wprost: Czy ktoś mógłby mi opodać jakąś listę (wystarczy nawet 1 adres) sklepów gdzie na pewno można kupić Sapphire'a 9550 128MB/128bit z pamięciami Samsung 4ns!  

 

Znalazłem ładny opis krok po kroku jak go podkręcić do 400/500 ale niestety  w opisie użyto karty z Samsungami 4ns.  

 

Nie miałem wcześniej do czynienia z OC kart graficznych więc nie mam alternatywy co do zakupu karty z identycznymi pamięciami.

 

Będe wdzięczny za pomoc!

 

Widze że VerB kupił taką grafikę i afi też coś pisze o zakupie więc jak możecie to podeślijcie adresy!

Ja kupiłem na Allegro od tego gościa... prowadził aukcję His'a ale umówiłem się z nim żeby wysłał mi Sapphire'a 128/128 z pamięciami Samsung 4ns... spoko sprzedający przesyłkę dostałem na drugi dzień po wpłacie:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2121276

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zamowielem Gecube 9550 Extreme z CS`em :))) za 430zl do wtorku teraz pozostaje mi czekac.

 

A takie pytanko jezeli moja plyta ma tylko agp x4 to moze zauwarzyc spadek wydajnosci nizeli bym mial agp x8?

 

UPDATE:

I jeszcze pytanko jak z glosnoscia chlodzenia na tym GeCube Extreme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do wszystkich posiadajacych radka 9550 Sapphire z Samsungami 4ns aby podali mi wyniki 3d 2003 na jakim sprzecie , proc , mobo , ram i oczywiscie na ile wykrecony ten radek :twisted:

screeny mile widziane i inne tym podobne.

z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać co bierze się pod uwagę żeby wiedzieć czy kości są 4 czy 5ns ?? Na pamięciach w pierwszym żądku mam: Samsung 425 a w drugim: K40261638F-TC50

 

 

 

TC50 oznacza pamięci 5ns :?

 

 

ajj pomyliło mi sie :lol: :lol: ale czasem mozesz trafić na TC50 ale w rzeczywistosci beda 4ns bo samsung mylił oznaczenia kości .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka :wink:

1. Czy na nowych Omegach 2.5.67 można podkręcać Radka?

2. Większość z was kupiła tą karte dla wyników w 3D markach czy do grania?

 

To robi się nudne :? , zamieszczajcie swoje wyniki w podpisach a nie piszcie miliony postów Ja mam już 38710387 punktów ale wydaje mi się mało :evil:

 

Pozatym Yeti pracuje nad faq dotyczącym tych kart, warto tam zaglądnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do wszystkich posiadajacych radka 9550 Sapphire z Samsungami 4ns aby podali mi wyniki 3d 2003 na jakim sprzecie , proc , mobo , ram i oczywiscie na ile wykrecony ten radek :twisted:

screeny mile widziane i inne tym podobne.

z gory dziekuje :)

Ja niestety nie przetesuje swojego szafirka na marku03 bo mi wywala jakis blad przy ktoryms z testow dzwieku:(

Mam go z pamieciami 4ns (TC-40) na 400/500MHz i chcialem zapytac czy na standardowym chlodzeniu moge go spokojnie na takich czestotliwosciach miec? zadne artefaky mi sie w grach nie pokazuja.

 

Aha no i na tym defaulcie mam w 3dmarku01 9980pkt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na standartowych chodzi tak jak w podpisie :P pamieci sa cieplo a wentylek standartowy wyszlifowalem i wypolerowalem i zalozylem i jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyniki i sprzet jak w podpisie. I zastanawiam sie jeszcze nad metoda aby je podniesc. Moge przeinstalowac winde na ACPI off w biosie co powinno mi dac mozliwosc wiekszego taktowania cpu i fsb. Mozna jeszcze zrobic jakiegos moda na mobo aby jeszcze zwiekszyc fsb i zblizyc sie maksymalnie do 250mhz... (narazie z L12 modem w biosie d26-blackmantaray-l12 max stabilnie bedzie 233mhz prime. Ale to apropo windowania wyniku w 3dmarku...

Bo z samej karty bez Vmoda chyba juz wiecej nie wycisne (pamieci moga isc jeszcze z 10mhz wiecej w zimniejszy dzien przy max nawiewie 120mm na froncie obudowy). Ogolnie karta jest do tego dosc dobrze przygotowana. Zapas temp na gpu jest spory (zimny radiator) , bardzo dobry nawiew (patrz link w podpisie WindForce), a ostatnio dorobilem radiatorek na spod GPU ktory dodatkowo ma zabezpieczyc rdzen przed przegrzaniem (przy vmodach ponoc to konieczne). Na to dmucha jak juz mowiel 120mm papst bardzo mocno a na gore karty tez dodatkowy nawiew z coolera na cpu (dmucha na wysztkie strony). Ogolnie mysle ze to i tak niezly wynik jak na karte za 285zl i bez zadnych modyfikacji napiecia (szczegolnie pamiatki z radiatorkami alu). System jest czysty, bios od radka 9600 non pro i timingi od gigabyte'a. Moze sa jeszcze lepsze? Nie mam pomyslu co jeszcze moge zrobic oprocz vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az sie zdziwilem ze mozna tyle wycisnac z tych kostek , 560 to ladnie , moje sa bez radiatorkow ale juz nie dlugo :evil: a wyniki mam w podpisie i caly sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sobie wreszcie zamówiłem Radeona9550 od HISa na kostkach Hynixa 4ns. więc mam prośbę do kogoś z taką właśnie kartą... otóż czym najlepiej ją kręcić i od jakich ustawień zacząć? nie chce się bawić w żadne modyfikacje biosu więc czy mogę osiągnąć na niej osiągi zbliżone do R9600PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 9550 Sapphire 128bit 128mb 4ns Samsungi.

Niestety nie działał. Odsesłałem i dostałem w zamian Sapphire 9550 128 bit 256mb i 5ns. Co z tym "códem" da sie zrobić. Kości pamięci nie chcą sie prawie kręcić. W moim 9200 (też ma kości 5ns)ale w nim idą na 245.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 9550 Sapphire 128bit 128mb 4ns Samsungi.

Niestety nie działał. Odsesłałem i dostałem w zamian Sapphire 9550 128 bit 256mb i 5ns. Co z tym "códem" da sie zrobić. Kości pamięci nie chcą sie prawie kręcić. W moim 9200 (też ma kości 5ns)ale w nim idą na 245.

256 mb dla radka 9550 to nie jest najlepsze rozwiązanie i nie dziwię się, że się nie chcą mocno kręcić, bo dodatkowe 128 mb nic tu nie daje i nawet powoduje, że czas dostępu do pamięci jest dłuższy przez co i karta słabsza i gorsza do O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 9550 Sapphire 128bit 128mb 4ns Samsungi.

Niestety nie działał. Odsesłałem i dostałem w zamian Sapphire 9550 128 bit 256mb i 5ns. Co z tym "códem" da sie zrobić. Kości pamięci nie chcą sie prawie kręcić. W moim 9200 (też ma kości 5ns)ale w nim idą na 245.

 

przysłali ci niby "lepsza" kartę, ale te 256 w tym radku nic nie daje no i 5ns... :? moze uda ci sie dogadac aby zamienili na GeCube 9550XT(tez jest po 400zł tak jak radek 9550 256mb)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...