Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

w duchu oczekiwania na swojego radka małe pytanko...  

jestem zielony w temacie o/c więc czy dobrze zrozumiałem, że bez wymiany biosu trzeba podkręcać Radka np.Ati toolem za każdym raziem gdy z jakichś powodów będzie trzeba odświeżyć cały system łącznie ze sterami grafiki? bo mam nadzieje , że nie przy każdym włączaniu kompa do prądu ? ;)

jak sobie nie ustawisz profilu w radlinku albo w ati tray tools to niestety recznie bedziesz musial ustawiac:)

 

ja wgralem bios od 9600 - nic strasznego sie nie stalo a mam spokoj :) i bez kombinacji.

takze niema sie czego bac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie nie ustawisz profilu w radlinku albo w ati tray tools to niestety recznie bedziesz musial ustawiac:)

przy każdym włączeniu kompa ?!!

ja wgralem bios od 9600 - nic strasznego sie nie stalo a mam spokoj :) i bez kombinacji.

takze niema sie czego bac

nie chce wgrywać biosu bo strace gwarancje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze all .w koncu przestudiowalem caly ten zagmatwany i zabalaganiony temat ( na szczesie ktos robi z nim porzadek )

mam szafirka 9550 128/128 4ns na samsungach zagary 400/500 bez dodatkowych chlodzen i chodzi mi on na MSI KT3 ultra 2(deluxe)

(na poczatku tematu ktos mial problem z ta plyta i musial wymienic karte ,ja nie mialem zadnego problemu ) tak wiec chcialem zdementowac plotke jakoby na 100 % ta plyta sie nie nadawala.

nie bede sie pytal o stery co by nikogo nie denerwowac ;] bo samo czytanie tego typu pytan na co 2 stronie mnie denerwowalo .

jednak mam pewien problem mianowicie w ATItool'u(0.0.20) w zakladce settings "chip type" wykrywa mi jako 0x4153 (4153 to onaczenie "device ID") i chcialem sie zapytac czy to to samo co v360 i czy da sie to sprawdzic innym programem np. riva tunerem

mam zainstalowane omegi 2.5.58(na nowszych po podkreceniu memory na 500 wyskakiwaly arty) .

sprzet :

win XP (po formacie ,wczesniej mialem GF4MX440 64mb 128bit) AMD1800+(fsb133) 768 DDR 266 w 3dm2003 wychodzi mi 2800-2900 PKT zalezy od pogody :D

 

aha i jeszcz jedno nieraz szczegolnie podczas robienia 3DM2003 co jakies 6-7sec klatkuje mi obraz (ktos juz mial ten problem ale chyba ja nie mam az tak tragicznie bo w grach nie ma tej "czkawki" ) mimo to nie wplywa to na wynik benchmarka .wie ktos moze od czego to jest ?

PS. na odkreconej karcie tez pojawiaja sie te zawiesiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywanie biosu od 9600 to mit, lepiej podkrecic karte, sprobowac zmienc timingi albo zrobic vmoda przy odpowiednim chlodzeniu...

OK... Tylko czemu po kilkunastu sekundach na oryg. biosie zegary wracały do wartości domyślnych? A testowane to było na ostatnich omegach, więc to raczej karta robiła takie cuda a nie sterownik... podkręcanie AtiToolem więc w moim przypadku nie dawało rezultatów.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale w końcu podkręcanie jest blokowane przez karte czy przez sterownik w 9550? I dlaczego "mit" - nic to nie daje czy pogarsza sprawe?

 

Karta jak w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywanie biosu od 9600 to mit, lepiej podkrecic karte, sprobowac zmienc timingi albo zrobic vmoda przy odpowiednim chlodzeniu...

a nie prosciej wgrac bios juz z tymi kreconymi timingami i taktowaniami ? i nie bawic sie juz ?:) chyba prostsze ;]

 

 

jak sobie nie ustawisz profilu w radlinku albo w ati tray tools to niestety recznie bedziesz musial ustawiac:)

przy każdym włączeniu kompa ?!!

ja wgralem bios od 9600 - nic strasznego sie nie stalo a mam spokoj :) i bez kombinacji.

takze niema sie czego bac

nie chce wgrywać biosu bo strace gwarancje... ;)

no mowie ze jak nie ustawisz sobie zeby ci ustawial za kazdym razem jak wlaczasz kompa to bedziesz musial robic to recznie,

ja osobiscie jak juz pisalem wgralem sobie bios od r9600 z tym co chcialem wyedytowanym pod rabitem i mam spokoj moge sobie wgrac nawet oryginalne catalysty od ati i smiga.

a co do gwarancji to przeciez jak sobie zgrasz oryginalny bios to mozesz go pozniej wgrac "jakby co" a jak karta padnie na tyle ze nie da rady nic zrobic to watpie zeby sie bawili w sprawdzanie biosa,

u mnie bynajmniej tak nie bylo jak mi po 2tyg padla k7s8x ;]

miala bios honey`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sobe sprawdzilem RTunerm i jest rv350 (nie powinno byc 360 ? )

aha i jeszcze jedno w menedzerze urzadzen wykrywa mi 2 karty radka 9550 i radka 9550 secondary (moge wylaczyc(albo odinstalowac) te druga ,bez zadnych konsekfencji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie, czy to normalne ze na moim sprzecie (all w podpisie) przy radku 9550 @ 427 / 510 w 3dm 2k1 se mam 8000 pkt? Mam slaby procek i nie wiem czy to dlatego czy moze za malo jednak tych pkt? Jesli to normalna ilosc pkt to bedzie trzeba zmienic procek ;) .. ?

Nie to jest troche malo punktow, ja na kompie jak w opisie mam sporo ponad 9tys w defaultowym benchmarku

A nie wie ktos co moze byc tego przyczyna ? :/

Moze sterki? (mam zainstalowane DNA 3.0.4.9 pod counter-strike, a podobno pod cs'a stery zle dzialaja z innymi grami i moze stad tak malo pktow?)

mhm? bo sie zaczynam denerwowac :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywanie biosu od 9600 to mit, lepiej podkrecic karte, sprobowac zmienc timingi albo zrobic vmoda przy odpowiednim chlodzeniu...

[...]Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale w końcu podkręcanie jest blokowane przez karte czy przez sterownik w 9550? I dlaczego "mit" - nic to nie daje czy pogarsza sprawe?

 

Podkręcanie jest blokowane przez sterownik przy 9550 ;)

Tzn dlatego ze twoja karta ma bios od 9550 nie mozna jej podkrecac. I tu jest taki myk, ze sa zmodowane drivery co nie maja tej blokady (omegi tak ale nie najnowsze! Trzeba podkrecac na omegach 2.5.58.

 

A co do biosu z 9600... wgranie nie zwieksza fizycznych mozliwosci karty, jednak wobec tej karty w sterach nie ma blokady OC - wiec mozna krecic i org sterami (choc pewnie wgrywajac bios ludzi odrazu go wyedytuja zeby miec to juz O/C na stałe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w pełni lamerskie pytanie ale nikt go tu wcześniej nie zadal . http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221&...ctr_str_numer=4 wedlug tego artykulu postepujac chce przykleic radiatory na pamiatki.. jest ich 8 szt i

1) czy wystarczy jak przykleje 4 z jednej strony ???? czy na jeden ram z jednej strony i drugiej sa potrzebne??

2) czy podkrecaliscie od szafirka radka 9550 4n 400/500 bez zmiany chlodzenia???potrzebne sa te radiatorki?? czy raczej nie..

3) czy ten tranzystor tez sie wam gdzieje co spomnial VerB 16 Wrz, 2004 22:00 ??? cytat :

"krecac radzia dotkalem tu i uwdzie go i najbardziej sie grzeje jeden tranzystor na tyle kart kolo kostki ram zaznaczony na fotce ale grzeje sie podczas grania badz testow , momenatmi mnie parzyl"

 

PROSZE O ODPOWIEDZ. TNX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w pełni lamerskie pytanie ale nikt go tu wcześniej nie zadal . http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221&...ctr_str_numer=4 wedlug tego artykulu postepujac chce przykleic radiatory na pamiatki.. jest ich 8 szt i

1) czy wystarczy jak przykleje 4 z jednej strony ???? czy na jeden ram z jednej strony i drugiej sa potrzebne??

2) czy podkrecaliscie od szafirka radka 9550 4n 400/500 bez zmiany chlodzenia???potrzebne sa te radiatorki?? czy raczej nie..  

3) czy ten tranzystor tez sie wam gdzieje co spomnial VerB  16 Wrz, 2004 22:00 ??? cytat :

"krecac radzia dotkalem tu i uwdzie go i najbardziej sie grzeje jeden tranzystor na tyle kart kolo kostki ram zaznaczony na fotce ale grzeje sie podczas grania badz testow , momenatmi mnie parzyl"

1) Musisz prezykleić radiatory do wszystkich 8 kostek aby był jakikolwiek efekt.

2) u mnie cały czas pracuje na 400/500 (a może więcej) bez zmiany chłodzenia (te karty slabo się grzeją).

3)VerB słusznie spomniał o tym tranzystorze- u mnie też się grzeje, jednak ani razu mnie nie sparzył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Musisz prezykleić radiatory do wszystkich 8 kostek aby był jakikolwiek efekt.

a czy jak na jednej calej kosci mam naklejke ze sklepu to czy jak na niej przykleje radiator czy bedzie sie dobrze trzymal?? czy bedzie dobrze przewodzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wrocilem po udanym wyciagnieciu biosa z mojego szafirka i za pomoca rabitta ustawilem mu gpu 400 i pamieci na razie 230 jak i zmienilem timingi na 4 2 4 7 2 cl+2 3 2 2 2 a reszta bez zmian , teraz przyszedl czas na testy :)

 

no jak dla mnie bomba :)

3d2003:

400/230 - 3129 pkt

410/240 - 3250 pkt

..... jak bede mail czas to ja bardziej pomecze :evil:

 

wczesnije wynik na 425/510 - 3152 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1096 pnt 3DM2003!!!!!!!!!!!! CO JEST LOS??? A MIAŁEM 2643 A TYM USTAWIENIU CZYLI 400/470 saphire 9550 4ns?? mial ktos taki problem , moze ktos powiedziec co sie moglo stac?? na normalnym ustawieniu 250/400 mialem na poczatku 1967!!! :(

tak na marginesie to mam 4700 w 3dM2001 ...tyle to ja na gf4 mx mialem :( 7823 powinienem miec.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyedytowałem Rabbitem bios na takie timingi:

 

4, 5, 3, 5, 10, 4, +3, 2, 2, 2, 29, 17, +2.5, -1.5, -1.5, -1, -1

 

To niby są timingi na pamięci 3,3ns. Niestety nie widze żadnej róznicy w możliwości podkręcania karty. Wyniki w markach też niewiele się zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) czy podkrecaliscie od szafirka radka 9550 4n 400/500 bez zmiany

jakbys przeczytal mojego posta ktory jest troche wyzej to bys sie dowiedzial ze ja tak zrobilem i nie mam zadnych problemow,za wyjatkiem tych opisanych w tamtym poscie (ale to chyba nie jest wina OC )

 

PS. mam pytanie czy wy wogole czytacie posty innych czy raczej piszecie swoje i olewacie innych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wlasnie ustalilem sobie maksymalne stabilne zegary i timingi.Chcialem RaBIT'em wyedytowac biosik ale niestety maksymalna czestotliwosc Core to 375 jak zrobic zeby przesunac bariere?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi jakos udowodnic ze istnieje wogole REV.2 karty GeCube 9550?? bo jakos nigdzie nie moge znalazc info zeby taka karta istniaja z pamieciami 2.5ns??? W sklepie ktorym zamowilem karte kazalem sie wstrzymac chwilowo bo mowia ze nie wiedza nic o takiej karcie, a jak zamiawiaja z hurtowni to nic dokladnie nie moga sprawdzic.

 

Jakis link? fotka? udowodnijcie mi ze taka karta istnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio zdjecie troche niewyrazne ale jest samej pamieci. Uwierz mi na slowo ze to od tej karty. I nie tylko ja moge to poswiadczyc.

http://crusio.webpark.pl/Hynix.JPG

 

edit:

Zdjęcie zostało przeobrażone na link z powodu jego szerokości.

Naruszenie Regulaminu poz. IV. 4. „Maksymalna szerokość wstawianych obrazków to 650 pikseli”.

romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam rev. 2 na hynixach, ale zdjecia niestety nie mam jak zrobic.. Nie mialem czasu przez weekend, jutro podam jakie ma osiagi.

 

Dodam jeszcze, ze we wlasciwosiach ekranu - w informacji o karcie wypisuje mi typ mikroukladu jako 9600 XT..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na 1000% rev. 2 gigacube -

kupilem wczoraj za okazyjna cene - 400zl :-)

jak sprzedam countera to mi wyjdzie karta za 340zl :-)

 

jakby ktos chcial to w sumie moglbym miec dojscie do takich kart - za okolo ~430zl - jakby ktos byl zainteresowany niech wali na priva...

 

po poprawkach (studia) biore sie za testy (poki co to przyjemne zaskoczenie za karta jest naprawdee bardzo cichutka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś się konkretnie wypowie bo mam totalny mętlik w głowie mam zamiar wciągnąć któregoś radka 9550 i nie wiem którego:

 

-342,- Radeon 9550 Sapphire 128MB + DVI / tv-out 128-bit BOX

-339,- Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit)

-339,- Radeon 9550 HiS 128 MB DDR DVI + TV (128-bit)

 

ceny z benchmark wiem że sklep do najtańszych nie należy ale to tak na szybkiego... głównie chodziło mi o zobrazowanie tendencji cenowych... jak widać wszystkie się zrównały :? i to jest właśnie ten problem na którego się zdecydować ????

 

jak narazie stawiam na gigabyte .... czekam na wasze opinie.

 

----------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie, czy to normalne ze na moim sprzecie (all w podpisie) przy radku 9550 @ 427 / 510 w 3dm 2k1 se mam 8000 pkt? Mam slaby procek i nie wiem czy to dlatego czy moze za malo jednak tych pkt? Jesli to normalna ilosc pkt to bedzie trzeba zmienic procek ;) .. ?

Nie to jest troche malo punktow, ja na kompie jak w opisie mam sporo ponad 9tys w defaultowym benchmarku

A nie wie ktos co moze byc tego przyczyna ? :/

Moze sterki? (mam zainstalowane DNA 3.0.4.9 pod counter-strike, a podobno pod cs'a stery zle dzialaja z innymi grami i moze stad tak malo pktow?)

mhm? bo sie zaczynam denerwowac :p

Pomoze mi ktos czy moge zapomniec? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie, czy to normalne ze na moim sprzecie (all w podpisie) przy radku 9550 @ 427 / 510 w 3dm 2k1 se mam 8000 pkt? Mam slaby procek i nie wiem czy to dlatego czy moze za malo jednak tych pkt? Jesli to normalna ilosc pkt to bedzie trzeba zmienic procek ;) .. ?

Nie to jest troche malo punktow, ja na kompie jak w opisie mam sporo ponad 9tys w defaultowym benchmarku

A nie wie ktos co moze byc tego przyczyna ? :/

Moze sterki? (mam zainstalowane DNA 3.0.4.9 pod counter-strike, a podobno pod cs'a stery zle dzialaja z innymi grami i moze stad tak malo pktow?)

mhm? bo sie zaczynam denerwowac :P

Pomoze mi ktos czy moge zapomniec? :/

Co za problem?? Zmien stery na inne i sprawdz! Ja jade wlasnie na tych samych sterach ale nie pod CS'a tylko standard i karta chodzi wysmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś się konkretnie wypowie bo mam totalny mętlik w głowie mam zamiar wciągnąć któregoś radka 9550 i nie wiem którego:

 

-342,- Radeon 9550 Sapphire 128MB + DVI / tv-out 128-bit BOX  

-339,- Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit)

-339,- Radeon 9550 HiS 128 MB DDR DVI + TV (128-bit)

 

ceny z benchmark wiem że sklep do najtańszych nie należy ale to tak na szybkiego... głównie chodziło mi o zobrazowanie tendencji cenowych... jak widać wszystkie się zrównały  :? i to jest właśnie ten problem na którego się zdecydować ????

 

jak narazie stawiam na gigabyte .... czekam na wasze opinie.

 

----------------

Bierz Gigabyta i nawet sie nie zastanawiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...