Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie włączone fast write powyżej tego wątku jest o tym temat i piszą tam, że komuś to dało 200 pkt w 3dmarku 01 i również że nadaje się to tylko do radków 9600 czyli 9550 chyba też można?? Tak wogóle to bez kitu ja nie wiem jak to możliwe sam się dziwie ale te radki 9550 są wypasione w call of duty united offensive i w nfsu na tych samych sterach te same warunki mam wyższy fps niz na 9800se@pro R.I.P ten radek 400/530 bez kitu 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos na jakims ftpie umiescic bios do radka 9550 od gigabytea z zmodyfikowanymi timingami pamieci i czestotliwosciami 400/500 .

ja moge niech osoba posiadająca taki plik (bios) przysle mi go na adres email : marines7@gazeta.pl

poslallem ci co mialem i co bedzie potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Przepraszam za moje banalne pytanie ale tych stron troche sporo :wink:

 

 

Co lepiej kupic ?? (karta nie bedzie podkrecana - przynajmnie nie od razu)

 

1. Radeon 9550 Gigabyte 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) BOX - [309 zl]

 

- pamieci 4ns (Hynix)

- radiator

- doczytalem sie ze podobno troche sie grzeje na default :roll:

- nie chce sie bawic w wentylatorki...

 

 

2. Radeon 9550 Sapphire 128MB + DVI / tv-out 128-bit BOX - [309 zl]

 

- pamieci 5 ns (Samsung)

- mozliwe 4 ns - zalezy od szczescia

- wiatrak

 

 

3. GeCube Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

 

- dosc popularny

- roznie ciekawe "przeoczenia"

 

 

Bardzo bym prosil o wypowiedz osoby (1 lub 2) ktore posiadaja w/w karty...

 

 

Pierwotnie mialem kupic Radeon 9600 Pro Sapphire (400/600) - slyszalem ze trudne do nabycia jak Gigabyte

 

Prosze o wyrozumialosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gigabyte i bralbym gigabyte - najpewniejsze... wcale sie tak mocno nie grzeje, a tak wogle to co ci szkodzi jakis wentylatorek ??

Czemu sie nie chce bawic w wentylatorki :roll:

 

A jest cos na ta karte :wink:

 

- latwy montaz - (nie chce wiercic laminatu) :wink:

- tanie

- ciche

 

Najlepiej taki zeby pasowal na ten radiator i sie trzymal :lol: Nie chce czegos popsuc :lol:

 

:?: :roll: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być sapphire lub gigabyte nie ma jednoznacznej odpowiedzi zależy jaki model trafisz ten bedzie się lepiej kręcił a do gigabyte wystarczy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> i dokręcić wentylator wkrętami do radiatora jakiś taki mały od pentiuma i wszystko bedzie ok trzeba dopasować go tylko do wymiarów radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gigabyte i bralbym gigabyte - najpewniejsze... wcale sie tak mocno nie grzeje, a tak wogle to co ci szkodzi jakis wentylatorek ??

Czemu sie nie chce bawic w wentylatorki :roll:

 

A jest cos na ta karte :wink:

 

- latwy montaz - (nie chce wiercic laminatu) :wink:

- tanie

- ciche

 

Najlepiej taki zeby pasowal na ten radiator i sie trzymal :lol: Nie chce czegos popsuc :lol:

 

:?: :roll: :?:

za 50zl masz arctic silencer rev3 wydajne i ciche :wink:

tak pozatym to gigabyte ma radiator i nie trzeba wiercic zadnych dziurek bo juz je ma, mozna przykrecic wkretami wiatrak 40x40mm do radiatora i juz, ew. na wygietym sledziu slot nizej przykrecic jakis 80x80mm zeby dmuchal na karte... duzo jest rozwiazan

 

update:

mam wylaczone fast write, przy wlaczonym wydajnosc nie wzrasta a stabilnosc moze sie pogorszyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Przepraszam za moje banalne pytanie ale tych stron troche sporo :wink:

 

3. GeCube Radeon 9550 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

 

- dosc popularny

- roznie ciekawe "przeoczenia"

 

 

Bardzo bym prosil o wypowiedz osoby (1 lub 2) ktore posiadaja w/w karty...

 

 

Pierwotnie mialem kupic Radeon 9600 Pro Sapphire (400/600) - slyszalem ze trudne do nabycia jak Gigabyte

 

Prosze o wyrozumialosc...

Jeśli chciałeś Radzia 9600 PRO to polecam R9550XT Extreme 1.2 (ale nie na kościach etrontech 3,3 !!)- za 409 zł otrzymujesz tak samo wydajną/taktowaną kartę na tym samym rdzeniu. Ludki osiągają na niej 500/700 - a i bez podkręcania ta karta jest dość szybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem oryginalnego softa do Gigabyte'a 9550 potem do 9600xt,

Vga Information jak widać rozpoznaje radzia 9550 pomimo zmiany biosu na 9600XT,

zegarów w standardowym sofcie, nie idzie zmienić, trza instalnąć Radlinkera why ? :cry:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie włączone fast write powyżej tego wątku jest o tym temat i piszą tam, że komuś to dało 200 pkt w 3dmarku 01 i również że nadaje się to tylko do radków 9600 czyli 9550 chyba też można?? Tak wogóle to bez kitu ja nie wiem jak to możliwe sam się dziwie ale te radki 9550 są wypasione w call of duty united offensive i w nfsu na tych samych sterach te same warunki mam wyższy fps niz na 9800se@pro R.I.P ten radek 400/530 bez kitu 8O 8O

jak to wiekszy fps? przeciez pro ma 8 potoków a ten max 4 wiec oso chodzi :roll: zamiezam kupic 9800pro i myslalem ze jest przynajmniej 2 razy lepszy od 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to wiekszy fps? przeciez pro ma 8 potoków a ten max 4 wiec oso chodzi :roll: zamiezam kupic 9800pro i myslalem ze jest przynajmniej 2 razy lepszy od 9550

żeby był 2 razy lepszy musiałby mieć coś kole 8000 w 3Dmarku03 na prcku Athlon 2100/2200 Mhz (R9550XT robi na takim sprzęcie 4000 pkt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala ciekawostka z fast write

wiec tak karte sapphire r9550 mam od miesiaca, zapodalem bios od r9600 ATI dodalem timingi od gecube :D i taktowanie 400/500 wszystko smiga az milo, dzisiaj zabralem sie za testy bo musialem przeinstalowac system, nigdy nie zastanawialem sie czy fast write ma byc wlaczony czy wylaczony, z karta nie mialem problemow i watpilem w to ze przy wylaczonym FW bede mial bardziej podatna karte do OC

jak juz mowilem poki co od miecha jechalem na FW on i z tego co widze dobrze robilem, bo po wylaczeniu karta kreci sie tak samo, 400/500 idealnie stabilne max 430/510 wiec tutaj nic sie nie zmienilo, wiec na stabilnosc to wplywu nie ma ale wydajnosc

w 3d marku 2001 test Env. Bumb Mapping przy wlaczonym FW uzyskuje wyniki kolo 210fps

a przy wylaczonym FW okolo 160fps

test powtarzany kilka razy, efekt zawsze ten sam spadek bump mappingu o 50fps

moze i to taki drobny szczegol ale dla mnie to jest powod dla ktorego FW bede mial wlaczony, bo jesli przez miesiac nic sie nie dzialo to wydaje mi sie, ze ta funkcja problemowa nie jest a jakis tam wplyw pozytywny na wydajnosc moze miec

pozdr. i zachecam do sprawdzenia u siebie czy FW tak samo daje znac przy Env. Bump Mapp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, we wtorek zamowilek w esc gecube 9550 xt, w srode zaplacilem i do dzisiaj karty niedostalem... po jakim czasie wy dostaliscie karte?

W ESC wszystko było ok, nawet jak myszkę podmienili na inną to dzwonili i się pytali, zadzwoń do nich i zapytaj na jakim etapie jest twoje zamówienie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem oryginalnego softa do Gigabyte'a 9550 potem do 9600xt,  

Vga Information jak widać rozpoznaje radzia 9550 pomimo zmiany biosu na 9600XT,

zegarów w standardowym sofcie, nie idzie zmienić, trza instalnąć Radlinkera why ?  :cry:

a po co ci soft gigabyte, instaluj najnowsze catalysty 4.10 i final :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie spalił juz drugi Sapphire 9550 na hynixach 5ns, te same oznaki monitor wyłączony caly czas a karta cicho piszczy.oby dwie szły na 400/500 a normalnie podczas pracy i w tym czasie co sie spalily 350/450... zajefajnie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co chcieli :  

 

orginalny bios z gigabyte R9550 pamięci hynix 4ns, program do edycji biosu, bios od R9600pro gigabyte,

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/paczka.rar

hehe a sprawdzales czy ta twoja paczka... tzn bios od radka 9600pro da sie wegrac na 9550 :wink: .......... chyba nie :lol:

 

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro87- a czy przypadkiem nie podnosisz napięcie na AGP bo to pali często karty !!!

 

Dzisiaj w kąńcu udało mi sie odkręcić to orginalne chłodzonko z mojego 9550XT musiałe użyć klucza (tyrkotki) no i udało się wyskrobałem tą dziadową szarą pastę i nałożyłem cieńko zwykłą białą no i udało mi się przez ten prosty zabieg bardziej skręcić rdzeń tz. przed przy ustawieniu 480 miałem zwieche przy teście mather natura a teraz ustawiłem 490 i przeszedł test ale przy 500 już nie ale i tak postęp bo stabilne 490 gdybym jeszcze cieniej posmarował i dał jakąś srebrną to może te 500 bym osiągnął ale i tak mam przygotowane 3 radiatory po P II jeden na rdzeń z wentylem reszta na pół przecięte na pamięci więc jak mi się uda to wszystko zamontować to może 500/800 uzyskam :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...