Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest on tylko w sterach Omega, można go sobie oddzielnie na Catalysty zainstalować, lecz nie będzie działać, takie zabezpieczenie ze strony Ati,

jednak bez zmiany biosu bądź też edycji taktowań w biosie, będziesz musiał za każdym razem ustawiać

zegary gdy uruchamisz kompa -bynajmniej mnie się to nie udało

możesz AtiTray Tools ustawić sobie, że taktowania się zmieniają gdy uruchamiasz daną gre, bądź też automatycznie ci się przestawiają gdy wchodzisz w tryb 2d bądź 3d

problem ten rozwiązuje całkowicie zmiana biosu :wink:

 

bynajmniej ja tak miałem, jak widze kolega w poprzednim poście zdołał zmienić taktowania na stałe bez edycji biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod Saphhire .Ten link był już w tym temacie chyba ;). Zaraz chyba zacznę analizować moja kartę :)

Dzieki wielkie za linka, ale to jest "pa ruski". Niestety ja sie w szkole niemieckiego i angielskiego uczylem wiec ni cholery nic z tego nie rozumiem :wink: . Zna ktos moze jakis inny link :?: . Dzieki, pozdrawiam i wielu Mhz zycze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w radlinkerze jest opcja cos takie go jak uzyj tych ustawien przy starcie, takie przyciski pod suwakiem od taktowania rdzenie i mozna ustawic zeby dana czestotloiwosc taktowania ladowal przy starcie

Hmm....to w koncu jak to jest z tymi Gigabyte 9550? Raz czytam, ze karta sama wraca do ustawien fabrycznych (np. przy przelaczeniu z trybu 2D na 3D). Potem sie dowiaduje, ze w RadLinker mozna ustawic, zeby na stałe (za kazdym startem łindozy) ładował nowe taktowania (i trzyma je czy nie?). W jednym z watkow przyklejonych tez stoi, ze np z AtiTrayTool tez niby trzyma ustawienia do kolejnego restaru. Zakładam w powyzszym, ze chce uzywac Catalyst a nie Omega.

 

Czy w tym Gigabyte wystarczy tylko edycja oryginalnego BIOS i zaflashowanie takiej modyfikacji?

Na in4.pl pisali o Saphire 9550, ze edycja nic nie dała i musieli wgrac BIOS od 9600. Jesli od 9600 to czy moze to byc BIOS od dowolnej karty 9600?

 

Aha, i jeszcze to:

 

widze ze zes radka 9550 od gigabyte to tylko na obrazku widzial, pod gigabyte nie dziala flashrom tylko i wylacznie gvf, a ten niestety nie wegra biosu od 9600 na 9550 poniewaz w epromie w ktorym jest nagrany bios sa fragmenty nieprogramowalne w ktorych na stale zapisany jest id z info ze ta karta to 9550...

i

 

ja polecam Gigabyte'a-poleca go benchmak i dużo ludzi z niego jest zadowolonych (w tym ja)

ma lepsze timingi pamięci co się uśmiecha grom

mi chodzi z wiatraczkiem wkręconym w radiator za 10 zł bezproblemowo 400/500,

i z wgranym biosem od 9600 gigabyte'a

To ja juz sie pogubiłem na maksa. Flashrom z tego co piszecie pod Gigabyte nie działa. Program do flashowania od gigabyte z kolei nie wgra BIOS na 9550 od innego modelu, tutaj 9600. Wiec co? Kurcze przydałaby sie jasna i klarowna instrukcja co i jak zrobic (czy pod gigabyte działa flashrom czy nie, jesli nie to czy program flasciach!acy od gigabyte załapie bios od innego modelu czy nie...itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Mam mały problem mi w demku nfs:u2 jak włącze FSAA to ekran czarny widzć zegary i światła z latarni reszta czarna a na wszystkim innym na max ustawionym chodzi ładnie (800x600)

Czy w was też tak reaguje nfs:u2(demo) na FSAA?

PS.Na podkręconych zegarach bez poprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie zakupilem sobie karte Gigabyte 9550 z pamieciami Hynix 4.0 i chcem ja sobie podkrecic.

Zgralem z niej oryginalny bios i zmienilem go na 9600 dzieki czemu odblokowalem mozliwosc podkrecania z poziomu windowsa. Zaciekawil mnie jednak inny problem a mianowicie jak zgralem oryginalny bios i wyedytowalem go Rabitem - to w zakladce wyjscie TV zauwazylem ze wyjscie ustawione jest na NTSC - powiedcie mi czy tak zostawic czy moze zmienic na PAL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Mam mały problem mi w demku nfs:u2 jak włącze FSAA to ekran czarny widzć zegary i światła z latarni reszta czarna a na wszystkim innym na max ustawionym chodzi ładnie (800x600)

Czy w was też tak reaguje nfs:u2(demo) na FSAA?

PS.Na podkręconych zegarach bez poprawy

sciagnij sobie patch poprawiajacy czarny ekran mi pomoglo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm....to w koncu jak to jest z tymi Gigabyte 9550? Raz czytam, ze karta sama wraca do ustawien fabrycznych (np. przy przelaczeniu z trybu 2D na 3D). Potem sie dowiaduje, ze w RadLinker mozna ustawic, zeby na stałe (za kazdym startem łindozy) ładował nowe taktowania (i trzyma je czy nie?). W jednym z watkow przyklejonych tez stoi, ze np z AtiTrayTool tez niby trzyma ustawienia do kolejnego restaru. Zakładam w powyzszym, ze chce uzywac Catalyst a nie Omega.

Czy w tym Gigabyte wystarczy tylko edycja oryginalnego BIOS i zaflashowanie takiej modyfikacji?

Na in4.pl pisali o Saphire 9550, ze edycja nic nie dała i musieli wgrac BIOS od 9600. Jesli od 9600 to czy moze to byc BIOS od dowolnej karty 9600?

 

Aha, i jeszcze to:

 

 

To ja juz sie pogubiłem na maksa. Flashrom z tego co piszecie pod Gigabyte nie działa. Program do flashowania od gigabyte z kolei nie wgra BIOS na 9550 od innego modelu, tutaj 9600. Wiec co? Kurcze przydałaby sie jasna i klarowna instrukcja co i jak zrobic (czy pod gigabyte działa flashrom czy nie, jesli nie to czy program flasciach!acy od gigabyte załapie bios od innego modelu czy nie...itp.).

to tak radlinker trzyma ustawienia na stale ale tylko i wylacznie na omegach, jezeli ktos nie lubi omeg i chce uzywac catalystow to musi zflashowac sobie bios:

 

do Gigabyte 9550 nie wegrasz biosu od Gigabyte 9600pro - nie pozwala na to ptogram flasciach!acy od gigabyte o nazwie gvtXX.exe (w miejsce xx wstaw wersje 10,11,12), jedynym wyjsiem jest zegrac orginalny bios z 9550, wyedytowac go RaBitem... tzn zmienic taktowanie na np 400/500 i zmienic ID karty na takie jakie ma 9600pro, zapisac zmiany i wegrac bios spowrotem, karte wykryje jako 9600 series, taktowanie bedzie 400/500 ktore bez problemu bedziesz mogl zmieniac kazdym programem nawet spod catalystow

 

co do calej operacji jest ona opisana na 134 podstronie tego tematu i nawet guzus podal linka do paczki ze zmodowanym biosem ktora mu podeslalem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz mam jasny obraz. Edytuje oryginalny BIOS (nie tylko taktowania ale rowniez ID karty - w tej Twojej paczce byl tam chyba ID R96P128D) i juz.

Dzieki za wyjasnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym demie wszystko jest cacy na fssa. Ja mam Catalisty 4.10 A ty?

Shapire 9550 405/500

gdzie mozna pobrać to demo? też chciałbym wiedzieć czy mi pójdzie nfsu2

:?:

jedynkę już kończę i nudno się zrobi :-D

NFS Underground 2 można zassać z stąd:

 

http://213.158.118.67/nfsu2_demo/nfsu2_demo.zip

lub

http://213.158.118.88/nfsu2_demo/nfsu2_demo.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz mam jasny obraz. Edytuje oryginalny BIOS (nie tylko taktowania ale rowniez ID karty - w tej Twojej paczce byl tam chyba ID R96P128D) i juz.

Dzieki za wyjasnienia.

description: R96P128D

device ID: 4150

SubSystem ID: 4022 lub 4050

 

tak ustawiasz

 

a jezeli taktowanie chcesz mocno zwiekszyc bo na poczatku suwak rabita da sie do konca na 375mhz max przesunac to zapisujesz z 375 i odpalasz jeszcze raz i znow mozesz o 125mhz przesunac :) no tak to na tyle chyba

 

a najlepiej to wgraj bios z mojej paczki ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz mam jasny obraz. Edytuje oryginalny BIOS (nie tylko taktowania ale rowniez ID karty - w tej Twojej paczce byl tam chyba ID R96P128D) i juz.

Dzieki za wyjasnienia.

description: R96P128D

device ID: 4150

SubSystem ID: 4022 lub 4050

 

tak ustawiasz

 

a jezeli taktowanie chcesz mocno zwiekszyc bo na poczatku suwak rabita da sie do konca na 375mhz max przesunac to zapisujesz z 375 i odpalasz jeszcze raz i znow mozesz o 125mhz przesunac :) no tak to na tyle chyba

 

a najlepiej to wgraj bios z mojej paczki ;)

 

pozdrawiam

a powiedz mi czy nalezy w zakladce video przestawic system wyswietlania TV na PAL? bo standardowo w Gigabyte jest NTSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

description: R96P128D

device ID: 4150

SubSystem ID: 4022 lub 4050

 

tak ustawiasz

 

.........a najlepiej to wgraj bios z mojej paczki ;)

 

pozdrawiam

Tak tez uczynie ale jesli znajdziesz sekundke sprawdz tą swoją paczkę. Patrze wlasnie na ten bios i widze, ze device ID masz tam 4153 (description sie zgadza z tym co pisałes wyzej).

Mowie o tej paczce:

 

http://www.freewebs.com/guzus/giga.rar

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeCube Radeon 9550 exterme 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

rev. 1.2; model: R955OGU0C3; pamiec: 2,8ns Hynix

 

czy to prawda ze te radki szybko padaja , umieraja ?? wlasnie takiego zamowilem i czekam na niego wersja 2.0 byla tansza a 1.2 drozsza bo lepsze pamieci chyba dobrze zrobilem ??

 

obecna moja karta to r9100 wkoncu moze pogram w farcry d3 bez bledow w grafice i z sensowna plynnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeCube Radeon 9550 exterme 128MB /128bit/ TV-out DVI-out  

rev. 1.2; model: R955OGU0C3; pamiec: 2,8ns Hynix

 

czy to prawda ze te radki szybko padaja , umieraja ?? wlasnie takiego zamowilem i czekam na niego wersja 2.0 byla tansza a 1.2 drozsza bo lepsze pamieci chyba dobrze zrobilem ??

Szybko padały rev.1.0 Następne revizje już były znacznie bardziej udane.

Dobrze zrobiłeś że zamówiłeś rev. 1.2 bo:

-bedzięsz miał taktowanie 400/600mhz(a'la 9600pro) zamiast 400/500mhz

-rev 1.2 lepiej się podkręcają

-bedziesz miał Counter Strike (na allegro ok. 30-40zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem mojego Radeona 9100 Sapphire 64mb

oto jego osiagi :

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8177465

 

w dziale w Hall of Frame w 3DMarku 2001 ustepował tylko "sławnemu" berkutowi :)

 

to był dobry poczciwy Radek 9100 (nie wspominam tu o grze FarCry :( )

 

Teraz czekam na GeCube Radeon 9550 rev. 1.2

 

Post ten przeczytalem caly , nie wypowiadałem sie , moze wpadne z jakimś fajnym wynikiem , przeteścimy zobaczymy

 

Tymczasem sobie czekam na kuriera

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Radeonów 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie ciesze sie ze jest ok

 

moje osiagi na radku 9100 to

 

asus a7v8x-x 2x kingston 256 333 antek 1800+ (11x166 1,5v) radek 9100 sapphire 64mb 3,5ns (275/275) 3dmark2001 to 9300 z hakiem

ps chyba troche malo jak na radka 9100 nie sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche drogo to wychodzi z tym Vmodem. Na allegro karty Gigabyte mozna kupic juz za 275zl

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33921151

 

taka przerobka wg. mnie nie jest warta 45zl, poza tym po co ja gostek sprzedaje? Moze mu sie ta przerobka nieudala? I nie za taka kase !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...