Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

a to kreciarz ten z tymi papstami na allegro wysła w srode priorytetem no to dzis powinna być, poczta polska albo przewala albo on nie wysłał! :( a na weekend szykowało sie ostre kręcenie :)

1228089[/snapback]

Witam,

Jak wysłał Priorytetem to w sobote paczki dochodzą z Poczty Polskiej.

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnosnie podkrecania radeona 9550 na asusie a7n8x-e de luxe. w riva tunerze pokazuje mi caly czas memory clock najwyzej na 295 hz na poprzedniej plycie epoxa spokojnie moglem krecic do 500mhz , nie wiem jak to ominac, moze jakies ustawienia w biosie, jesli ktos zna rade prosze o pomoc z gory serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem moje boje z radeonem.

Na standardowym chłodzeniu chodzi na 351/486

Karta chodzi stabilnie i ma jeszcze trochę zapasu.

Wyniki:

3dMark 2001se było-7500 jest-9000 przybyło 1500

3DMark 2003 byo-2150 jest-2860 przybyło 710

 

Przy okazji eksperymentowania przekonałem się że podkręcanie pamięci daje równie dużo jak podkręcanie procka karty.

Zawsze myślałem że pamięci mają mniejsze znaczenie.

 

A teraz pytanko:

Dlaczego w programie RaBit 1.7 -bo takiego używałem- nie można częstotliwości przestawiać płynnie tylko pewnymi skokami np. pamięć ustawiłem na 486Mhz a następna możliwa prędkość to 499 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem moje boje z radeonem.

Na standardowym chłodzeniu chodzi na 351/486

Karta chodzi stabilnie i ma jeszcze trochę zapasu.

Wyniki:

3dMark 2001se było-7500 jest-9000    przybyło 1500

3DMark 2003    byo-2150 jest-2860    przybyło 710

 

Przy okazji eksperymentowania przekonałem się że podkręcanie pamięci daje równie dużo jak podkręcanie procka karty.

Zawsze myślałem że pamięci mają mniejsze znaczenie.

 

A teraz pytanko:

Dlaczego w programie RaBit 1.7 -bo takiego używałem- nie można częstotliwości przestawiać płynnie tylko pewnymi skokami np. pamięć ustawiłem na 486Mhz a następna możliwa prędkość to 499 ?

1228313[/snapback]

hmmt o słabiutko te pamieci ci chodza, zainstluj najnowsze omegi i atitool ja na swoich kolo 510 ale nie mialem casu dokładniej potestować :(

niestety priorytet działa tylko w miastach ze roznosza w soboty u mnie raczej nie beda roznosic :(

Steroniki ktore odblkouja podkrecanie to Najnowsze OMEGI omegadrivers.net

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly problem niewiem ktora karte wybrac GigaCube Radeon 9550XT rev2.1 czy rev2.0.Czytalem duzo o tych kartach ale i tak niewiem ktora wybrac??Jakie pamiatki sa najlepsze na tych kartach?Ktora jest lepsza w o/c??

Pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglibyście przypomnieć jakie sterowniki zainstalować żeby ominąć zabezpieczenie przed podkręcaniem na radeonie 9550?

1228203[/snapback]

nie bądź leniem!!

może byś tak cofnął się o jedną stronę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanie bo kumpel dostał od ojca orginalne chłodzenie od X800XT i mu nie jest potrzebne, i tak sie zastanawiam czy go lekko nie przerobic i nie wcisnac na R9550 bo tam z tego co wiem to jest taka blaszka do montarzu i tam niby jest jakis dziwny rozstaw kolkow, a jak bym wstawil tam blaszke z rozstawem R9550 czyli te 55mm, to by chyba bylo lepsze niz wydawac te 40 zetow na VGA Silencera, ten coolerek jest caly z miedzi i przylega na pamiatki. Sypnijcie poradami czy warto sie bawic

 

 

EDIT: Z tego co sie dowiedzialem po uzyciu fachowego sprzetu linijki to 55mm

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz nie widze dostepnych papst 'ow 40x40 czy takie cudo sie nada? 1228342[/snapback]

przeciez dalem link do aukcji daje ostatni raz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39341224 pogadaj z kolesiem on ma na bank na stanie to wynika z tresci aukcji zadzwon do niego albo napisz maila na bank wystawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Z przykroscia stwierdzam ze moja bijaca rekordy popularnosci :lol: stronka www.republika.pl/mr_x/vmod - ukazujaca sposob na wykonanie Volt moda na Gigabycie 9550 bedzie przez jakis czas nie czynna :-( .

 

POWOD - przekroczony limit transferu na bezplatnym serwerze republiki ... :-|

 

Musze znalezc jakis nowy bezplatny serwerek - moze cos mi polecacie ??

 

Mysle o Lycosie ... <_<

 

 

Chyba ze ktos pragnie mi zasponsorowac 36 zl rocznej oplaty za republike PRO to wtedy byloby gites i adres nawet by sie nie zmienil . Nr konta moge podac na maila - prosze o info : piotres@w.pl.

 

Po niedzieli bede cos sie staral z tym zrobic.

 

Info o bezplatnych DOBRYCH serwerach tez mile widziane :-) . :rolleyes:

 

PS. Prosze mi nie pisal abym wyslal strone na maila - i tak nie wysle bo nie mam mozliwosci - mam w domu modem i predkosc 14.4 kb/s i nic nie moge zrobic normalnie :sad: . Z trudem pisze na tym forum . :mad: Ratuje sie jedynie bywaniem w cafejce netowej z 3 razy na tydzien . :mur: :wisielec:

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mam taki smieszny, dziwny przypadek.

 

jesli rdzen wezme powyzej 410, chociaz gralem i na 435, po 10minutach gry w NBA LIVE 2005 jest przyciecie na 20sekund NBA - czarny ekran, po 20sekundach wszystko powraca do normy z troszeczke przyciemnionym obrazem. Wydedukowalem ze rdzen sie przegrzewa ale moge zle wydedukowac :P Mam racje ?

 

PS. W najblizszym czasie mam zamiar zmyc tą "dziwną białą substancje" (lol):P z rdzenia ;D i nalozyc jakas paste. O calkiem przy okazji poradzicie mi jaka kupic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotres ---> Jestem w posiadaniu platnego serwera, 100 mb, jest juz na nim strona pod domena, jednak moglbym wrzucic strone na serwer jednak nazwa bedzie malo ciekawa, lecz to chyba nie problem :-P , jedyny problem to to ze zrobilem ta strone jednak po formacie chyba znikla:), musialbys mi wyslac wszycho a ja bym to wrzucil.

 

 

PS. W tym topicu zrobila sie wielka melina, ciagle te same pytania ktore powtarzaja sie 2 razy na kazda strone topicu, zadko kiedy wnoszone jest cokolwiek nowego. Zwykle nabijanie postow, a w dodatku bierze na mdlosci po czytaniu niektorych postow <_< :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SouL_666 >>> Ja osobiście posiadam Gigabyte Radeon 9550 128MB/128bit na kościach Hynix 4ns i uważam że jest to karta godna plecenia. (no może pozatym że nie mia wiatraka na GPU)

Edytowane przez Cooli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotres ---> Jestem w posiadaniu platnego serwera, 100 mb, jest juz na nim strona pod domena, jednak moglbym wrzucic strone na serwer jednak nazwa bedzie malo ciekawa, lecz to chyba nie problem :-P , jedyny problem to to ze zrobilem ta strone jednak po formacie chyba znikla:), musialbys mi wyslac wszycho a ja bym to wrzucil.

PS. W tym topicu zrobila sie wielka melina, ciagle te same pytania ktore powtarzaja sie 2 razy na kazda strone topicu, zadko kiedy wnoszone jest cokolwiek nowego. Zwykle nabijanie postow, a w dodatku bierze na mdlosci po czytaniu niektorych postow <_<  :?

1228724[/snapback]

 

nazwa pod jaką będzie strona jest nieważna - ważne jest miejsce na szybkim serwerze. Może to być nawet http://super.server.w.domenie-jakiejs.tam.pl ;)

 

zawsze mozna zeobic alias na np

 

Gigabyte.no-ip.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos podać producentów i modele Radków 9550 które dają się dobrze kręcić . ... . Oczywiście 128 MB, 4 potoki, najlepiej 4 ns pamieci . . . . WERY PLIS :P .. . .

1228718[/snapback]

Najlepszy jest Abit R9550XTurbo-guru na pamiatkach 2,5ns ale cena tego cacka wynosi 459, nastepnie bedzie GeCube Extreme cena 400zl, pozniej Abit u-guru chyba najrozsadniejszy zakup za cene 325zl ( www.proline.pl ) masz karte z super chłodzeniem Gpu i Ram, Core voltage można podnieść z 1.10 na 1.40 a memory voltage z 2.40 na 2.80 ta karta spokojnie ci pojdzie na 520/630 z najtanszych polecam Asusa i Gigabyte. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Abit R9550XTurbo-guru na pamiatkach 2,5ns ale cena tego cacka wynosi 459, nastepnie bedzie GeCube Extreme cena 400zl, pozniej Abit u-guru chyba najrozsadniejszy zakup za cene 325zl ( www.proline.pl ) masz karte z super chłodzeniem Gpu i Ram, Core voltage można podnieść z 1.10 na 1.40 a memory voltage z 2.40 na 2.80 ta karta spokojnie ci pojdzie na 520/630 z najtanszych polecam Asusa i Gigabyte.  :D

1228765[/snapback]

A ten proline.pl to wart zaufania sklep???Bo ten abicik razem z dostawą wyniesie mnie ~350zł to całkiem przystępna cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten proline.pl to wart zaufania sklep???Bo ten abicik razem z dostawą wyniesie mnie ~350zł to całkiem przystępna cena...

1228878[/snapback]

kupowałem tam mobo i za pierwszym razem dostałem uszkodzoną płytkę, ale po wysłaniu pocztą, na 3 dzień dostałem już działająca płytke, wielkim plusem sklepu jest przede wszystkim szybka realizacja zamówienia, mimo pierwszego problemu po dostawie polecam ten sklepik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mam taki smieszny, dziwny przypadek.

 

PS. W najblizszym czasie mam zamiar zmyc tą "dziwną białą substancje" (lol):P z rdzenia ;D i nalozyc jakas paste. O calkiem przy okazji poradzicie mi jaka kupic :D

1228697[/snapback]

Ta dziwna substancja to aluminiowa tasma? z klejem. Ja po prostu ją zdjąłem z radiatora, usunąłem resztki kleju. Na rdzeń nałożyłem Arctic Ceramique (bardzo dobra pasta porównywalna z Arctic Silver 5 i nie zawiera srebra nie ma ryzyka zwarcia). Temp radiatora wzrosła o kilka stopni przy odpalonych grach - lepiej odprowadza ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dziwna substancja to aluminiowa tasma? z klejem.(...)

1229088[/snapback]

U mnie to byl zwykly bialy silikon do procesorów. Zastapilem go zwykla srebrna pasta termoprzewodzaca, i mój radiator zrobil sie ciut cieplejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to byl zwykly bialy silikon do procesorów. Zastapilem go zwykla srebrna pasta  termoprzewodzaca, i mój radiator zrobil sie ciut cieplejszy ;)

1229137[/snapback]

Niom, rdzen Ci sie przegrzewa i VPU recovery resetuje radzia ktory po tym wraca do domyslnych taktowan ktore sa ustawione w biosie. Mozesz VPU wylaczyc w opcjach sterownika ale wtedy system Ci wisnie gdy bedzie podobna sytuacja.

VPU w zyciu codziennym radka jest przydatny, ja go wylaczam jak puszczem 3dMarki, zeby widziec czy wisnie czy nie.

 

Aloha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój gigabyte chodzi na 400/500 , ale boje sie że na tym radiatorku pasywnym to raczej taka karta nie pożyje długo , jak myślicie ?????

i jakie ustawić timingi dla najlepszego oc pamięci/najlepszej wydaności ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł moj PAPST a teraz mam pytanie, podczepiłem go w miejsce na płycie gdzie było wejscie na Procesor teraz mam dwa pytania:

1. Czy tam aby jest napięcie 12 V ?? czy mobo daje 5 V bo kreci sie z prędkoscią okolo 6500 RPM czyli jest OKI,

2. Drugie pytanie dotyczy czego innego, bynajmniej nie wiem czy ma on jakos odwrotnie podłaczone zasilanie bo tam gdzie jest nalepka PAPST ona przylega do radiatora wydaje mi sie ze powinno być odwrotnie ale jak odwrontnie to nie wieje wtedy na karte :( co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...