Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

IMHO

Jak bedzie nawiew => miedziane

Bez nawiewu => aluminium

 

Co do wiatrakow to mozesz dac jeden od gory drugi od dolu..

 

Jakie pamieci masz w tym ASUSie ? Ile ns ?

1251112[/snapback]

Jezeli chodzi o asusy to ja mam samsungi 4ns max ustawienia karty jakie osiagnołem bez artefaktów (standartowe chłodzenie w kompie ok 30C to 430/ 580 co daje ok 3500 w 3dmarku2003 na omegach i konfigu jak niżej.

To prawda iz Gigabit ma najlepsze timingi pamieci. Przykład mój kumpel kupił ggabajta za 260zł na pamieciach bodajże 3.6 lub3.8 ns hiniksy karta poszła ( zmian wiatraka za jakiś za 40zł oraz miedzinae radiatorki - nie wiem poco na 630MHz chodzi od soboty i jest ok rdzen na 430Mhz. co dało 3800 w 3dmarku 2003 na sampronie 2300+ i KT4V. Dla porównania z moim konfigiem ta karta ma nastarcie już lepsze wyniki.

Obie karty nie mają Vmodów!!!! :mellow:

ps. ala ja jestem mimo wszystko zadowolony z zakupu mojego asuska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Welug mnie saphhire i his to najlepsze karty. Ale ze ktos kupil gigabyte i zaczal sie podniecac tym. To teraz wszedzie (na allegro tez) sa uwazane za najlepsze. A timing pamieci mozna zawsze zmienic.

 

Chcialem sie cos jeszcze spytac. Czy bios od saphhire bedzie pasowal do HIS`a ?? (takie same pamieci). Bo chce wgrac oryginalny bios 9600pro. a dla HIS nie moge znalez. Bo teraz mam dla jakiegos zloma 9550 EZ co ma timing z kosmosu...

Edytowane przez cysioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichalS 580 Mhz na memkach... hmm ciekawy ten ASUS.. Moze sie skusze.. Ktos ma jeszcze tego ASUS'a ? Chodzi mi glownie o krecenie pamieci, poniewaz GPU 350 MHz bedzie napewno.. :roll:

 

EDIT:

 

cysioo to w czym w takim razie lepszy jest np. HiS od Gigabyta albo Sapphire od HiS'a.. Czy stawiasz poprostu HiS i Sapphire the best a Gigabyte nie "bo nie"... to jest tok myslenia 14 latka (nie obrazajac nikogo)....

Edytowane przez Ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichalS 580 Mhz na memkach... hmm ciekawy ten ASUS.. Moze sie skusze.. Ktos ma jeszcze tego ASUS'a ? Chodzi mi glownie o krecenie pamieci, poniewaz GPU 350 MHz bedzie napewno.. :roll:

1251562[/snapback]

O tych asukach było wcześniej podobno niektórym kości szły na ponad 630Mhz bez Vmodów ja niestety moge dojśc do 580 idzie co prawdza na 600 ale sa arty.

O Vmodach nie syszałem.

Wiatrak nie jast za głosny i wueje na pamiatki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichalS  poniewaz GPU 350 MHz bedzie napewno.. :roll:

dziwne żeby nie było... bez żadego bawienia się powinieneś na rdzeniu wyciągnąć 400mhz

a co do Asusów to one maja pamiątki 5ns ale bdb się kręcą

Edytowane przez Cinek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Welug mnie saphhire i his to najlepsze karty. Ale ze ktos kupil gigabyte i zaczal sie podniecac tym. To teraz wszedzie (na allegro tez) sa uwazane za najlepsze. A timing pamieci mozna zawsze zmienic.

 

Chcialem sie cos jeszcze spytac. Czy bios od saphhire bedzie pasowal do HIS`a ?? (takie same pamieci). Bo chce wgrac oryginalny bios 9600pro. a dla HIS nie moge znalez. Bo teraz mam dla jakiegos zloma 9550 EZ co ma timing z kosmosu...

1251556[/snapback]

ooo to nowosc :lol:

to powiedz nam dlaczego his i sapphire sa duzo lepsze od gigabyta ??

 

Nie jestem za rzadnym z modeli za bardzo. posiadalem wszystkie :

HIS @460/490

Sapphire @450/460 po vmodzie 530/530

Gigabyte @430/590

 

Wszystko zalezy od szczescia!!!!!

 

PS. cysioo nie cwaniakuj... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichalS poniewaz GPU 350 MHz bedzie napewno.. :roll:

dziwne żeby nie było... bez żadego bawienia się powinieneś na rdzeniu wyciągnąć 400mhz

a co do Asusów to one maja pamiątki 5ns ale bdb się kręcą

1251584[/snapback]

 

Nieprawda sa z 5ns i 4ns nalezy poszukac ja na W-wa giełdzie komputerowej znalazłem tylko kilka sztuk z 4 ns samsungami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ur8an ja bym poszukał taniej tego radka... myśle że za 250zł go kupisz

www.arest.pl tu jest GB za 235zł jak dla mnie rozsądna oferta...

a Asus za 299zł no dużo ....

Edytowane przez Cinek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne żeby nie było... bez żadego bawienia się powinieneś na rdzeniu wyciągnąć 400mhz

a co do Asusów to one maja pamiątki 5ns ale bdb się kręcą

1251584[/snapback]

u mnie 430MHz procek to max 440 już wiesza na 3dmarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to nowosc icon_lol.gif

to powiedz nam dlaczego his i sapphire sa duzo lepsze od gigabyta ??

 

Nie jestem za rzadnym z modeli za bardzo. posiadalem wszystkie :

HIS @460/490

Sapphire @450/460 po vmodzie 530/530

Gigabyte @430/590

 

Wszystko zalezy od szczescia!!!!!

 

PS. cysioo nie cwaniakuj... mad.gif

 

Sam widzisz ze HIS wymiata :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cysioo gdzie wymiata ? Bo ja widze 100 MHz mniej na pamieciach niz Gigabyte... moze zle widze...

 

Znalazlem ASUS'a za 260 PLNow

KLIK

 

Ale w zyciu tam nie kupowalem w tym sklepie... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz ze HIS wymiata :D:D:D

1251605[/snapback]

popatrz na pamiatki : :)

a po za tym na gigabycie bez vmodow prawie pobilem szafirka z vmodami w 3dmarku 03 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na pamiatki : :)

a po za tym na gigabycie bez vmodow prawie pobilem szafirka z vmodami w 3dmarku 03  :blink:

1251613[/snapback]

zgadzam sie z kolegą pamięci to podstawa szukaj z jak najszybszymi.

Jak bym teraz kupował to wziłbym gigabajta na 3.6ns tylko szukanie takiego to zabawa. na gełdzie ok 2-3 h.

Powodzenia

Ew. asus taki jak mój jast naprawde fajny a bios faktycznie mozna zedytowac

 

ps. Jakbys zamawiał przez net to niech ci zagwarantuja kostki 4ns min najlepiej samsung lub hynixy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial - to ten giga to pomeczysz w oczekiwaniu na co?;] GF6600 Leadteka? cool.gif Bo ja sie wlasnie chyba czaje na tego, na razie swojego asusa pod mlotek niedlugo daje, wlasnie zkupilem gf2mx za 36zl;] I to bedzie moja karta przez jakis 1-2ms banana.gif Wsadzilbym z szafy jakas tnt, ale musze miec tv-out wiec musialem kupic.

2 strony temu przeoczylem ta fraze :)

Jak juz brac cos z 6600 to chyba 6200 i modowac? (jak stanieja bo narazie to rozbój). Roznica w pamiatkach nie jest az tak drastyczna jak w 6600 GT.

Jesli chodzi o to na co czekam, to nieco inny problem mam. Potrzebuje karty do hl2 multiplayer i tutaj okazuje sie ze mam spore klopoty z dostaniem czegos za rozsadna cene. Krazy w swiecie mylna opinia o niskich wymaganiach hl2 itp, wiec coniektorych moze zdziwic moj dylemat. Ale niestety do multi, potrzeba naprawde mocnej karty. Zaden 9800Pro, czy 6600GT tutaj nie da rady, i przy zadymie pelnym serwerze (mozna to sapwdzic zarowno w dm, jak i w cs:s) te karty sa zdecydowanie za slabe. Spadki do 20-30fps przy np 5 modelach na ekranie. Szykuje sie na cos od nvidii z 16 potokami i 6 vertexami, moze asusa 6800LE, ale problem jest z ceną takich pewniakow. A ta karta i tak nie zaspokoi tych wymagan w zupelnosci, bo przy marnym 1024 bez aa i anizo przy anprawde ostrej zadymie w dm jest slabo jesli chodzi o fps :(

To ze rozstaje sie z moim herculesem 9700Pro ma bardziej zwiazek z tym ze dzieje sie duzo ostatnio na rynku i lepiej uplynnic ta karte puki moge za nia duzo dostac. Na radku 9550 duzo nie strace bo zwyczajnie duzo warte to ten kawal pcb nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cysioo gdzie wymiata ? Bo ja widze 100 MHz mniej na pamieciach niz Gigabyte... moze zle widze...

 

Znalazlem ASUS'a za 260 PLNow

1251610[/snapback]

jesli chodzi o pcprojekt to sklep jest sprawdzony i bdb...ceny ma najnizsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ur8an w komputroniku masz za 280 zł

1251679[/snapback]

Dobry sklep kupowałem tam tylko umów sie w sprawie pamięci najlepiej odbiór osobisty i sprawdz sam!

 

Powodzenia

 

tylko 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam gram w hl2 dm na high i 1024x768 i nie widze duzych spadkow fps`ów. Troche przesadzasz mi sie zdaje....

:?

Dokladnie i jeszcze na 9550 i nie widzisz duzych spadkow.

Zrob sobie taki test. Wez rozdzialke najslabsza jaka idzie, wsyztko na low, najnizej jak sie da ustawic.

Zalduj hl2:dm, mapa np overwatch (standardowa) 16/16, i wplącz sie miedzy kilku przeciwnikow, co rzucaja czyms i ogolnie w ajkas zadyme (przy tej ilosci o to nietrodno). Zrozumiesz o co mi chodzi... nawet na absolutnie najslabszych detalach jakie da sie w hl2 usatwic.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cysioo gdzie wymiata ? Bo ja widze 100 MHz mniej na pamieciach niz Gigabyte... moze zle widze...

 

Znalazlem ASUS'a za 260 PLNow

1251610[/snapback]

Przed zakupem upewnij się czy to wersja GE/TD, (bo brak tego w opisie, choć na pierwszej fotce można to wyczytać) i czy wersja 4ns

 

P.S. widzę, że w Esc.pl cena spadła na 265zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie czasami sie tnie. Ale czy jest sens wydawac tyle kasy aby zagrac w hl2:dm??

1251715[/snapback]

To podaje jako przyklad wymagan engine hl2. Do singla to zupelnie co innego. Mi zalezy na multi tfc:s ktore ma powstawac albo tfc2, zalezy co bedzie szybciej :) A sa ludzie zajmujacy sie multigamingiem ktorzy sa w stanie wydac kupe kasy za zmniejszenie sobie pingu o 5ms, juz nie wspominajac o fps B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial - ja w sumie w multi nie gram, wiec chyba nie mam takiego zmartwienia ;] Na razie mysle o minimu 6600, dlatego ze poki co jest niewesolo z modowaniem wersji agp 6200@6600. No ale zobaczymy jak sie sprawa rozwinie. Za kilka dni dostane gf2mx i sprzedam swojego asusa, to wtedy ciekaw jestem jak hl2 sobie poradzi :lol: BTW:znalazlem juz vmoda do mx'a, troche sie pobawie, bo nie strach spalic karte za 36zl a zabawa bedzie przednia B)

 

@Ur8an - Asusa masz np w www.esc.pl za 265zl. Sklep jest ok, sam sie tam zaopatruje, tyle ze nie wysylkowo, a osobiscie. Co do pamieci, kiedys montowali 5ns, obecnie samsungi 4ns i raczej 5ns juz nie dostaniesz. Ja u siebie lece 430/630 bez artow i zmian chlodzenia, takie takty oczywiscie do testow, pamieci cieple, ale mam z w budzie 3wiatraki wiec cyrkulacja jest;] Na sprzecie z podpisu 2001 - 13tys, 2003 - 3700, 2005mi sie nie chcialo instalnac bo za duza kobylka;] Nie bede juz nic naklejal ani zmienial chlodzenia bo karte wkrotce sprzedaje, wiec nie ma sensu. Co do vmoda, jest olowkowy na gpu i nawet 520 latalem, ale spadaja pamieci, niestety nie ma moda vddq, a bez niego nie ma co sie bawic w modowanie, wiec traktuj tak jakby jeszcze vmoda nie bylo;] No chyba ze rozpracujesz vddq :-P

 

I jeszcze to, nie moglem sie powstrzymac :rolleyes:

"Karta ASUS A9550-TD – bazuje na najbardziej wydajnym procesorze graficznym świata – ATI Radeon 9550 SE"

ALLEGRO

Jest to oczywiscie karta z pamieciami 64bit :mur:

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam małe pytanko w opiniach o gigabyte radeon 9550 na komputroniku zauważyłem taką opinie

cytuję : "Karta nie jest tak świetna jak by się wydawało. Popełniłem hard-modding i ustawiłem rdzeń na 650 a pamiątki na 730, sprzęt wstał. Szok? Nie, musiał, w końcu po to kupiłem Gigabyta. Odpaliłem 3dmarka 2001 i tu porażka. Zaledwie 16240pkt. Postanowiłem pójść krok dalej. Schłodziłem sprzęt ciekłym azotem bo nabrałem podejżeń że przyczyna może tkwić w niedoskonałości chłodzenia wodnego, podkręcając jednocześnie rdzeń na 720 a pamięć na 800. Wynik w 3dmarku pokazał 18950, dokładnie tyle samo co na niepodkręconym 6800GT którego ma sąsiad. Kartę oceniam na super dobrze podkręcalną, choć osobiście miałem zamiar osiągnąć wyniki uzyskiwane na Radku x800. Może po wymianie pocka na P4EE postaram się jeszcze raz sprawdzić ten fenomen Gigabyta. Dodam na koniec że kartę kręciłem na Athlonie XP 2500@4200 768ramu Gigabyte GA-7vt880."

 

I on jeszcze pisze że karta nie jest tak świetna(śmiech). W związku z tym mam pytanie czy myślicie że osiągnięcie takich wyników jest możliwe bo jeśli tak to chyba zaraz biegne do sklepu właśnie po gigabyte'a

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...