Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to zrobić?

1272751[/snapback]

wlasnie jak zrobic latwo bezpiecznie tego vmoda :P:P

1272819[/snapback]

Echh... Wszystko jest w tym topiku. (np. www.r9550vmod.prv.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość El_liero

Czy to możliwe, żeby karte Gigabyta radka 9550 podkrecic rdzen z 250 do 450 (prawie 100%) oraz pamiec z 400 do 530 ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42078429

I czy oplaca sie kupic ta karte ?

 

Czy wszystkie Gigabyte'y radeon 9550 128mb lub 256 mb 128 bit maja hynix'y 4.0ns ?

 

Aha, gdzieś przeczytalem ze ponoć karty a tej serii z 256 mb gorzej sie kreca od 128 mb ||| TRUE or FALSH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, żeby karte Gigabyta radka 9550 podkrecic rdzen z 250 do 450 (prawie 100%) oraz pamiec z 400 do 530 ?

* rdzeń z reguły chodzi około 400-420

* pamięci czasem dochodzą do 550

 

Aha, gdzieś przeczytalem ze ponoć karty a tej serii z 256 mb gorzej sie kreca od 128 mb ||| TRUE or FALSH?

* true

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, żeby karte Gigabyta radka 9550 podkrecic rdzen z 250 do 450 (prawie 100%) oraz pamiec z 400 do 530 ?

      * rdzeń z reguły chodzi około 400-420

      * pamięci czasem dochodzą do 550

 

Aha, gdzieś przeczytalem ze ponoć karty a tej serii z 256 mb gorzej sie kreca od 128 mb |||  TRUE or FALSH?

      * true

1273468[/snapback]

mój rdzeń stabilnie chodzi na 425MHz a pamięci 560Mhz (280*2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość El_liero

juz widze :)

Gigabyte Radeon 9550 128MB 128Bit 250/400@425/560MHz

 

[20min. temu sie zarejestrowalem towiecie...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem karty RADEON 9550 128MB | 128Bit Xpert Vision i mam problem z podkreceniem jej .

na innych forach sie pytalem i doradzili mi abym wymienil bios w karcie , nie wiem co robic

instalowalem sterowniki Omegi

uzywalem praktycznie kazdego programu do podkrecania ...

 

 

prosze o pomoc , z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, żeby karte Gigabyta radka 9550 podkrecic rdzen z 250 do 450 (prawie 100%) oraz pamiec z 400 do 530 ?

1273463[/snapback]

Warto przeczytac choc kilka stron wstecz, nikt ci nie bedzie kazal czytac calego topiku, ale tez nikt nie bedzie odpowiadal na pytania ktore padly juz tyle razy.

 

PS. Warto zapoznac sie z regulaminem, dwa twoje posty po sobie sa beee (edytuj)

 

 

jestem posiadaczem karty RADEON 9550 128MB | 128Bit Xpert Vision i mam problem z podkreceniem jej  .

na innych forach sie pytalem i doradzili mi abym wymienil bios w karcie  , nie wiem co robic 

instalowalem sterowniki Omegi

uzywalem praktycznie kazdego programu do podkrecania ...

prosze o pomoc , z gory dziekuje i pozdrawiam

1273568[/snapback]

Jesli omegi nie pomagaja, to zmien id w biosie na ten od radka 9600. Nie pamietam czy byl poruszany temat kart XpertVision, ale warto sprawdzic. Tu jest spora kolekcja biosow: http://www.techpowerup.com/bios/ Jak zgrac, edytowac i wgrac ponownie bios znajdziesz na forum. (Nie wskazane jest wgrywanie biosow od karty z innymi pamieciami)

 

Tez wypadaloby przeczytac regulamin, obrazki w podpisie tez sa bee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem karty RADEON 9550 128MB | 128Bit Xpert Vision i mam problem z podkreceniem jej  .

na innych forach sie pytalem i doradzili mi abym wymienil bios w karcie  , nie wiem co robic 

instalowalem sterowniki Omegi

uzywalem praktycznie kazdego programu do podkrecania ...

prosze o pomoc , z gory dziekuje i pozdrawiam

1273568[/snapback]

nie chcem byc tym co porzynosi zle wiesci ale karty Xpert Vision i Xpower sa znane z slabej podkrecalnosci. Ale mniejesza z tym o co ci chodzi:

* ze ustawienia wracaja do standartu 250/400 (wymiana biosu i po sprawie lub odblokowane catalyst http://www.techpowerup.com/)

* czy ze karta wogole slabo sie kreci? (sprzedaj i bierz GB, Szafira, Asusa albo abita zalezy od wysokosci portwela)

 

P.S Postfuckerstwo zle o tobie swiadczy dlatego uwazaj z tym

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kilka dni temu kupiłem radeona 9550 Gigabyte i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Na swojej tymczasowej K7S5A i D1600 osiągnąłem w 3d marku 2001se wynik 6805.

 

Dopiero dzisiaj zdecydowałem się na wgranie zmodowanego biosu. Zgodnie z tym co wcześniej przeczytałem na forum: za pomocą rabit'a zmieniłem wpisy w polu description na R96P128D, Device ID na 4150. Biosik wgrałem firmowym GVF12. System wykrył 9600 :). Nie mam już oczywiście blokady podkręcania na orginalnych sterach. Przy 325/500 w 3d marku wyniki znacznie podskoczyły teraz mam 8110. To niesamowite!!! Niedługo zmieniam płyte główną bo radek i duron się marnują, a duron chodzi na 2400. Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pełna kompatybilność z DirectX 8.1 oraz OpenGL1.3 "

 

Czyli z 9.0 nie bedzie dzialal poprawnie? W kazdej innej 9550 jest napisane direct 9.0 :mur:

 

/edit

chyba ze jest jakies lepsze rozwiazanie do 300zl? :P a karta ma mi sluzyc do czerwca/lipca, wtedy planuhe kupic nowego kompa

Edytowane przez m4so

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kilkadziesiat postow wczesniej pisalem o przeklamaniach w 3D na ASUS 9550. Karte oddalem, a ze nie mieli nic na zamiane to zazyczylem zwrot kasy (moglem czekac na nowego asusa ale pewnie tez bylby 5ns a nie poto placilem 290PLN, wiec dalem spokuj). Za 239PLN nabylem Gigabyte i tu moje ogromne zdziwienie kiedy sytuacja sie powtorzyla( kreski, paski, kolorowe kropeczki-WSZEDZIE)!!! Ale nie moglo mi to dac spokoju ze mam takiego niefarta. Wiec moje pierwsze podejrzenie padlo na zasilacz-wczesniej nawet nie przeszlo mi przez mysl ze to zasilka bo przeciez nie jest ona taka zla(bylem swiecie przekonany ze jest to jedna z lepszych pozycji w zasilkach do 300W, a nie rzadko nawet do 350W). Ale dalej- Zmniejszylem proca do 11x100 i vcore do 1.425V pamieci na NORMAL DDR200 i co ...

w 3dm01 prawie brak artow(poza kilkoma momentami), ale o niebo lepiej niz wczesniej. Zasilacz ow to FORTRON 250-60ATV(PF) -zakupiony jakis rok temu u haszyda- z napieciami:

3,3V--->20A

5V --->27A

12V--->13A

Wiem ze to tylko 250W, ale (przynajmniej tak mi sie wydaje) realne 250W. A u innych na forum ati9550 (ba nawet GF6600) nie tyle ze chodzi bez problemu to i jeszcze sie niezle kreca, a to wszystko na megabajtach i codegenach 300W/350W a w realu to te zasilacze nie maja nawet 250W.

Ale nie poddalem sie i zaczalem kombinowac jak osiagnac zadowalajacy efekt bez potrzeby zakupu nowej zasilki. Wzialem stary zasilaczi podlaczylem pod niego hdd i cd, a na fortronie leciala plyta i to co w niej. Ale niestety nie zaobserwowalem calkowitego zaniku artow, bylo lepiej, ale nie doskonale :(

To chyba czeka mnie teraz zmiana zasilki, a kasa miala isc na dodatkowe 256ram.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche przeceniasz ta zailke, chocby byla markowa 250 W to za malo dla kreconego proca i radka 9550, dobrze ze on nie jest krecony. moze masz mozliwosc pozyczyc ok kogos cos mocniejszego? warto by to sprawdzic przed zakupem, codo podlaczania na 2 zasilacze to dysk czy napedy maja nieduzy pobor mocy to procek i grafa zra najwiecej <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcem byc tym co porzynosi zle wiesci ale karty Xpert Vision i Xpower sa znane z slabej podkrecalnosci. Ale mniejesza z tym o co ci chodzi:

* ze ustawienia wracaja do standartu 250/400 (wymiana biosu i po sprawie lub odblokowane catalyst 1273763[/snapback]

a to dziwne ja mam xpert visiona ktory kreci mi sie gpu 440mhz pamieci 520mhz jest to oem gecuba wiec w czym problem ?

to jest slaba podkrecalnosci? moze te nowsze torzeczywiscie jakis totalny no-name :D ale ja ma gecuba i se chwale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym oddać komuś pod opiekę moje opracowanie. Jest ono chyba juz dosc nie aktualne, sporo mozna by dodac. Nie mam niestety czasu na zajecie sie tym, a tym bardziej czytanie 142 stron :] Osob y biegle w tym temacie i chetne podjecia sie tego proszeo priv (ew. mozna zrobic uaktualnienie w nastepnym poscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zygi

No to teraz mam dylemat...

Mam identyczny zasilacz, a chcialem kupic Radka Gigabyte,

w innym dziale koledzy z forum pisali, ze raczej nie powinno

byc problemow...

 

Napisz jak zasilacz trzymie Ci napiecia podczas obciazenia,

najlepiej zmierz miernikiem...

 

Masz podlaczona do plyty ta dodatkowa wtyczke na 12V ?

 

Napisz reszte konfigu, masz plyte na nForce 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jutro planuje kupić Radeona 9550 firmy Gigabyte dziś zajrzałem na cennik internetowy sklepu komputerowego i występują tam takie podzespoły:

 

Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB DDR TV SVGGIG920012O 232,00

Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB DDR TV SVGGIG920012T 244,00

Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB DDR TV, DVI SVGGIG955012O 269,00

Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB DDR TV, DVI SVGGIG955012B 279,00

 

Oczywiscie w gre wchodzi wersja oem, poniewaz zakup ma się odbyć jak najmniejszym kosztem. Czy ktos z was pomoze mi odszyfrować pogrubione kody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jutro planuje kupić Radeona 9550 firmy Gigabyte dziś zajrzałem na cennik internetowy  sklepu komputerowego i występują tam takie podzespoły:

 

Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB DDR TV SVGGIG920012O 232,00

Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB DDR TV SVGGIG920012T 244,00

Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB DDR TV, DVI SVGGIG955012O 269,00

Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB DDR TV, DVI SVGGIG955012B 279,00

 

Oczywiscie w gre wchodzi wersja oem, poniewaz zakup ma się odbyć jak najmniejszym kosztem. Czy ktos z was pomoze mi odszyfrować pogrubione kody

1274829[/snapback]

hmmm

http://www.netcomp.com.pl/s2/?strona=produ...P=SVGGIG920012O

 

jedyny wynik w google :) to jest ten sklep?? choć ceny się różnia kody się zgadzają

wogóle jakiś dziwny ten sklep, ten sam produkt w kilku wariantach cenowych :|

 

jeżeli tak to bym zmienił sklep, jak nie to nie wiem, przypadek

w kawałku jest 9200 a dwa niżej mają 9550, więc te 2 pierwsze napewno odpadają, najmądrzej jest ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> najdroższą ale jakoś mnie to nie przekonywuje.

Sprawdź gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ten sklep http://www.fenix.pl/

 

lub w gre wchodzi jest proline tam jest po 239zł czy kupował tam ktoś takiego radka? jakie wrazenie? jak się kręci no i co najwazniejsze jaki to model 128MB 128bit ?

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu sklepach maz ladnie opisane karty. Ja kupowalem w proline ale to o niczym nie swiadczy bo radki 9550 bardzo szybko schodza, wiec do tego czasu juz pewnie mieli kilkanascie dostaw.

 

Co do tych numerkow w twoim poprzednim poscie to nie mam pojecia, moze to sa tylko ich magazynowe oznaczenia ale sadzac po cenach mozna wywnioskowac ze dwa pierwsze to 64bitowce, wersje OEM/BOX a dwa nastepne 128bitowce tak samo wersje OEM/BOX. Zreszta jesli to sklep internetowy to mozna napisac maila, jesli nie odpowiedza to poszukaj innego sklepu.

 

Jesli chcesz to zrobic jak najmniejszym kosztem to rozejrzyj sie za uzywanymi. Tymbardziej ze jak trafisz na starszy model powinien sie lepiej krecic (przynajmniej tak tu niektorzy pisali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo mam zamiar kupic karte graficzna tak do 400zl i czy polecacie mi ktoras z 9550 jesli tak to jaki model na dzien dzisiejszy kupic czy dalej czekac na gf6200 na agp ??

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zygi

...

Napisz jak zasilacz trzymie Ci napiecia podczas obciazenia,

najlepiej zmierz miernikiem...

 

Masz podlaczona do plyty ta dodatkowa wtyczke na 12V ?

 

Napisz reszte konfigu, masz plyte na nForce 2 ?

1274813[/snapback]

Zasilka to jak juz pisalem Fortron 250-60 ATV(FP) napiecia trzyma wedlug mnie b.dobrze bo po 2h prime95 na 5V-->4,83-4,89 a na 12V-->12.11-12.20 a w grach/3dm napiecia sa troche lepsze (mierzone miernikiem cyfrowym TOPEX). Wczesniej mialem 3 Megabajty 350W i po podaniu napiecia 1.675V na procku poszly z dymem, dlatego wlasnie nabylem ten zasilacz.

Moj konfig to EPOX 8K9AL (KT400);256MB DDR333;XP1700+@12x166(1,575V); wiec nie jest to nazbyt pradozerny zestaw, a mimo to zasilka nie daje rady przy ATI9550, nawet jak mam proca non O/C.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij wtyczke ATX i przedmuchaj ile sil w płucach :wink: cos mi sie wierzyc nie chce ze frotron 250GTV/ATV nei chce ciagnac tego sprzetu ;-) ja na tym co w podpisie jade na 245-60GP !! :) ze wzgledu na wiatrak 120x120 a tych fortronow 250GTA/GTV/ATV to mialem z 6 na stanie u siebie i na zadnym sie nawet 2gi bieg wentylatora nie wlaczyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo mam zamiar kupic karte graficzna tak do 400zl i czy polecacie mi ktoras z 9550 jesli tak to jaki model na dzien dzisiejszy kupic czy dalej czekac na gf6200 na agp ??

1275229[/snapback]

Geforce 6200 AGP już od jakiegoś czasu są dostępne i można je kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400 zł tylkoi wyłącznie ABIT RADEON 9550 vGuru :!:moze ci o tym poświadczyć kilku ich posiadaczy między innym ja :!: Mozliwośći o/c tej karty są boskie :!: No albo czekaj na tego 6200 , albo kup sobie 6600 tylko narazie 550 pln :/ troche duzo ale być cierpliwy to stanieje :!:

 

Mam coś dla posiadaczy tych własnie ABITÓW wiem jak zwiększyć napięcie do prawie 2.8 na pamięciach ! Nie wiem czy ktoś tak już zrobiła ale ja zrobiłem ! Moze o tym poświadczyś siwy05 ! Jezlei ktos chce iwedzieć jak to zrobić piszcie n maila albo pw :!: POZDRO

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...