Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

co to tam i teraz napisales jest noobowate :P

1286162[/snapback]

odpowiem ci krotko i przestane sie toba przejmowac:

Hahahaha

 

wez zrob cos a nie tylko wszystko ci nie pasuje dziecko. Twoje komentarze sa boskie normalnie oskara za zaangrzowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co zrobić żeby obraz w grach nie był ciemny, był już rozjasniany ale nadal jest ciemny na pulpicie jest wszystko ok tylko w grach jest bardzo ciemny że nie można grać np. Need for Speed Underground 2, pes 4. Czy są jakieś programy do rozjasniania monitora.  Pozdro 4 all

1286125[/snapback]

w zakładkach masz opcje gamma dla gier B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piszący trzymal tę karte w łapkach??

Tak mialem Hisa w lapach, nawet zasrany VGA silencer rev 3 na niego nie wszedl, kreci sie mizernie, do wykonania tez mialem duzo zastrzezen. Wiec nie madruj sie za duzo, nic nie zrobiles a tylko wymagasz, zastanow sie troche i sam cos zrob i potem narzekaj.

 

 

loobek ---> masz jakis problemik?? twoj nick nawet kojarzy sie z slowem n00b ( loobek - noobek ) jestes taki madry, a pewnie nawet nie wiesz ile ramu amsz w PC, albo pewnie masz amige a piszesz z kompa kolegi.

 

Ludzie o co wam kur********** chodzi?? Nie podoba sie to sami ruszcie zady i zrobcie cos, a nie tylko same nagatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie spokojnie wypowiadać się na dany temat?

Zawsze któryś coś musi zacząc?

Narazie ostrzegam, później nie będe...

 

bobson37 -> Tak z ciekawości? Miałes w ogóle Amige? Obojętnie którą wersje? Czy odrazu dostałeś na komunie kompa... Irytuje mnie gdy ktoś w pewnym stopniu obraża dzieło dzieki któremu może teraz pisać posty...

Na koniec: Jeżeli nie chcesz żebym Ci sam usunąl ten obrazek z podpisu i dodał % to sam to zrób...

 

Koniec OT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem Hisa w lapach, nawet zasrany VGA silencer rev 3 na niego nie wszedl, kreci sie mizernie

Ja posiadam Hisa na pamieciach 5ns..Kreci sie bardzo dobrze 420/540 i jest całkiem zimniutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechl!k ---> mialem i commodore i amige, jednak bylem wtedy jeszcze bardzo mlody i zielony (5-6 lat).

 

Co do topicu o radku to dlaczego czepiasz sie mnie?? inni ktorzy zadaja glupawe pytania po 5 razy na 1 strone topicu moga robic co im sie podoba. Ja z kilkoma innymi osobami chcialem to ciut zmienic, Yeti napisal post kto sie podejmie aktualizacji, zrobilem to z jeszcze jedna osoba, a po chwili wszyscy z wypasnymi tekstami. Nie rozumiem tego, a jak zwrocilem uwage to jeszcze dostaje ochrzan za to co mowie? to sa jakies zarty?

Jedyne za co przeprosze to czasami zbyt ostre teksty, jednak inni lamia tu regulamin forum, jest opracowanie i niech z niego korzystaja. Przez takie cos idzie sie ciut wkurzyc.

 

Co do sygnaturki to nie widze w regulaminie zakazu uzywania grafik, wiec o co chodzi?

 

PS kompa nie dostalem na komunie, tylko sam go kupilem.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam.

Wprawdzie nic nowego to tego postu nie wprowadze, to jednak uważam, że mogę się pochwalić tym, że właśnie zakupiłem Radka 9550 firmy Gigabyte na Allegro.pl (czekam na przesyłkę :D). Cena chyba raczej rozsądna - 250 zł wraz z kosztami przesyłki, zwarzywszy, że w mojej miejscowości tej firmy Radka nie kupie :( Ale to nie powód do lamentowania. Swój zakup oparłem głównie o ten topic któty jest nie wątpliwie ENCYKLOPEDIĄ wiedzy na temat tej karty. Mam nadzieję że dobrze zrobiłem :]

Ten Radek zastąpi mi podciwego a zarazem strasznie "wymęczonego" GF4 MX (dodam tylko że była to wersja 64 bitowa którą uważam za chwyt marketingowy poniżej pasa :mur: ). Sami pewnie myślicie że: "chłop dobrze zrobił bo ja bym na tym g..... długo nie pojechał". Tak samo myśle B). Mam ogromną nadzieję, że trafi mi się dość dobra seria i będę w stanie wycisnąć z niego Radka 9600XT (marzenia ściętej głowy :wink: ). Nie oczekuję odpowiedzi na ten post, poprostu czułem ogromną potrzebę wypowiedzenia się na temat tego, co zrobiłem. Chyba się nie zawiodę...

Pozdro dla wszystkich.

 

P.S Dość sporo grzebałem w necie na temat vmodów ołówkoych do tej karty. Niestety, nigdzie nie mogę znaleść jak zrobić vmem ołówkiem. Nie chce się bawić lutownicą bo strace gwarancję. Ma ktoś może link pod ręką :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma moda ołówkoego na GB, jest tylko ale na GPU i VDDQ jednak ono nie zawsze dziala po modzie.

 

Wrazie problemow poczytaj sobie www.r9550vmod.prv.pl tam znajdziesz troszke info dotyczacych moda tej karty. Co do gwary to jak kupiles z allego to chyba nie stracisz duzo modujac karte. Sam zadecydujesz, pochwal sie wynikami jak juz przetestujesz karte. W razie problemow odiwedz opracowanie o radku 9550.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobson37 ostatni post OT...

Nie odpowiadaj na niego - jest od tego PW...

 

Obrazek jest niezgodny z zasadami forum -> 292642[/snapback]

 

Tak jak mówiłem - proszę żebyś go usunął sam.

 

W sprawie mojego przyczepienia się. Czy ja Ci coś zarzuciłem oprócz postu z amigą? Po prostu Twoja wypowiedz mnie zirytowała. Napisałem ją jako były użytkownik Amigi a nie moderator ;) Bardzo dobrze jeżeli robisz coś dla forum i tego topiqu. Tak więc nie wiem co dla Ciebie było ochrzanem.

Jeszcze jedno: Inny łamią regulamin, tak? To dlaczego tego nie zgłaszasz, tylko teraz tym się "żalisz"? Zgłaszaj posty a my się zajmiemy resztą... ;)

Pisz PW lub GG jezeli chcesz odpowiedzieć....

 

Koniec OT...

Za kolejne bede blokował mozliwosc pisania postów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie wtrace ... to te Radki maja w końcu ten czujnik temperatury procesora czy nie ?

1286668[/snapback]

NIE ale wersje Guru chyba maja czujniki Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej zdecydowalem sie i wezme radeona 9550 guru jak u mnie w sklepie nie bedzie to kupie w komputroniku i owiedzcie mi jak to jest z reklamowaniem u nich jaby cos zle dzialalo mi ?? wysylam do nich na moj koszt karte ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co powiedzie na to ze vpu recover to podpucha zeby nie zyskac za duzo na o/c? Zaczełem sie bawic swoim radkiem i wrzucilem bios z taktowaniami 325/513 i jak bralem ati toolem na 400/513 karta po 5 sekundach zwiecha i znow wracala do standartu z biosu. Wczesniej na biosie ustawionym standartowo 420/540 chodzil po 8 i 12h i nic. Hmm co tu teraz wykombinowac uzywac att czy co bo atitool cos kreci (jak zwykle chyba ati zaczyna maczac palce w sterownikach i programach do o/c kart :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co powiedzie na to ze vpu recover to podpucha zeby nie zyskac za duzo na o/c? Zaczełem sie bawic swoim radkiem i wrzucilem bios z taktowaniami 325/513 i jak bralem ati toolem na 400/513 karta po 5 sekundach zwiecha i znow wracala do standartu z biosu. Wczesniej na biosie ustawionym standartowo 420/540 chodzil po 8 i 12h i nic.  Hmm co tu teraz wykombinowac uzywac att czy co bo atitool cos kreci (jak zwykle chyba ati zaczyna maczac palce w sterownikach i programach do o/c kart :/)

1287949[/snapback]

Dlatego ja uzywam Rivy Tuner :-P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opson6667 mam tą samą karte identyczną co twój ziomal i pilnie podglądam jak krecisz tego radka, ja ustawiłem narazie gpu 400 pamieci 500(2x250) wiecej nie krece narazie jutro bede naklejał radiatory na pamieci ale cooler na gpu jest za mały i za słaby musze coś innego chyba zakupić na tą karte, a i widziałem radka 9600 powercolor i on jest prawie taki sam w wyglądzie rozmieszczeniu podzespołów jak radek 9550 moze zmienić by bios ??

Edytowane przez Soften

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glopie pytanie, ale nietstey mam tylko chwile a nie mam czasu szukac, wybaczcie :(

 

Jakie polecacie sterowniki do 9550? Firmowe Catalysty (4.9 a moze najnowsze 5.2?) czy moze najnowsze Omegi? na ktorych wiecej punktow poleci w 3dmarkuo3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym wlasnie rzecz, ze poki co karta guru lezy od tygodnia. kompa mam w innym miescie, ale tam nie mam netu. i stad moje pytania, poki tu mam dostep to chce zassac jak najwiecej softu, zebym mogl sobie pozniej spokojnie testowac, a nie chce tez sciagac wszystkich v. po kolei, bo miedzy niektorymi pewnie nie ma praktycznie zadnej roznicy w wydajnosci :> thx

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam posiadam karte Radeon Shapphire 128 mb, problem polega na tym ze wyjscie TVOUT zle dziala.

 

Objawy:

Po podlaczeniu karty z telewizorem wlaczylem tryb TVOUT, na telewizorze pokazuje sie obraz jednak jest on niewyrazny, ciemny, kolry sa niewyrazne , rozmazane, z przewaga intensywnosci koloru czerwonego i niebieskiego.

 

Karta dziala dobrze na monitorze, gry, filmy dvd, programy dzialaja OK.

Wykluczam zly kabel bo sprawdzalem na innej karcie dzialalo dobrze.

W innym komputerze sytuacja sie powtorzyla - wiec wina karty (sterowniki byly rozne).

 

Jedyna rzecza ktorej nie mialem jak sprawdzic to ta przejsciowka miedzy karta a kablem (chinch-chinch) do telewizora.

 

Czy ktos spotkal sie juz z podobnym problemem, czy to wina karty , czy da sie to jakos zreperowac?

 

W zalaczniku fotka jak sytuacja wyglada na telewizorze.

 

obraz jest ciemny , rozmazany , drga, i bardzo jaskrawo jazacy czerwony i niebieski.

 

prosze o pomoc...

post-106415-1108995686_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do bobson37 & Bl4ck Sh4dow (jako aktywnych)

 

Zarzućcie jakies info o czujnikach temperatury z GB, bo mi sie skrzynka urywa ;) Konkretnie gdzie on jest umieszczony, czym steruje, czy da sie z niego odczytac temp...

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do bobson37 & Bl4ck Sh4dow (jako aktywnych)

 

Zarzućcie jakies info o czujnikach temperatury z GB, bo mi sie skrzynka urywa ;) Konkretnie gdzie on jest umieszczony, czym steruje, czy da sie z niego odczytac temp...

1289490[/snapback]

No wlasnie napisane jest ze jest ale jakos w programach nie widzac. Pisac jak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do bobson37 & Bl4ck Sh4dow (jako aktywnych)

 

Zarzućcie jakies info o czujnikach temperatury z GB, bo mi sie skrzynka urywa ;) Konkretnie gdzie on jest umieszczony, czym steruje, czy da sie z niego odczytac temp...

1289490[/snapback]

Co do tego czujnika to akurat notke pisal Bl4ck Sh4dow, jego pytajcie, jednak z tego co mi mowil to mozna odczytac jakies dane wlasnie za pomoca vTunera, programu do Gigabyte.

Pozdro

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz prostuje notke co do czujnika jak macie V-Tuner'a to tam jakims cudem jest to wyswietlone, ale karta po modze biosu dziwnym trafem nie widzi czujnika. Co do V-tunera to niestety nie widzialem gdzie mozna go znalesc - niby gigabyte dawal go razem z kartami ale nic nie widzialem (tak samo jest z szafirami i programem redline). Najlepiej bylo by zeby mial ktos gb z wczesnych wupustow i tego V-tunera to bylo by po sprawie sprawdzic i napisac nie problem, co do nowych gb niby jest ale ja kos nigdy nie zwracalem na to uwagi

 

Edit:Co do tego everesta i aida i innych takich, nie wykryja czegos takiego, nie wiem na jakiej dziala to zasadzie ale warto by to obadac

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>loobek ---> masz jakis problemik?? twoj nick nawet kojarzy sie z slowem n00b ( loobek - noobek ) jestes taki madry, a >>pewnie nawet nie wiesz ile ramu amsz w PC, albo pewnie masz amige a piszesz z kompa kolegi.

 

przepraszam bardzo, wiem ze to nie do mnie, ale bylem zabitym atarowcem (800xl) a amiga stanowiala moje marzenie *starzy kupili mi 286 bo twierdzili ze to lepsza inwestycja*, dzis mam olbrzymia ochote na amisie i przegladam oferty na allegro - jest tylko jeden problen kompletnie nie znam sie na tym systemie. a co do amisi to byl super komp w swoim czasie. zreszta z amisi mozna spokojnie napisac takiego posta i umiescic go w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie pisze tego żeby ktokolwiek się denerwował, lecz chciałbym uzyskać skromną odpowiedz.

Przestudiowałem tematy i artykuły o chłodzeniu Gigabyte Radon 9550.

Moje chodzenie to radiator aluminiowy z miedzianym rdzeniem od zestawu Mint M5TB z AC TC, a na pamięć pokrojony w kostki stary Titan aluminiowy (kostki o wymiarach – [szer.wys.dł] 1,5\4\2,7cm). Mianowicie chodzi mi czy jest potrzeba zakładania radiatorów na pamięć u spodu karty? A może założyć tylko, że niższe o wysokości 1,2cm? Moje taktowanie karty będzie ~400/500MHz. Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie pisze tego żeby ktokolwiek się denerwował, lecz chciałbym uzyskać skromną odpowiedz.

Przestudiowałem tematy i artykuły o chłodzeniu Gigabyte Radon 9550.

Moje chodzenie to radiator aluminiowy z miedzianym rdzeniem od zestawu Mint M5TB z AC TC, a na pamięć pokrojony w kostki stary Titan aluminiowy (kostki o wymiarach – [szer.wys.dł] 1,5\4\2,7cm). Mianowicie chodzi mi czy jest potrzeba zakładania radiatorów na pamięć u spodu karty? A może założyć tylko, że niższe o wysokości 1,2cm? Moje taktowanie karty będzie ~400/500MHz. Dziękuje za odpowiedz.

1291144[/snapback]

Zakładałeś to chłodzenie chyba tylko dla własne satysfakcji <_< :wink:

potrzeby zakładania radiatorów na pamięci przy takich taktowaniach nie ma, jedynie przy v-modach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...