Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

czyli waszym zdaniem nie opłaca sie kupywać zwykłego 9550 128/128??

 

z tego co wyczytałem to ta karta dostaje kopa dopiero po solidnym podkreceniu a dobre oc gwarantuje tylko (narazie) wersja od gecuba , na gf4ti mam ponad 15tys w 3dmarku2k1 na podkreconym radku 9550 licze na ok 14tys z kawałkiem ale wieksza wydajnosc w 3dm2k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na wywiadzie we Wrocławskim Arescie. Typ powiedział że na Barton 2500+ 256ddr ten szafir 9550 128bit wyciąga 7100(!) 

Przecież to gorzej niż mój R9100L. Albo on ma jakieś wyjątkowo <font color="#FF0000">[ciach!]</font> pamięci, albo ten gość nie umie skonfigurować kompa :?

Radeon 9550 to jest karta do kręcenia. Nikt nie kupuje 9550 250/400 żeby go potem nie podkręcić. A ten Szafirek co tu jest to na 100% był nie podkręcony bo zaj.ebiście mało punktów wyszło. A pozatym dlaczego wszyscy się ostatnio tak na tego Szafirka uparli ? przecież on nawet nie ma wentylatorka na GPU i nie wiadomo jaki ma pamięci! lepiej se pokupujcie zamiast niego HISa 128MB/128bit przynajmniej wiadomo że ma pamięci Samsunga 4ns i kręci się na 250@430 i 400@530 i tak podchodzi spokojnie pod 10k marków http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12083 w komputroniku jest po 450zł ale już tutaj www.ultramedia.pl jest po 412zł a jak by się uparł to to może by gdzie jeszcze taniej znalazł. I macie spoko karte w piz.du lepszą od badziewnego FX 5200 (nawet Ultra) Wogule to stawiam tego HISa zaraz na drugim miejscu po GeCube XT.

 

Jak by co to jeszcze w IN4 był teścik tego HISa tylko z 256MB 5ns i dlatego z pamięci nic nie wyciągnęli ale rdzeń na 100% 430Mhz ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma wentylek czy nie??;]

 

a ja sie uparłem bo tyklo szafirek jest u mnie w sklepie a z neta nic nie kupuje z elektroniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to że go nie ma w oficjalnych cennikach to nie znaczy że go wogule nie ma :) trzeba gnębić tych bóraków ze sklepów komputerowych żeby się spytali na hurtowni bo oni przeważnie sami nie wiedzą co mają :P Jak kupowałem GeCuba to na początku nigdzie go nie mieli a jak ich dobrze przycisnołem to w 3 sklepach się pojawił :D

 

ps. Szafirek faktycznie ma wentylatorek :P mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta 9550 po podkręceniu uzyskuje wydajność nieco wiekszą niż zwykły 9600

 

A nasz ulubiony GeCube 9550XT po podkręceniu uzyskuje wydajność nieco większą niż zwykły 9600pro

 

:) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no , pamiątki też na pewno pójdą. może nie jakoś super ale myśle że koło 440-460mhz powinno dać rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ns? No ale zawsze to pewno jakieś hynixy czy samsungi :D No nie wiem, to co lepiej brać szafirka czy GFfx?

Ja bym ci radził 9550 może być nawet tego Szafirka na pewno pod 400Mhz z rdzeniem podjedziesz a może i pamięci coś polecą. I zawsze to masz Radeona czyli: lepszą jakość obrazu, lepszy TV-out, wydajniejszą jednostke Pixel/Vertex Shader. Przecież wszyscy wiedzą co to jest FX 5200 to nie bede w kółko tego powtarzał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ns? No ale zawsze to pewno jakieś hynixy czy samsungi :D No nie wiem, to co lepiej brać szafirka czy GFfx?

Tez pytanie :arrow: Szafirek i tylko Szafirek. R9550 to karta która prosi sie zeby ja podkrecic :twisted: , a wtedy uzyskujesz wydajnosc wyzsza niz R9600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000-3000? A w 3dmark2001? 9000?

Coś takiego. Jeszcze zależy jakiego masz kompa.

 

chris_gd. Mój Radek GeCuba 9550XT jest w drodze będzie w sobote albo w poniedziałek ale dwie osoby na forum już mają tak że się pytajcie albo pooglądajcie ten topic od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem propozycję kupna Winfast 4ti4200 za 360zł lub Gainward 4ti4200 za 380zł, i chyba wezmę tego Winfasta bo i tak R9550 będą mieli dopiero w następny piątek :?

A dla zainteresowanych Gecube R9550 we wrocku jest w gvctax za 457zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to lepiej bierz gainwarda a nie winfasta 8)

e tam sciamniasz stary , miałem 3 sztuki gf4ti gainwarda i kazda kreciła sie do doopy (rdzen dobrze 315-330na wc ale pamieci max 580 :/ ), gainward miał super gf3ti ale 4ti nie jest najwyzszych lotów , winfast jest lepszym wyborem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ściemniam ale przyzwyczaiłem sie już że gainward robi całkiem dobre rzeczy, i IMHO lepsze od winfasta.

no ale to tylko moje zdanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie kupiłem jeszcze nowej karty, zastanawiam się co będzie lepsze po podkręceniu gigacube 9550 xt, czy R9600 pro his 400/600?? Słabą stroną xt są pamięci, a his'a chyba rdzeń się nie podkręci do granic 500 mhz, ale ma z kolei lepsze pamięci. Co będzie szybsze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie kupiłem jeszcze nowej karty, zastanawiam się co będzie lepsze po podkręceniu gigacube 9550 xt, czy R9600 pro his 400/600?? Słabą stroną xt są pamięci, a his'a chyba rdzeń się nie podkręci do granic 500 mhz, ale ma z kolei lepsze pamięci. Co będzie szybsze???

Jak chcesz 9600pro to może qp se takiego http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=8174&sid=1 :)

 

...:: POZDRO ::...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie kupiłem jeszcze nowej karty, zastanawiam się co będzie lepsze po podkręceniu gigacube 9550 xt, czy R9600 pro his 400/600?? Słabą stroną xt są pamięci, a his'a chyba rdzeń się nie podkręci do granic 500 mhz, ale ma z kolei lepsze pamięci. Co będzie szybsze???

Jeśli ci chodzi o His R9600PRO to moge powiedziec ze jest to BDB-ra karta. Oczywiscie wszystko zalezy od samej karty bo akurat u mnie GPU sie kręci zajefanie ale memorki to bieda mimo ze to Hynix 2.8ns (cholernie sie grzeja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...