Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie laika - nie warto dokladac kasy do tego GIGACUBE ATI 9550EXTR... co to wogole jest za firma ? ma w swojej ofercie cos wiecej niz kilka okazjonalnych podzespolow ? jakies tradycje w produkcji sprzetu wogole ? co z tego ze troche lepiej sie kreci i jest te kilka % wydajniejsza dzieki temu, moim zdaniem wlasnie to jest powodem padow ktore zalicza, prawdopodobnie gorsze materialy, czy tez wykonanie

To jest jak z japonskimi furami skladanymi w Japonii i w Europie, niby jedno i drugie to Honda (Toyota itp) ale tylko te z Japonii maja renome naprawde niezawodnych...

 

edit

PS

SEW  >  to ja pisalem na GOLu w watku "karty" ;)

A mi się zdaje że to nie ma rożnicy bo to refencyjne karty, co najwyżej pamiątki mogą padać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, system mam przygotowany raczej pod zabawę z muzyką a nie robienie benchmarków, no i stery mam Omegi, a mowia ze szybsze sa Catalysty 4.9b. Poza tym taki wiatraczek z boku to nie to samo co radiatory na pamięciach i porządne chłodzenie - raz wydawalo mi sie, ze po podkreceniu core testy poszły wolniej 8O Czy to mozliwe ze np. chłodzenie nie wydalalo, a mimo to GPU sie nie zawiesil? Nie znam się na tym JESZCZE za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej koledzy nie straszcie mnie !!!    

-----------------------------------

PeCet...patrzac na twoj awatar...to jakos tak ironicznie brzmia twoje slowa hehe ;)

Sry za OfTopic - musialem ;)

Faktycznie śmiesznie to wygląda :lol: tak że narazie się nie martwię a jak padnie to dam znać :)

 

A co do firmy GeCube (czy jak kto woli GigaCube) to nie wiem czy jest dobra czy zła tu jest ich stronka www.gecube.com ale za 430zł to ten 9550XT to jest jusz kąsek bo CS-a można sprzedać za 80zł (przynajmniej ja tak sprzedałem ;P, tylko musi być nierozpakowany) i wychodzi nam za karte 350zł 8) i dostajemy karte która chodzi na 100% stabilnie na 400Mhz GPU i 500Mhz MEM i w większości przypadków kręci się na 440/560 (oczywiście o ile się nie furnie;)) u mnie jest 580Mhz na pamiątkach oczywiście z radiatorami i z porżądną pastą więc mam nadzieję że nic złego się z nią nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze czekac jescze jeden dzien na tego gigabayte'a bo jescze jej nie maja, oj cos mi sie wydaje ze jutro mi powiedza to samo i szybko go nie zobacze na oczy :/ Taka dobra karta, a nawet jej na hurtowni nie maja :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzwonilem po kilku sklepach i nigdzie nie ma tych Gigabateow

Dopiero sprowadzaja z nowymi dostawami niektorzy, cena - niewiadomo

Znalazlem jednak tego Hisa 128bit za 350zl - jak ktos chce adres sklepu to na PW

 

EDIT

to ^ dotyczy sklepow na miescie w Łodzi, jesli ktos chce miec serwis pod reka w razie awari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czym one wlasciwie sie roznia (HIS GIGABYTE) ? Bo byly tu glosy, ze na tych samych zegarach gigabyte ma lepsze wyniki (bo ze HIS sie slabiej kreci to powiedziec nie mozna... predzej ze ma mniej pkt w 3dmarkach na okreslonych zegarach). Jesli obie karty sa na hynixach 4ns i maja ten sam rdzen to moze byc chyba tylko kwestia timingow... a o ile sie nie myle mozna ustawic timingi na pamiciach w biosie karty? Czy jest jeszcze jakas roznica?

A w apollo.pl chyba nie maja tej karty bo pomimo kilku maili 0 odzewu...

Aha no i ktos wspominal ze zagadka niskiej ceny karty gigabyte w tym skelpie jest brak PowerDVD. Ale w innych cennikach sklepow gdzie HIS kosztuje 310-320zl jest w zestawie PowerDVD. To jaka by byla cena HISa bez PowerDVD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czym one wlasciwie sie roznia (HIS GIGABYTE) ? Bo byly tu glosy, ze na tych samych zegarach gigabyte ma lepsze wyniki (bo ze HIS sie slabiej kreci to powiedziec nie mozna... predzej ze ma mniej pkt w 3dmarkach na okreslonych zegarach). Jesli obie karty sa na hynixach 4ns i maja ten sam rdzen to moze byc chyba tylko kwestia timingow... a o ile sie nie myle mozna ustawic timingi na pamiciach w biosie karty? Czy jest jeszcze jakas roznica?

Jeszcze chłodzeniem; o tym też było. Gigabyte ma porządne pasywne, a HIS cienki radiatorek ale za to z wiatraczkiem; kwestia gustu; pytanie co łatwiej przerobić pod porządne chłodzenie?

 

A w apollo.pl chyba nie maja tej karty bo pomimo kilku maili 0 odzewu...  

Aha no i ktos wspominal ze zagadka niskiej ceny karty gigabyte w tym skelpie jest brak PowerDVD. Ale w innych cennikach sklepow gdzie HIS kosztuje 310-320zl jest w zestawie PowerDVD. To jaka by byla cena HISa bez PowerDVD :)

Nie wiem :-) W kolorowej paczce byłby PowerDVD 5.0, do niedawna rarytas, jak ktoś używa. Może HIS daje 4.0?

 

Mam wrażenie że to ja osobiście kupiłem ostatniego Gigabyte'a w Apollo...

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przewaga Gig nad Hisem to pasywne ( a wiec bezszelestne) chlodzenie, a ze wydajnosc taka sama wiec nie mam wiecej pytan ;)

http://www.arest.pl/showtowar.php?ID=1503

ten jest chyba najtanszy w sieci (po apollo) ale gwarancja tylko na 12m...tu jest jakis walek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odgórnie Gigabyte ma 2-letnia gwarancje więc co za problem? Jak nie karzą ci podpisac dokumentu stwierdzającego, iż zrzekasz się 12 miesięcy gwary lub "po zapoznaniu się z warunkami w pełni je akceptuje" to mogą cię pocałować w kant tyłka. Da się to inaczej obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem, ale jednak lekka przewage ma Gigabayte nad Hisem (chlodzenie, lepsza podatnosc na podkrecanie) jesli do konca tego tygodnia nie przyjdzie Gigabayte to biore Hisa, bo nie mam zamiaru czekac w nieskonczonosc.

Voltar -> a ty jak kupowales tego Gigabayte to kupowales ostatniego? bo w Apollo w Tarnowie nie ma ani jednego ale za to w ch*j Hisow na polce widzialem :| Wyglada na to ze albo ludzie biora tylko te radki od Gigabajta albo nie ma ich prawie na hurtowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem, ale jednak lekka przewage ma Gigabayte nad Hisem (chlodzenie, lepsza podatnosc na podkrecanie) jesli do konca tego tygodnia nie przyjdzie Gigabayte to biore Hisa, bo nie mam zamiaru czekac w nieskonczonosc.

Voltar -> a ty jak kupowales tego Gigabayte to kupowales ostatniego? bo w Apollo w Tarnowie nie ma ani jednego ale za to w ch*j Hisow na polce widzialem :| Wyglada na to ze albo ludzie biora tylko te radki od Gigabajta albo nie ma ich prawie na hurtowniJuz sam nie wiem, ale jednak lekka przewage ma Gigabayte nad Hisem (chlodzenie, lepsza podatnosc na podkrecanie) jesli do konca tego tygodnia nie przyjdzie Gigabayte to biore Hisa, bo nie mam zamiaru czekac w nieskonczonosc.

Voltar -> a ty jak kupowales tego Gigabayte to kupowales ostatniego? bo w Apollo w Tarnowie nie ma ani jednego ale za to w ch*j Hisow na polce widzialem :| Wyglada na to ze albo ludzie biora tylko te radki od Gigabajta albo nie ma ich prawie na hurtowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem osobiście w Krakowie, na Czarnowiejskiej. Wcześniej obdzwoniłem wszystkie 3 oddziały na Miodowej, miasteczku no i tam; ale ciężko było się dodzwonić :roll:, cały czas pozajmowne.

Jak gość mi sprzedawał, to powiedział, że mam szczęście, bo to ostatnia (ale myślałem, że w Krakowie, a nie w całej sieci Apollo - więc się nie odzywałem)

 

Siedzę dzisiaj na Tweaku i mi wyszło, że mam pamięci w kompie asynchronicznie podkręcone - jest nadzieja na lepsze 3dMarki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem osobiście w Krakowie, na Czarnowiejskiej. Wcześniej obdzwoniłem wszystkie 3 oddziały na Miodowej, miasteczku no i tam; ale ciężko było się dodzwonić :roll:, cały czas pozajmowne.

Jak gość mi sprzedawał, to powiedział, że mam szczęście, bo to ostatnia (ale myślałem, że w Krakowie, a nie w całej sieci Apollo - więc się nie odzywałem)

 

Siedzę dzisiaj na Tweaku i mi wyszło, że mam pamięci w kompie asynchronicznie podkręcone - jest nadzieja na lepsze 3dMarki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten radiator to rzeczywiscie jest lepszy i po wstawieniu nań wentyla (moze nawet 6x6 sie zmiesci) mamy ladne chlodzenie. Ale i tak trzeba zrywac radiator zeby przesmarowac czyms lepszym rdzen, a takie zrywanie radiatora nie jest wcale taka posta sprawa :wink:

W moim przypadku i tak bym wymienial chlodzenie na gpu na http://allegro.pl/show_item.php?item=29638302 (o czym juz wspominalem) wiec to mi nie robi roznicy. No i chyba w takiej sytuacji na 90% jutro kupie HISa i podam jakies wyniki, chociaz pelnie mozliwosci calosc rozwinie na moim modzie ktorego za pare tyg skoncze a tam bedzie znacznie lepszy proc ram i mobo. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupilem HIS 9550 128/128 [Hynix 5 ns :( ], jakie polecicie do niego sterowniki zeby troche go podkrecic?

Mam ATITool 0.0.20 ale po przelaczeniu na inne okienko ustawienia wracaja do standardowych :| Co jest?

Coś fajnego mozna z ta karta zrobic?

Dzieki za wszelkie podpowiedzi... :)

 

Update: 3dMark 2001 wyniki:

Stery z plytki - 7400 pkt

Catalyst 4.8 - 7700 pkt

Omega 2.5.58 - 6600 pkt.... :roll: :? :? :? :? :?

 

A cos wiecej wyciagne? Czym oprocz AtiTool podkrecic zeby trzymalo ustawienia a nie resetowaly sie same na domyslne przy zmianie na inne okienko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskudna sprawa kupic HISa 5ns za 350zl :(

Mozesz meic spokojnie za 320zl z hyniksami 4ns ktory bedzie tanszy i lepszy.

uPDATE: w esc.pl jest jzu po 309zl (ale tez sie upewnie czy to czasem nie 5ns)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo kupuję nową grafę, ale mam bardzo ograniczone środki, powiedzmy do 350 zł, więc strasznie się waham. W grę wchodzą Radki 9550 HIS'a Sapphire'a i Gigabyte'a oraz 4Ti z allegro. Czy między Radkami a GF4Ti jest jakaś piorunująca różnica w wydajności? Szczerze mówiąc zależy mi na DX9, bo chciałbym pocieszyc oczy w nowych produkcjach. A może czekać i coś dołożyć tylko na co?! Ludzie pomocy, bo jak dotąd ciągnę na zintegrowanej grafie z Abitem NF7-M (GF4MX)!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...