Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

przed chwilą zadzwonił do mnie brat, był w sklepie i mieli sapphire i hisy...szafirki niestety 5ns za to HIS 4ns...aha, wie ktoś moze czy ten radek dużo prądu bierze??(tzn wiecej od mojego gf3)bo nie chce sfajczyc zasilacza....:?

bierze sporo prądu, ale u mnie na modecomie 250 w chodzą dwa dyski athlon 2500@3200, dvd i nagrywarka, jeszcze modem i karta telewizyjna (wystawiona na alegro) no i ten HIS... :D no i klawiatura z myszą radiowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie coś takiego http://www.techpowerup.com/bios/biosdetail...128.Hynix28.bin  jeśli odpowiednio dovoltowane to dopiero musi się kręcic , pamieci 2.8 :)

wszedłem na ta strone i poszukalem szafirka ii malo co bym z krzesla nie spadł(ze strachu) piszaą tam ze ten szafir ma pamieci 5ns Samsung

kurcze na dniach mi taki ma przyjsc do domu ale w opisie pisalo 4ns. mam nadzieje ze mnie nie oszukaja :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie: jak rozpoznac czy grafa jest 128bit czy 64??(pytam tak dla pewnosci)...wiem ze ten his ktorego chce ma pamieci 4ns hynix wiec chyba 128bit(??)

dobrą metodą jest policzenie kostek :idea: jeżeli ma 128 MB to powinien mieć osiem kostek aby był 128 bit, nie daje głowy,m że to reguła 100% ale się sprawdza :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty R9550 (nowa seria) Saphirea i His maja wylacznie kosci 4ns (odpowiednio Hynix i Samsung)

te z 5ns to sa ze starej serii i z regoly maja je tam gdzie ich cena jest wysoka, tzn ze sa jeszcze ze starej partii i po starej cenie

Nowe serie Saphireow maja na przyklad cene znacznie nizsza niz te starsze (i gorsze)

Tak wiec jesli dales za karte okolo 300zl a nie okolo 350 to na pewno bedzie to 4ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z kąd się wzięły na rynku 9550?

:idea:

czy to nie z dużej ilości gpu nie przechodzących firmowych testów wydajności dla 9600! No pewnie z tąd...

ale to i tak super propozycja za tą cenę, tak samo jak athlon 2500 który się tym samym różni (+blokada mnożnika) od 3200 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak jak pisalem mam nowa karte zamiast hisa ... ale chyba nie na stale bo mam pamieci 5ns .. karta to sapphire 9550 ;] teraz robie testy gpu jak narazie 400 stable pamieci nie ruszalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z kąd się wzięły na rynku 9550? 

czy to nie z dużej ilości gpu nie przechodzących firmowych testów wydajności dla 9600! No pewnie z tąd... 

ale to i tak super propozycja za tą cenę, tak samo jak athlon 2500 który się tym samym różni (+blokada mnożnika) od 3200

Wysoce prawdopdobne ;) dlatego ich tak malo, zwlaszcza gigabate'a, ktoremu 9600 pewnie wychodzily lepiej (albo ma gorsza kontrole jakosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty R9550 (nowa seria) Saphirea i His maja wylacznie kosci 4ns (odpowiednio Hynix i Samsung) 

te z 5ns to sa ze starej serii i z regoly maja je tam gdzie ich cena jest wysoka, tzn ze sa jeszcze ze starej partii i po starej cenie

Nowe serie Saphireow maja na przyklad cene znacznie nizsza niz te starsze (i gorsze)

Tak wiec jesli dales za karte okolo 300zl a nie okolo 350 to na pewno bedzie to 4ns...

 

mój HIS normalnie kosztuje 350zł w tym sklepie gdzie kupuje a jest 4ns i 128bit :D...ale i tak dla mnie jest po 299zł wiec roznicy nie robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z kąd się wzięły na rynku 9550?

:idea: 

czy to nie z dużej ilości gpu nie przechodzących firmowych testów wydajności dla 9600! No pewnie z tąd...

ale to i tak super propozycja za tą cenę, tak samo jak athlon 2500 który się tym samym różni (+blokada mnożnika) od 3200  8)

Watpie aby tak bylo, gdyz na rdzeniu jest napis 9550 wiec nie jest to raczej chip który nie przeszedłtestów tylko całkiem nowy uklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 1 pytanie-mianowicie moj kumpel ma radka 9550 (takiego jak ja tylko HIS'a)i ma zainstalowane Omego 2.5.5.8 i ustawia czestotliwosc rdzenia i mem i gdy restartuje kompa to te ustawienia automatycznie wracaja do tych firmowych!!!W jego imieniu prosze o pomoc co robic!!!!THX!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam testy mojego nowego radke sapphire .. 5ns niestety ale zostawilem na standardowym chlodzeniu 425 rdzen 500 pamieci bez artow

 

3dmark 03 - 3100

aquamark 3 - 7548 - 25fps

 

bede teraz testowal dalej ale juz sam rdzen .. w prawdze zadowala mnie 400 na 500 ale czemu by nie wiecej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie udalo mi sie dosyc dlugo pograc w colina(chyba gralem najdluzej z dotychczasowych testow ;) i nastepnie po tym zapuscilem 3dmarka03 i 2723 na 395/500, mysle ze sa to stabilne ustawienia bez artow bez zwisow, ale jeszcze przetestuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chodziło mi dokładnie o to. Gdyż się przymierzam do tego typu karty i jestem ciekaw co i jak będzie mi chodzić. A widzę iż podobne procki i mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki Panowie, zapewne zostane zbesztany za swą niewiedze i głupote, ale czytam i czytam i jakoś nie moge znaleźć konkretnej odpowiedzi po czym poznać że Sapphire 9550 128MB 128bit ma pamieci 4 ns a nie 5, na Hisie jest wyraźnie to napisane -4 , a na moim jest blebleble - TC40 , czy to znaczy ze tez są 4ns, czy to juz jest do czegoś innego ? Facet powiedział że 4 , ale nie wiem czy wiedział co mówi, a niedługo chyba trzeba zacząć kręcić, z góry dzieki za pomocoki Panowie, zapewne zostane zbesztany za swą niewiedze i głupote, ale czytam i czytam i jakoś nie moge znaleźć konkretnej odpowiedzi po czym poznać że Sapphire 9550 128MB 128bit ma pamieci 4 ns a nie 5, na Hisie jest wyraźnie to napisane -4 , a na moim jest blebleble - TC40 , czy to znaczy ze tez są 4ns, czy to juz jest do czegoś innego ? Facet powiedział że 4 , ale nie wiem czy wiedział co mówi, a niedługo chyba trzeba zacząć kręcić, z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aross >>> po kilku dobrych godzinach bojow i testow doszedlem ze to szyna AGP odpowiada za konflikty i zwisy. Przy ustawieniu szyny AGP na jakikolwiek mnoznik (1x; 2x; 4x) to system zalicza zwisy....po wylaczeniu AGP system chodzi stabilnie, jednak wyniki sa mizerne ;( po podkreceniu 400@500 tylko 11500 Aqua3...

I teraz tu wielka do ciebie prosba Aross, sprawdz u siebie :

1. w BIOSie na ile masz ustawione AGP oraz czy masz wlaczona funkcje AGP driving Control - Auto

2. sprawdz w zakladce SmartGard tam gdzie amsz zakladke Radlinka( wlasciwosci ekranu > zaawansowane) na ile masz ustawione AGP

3. powiedz mi jaka masz wersje BIOSu, czy uaktualniales ? to jest najwazniejsze, bo wydaje mi sie ze ten bios nie wykrywa karty prawidlowo...

Czekam z niecierpliwoscia ;) jak sie uda to bedzie mozna juz rzetelnie porownac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...