Skocz do zawartości
gorskit

UWAGA!!!NOWY SPOSÓB NA KONKURENCJE NA ALLEGRO!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto sposób w jaki jakiś pajac doprowadził do zawieszenia mojego konta na allegro.

Pewnego dnie dostałem maila od allegro że właśnie sprzedałem swój przedmiot. Wszystko pięknie się zapowiadało. Zdziwił mnie fakt że dane użytkownika oprócz loginu są identyczne jak moje ( imie, nazwisko, adres i telefon). Pomyślałem że pewnie coś i nawaliło w allegro i przysłali mi błędne dane. Postanowiłem do nich napisać wieczorkiem. Około 18 dostałem od Allegro maila " Twoje konto zostało zablokowane", a jako powód podali że kupuje u siebie rzeczy i posiadam inne konta.

Jakiś "debil" który miał moje dane ( pewnie coś kupił u mnie) założył konto z moimi danymi kupił cos u mnie, od razu wystawił pozytywa i podał skargę do allegro że kupuje na swoich aukcjach żeby nazbierać komentarze.

Załatwił mnie na cacy bo Ci z allegro za bardzo nie chcą wierzyć że to nie ja zrobiłem i zostałem wrobiony . Może macie jakieś pomysły jak się z tego wybronić? Adres mail został założony w wp.pl i nikt z niego nie odpowiada. Kurcze pomocy bo zostałem oszukany i nie mogę się z tego wyplątać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro moze sprawdzic z jakiego ipka zostalo zalozone owe konto. Ale znajac zycie albo na neo albo innym zmiennym ip:) no chyba ze gosciu ktory ci to zrobil jest totalnym debilem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto sposób w jaki jakiś pajac doprowadził do zawieszenia mojego konta na allegro. 

Pewnego dnie dostałem maila od allegro że właśnie sprzedałem swój przedmiot. Wszystko pięknie się zapowiadało. Zdziwił mnie fakt że dane użytkownika oprócz loginu są identyczne jak moje ( imie, nazwisko, adres i telefon). Pomyślałem że pewnie coś i nawaliło w allegro i przysłali mi błędne dane. Postanowiłem do nich napisać wieczorkiem. Około 18 dostałem od Allegro maila " Twoje konto zostało zablokowane", a jako powód podali że kupuje u siebie rzeczy i posiadam inne konta. 

Jakiś "debil" który miał moje dane ( pewnie coś kupił u mnie) założył konto z moimi danymi kupił cos u mnie, od razu wystawił pozytywa i podał skargę do allegro że kupuje na swoich aukcjach żeby nazbierać komentarze. 

Załatwił mnie na cacy bo Ci z allegro za bardzo nie chcą wierzyć że to nie ja zrobiłem i zostałem wrobiony . Może macie jakieś pomysły jak się z tego wybronić? Adres mail został założony w wp.pl i nikt z niego nie odpowiada. Kurcze pomocy bo zostałem oszukany i nie mogę się z tego wyplątać.

 

Dziwna sprawa, jeszcze o takim czymś nie słyszałem. Swój problem przedstaw najlepiej na forum samego allegro. Tam siedzą osoby, które na pewno dłużej w tym siedzą, więc szybciej Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe no ale po takim numerze można się lekko podłamać , bo masz np. konto na allego z rok czasu , ze 100 pozytywnych komentarzy a tu nagle ci konto zamykają . I cały rok pracy na te 100 komentarzy , a co za tym idzie na dobrą opinie , idzie na marne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób na "koperty" to zaznaczenie w ustwieniach że takie łebki nie mogą brać udziału w Twoich aucjach. Jednak zdawa się, że dotyczy to tylko aukcji z "kup teraz".

Dokładnie! Dodatkowo koperty nie mogą licytować w ostatniej godzinie aukcji. Całkowicie nie da się ich zablokować, można tylko usuwać ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kij z tymi kopertami... jak wpize twoje dane osobowe identyczne jakie maz ty to allegro od razu zablokuje ci konto... nawet jak nierobiles miedzy soba aukcji, wazne ze to "on" chce ci konto zablokowac to pisze do allegro ze cos tam cos tam oni odr azu to sprawdzaja i okazuje sie ze np 4x konta maja te same dane i masz po swoim ukochanym koncie ; ) fajny sposob...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą sprawdzić IP, nawet jak to będzie NEO czy jakiś inne to będzie lokalizacja i jeśli będzie to inne miasto niż to, w którym mieszkasz to masz jakąś szanse żeby odzyskać konto, ja tak udupiłem kolesia który wysłał mi uszkodzony dysk, włamał się na moje konto i wystawił sobie pozytywa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może założyć dowolną ilość kont "z kopertą". Nie powinni brać takich kont pod uwagę w tego typu sprawach.

 

Swoją drogą opłaty w Allegro są tak wysokie, że chyba przeniosę się do Świstaka, albo na Aukcje24. Dobrze, że jest jakaś alternatywa dla Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.swistak.pl

 

w sumie identyczny jak allegro - rozni sie tylko tym ze jest tam 0 opłat :)... no moze poza weryfikacją danych gdzie placisz 5 zł za sms... by moc sprzedawac pozatym totalna darmowha... zaczne tam sprzedawac jak tylko zwieszky sie tlum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...