Skocz do zawartości
krzypaw

Powrót starych ale dobrych kart

Rekomendowane odpowiedzi

Stery mowisz - a co moze mi powiesz ze sterowniki Nvidii sa wydajniejsze od ATI?? - bo mi sie wydaje ze nie ma zadnej roznicy. A jezlei chodzi o bugi to tak Ati ma pod tym wzgledem gorsze sterowniki - ale wraz z kolejnymi wersjami sa one naprawiane, wiec bledy w grach mozna calkowicie odrzucic, a wydajnosci i tak nie bedzie roznicy, nio chyba ze beda jakies optymalizacje. A co do podlizywania sie to nie mam takiego zamiaru - Pisze to co widzialem i sam przetestowalem wiec chyba sie mylisz kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK gf3 gainwarda mozna bylo kupowac seryjnie za tyle - byly miedz innymi w gralu , i innych sklepach - nie byly to pojedyncze sztuki . a ten 9100 to bubel jakich malo , gf3 nie dosc ze tanszy to jeszcze lepszy - poprostu ludzie zapatrzeniu w ati kupuja ta slaba karte i bronia jej poprostu dlatego ze ja maja , a ze do gier sie nie nadaje to kazdy wie , jest z nia wiecej problemow niz z reszta kart razem wzietych

Czy Ty w ogole czytasz chociaz raz to co piszesz? Zadalem Ci proste pytanie gdzie moge chocby w tej chwili kupic taka karte i minimum 10 sztuk a Ty mi odpisujesz ze MOZNA BYLO, oprzytomnij! Jesli chcesz polecac komus obecnie zakup karty ktore MOZNA BYLO kupic seryjnie to ja juz nic wiecej nie dodam bo nie ma to zadnego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta to bosko ze ci tak wszystko chodzi , nie wiem po co wogole wypuscili lepsze karty , skoro ty masz taki wypas , ja mialem rok temu radka 9000pro i juz wtedy nie dalo sie normalnie we wszystko grac , badz co badz na lepszej karcie

cze

moj radek 9100[8500] (300/280)pomyka super :lol:

far cry wlasnie koncze--NIGDY NIE MIALEM PROBLEMOW ZE STERAMI--

w/w osobnik porownal owego radka do 9000Pro to jakas kpina jest CO? 8O

jesli zamienie moja karte to tylko na jakowegos X...00a

co po DX9 jak silnik kiepski albo kasa zarypista i wydajnosc nieproporcjonalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta to bosko ze ci tak wszystko chodzi , nie wiem po co wogole wypuscili lepsze karty , skoro ty masz taki wypas , ja mialem rok temu radka 9000pro i juz wtedy nie dalo sie normalnie we wszystko grac , badz co badz na lepszej karcie

A to podaj 10 tych tytułów w ktore nie mogles grac normalnie a najlepiej podaj wszystko jak wszystko to wszystko.

 

PS. Prehistoryk i pasjans tez? 8O :lol: :lol: :lol:

PS2. 9000Pro lepsza od 9100, ciekawe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta do [gluteus maximus] , w far cry to ja moglem pograc na radku 9700@pro a i to nie bardzo bo jednak potrafil ciac czasami , oprztyomnijcie wszyscy , kupcie normalna grafe , to zobaczycie co to znaczy grac w gry , a nie na jakims tam szajscie co ledwo chodzi na low. poprostu jestescie zaslepieni , nie myslicie racjonalnie niestety . jak juz mowilem poczytajcie co pisza w dziale gier uzytkownicy tego bubla- w topicach o far cry i painkilerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole co to moja wina , ze ta karta jest drozsza od gf3 titanium i w dodatku gorsza , nie wiem po co kupowac bylo taki szajs , przyznajcie sie do bledu i kupcie cos wartego kasy wydanej na zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot - odpusc, gosc mowi ze sam gral, to chyba wie co ma na mysli.... masz dobry sprzet a jak jestes taki chojrak to pusc sobie tego far cry'a w 1280x1024 z aax6 i afx16 bo masz przeciez mocny sprzet i na pewno ci uciagnie.... bo przeciez to sie nazywa gra, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi to co inni pisza. Najwazniejsze jest wlasne uznanie. Opierasz sie na wypowiedziach innych wiec nie masz racjonalnego porownania. Ja w FarCry moglem spokojnie na medium grac bez problemow. Dziwne prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jednego, dlaczego wszyscy a szczególnie robot piszą o FarCry? czy jest to jedyna gra dostępna teraz? dlaczego nie wspomnieć o dobrych grach ale mniej wymagających? btw. to gra się chyba dla przyjemności, a nie dla podziwiania ultra high detail -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze preferowałem radki 7500 miałem, 8500 mam teraz i za tę cenę lepszej wydajności się nie dostanie. Standardowo 8500le 250/250 jest na równi z wydajnością gf3ti200, ale 8500/9100 ma więcej obsługiwanych funkcji 3D no i lepszą jakość obrazu zarówno na wyjściach monitorowych jak i na telewizyjnych (RAGE THEATER RULEZ). Nie mówiąc już o możliwościach modowania. Gdyby nie ograniczało mnie moje prądożerne palomino, to spokojnie postawqiłbym kartę 300/300 i dogoniłbym gf4 ti4200.

Jezeli nie wierzycie to spytajcie kolegów Sheepa albo Berkuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt że wsparcie ma ati strasznie :([podobno pracują nad tym :)))))] ale jeśli chodzi wydajność to r9100 = gf3 ti500.. minimalnie szypsiejszy ten drogi ale w sumie chyba nikt by niezauwazył :) a gf 4 to raczej sie równa z radeon9500 pro i w porywach 9700... ale temu to raczej do pięt niesięga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grasz na medium , bo inaczej gra sie wiesza i tyle , nawet gdybys chcial na innych ustawieniach to ten bubel nie moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o możliwościach modowania.

Hmmm a powiedz mi co Ty chcesz tu modowac w Radeonie 8500/9100 ?? Chyba Ci nie chodzi o zmiane biosu bo to nie jest modowanie skoro to dokladnie ta sama konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni marza , ze ta karta jest porownywalna do gf4 titanium ? nawet po podkreceniu moze co najwyzej do gf3 sie zblizyc . jak mozna pisac takie gupoty jak oni to ja nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym mnie denerwóje jakość obrazu, jako mankament Nv vs Ati ludzie przeciez jakość 2d to niezalezy od tego czy strati czy nvidiot tylko od FILTRÓW zastosowanych na karcie, niektore harty wylutowują je w diably zeby mieć ostrzejszy obraz, a fitry są po to a żeby niewystępowaly zakłucenia z innymi użadzeniami, i wiadomo że na każdej karcie są inaczej dostosowane, na gainwardach lepiej a na Powercolorku gozej, podobnie sprawa się ma z TV outem na każdej karcie są inne układy jak nie chronotele to jakieś teaterki czy zintegrowane w 4mx i to tez ma znaczenie wiec niemozna jednoznacznie powiedzieć ze ati ma najlepszy obraz... wg mnie od nv i ati to stare kyro i v3 mają znacznie lepszy obraz zarówno 2d na monitorze jak i na tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tdobze przeczytalem ale chyba rozmawiacie o 8500(9100) vs GF3 Ti200 jeli poruwnamy te dwie karty a byłem posiadaczem oby to zgadzam sie ze na standartowym taktowaniu Radek jest ciut wydajniejszy(cos jak Ti500) w kazdym tescie jkim przeprowadzłame ale roznice w grach by byly niezauwazalne ale jesli chodzi o Ti 4200 bez oc to max podkrecona Ati 8500 cos mi sie wydaje ze nie doruwnała by sie do TI 4200 ale by nie byl asz tak duzej roznicy w grach po podkreceniu jak wyzej napisano do 300/300 a TI 4200 na standart . A bylem posiadaczem wszystkich tych kart i naprawde powiem wam jesli jestescie posiadaczem 8500-9100 czy GFTi200 lib TI4200(wszystkie te karty sa bdb w swojej cenie) to jak zmieniac to minimum na 9700 bo dopiero wtedy zauwazycie dopalacza w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj , nie ma sensu porownywac b dobrych kart jakimi sa gf3 i gf4 titanium do tego mega bubla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robot wez popatrz co ty w ogole robisz w poscie gdzie poleca sie innym karty ty zrobiles nazwijmy to po imieniu - burdel i jakis wlasny hydepark - zniszczyles kompletnie caly sens tego postu i znowu jest kolejny temat pelen bezwartosciowych smieci. Nie masz nic do polecenia a "proponujesz" gf3ti pozniej 9100 nazywasz mega bublem dyskusje ludzi sprowadziles do tematu 9100 vs gf3ti, wtraciles w to na sile beznsensownie farcry, ogolnie to klotnia nie dyskusja - o czym w ogole nigdzie mowy nie bylo, a sam piszesz ze nie mogles w farcry na 9700pro grac, normalnie sil nie mam, zaloz sobie odrebny post pt. 9100 to mega bubel czy 9700pro nie da sie grac w farcry czy jakikolwiek inny chcesz i tam sobie pisz dowoli swoje spostrzezenia tu podajemy PROPOZYCJE mozliwych zakupow w miare dobrych z linkami do sklepu, czy to jest tak ciezkie do zrozumienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro twierdzisz ze nie ma sensu to mozemy sie spotkac i poruwnac tego 8500 vs Ti200 na standartowym taktowaniu (bez oc) i zobaczymy ktura bedzie lepsza ja juz wiem, 8500 bo juz nie raz takie testy robilem :) 8500 to nie bubel przecieaz to odpowiednik Ti500 a 8500le Ti200 a 8500pro rozwali Ti200 i TI500 . oczywiscie muwie bez OC bo TI sie dobrze kreca chodz 8500 tez . A gf Ti4 nie mo co poruwnywac tak ak pisałem nawet po max oc RAdek 8500 bedzie mial ciezko ale z tego co pamietam to dla TI 4200 i 4400 i 4600 odpowiednkiem jest 9500pro to sobie poruwnuj TI 4 z 9500pro a nie z 8500 to tak samo jak ja bym powiedziłe ze TI3 500 nie ma szans z 9500pro bo nie ma i to najmniejszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robot, ktoś już to pisał ale powtórzę: R 8500/9100 i GF3 nie są kartami do grania w Far Cry więc to żadne kryterium. A skoro Ty nie możesz grać nawet na 9700Pro to nie mam pytań, lepiej sprzedaj ten "badziew" i kup x800 albo fx6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze nie moge grac , tylko ze czasami przycina nawet na tej karcie . po co porownywac jakies nedzne 8500 z gf3 titanium , wiadomo odrazu ze 8500 dobre jest tylko w markach - choc i tak przegra, bo zadna gra normalnie na tym nie chce chodzic , dopiero pelen 8500 jest porownywalny z gf3 titanium . TOPIC nie jest zasmiecany , tylko chce zeby ludzie unikneli kupna bubla jakim jest ten 9100 . wy macie ta karte , i dobrze , ktos grafy 64 bit memory tez kupuje. nie znaliscie sie i dlatego ktos wam te karty wcisnal , teraz juz wiecei ze gf3 jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze nie moge grac , tylko ze czasami przycina nawet na tej karcie . po co porownywac jakies nedzne 8500 z gf3 titanium , wiadomo odrazu ze 8500 dobre jest tylko w markach - choc i tak przegra, bo zadna gra normalnie na tym nie chce chodzic , dopiero pelen 8500 jest porownywalny z gf3 titanium . TOPIC nie jest zasmiecany , tylko chce zeby ludzie unikneli kupna bubla jakim jest ten 9100 . wy macie ta karte , i dobrze , ktos grafy 64 bit memory tez kupuje. nie znaliscie sie i dlatego ktos wam te karty wcisnal , teraz juz wiecei ze gf3 jest lepszy

Dołączona grafika

Bosze człowieku czy ty nie umiesz odróznic karty 64Bit od karty 128Bit.Tu nikt nie poleca R9100 z 64Bit tylko normalne R9100. Na R9100 na razie był problem z dwoma grami :arrow: Far Cry i Painkiller a obydwie łaczy jedna zecz :arrow: są sponsorowane przez NV.Mój brat ma R9100 i w niczym innym nie ma problemu wszystko ładnie chodzi.I nie trój ze GF3TI200 jest super mega kozak bo to [ciach!]o prawda , sam miałem wczesniej Sparkle GF3Ti200 i był o wiele słabszy.Prawda jest taka ze jak ktos ma 350zł to R9100 jest najlepszym wyborem no chyba ze poręczysz że ten GF4TI4200 za 350zł nie będzie miał spalonych pamiątek bo juz było kilka tematów na temat tych tanich GF4TI4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEST THE WEST !!!

 

Liczą się FPS-y. Proponuje porównać test z www.benchmark.pl "Wybieramy karte do UT 2003" Jądro UT jest naprawde wymagające i tam wszystko wychodzi.

Uprzedzając zażuty "ale to GF3 a nie Ti 200" powiem, że Ti 200 Gainwarda- o innych nie warto mówić, ma takowanie takie jak GF3.

Wielokrotnie już pisałem, ale jeszcze raz, jak chcecie porównać wartość poszczególnych GPU to ustawcie na jednym i drugim takie same takowanie i sprawdzcie. GF 3 forever......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O

Krancowo glupie stwierdzenie... Mamy karty X i Y. X osiaga max taktowanie 300/300, Y 900/900. X w grze A przy max taktowaniu wyciaga 10 klatek, Y przy taktowaniu 300/300 wyciaga 9 klatek, ale na taktowaniu swoim maksymalnym wyciaga klatek 26.

 

Wg Twojego toku myslenia lepsza karta jest karta X... :lol: 8O 8O

 

Aby poznac realna wartosc danych kart TRZEBA porownywac ich osiagi przy maksymalnym osiagalnym taktowaniu dla kazdej z nich. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot to ze wczoraj byęłsw pijany juyz ci podarowałe ale ze jeszce dzisiaj takie smuty walisz to juz cie nie rozumiem :wink:

jezelie ja bym miał pisać hierarchie wartosci to wygladała by tak

fx5200>r9200

ti200=<9100/8500le

ti500=<8500 300/300

ti 4200>9500

 

=> oznacza szybszy lub równy

 

 

ta herarcha napisana powyzej nie jest moim wymysłem tylko zyczywistosci jezeli tego nie wbijesz sobie do głowy to nie ma co z toba dalej gadać, poszukaj sobie wyników testów takich porówan bedziesz wiedział co stoi na którym miejscu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym ty piszesz wogole , ktos cie nasciemnial ze 9100 jest lepsze od gf3 a ty to wszystko lykasz , szkoda mi troche twojej latwowiernosci i braku swojego zdania . tego radka 9100 to sie oplaca za 250 zl gora kupic , pewnie dales wiecej i teraz strasznie zalujesz bledu , ale nie chcesz soe do niego przyznac bo ci wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole to sluchaj , po co ati zmienilo nazwe z 8500 na 9100 , bo 8500 nikt nie kupowal bo kazdy wiedzial ze to bubel jest . no i zmienili nazwe i znalezli miedzy innymi takiego naiwniaka jak ty ktory to kupil , i jeszcze im za to dziekujesz . no ale skoro lubisz wywalac kase w bloto - twoja sprawa . tylko nie rob tak ze skoro sam masz ta tandete to jeszcze teraz innym polecasz . to jest troche zenujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Modera Prosze o zamkniecie tego topicu, bo z tego co doskonale widac dalsza dyskusja nie ma kompletnie sensu i nie dotyczy wcale tematu. Jest to rodzaj jakies klotni/sprzeczki, wiec po co ciagle powtarzac w kolko to samo ( R9100 to bubel wg kolegi robota, a wiekszosc twierdzi ze jest przeciwnie). Az mi sie tego czytac nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...