Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

tak mi się właśnie wydaje że ta płyta ma obsługę FSB200 i co za tym idzie dzielnik AGP/PCI 6 - oznaczałoby to że spokojnie można na niej dać FSB ok. 215 bez uszczerbku na kartach rozszerzeń i dyskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez ktos mi pisal ze na tej plycie sa jakies dzielniki itp.. ale ja ustawiajac FSB na 200MHz to AGP bylo chyba na 88 a Pci na 46 czy jakos tak... wiec dzielnik nie zadzialal :(

 

 

PS. ustawiajac szyne na 200MHz AGP/PCI zmienia sie na 80/40Mhz a dzielnik nie dziala... Chyba ze trzeba zapisac zmiany i dopiero po uruchomieniu sie kompa dzielnik dopiero zaczyna dzialac... ale wydaje mi sie ze powienien od razu zadzialac...

 

PS.2 a znowu boje sie ustawic FSB i takie wysokie AP i PCI bo jeszcze spali mi sie dziwiekuwa oraz grafika... jak to jest napiszcie jak wiecie....

 

 

 

 

PS. 3 obliczylem sobie ze ustawiajac szyne 200MHz uzyskam 2500MHz czyli o 400MHz wiecej - czy to nie bedzie za duzo ??? czy procek sie nie spali??? i jakie wtedy bedzie oznaczenie procka??? 3200+ a moze 3600+???? kiedy pala sie procki???

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

PS. 3 obliczylem sobie ze ustawiajac szyne 200MHz uzyskam 2500MHz czyli o 400MHz wiecej - czy to nie bedzie za duzo ??? czy procek sie nie spali??? i jakie wtedy bedzie oznaczenie procka??? 3200+ a moze 3600+???? kiedy pala sie procki???

1451402[/snapback]

?? o co Ci chodzi?? chcesz podkręcić procka z podpisu?? jeśli tak to:

1. musisz mu zwiększyć napięcie

2. dać mu dobre chłodzenie

nie przekraczaj 1,9v i się nie spali, ale dobry miedziany wentyl lub woda jako chłodzenie - jeśli pójdzie na niższym napięciu to Twoje szczęście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko chlodzeniem sie nie martwie, wazniejsze jest to ze nie moge poki co ustawic takiej szyny... przeczytajcie posta wczesniej, sa tak pytanka co i jak, moze zna ktos odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie facet o prockach cos wiecej na forum...na cholere ci 3200? przeciez to jest to samo co 2500 tylko z ustawionym mnoznikiem wyzzszym. i co to za text ze 1.65 sie nie nadaje do oc? a myslisz ze mobile to sa jakies specjalne? zwykly barton z odblokowanym mnoznikiem i przetestowany na vcore 1.45 czy stabilny i takie ma wgrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe denerwuj sie szefu :-P

 

Przeczytalem kawalek tematu, ale dalej nie wiem ktory w koncu bartek 2500-M jest najlepszy. Mozecie mi zapodac jakiegos linka na allegro? Bo ja tam widze 4 takie procki, ale cholera wie ktory ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> zeby bylo 2500Mhz przy okolo 1.700V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam perę pytań - na początek podaje swój obecny konfig: Atchlon 1700+ POLAMINO (napięcie rdzenia 1.808 V, chłodzenie standardowe, średnia temperatura 65-80C, ale zdażało się, że procek osiągał 85-94C - ostatnio wentylowi odechciewa się pracować :lol: ), Asus A7V8X-X, 256mb ram pc266 no name + 256mb ram pc400, codegen 300W...sprzęt nie pierwsza klasa, ma już 3 latka więc czas go wymienić (znaczy się tylko proc :D )...

Teraz pytania:

1 Jaki procek będzie najlepszy dla tej platformy - myślałem nad Barton 2500+ + oc...

2 Czy ten procek będzie pracował na tej płycie - słyszałem, że nie wszystkie płyty głównie na socket A obsługóją Bartony...

3 Jakie będzie najlepsze chłodze nie dla tego procka (w cenie do 50-60pln) ?

Myślałem nad pentagram Q-80 AlCu, Q-80 AlCu+, Q-92 AlCu - odrazu zaznaczam, że nie jest dla mnie ważny poziom emitowanego hałasu :)

4 Czy ten procek nie będzie zwalniał przez wolną pamięć (pc266) ?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedż :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam perę pytań - na początek podaje swój obecny konfig: Atchlon 1700+ POLAMINO (napięcie rdzenia 1.808 V, chłodzenie standardowe, średnia temperatura 65-80C, ale zdażało się, że procek osiągał 85-94C - ostatnio wentylowi odechciewa się pracować  :lol: ), Asus A7V8X-X, 256mb ram pc266 no name + 256mb ram pc400, codegen 300W...sprzęt nie pierwsza klasa, ma już 3 latka więc czas go wymienić (znaczy się tylko proc  :D )...

Teraz pytania:

1 Jaki procek będzie najlepszy dla tej platformy - myślałem nad Barton 2500+ + oc...

2 Czy ten procek będzie pracował na tej płycie - słyszałem, że nie wszystkie płyty głównie na socket A obsługóją Bartony...

3 Jakie będzie najlepsze chłodze nie dla tego procka (w cenie do 50-60pln) ?

Myślałem nad pentagram Q-80 AlCu, Q-80 AlCu+, Q-92 AlCu - odrazu zaznaczam, że nie jest dla mnie ważny poziom emitowanego hałasu  :)

4 Czy ten procek nie będzie zwalniał przez wolną pamięć (pc266) ?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedż  :razz:

1538023[/snapback]

Ad.1. spokojnie mozesz go upychac na tego asusa

Ad.2. Q-80 CU

Ad.3. Trzeba wymienic na moduły min 333mhz.

 

Ps. Wymien zasilacz!

 

Aha a ja mam pytanie, czy ktos sie bawił napieciami w zwykłym bartonie 2500??

Ja mu zaczałem obnizac napiecie i jak narazie działa stabilnie na 1,5v - temp spadła o 10 stopni!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was taką prośbę, napiszcie wszystko co wiecie o bartonach 2500+ z serii AQZEA i tygodnia 0332. Mój batch wynosi 169. bede go miał za kilka dni i jestem ciekaw czy pokaże coś ciekawego czy będzie totalną porażką. Przeczytałem chyba wszystkie posty gdzie jest mowa o tej serii i mam zawalisty mentlik w głowie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra napiszę co wiem o nim. Ma odblokowany mnożnik bo przed 39 tygodniem, z tej serii nawet dobrze się kręcą, podobno, według krostiego żeby dobrze wykręcić te procki trzeba solidnie je dowoltować, nie wiem ile w tym prawdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz zalezy jaki trafi sie egemplaz, nie ktore z palcem w pupie ida na 2,2ghz bez podwyzszania napiecia, inne znowu sie wysypują i trzeba je troche dovoltowac.

Edytowane przez Pluskwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLUSKWA a ile na maxa udało ci się wydusić z tojego bartona??

1576249[/snapback]

ja tylko 3200+ nie daje wicej bo mam za słaby (boxowy) radiator, kiche na chipsecie i tak wogole jakos nie mam chceci go katowac :P ale mysle ze duzo by poleciał bo na 3200+ chodzi na 1,60v ale sypie babolami w prime95 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagramem 100 al najtanszym z mozliwych cena jakies 45 zł :rolleyes:

 

Tylko ze na takich taktowaniach to jego moc leci do około 110W to juz niewiem czym by trzeba było go chłodzic :unsure: nacodzien pracuje na 2200mhz jak trzeba pograc albo cos porobić gdzie trzeba proca to idzie na to co w podpisie :wink:

 

maks temp przy jakiis 24 c w pokoju i obudowka otwarta to 54 C przy tym co w podpisie

przy 0 użyciu proca na pulpicie mam 32 stopnie

 

B) Moze ten pentagram nie jest najlepszy ale daje rade jeszcze

 

a na takie czestotliwosci to chyba juz bym wc załozył :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona 2600+ Bartona, denerwuje mnie 1 rzecz niby napięcie rdzenia w Everest jest pokazane na 1.65... a realnie chodzi na 1.68 - 1.70, w opcji czujnik w Everescie pisze i tak samo mam w CPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu. Oto odczyt z Everesta:

 

Płyta główna 33 °C (91 °F)

Procesor 47 °C (117 °F)

Dioda procesora 57 °C (135 °F)

 

Wentylatory

Procesor 2935 RPM

 

Więc mam kilka pytań odnośnie mojego procka (Athlon 2600+ Barton) i wentylatora:

 

1) Czy temperatura procesora nie jest za duża ?

2) Czy wentylator który posiadam (Glacial Tech Igloo 2510) jest do d... ?

3) W programiku Barton CRC 150 jest coś takiego http://img155.imageshack.us/my.php?image=barton0ec.jpg dziwne, mnożnik mam zablokowany :?

4) Jaki wentylator kupić (tak myślę do 80 zł), chciałbym dojechać do Fsb 200 Mhz (11,5x200 = 3400+) ?

 

Z góry dziękuję wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam na oku Pentagrama Freezone QC-80 AlCu, chyba będzie good. ~75 zł u mnie kosztuje :). Już 1 rok i 7 miechów mam tego Glacial Techa :/

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam na oku Pentagrama Freezone QC-80 AlCu, chyba będzie good. ~75 zł u mnie kosztuje :). Już 1 rok i 7 miechów mam tego Glacial Techa :/

1581407[/snapback]

 

Jak dasz ta dobra paste arctic coś tam 5 i zrobisz przeciaga w budzie wentylkami to podejrzewam ze jak dasz na fsb 200 czyli twój bartek powinien na 2300 mhz leciec to z nabiciem 50 stopni w stresie bedzie ciezko B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...