Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

Barton 2500+

seria: AXDA2500DKV4D , AQZFA 0345SPMW

 

na dość g****nym epoxie 8rda3i stabilka 11x213; vcore 1.825; Tt volcano11 - 47-50 C, przy fsb 215 jakoś jeszcze zipie na 1.875 ale na stykówkę; temp. 55 C;

myślę, że spokojnie może się pokręcić na 220, ale epox nie wydala;

na 200 przeskakuje przy vcore defaultowym, a na płycie asusa przy obiżonymn do 1.5!!!

 

jeżeli ktoś ma zbliżoną serię niech powie; czy jedzie na 220 i wyżej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wlsnie zakupilem Bartona Mobilnego i zastanawiam sie czy ktokolwiek mogby mi powidziec cos na temat tej serii:

 

AXMH2500FQQ4C

IQXEA 0329WPMW

 

Wiem ze jest zasilany 1.45V ale interesuje mnie ile mozna z niego wykrzesac czy pojdzie powyzej 2500MHz albo czy wogole pojdzie na 2500MHz.

 

acha nie smiac sie z mojego aktualnego kompa :(, z niego zostawiam tylko mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wlsnie zakupilem Bartona Mobilnego i zastanawiam sie czy ktokolwiek mogby mi powidziec cos na temat tej serii:

 

AXMH2500FQQ4C

IQXEA 0329WPMW

 

Wiem ze jest zasilany 1.45V ale interesuje mnie ile mozna z niego wykrzesac czy pojdzie powyzej 2500MHz albo czy wogole pojdzie na 2500MHz.

 

acha nie smiac sie z mojego aktualnego kompa :(, z niego zostawiam tylko mobo

1718090[/snapback]

 

Heh co chesz, duronik piękna sprawa :D . Ee raczej zapomnij o 2500MHz przy tym zasilaczu :-|

Musisz go przetestować bo tak to cieżko czy będzie się dobrze @@. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wlsnie zakupilem Bartona Mobilnego i zastanawiam sie czy ktokolwiek mogby mi powidziec cos na temat tej serii:

 

AXMH2500FQQ4C

IQXEA 0329WPMW

 

Wiem ze jest zasilany 1.45V ale interesuje mnie ile mozna z niego wykrzesac czy pojdzie powyzej 2500MHz albo czy wogole pojdzie na 2500MHz.

 

acha nie smiac sie z mojego aktualnego kompa :(, z niego zostawiam tylko mobo

1718090[/snapback]

witam

dałeś 390zeta an allegraku; chyba trochę dużo jak na 320-tą pozycję z plastra, a mobile wycina się do pozycjonowania 500 max; były nie dawno takie amerykańce mocnej serii bache od 138 za 360;

ale to nic; mobilaków przerobiłem dość sporo; kolega ma bardzo bliską serie i chodzi, uwaga: 11x226=2486, ale to absolutny max, na jego płycie; może dojedziesz 11x230; choć lepiej jest 11.5x220; podobno ratio 11 jakoś lubi szwankować;

ale oczywiście na tej zasiłce nie ma najmniejszych szans!!!!

 

pozdro seiper

Edytowane przez seiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej seria ktora podalem wczesniej jest nie aktualna

mam przed soba mobila:

 

AXMH2500FQQ4C

AQYFA 0343MPM

 

Moze cos o tej serii wiecie ??

 

A co do zasilacza to spoko, Chieftek 360 Watt juz jest w drodze.

 

Codegen i Barton mobile to jak by sie na slonce z motyka porywac hehe.

 

A co do duronika to jeszcze daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...poczytać o serii .... Najlepsze do kręcenia są IQYHA potem AQYHA .. teoretycznie .. bo wszystko zależy od sztuki ... była kiedyś jakaś stronka kto ile wycisnął z jakiej serii ... ale niepamiętam adresu ... masz proca z roku 2003 ... czyli też teoretycznie lepiej się kręcącego niż te z 2004 .. Jak masz już tego proca to na co czekasz ... :) chyba że się zastanawiasz nad kupnem ... Niedługo swojego Selekta będe puszczał w allegro .. może będziesz zainteresowany ... robi 2600 Mhz przy 1.8 V Full Stable:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze dowiaduje sie teraz o twoim zamiarze sprzedazy, poniewaz procka juz kupilem

 

Czekam do srody na dostarczenie reszty podzespolow:

karty graficznej, ramu, wentylka na cpu, zasilki no i obudowy

 

Ale mimo wszystko dzieki za propozycje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak sie odblokowuje mnoznik w Bartonach ?

Przeczesalem forum i odpowiedzi jasnej nie znalazlem ... :(

1732760[/snapback]

grrr :angry: w bartkach nie można doblokować mnożnika ołówkiem czy w podobny sposób. Pozostaje przeróbka na mobile i z poziomu windy jest dopiero mozliwa zmiana!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie taka informacje znalazlem, teraz chcialbym serdecznie prosic o szczegoly jak i co robic.

 

Jak to wyglada z sterowania tym w Wnidowsie, jakie chipsety to obsluguja (mam KT880)

 

 

jesli mozna o tym gdzies poczytac to bardzo prosze o linka

 

 

z gory dziekuje i przepraszam za frustrowanie uzytkownikw, ale naprawde informacje sa powierzchowne i nie wprost (raz maja mnozniki odblokowane, raz nie, inni sobie odblokowuja a teraz slysze ze sie tak naprawde to nie da ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXDA 2500 DKV4D

AQXEA 0331 MPWM

 

Mnożnik odblokowany, bez blędów w prime chodzi na 10.5*200 na 1.65V

 

z malutkim błędem (FATAL ERROR: Rounding was 0.4999984503, expected less than 0.4 <_< ) w prime wyskakującym po osiągnięciu temperatury 51C chodzi na 11*200

 

Czy ktoś już odkrył genezę tego FATAL ERRORA z prime? Bo wszędzie gdzie tylko coś o tym błędzie czytam to ludzie nic nie mogą wywnioskować w koncu. Jedni mowią że to pamięci, jedni że zasilacz, jedni że chłodzenie, a w koncu że sam procesor. Co o tym myslicie?

 

Na samym dole posta jest wykres z speedfan, w momencie zaznaczonym obwódką prime sie wykrzacza, a jest to dokladnie w sekundzie osiągnięcia 51C na procku :cry:

Czyzby jakieś ograniczenie temperaturowe?

(dowiem się dopiero jak założę lepsze chłodzenie, a to się stanie nieprędko)

post-8769-1131048374_thumb.jpg

Edytowane przez Szpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jest to mobile bo odblokowany :> Sam ma takiego Bartona ale inne oznaczenia (patrz sig) one wytrzymują 90C to raczej nie wina temp.

1735974[/snapback]

Nie, to nie mobilny, fabrycznie odblokowany mnożnik.

Ale wykluczyłem właśnie temperaturę bo przey 2100MHz w prime jedzie 52C w stresie i nic. Ale fakt faktem, przy 2200MHz zawsze wyżuca błąd przy osiągnięciu 51C. Dziwne :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie mobilny, fabrycznie odblokowany mnożnik.

Ale wykluczyłem właśnie temperaturę bo przey 2100MHz w prime jedzie 52C w stresie i nic. Ale fakt faktem, przy 2200MHz zawsze wyżuca błąd przy osiągnięciu 51C. Dziwne  :mellow:

1736004[/snapback]

to moze sprubuj na 11,5*200 moze ładnie przeleci prime :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze sprubuj na 11,5*200 moze ładnie przeleci  prime  :wink:

1737533[/snapback]

:] nie sądzę ale nie omieszkam sprobowac. probowalem tez na biosie merlina ale w prime przy torture to samo. Sprawdze tez u kumpla na NF-7s. Ale jezeli po tym zabiegu nie będzie chodził stable na 2200 to bede musial zareklamowac. Edytowane przez Szpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że temperatura przy kręconym procu ma bardzo duży wpływ na stablność .. np u mnie gdy zostanie przekroczone 48 stopni .. restart .. Prime może wywalić błąd gdy np przez ułamek sekundy napięcie na procesorze nie będzie wystarczalne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie na jakim V puszczasz go na tym 2200MHz tym samym co na 2100MHz jak tak to zwiększ.

Próbowałem na każdym napięciu, zawsze to samo. Raz wywala po minucie, raz po 5 minutach, czasem po I teście. Kupilem tego procka od Nyny'ego, mial taka samą mobo, wiec cos nie tak.

Edytowane przez Szpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa mam jak w podpisie. Zastanawiam sie nad zmianą procka. Czy kupienie mobila 2500+ i podkręcenie go do 11x200 nie będzie wymagało wymiany zasilacza lub wentylatora? Czy zauważę jakąś drastyczną zmianę w grach(doom3, cs:s, q4) w porównaniu z sempronem 2200 na FSB 200? Czy 350zł za mobila 2500+ to dobra cena (mnożnik odblokowany ale nie wiem czy to jest jakieś istotne skoro chcę go puścić tylko na 11x200) ? Za wszelkie rady serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jakieś 200 do max. 300 punktów w 3Dmarku03;

taka będzie różnica moim skromnym zdaniem, a to trochę mało, żeby gołym okiem zobaczyć różnicę w grach, bo i tak wydajność w obsłudze grafiki w 75% zależy od kręcenia karty;

ale na tym asusie możesz spokojnie walczyć o fsb220 i więcej..., jeżeli seria będzie dobra to 2,5GHz nie powinno być problemem, a chłodzenie i tak trzeba by zmienić przy 11x200, na tym coolerze będzie pow. 50 - 53 C na bank;

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ogólnie to chciałbym podkręcić swojego Bartona 2500+ na 3200+. Słyszałem ze na luzaku powinien na takich ustawieniach hulać. Niestety po przestawieniu z 11x 166 na 11x 200 komp nie chce sie uruchomić próbowałem na wszystkich napięciach (od 1.65 do 1.85). Postawiłem nowy system i zacząlem go podkręcać na niezainstalowanych sterach od płyty głównej no i poskutkowało bo komp na 11x 200 zaczął sie uruchamiać prawidlowo. To postanowiłem zainstalować sery i sprawdzić czy to własnie one powoduję ze komp sie wczesniej nie uruchamiał. Po zainstalowaniu (4in1 hyperion bodajze 4.55 ) komp dalej uruchamiał i działał prawidlowo. Mogłem go restartowac ile chciałem i za kazdym razem sie uruchomił. Niestety kiedy go wylaczyłem na noc i rano właczyłem to nie chciał sie juz uruchomić dopiero po któryms restarcie włazł do Windowsa, a kiedy juz wlazł to znowu mogłem go restartować ile chciałem i za kazdym razem sie uruchomił. Dlaczego tak sie dzieje ze gdy rano chce właczyc kompa nigdy nie chce mi sie uruchomić od razu tylkopo jakims tam razie.

 

Oblukałem cały bios oraz zrobiłem pare testów i prosze was o opinie

 

1. Tak przedstawiają sie napięcia na płycie

 

Coś nie mogę zrobić zeby sie wyświetlało normalnie w poście więć poprostu ściągnijcie z tej str

http://img357.imageshack.us/img357/5499/rysunek37yj.png

 

2. Tak ustawione są pamięci na Auto by SPD

 

SDRAM CAS Latency 3T (DDR)

SDRAM RAS to CAS Delay 3T

SDRAM RAS Precharge Delay 3T

SDRAM Active Precharge Delay 8T

 

Opcja 1T Command ....(coś tam) ustawiona była na AUTO

 

Teraz powiem tak:

WSZDZIE GDZIE PISAŁEM ŻE KOMP SIE URUCHAMIAŁ POPRAWNIE DOTYCZYŁO TO TYLKO I WYŁACZNIE SYTUACJI KIEDY KOMP CHODZIŁ JUZ JAKIŚ CZAS I JEZELI UDAŁO MI SIE GO URUCHOMIĆ NA JAKICHS USTAWIENIACH (NP. 1,80V 11X 200) TO MOGŁEM GO RESTARTOWAĆ ILE MI SIE PODOBAŁO I ZA KAZDYM RAZEM SIE URUCHMIAŁ POPRWANIE. NATOMIAST KIEDY GO WYŁACZE I CAŁKOWICIE OSTYGNIE NA ZADNYCH USTAWIENIACH NIE URUCHOMI SIE ZA 1 RAZEM !!!!!!

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnijcie dlaczego tak sie dzieje ??? Na jakim Vcore mam go puszczac (mam nadzieje ze testy coś w tym pomogą) Napiszcie mi jeszcze jakie napięcie do czego jest (np 3,3 do pamięci) Może to wina zasilacza (ModeCom 350GTF) Co mam jeszcze pogrzebać z pamięciami, Co to jest za opcjia to 1t Command .... albo SDRAM BANK Interleave ??? Moze jakoś inaczej te pamięci ustawić (teraz sa 3.3.3.8 )

Kompletnie nie wiem co mam robić a restartowanie kompa kilka razy aby sie uruchomił na 11x 200 jest bez sensu.

BIOS w tej chwili mam ver 1009 , Fast Write mam OFF, AGP na x4

 

MÓJ KOMP

CPU - Athlon Barton 2500+ (seria AXDA25000DKV4D 9817538960469 AQUCA 0336UPJW, zielony laminat)

 

PLYTA GŁ - A7V600-X (BIOS ver 1009) plyta jest na chipsecie KT600 i niestety nie ma blokady dzielnika PCI/AGP -Jedynie z NAPIEĆ mozna zmieniac Vcore, niestety nie ma mozliwosci zmiany napiecia na pamiecach. Vcore mozna ustawic z przedzialu 1.65-1.85v

 

PAMIECI - KINGSTONE 512MB PC400 (3.3.3.8 )

GRAFIKA - R9600PRO Sapphire (OC 400/600 ---> 515/675)

ZASILACZ - MODECOM 350GTF

DYSK - MAXTOR 120G SATA

NAGRYWARKA - LITEON X52

 

PROSZE O POMOC jezeli potrzebować bedziecie jescze jakieś inf to chętnie podam

JEZELI COŚ GDZIEŚ ŹLE NAPISAŁEM TO SORRY ALE NIE JESTEM JAKIMŚ ASEM W SPRAWACH SPRZĘTOWYCH :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam;

myślę podobnie jak Szpon;

po prostu płyta nie chce póścić tego fsb oczywiście przy tym mnożniku!!!!

niektóre mostki nie lubią ratio x11; jak miałbyś odblokowany to np. 10.5x200 pogłoby pójść bez problemu;

 

ale może być też sytuacja, że proc nie chce póścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz nie zablokowane taktowanie PCI/AGP ktore drastycznie rosnie gdy ustawisz FSB 200MHz , wtedy swiruja dyski twarde oraz grafika , unikaj wartosci 40/80 dla PCI/AGP , 33/66 takie powinny byc , jak chcesz krecic to kup mobo na NF2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na to, że poprostu to 200FSB przeszkadza PCI i AGP bądź pamięciom.

Prędzej PCI i AGP bo pamięci obsługują 400 a w ogóle we wszystkich memtestach nie mam rzadnych errorów

 

niektóre mostki nie lubią ratio x11; jak miałbyś odblokowany to np. 10.5x200 pogłoby pójść bez problemu

Tak sie składa ze akurat mam mnożnik odblokowany i moge spróbbować na ustawieniach 10,5 x 200 ale czyto fbs 200 nadal nie bedzie wpływało na to PCI i AGP???

 

ale może być też sytuacja, że proc nie chce póścić

Z tego co sie dowiedziałem i co mi pisali na innych forach apropo procka to mówili ze bardzo dobry egzemplaz i spokojnie powinien sie kręcić do 2600-2700 Mhz (no ale chyba troche przesadzili :) )

 

masz nie zablokowane taktowanie PCI/AGP ktore drastycznie rosnie gdy ustawisz FSB 200MHz , wtedy swiruja dyski twarde oraz grafika , unikaj wartosci 40/80 dla PCI/AGP , 33/66 takie powinny byc , jak chcesz krecic to kup mobo na NF2

Tu chyba muszę sie z tobą zgodzić bo jak sie wczoraj bawiłem tym FBS to po jakims czasie dysk zaczął wariować i pogubił jakieś pliki botujące i mi sie juz wogle nie chciał uruchomić. Musiałem zrobić format i nowy system postawić. Nie bardzo rozumiem tych wartości 40/80 i 33/66 PCI i AGP gdzie sie je ustawia albo jak oblicza. A co do Mobo NF2 to poważnie mówisz ??? Czyli nic sie nie da zrobić na tej mojej płycie. Nie da sie jakoś tego obejść ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...