Skocz do zawartości
sienkos

SP-97 czy WC - poradzcie prosze...:)

Co radzicie?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co radzicie?

    • WC
      63
    • Thermalright SP97
      63


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam sp97 i silent cata 92mm

myślałem nad złożeniem WC i chciałbym zapytać:

-ile tak orientacyjnie cza by zainwestować w wc zeby opłacała się przesiadka z tego chłodziwa co mam - albo jakiej klasy musiałyby być to elementy?

nie oczekuje tutaj jakiś wróżbiarskich zdolności od odpowiadających, ale chciałbym trochę pogawożyć na ten temat, więc rozkręcmy go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał od podstaw składać WC i nie posiadał bym umiejętności do samodzielnej budowy bloku wodnego złożył bym taki zestaw:

- blok PowerX - 140zł (strzelam- nie chce mi się sprawdzać),

- nagrzewnica od łady- 50-70zł (allegro),

- pompka atman 305 lub 306- 40-60zł (allegro),

- wężę, zaciski, zbiornik, itp- 20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym forum chlopaki potrafia cuda zrobic na AC

900207[/snapback]

Heh, to chyba zależy jakie WC :) Moje wszystkie 3 były bardzo ciche (każde kolejne coraz cichsze - szafkomp już bardzo). Teraz zmądrzałem i mam AC - jeszcze cichsze od wszystkich WC:) Zero problemów, mobilność, mniej stresu, ale za to nie można kręcić wariacko kompa... Zgodze się z opiniami przedmówców - WC jest dla rzeźników i masochistów, dla lubiących robić coś dla sztuki (vide zero-fan-zone), dla ludzi ekstremalnych i o silnych nerwach :-P Niestety, na super-ciche AC trzeba wywalić tyle co na średniej klasy WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzialbym, ze na slabe-srednie. o swojej przesiadce z wc na ac juz w tym temacie pisalem. teraz czekam na ys tech silent i bedzie cisza ;]

1224214[/snapback]

Nie zapomnij napisać swoich przejść z tym wentylem! Zamierzam kupić jakaś 120 do PSU (będzie borowanie :wink: ) - najlepiej gdyby nie wibrowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlugo sie Niemiec bawiles tym WC. czy zlozyles drogie elementy i byles rozczarowany?

Bo z wc to roznie bywa i sama wartosc poszczegolnych skladnikow to nie gwarancja sukcesu. Sa tu ludzie co modyfikowali gruntownie swoje wc w prawie 10 wersjach i kazda przerobka albo dawala kilka C, albo uczyla ich czego robic nie nalezy :) Tzn ogolnie chodiz mi to co dobrze pomyslane, bedace wynikiem wielu doswiadczen wlasciciela wc na pozadnych kladacych nacisk na wydajnosc elementach bedzie mialo spora przewage nad np sp-97. Ale wlasnie tutaj trzeba miec cierpliwosc i checi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlugo sie Niemiec bawiles tym WC. czy zlozyles drogie elementy i byles rozczarowany?

Bo z wc to roznie bywa i sama wartosc poszczegolnych skladnikow to nie gwarancja sukcesu. Sa tu ludzie co modyfikowali gruntownie swoje wc w prawie 10 wersjach i kazda przerobka albo dawala kilka C, albo uczyla ich czego robic nie nalezy :) Tzn ogolnie chodiz mi to co dobrze pomyslane, bedace wynikiem wielu doswiadczen wlasciciela wc na pozadnych kladacych nacisk na wydajnosc elementach bedzie mialo spora przewage nad np sp-97. Ale wlasnie tutaj trzeba miec cierpliwosc i checi.

1225058[/snapback]

Ja składałem WC z drogich elementów. Gdzieś na forum (o ile nie zginęło po awarii) jest mój topic o szafkompie - komputerze wbudowanym w szafke (szafka zamiast obudowy). Miała ona specjalną przegrodę na chłodzenie - minimalizacja prawdopodobieństaw zalania. Pompa - cyrkulacyjna HALM, rurki miedziane 22mm + węże, chłodnica - unikat - od skraplacza - ok 12m2. Zestaw miał 3 bloki (CFD) w 2 obiegach. Chodziło wspaniale (nawet dalej chodzi bo sprzedałem). Wydałem na to ok 1700pln, tyle prawie za tyle samo sprzedałem.

A tak to wyglądało:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

To było moje 3-cie i ostatnie WC. Czasami jeszcze mnie korci, żeby złożyć kolejny zestaw, ale to tylko dla sztuki. WC jest dla ludzi którzy podkręcają, albo mają dużo czasu na usuwanie usterek, zmianę chłodziwa, czyszczenie itd... Z kolei AC (można zrobić tak ciche jak WC, ale kosztem wydajności) daje dużą swobodę, mobilność kompa, brak problemów itd... Gdybym miał teraz wybierać pomiędzy AC i WC, nawet bym się nie zastanawiał... Póki nie wymyślą dobrego chłodziwa - izolator, niebrudzące przy wylewie, niebrudzące się podczas eksploatacji itd... WC pozostanie tylko dla entuzjastów. Poza tym każda zmiana (np. grafy, albo płyty) wiąże się z przebudową układu, a na to czasami nie ma czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Hmm ladne. Nie widzialem twojego topic'a o wc. Zawsze mi sie podobaly tego typu pompy. Heh to jest moc. Ciekaweie pomyslane rozmieszcznie wezy.

Ogolnie to potwierdza tylko teze ze AC jest wygodniejsze. Ale z drugiej strony moznaby zbudowac wc pod katem wlasnie latwosci wyjmowania grafy/proca. Bo poza ta przeszkoda nic nie zastapi pelnego wc dla kompa pracujacego 24/7 przy wysokim oc non stop. Mozna sobie trzymac proca na 2.1V ciagle heh... Nie wspominajac o wysokim taktowaniu gpu itp.

A swoja droga nie zal ci bylo sie rozstawac z takim fajnym zestawem? :-P na rzecz jakiegos tam "wiatraczka" ?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  Hmm ladne. Nie widzialem twojego topic'a o wc. Zawsze mi sie podobaly tego typu pompy. Heh to jest moc. Ciekaweie pomyslane rozmieszcznie wezy.

Ogolnie to potwierdza tylko teze ze AC jest wygodniejsze. Ale z drugiej strony moznaby zbudowac wc pod katem wlasnie latwosci wyjmowania grafy/proca. Bo poza ta przeszkoda nic nie zastapi pelnego wc dla kompa pracujacego 24/7 przy wysokim oc non stop. Mozna sobie trzymac proca na 2.1V ciagle heh... Nie wspominajac o wysokim taktowaniu gpu itp.

A swoja droga nie zal ci bylo sie rozstawac z takim fajnym zestawem?  :-P  na rzecz jakiegos tam "wiatraczka" ?

1225578[/snapback]

Nie :) Jak pomyślę, że co pół roku miałbym zmieniać wodę, rozbierać to całe ustrojstwo, czyścić, pilnować przecieków... Nie potrzebna mi jest tak bardzo super-wydajność. A jak zacznie, to gdyby się dobrze zastanowić, to za tyle kasy co idzie na WC, można dorzucić do sprzętu i mieć równie szybki bez WC (oczywiście teoretyzując :huh: ). WC robiłem głównie dla ciszy, ale okazało się to równie trudne do osiągniecia jak dla AC, a dużo bardziej kosztowne i pracochłonne. Nie powiem - WC to niezła zabawa, ale jak się zaczyna pracować, to robi się mało czasu i zaczyna być potrzebny komp bardziej wiarygodny niż szybki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam straszny problem bo troche mi nabiliście guza jak to przeczytałem ;)

 

Mianowicie też planowałem zainwestować wreszcie w pożądne chłodzenie wraz z nowym kompem (mam już GF 6800GT, a w planach jest jeszcze A64 3000+ S939) no i byłem święcie przekonany do WC a konkretnie do tego zestawu za około 550 zł (blok na proca + na grafe i cała reszta). Tylko teraz tak patrze i mam takie wnioski:

 

-nigdy nie składałem żadnego WC

-nie transportuje proca zbyt często ale często coś w nim zmieniam (raz na dwa miesiące)

-kasa duża - myśle że ze wszystkim doskoczy to 650 zł

 

No i mam takie problemy... chciałem przede wszystkim WC ze względu na ciszę oraz możliwość maksymalnego podkręcenia proca i grafy... jednak jak przeczytałem ten wątek - wypowiedzi osób które miały WC i wróciły do AC to teraz spojrzałem na to troche z innej strony :? :? :?

 

Mam więc takie pytanie (wersja końcowa moich przemyśleń) - mój zestaw AC na platformę S939 wygląda mniej więcej tak:

 

-THERMALRIGHT XP 120 229 zł

-NOISEBLOCKER SX1 BLUE 88 zł

-ARCTIC COOLING NVIDIA SILENCER 5 99 zł

-REVOLTEC NORTHBRIDGE FREEZER RED 24.50 zł

-Arctic Silver 5 29zł

 

SUMA = 469.5 ZŁ

 

Cena wyszła ostra jak za AC przynajmiej w moim mniemaniu ale jestem tyle skłonny wybulić jeżeli będe miał ciszę jak przy WC, a przy tym będe mógł podkręcić proca oraz grafę. Ewentualnie proszę o porady co zmienić w tym konfigu. Chyba że ktoś mnie znowu nawróci że lepsze WC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> -nigdy nie składałem żadnego WC

 

To nie przeszkadza. Potrzeba trochę wyobraźni i sprytu. Doświadczenie przy składaniu komputerów też się przyda.

 

> -nie transportuje proca zbyt często ale często coś w nim zmieniam (raz na dwa miesiące)

 

Jeśli zmiany są poważne, to będziesz miał przeróbki

 

> -kasa duża - myśle że ze wszystkim doskoczy to 650 zł

 

Jeśli na samo chłodzenie AC to aż za dużo, na WC średnio...

 

> No i mam takie problemy... chciałem przede wszystkim WC ze względu na ciszę oraz możliwość

> maksymalnego podkręcenia proca i grafy... jednak jak przeczytałem ten wątek - wypowiedzi osób

> które miały WC i wróciły do AC to teraz spojrzałem na to troche z innej strony :? :? :?

 

Ciszę przy AC można zrobić taką samą jak przy WC, ale kosztem wydajności. Przy cichym AC lepiej nie podkręcać.

 

> -THERMALRIGHT XP 120 229 zł

 

Zobacz Zalmana 7700Cu. Nie wiem jak wypada przy tym co podałeś, ale ja mam jego młodszego brata 7000Cu i jest po prostu super.

 

> -NOISEBLOCKER SX1 BLUE 88 zł

 

Słyszałem, że to przereklamowane.

 

> -ARCTIC COOLING NVIDIA SILENCER 5 99 zł

 

To jest głośne ścierwo - nie kupuj tego! Miałem ATI1 i sprzedałem po tygodniu bo wentyl jest bardzo głosny (jak dla mnie). Na 6800 zobacz Zalmana VN700 (nie wiem czy wchodzi). Ja na moim 9800PRO mam Zalmana-kanapke (ZM80C) i jest w miarę git.

 

> -REVOLTEC NORTHBRIDGE FREEZER RED 24.50 zł

 

Tutaj nie pomogę. P4 nie wymaga aktywnego chłodzenia NB i nie mam z tym doświadczenia.

 

> -Arctic Silver 5 29zł

 

Lepiej Ceramique. Stracisz 0.5-1*C, a możesz zaoszczędzić trochę kasy (nic się nie spali i nie stracisz gwarancji - licho nie śpi :mur: ).

 

> Cena wyszła ostra jak za AC przynajmiej w moim mniemaniu ale jestem tyle skłonny wybulić

> jeżeli będe miał ciszę jak przy WC, a przy tym będe mógł podkręcić proca oraz grafę. Ewentualnie

> proszę o porady co zmienić w tym konfigu. Chyba że ktoś mnie znowu nawróci że lepsze WC ;)

 

Jeśli chcesz mocno kręcic to albo głośne AC, albo WC (ale to już ok 1k PLN, żeby było na prawdę ciche). Przy WC będziesz miał zapewne sporo zabawy. Nawet kupując gotowe komponenty (co podnosi cenę) będziesz to montował z tydzień latając za idealnymi wężami, złączkami, śrubkami itd... Pamiętam moje przejścia. Z każdym WC było to samo.

Zastanów się jeszcze, czy ta moc Ci jest tak bardzo potrzebna. Mnie prawie każda gra w 1280 i przy wysokich detalach niezle chodzi. Może nie ma co przesadzać... No ale wybór jest Twój. Ja po roku zmagań z chłodzeniem znalazłem moje optiumum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Ciszę przy AC można zrobić taką samą jak przy WC, ale kosztem wydajności. Przy cichym AC lepiej nie podkręcać.

 

No podkręcać troche zamierzam - szczególnie rpoca - grafe chce tylko wyciszyć bo mnie denerwuje wiatraczek który przebija wszystko co mam w kompie (aktualnie wentyl na CPU i zasilacz)

 

> Zobacz Zalmana 7700Cu. Nie wiem jak wypada przy tym co podałeś, ale ja mam jego młodszego brata 7000Cu i jest po prostu super.

 

Tutaj akurat jestem pewny - THERMALRIGHT XP 120 jest wydajniejszy od każdego zalmana i przy tym sporo mniej waży.

 

> Słyszałem, że to przereklamowane.

 

Być może - strzeliłem pierwszy lepszy (za dobrą cenę spodziewam się dobrego ;) ) wentyl 12x12 ... prosze o jakąs radę co lepiej kupić. Ma być cicho.

 

> To jest głośne ścierwo - nie kupuj tego! Miałem ATI1 i sprzedałem po tygodniu bo wentyl jest bardzo głosny (jak dla mnie). Na 6800 zobacz Zalmana VN700 (nie wiem czy wchodzi). Ja na moim 9800PRO mam Zalmana-kanapke (ZM80C) i jest w miarę git.

 

Właśnie to znalazłem na necie - ale gdzie to można kupić w Polsce ? Jaka jest tego wydajność ? Jakieś testy? Nic nie znalazżłem :-|

 

> Tutaj nie pomogę. P4 nie wymaga aktywnego chłodzenia NB i nie mam z tym doświadczenia.

 

Wkradł się błąd :-P - chodzi mi o platformę A64 S939 a nie P4 - nie wiedziałem za bardzo co podaje - jak wnioskuje to radiatorek tylko na P4? Jest możliwość pasywnego chłodzenia chipsetu NForce 3 ?

 

> Lepiej Ceramique. Stracisz 0.5-1*C, a możesz zaoszczędzić trochę kasy (nic się nie spali i nie stracisz gwarancji - licho nie śpi :mur: ).

 

być może - tak właśnie zrobie ;) skoro mówisz że wystarczy ;)

 

> Jeśli chcesz mocno kręcic to albo głośne AC, albo WC (ale to już ok 1k PLN, żeby było na prawdę ciche). Przy WC będziesz miał zapewne sporo zabawy. Nawet kupując gotowe komponenty (co podnosi cenę) będziesz to montował z tydzień latając za idealnymi wężami, złączkami, śrubkami itd... Pamiętam moje przejścia. Z każdym WC było to samo.

Zastanów się jeszcze, czy ta moc Ci jest tak bardzo potrzebna. Mnie prawie każda gra w 1280 i przy wysokich detalach niezle chodzi. Może nie ma co przesadzać... No ale wybór jest Twój. Ja po roku zmagań z chłodzeniem znalazłem moje optiumum :)

 

Tutaj rodzi się mały problem - 1k na bank nie przeznacze na chłodzenie bo znając życie all in all wyjdzie koło 1.1 k - przegięcie. Kręcić zamierzam ale nie kosmicznie. Zależy mi na realnym podkręceniu Winchestera które jak wiadomo temperatury mają niskie tak samo jak domyślne napięcie. Najbardziej się jednak obawiam o ciszę.... sumuje to sobie tak:

 

wentyl na grafie + wentyl x2 w zasilaczu + wentyl na procku + wentyl wyciągający z obudowy... samo w sobie brzmi jak dla mnie po prosttu głośno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho cena tego AC to tez jest konkretna :huh:

Ja bym to zrobil tak:

1. XP-120 - bezkonkurencyjne, tutaj warto zaplacic ta kase, jest wyraznie lepsze od zalmana 7kcu (masa testow), ale tez rozgladalbym sie za jakas promocja i kupil to za nie wiecej niz 200zl (a mozna - allegro).

2. 120mm na xp. Tutaj absolutnie nie warto noiseblockera... drogi, przereklamowany, glosny, tzn przynajmniej takie panuja opinie (ja nie mialem) ale ogolnie nie sa to chwalone wentyle. Za te pieniadze to mozna juz chyba Panaflo kupic. Ale tez mozna pojechac taniej, byl topic niedawno http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=109220 (AKASA?). Rynek jest rozbudowany i przy malych obrotach i tak bedzie bardzo cicho a xp duzych nie wymaa, wiec po co przeplacac kupe kasy za wentyl.

3. Gpu. tutaj zalezy jak wyglada sytuacja ze slotami pci. Ja nie jestem ogolnie zwolennikiem chlodzen typu silencer arctic czy ATI. Mozna czekac na tego zalmana, albo jakis heatpipe, np coolviva, jest dosc solidnie wykonane (tylko pozbyc sie tego smiesznego wentylka z niej i puscic jakis wiekszy od boku). Ale na grafe ogolne nie ma za ciekawego chlodznia w sprzedarzy. Najlepiej sklecic cos homemade :) Najwydajniej i najtaniej. Tylko musisz miec na to checi i czas, bo trzeba byc delikatnym przy montarzu szczegolnie na 6800 :)

4. Wentyle do budy, to bym postawil ekonomicznie na kilka arcticow 80mm, ciche, chwalone i TANIE.

5. Jesli chodzi o NB, to sie nie oplaca kupowac jakichs kawaleczkow alu za 30zl :) np takie cos styknie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39551028 i jeszcze na SB starczy (nie wiem co na takiej mobo jeszcze do chlodzenia jest tych wymiarow). Mozna pociac jeszcze na mosfety. I jedyne 4zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ..

jak widac nadal zostalme przy WC ...

i nie mam zamiaru tego zmieniac .. porzadnie i cicho..

WC jest dla duzych chlopców którzy wiedzą czego chcą ..

 

swoja droga ..

ankieta naprawde logiczna .. w chlodzeniu konwencjonalnym gdzie wchodzi wiekszosc "powietrzniaków" zakladac ankiete co jest leszpe ac czy wc...

 

to tak jak w murzynskim getto napisac

LUBISZ BARDZIEJ BIALYCH CZY CZARNYCH?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... strasznie sie to komplikuje wszystko :? :-| :mad: :sad: :cry:

 

Z jednej strony planowałem WC: http://mcs.pc.pl/produkt427.html ten zestawik - ale jak słysze że będe musiał latać z tydzień minimum żeby to poinstalować to mi sie już odechciewa jak pomyśle ile z tym będzie zachodu.

 

Z drugiej AC i tutaj cała masa części a obawiam sie że w rezultacie będzie głośno :cry: w końcu na taką grafę jak GF 6800 GT nie da sie założyć pasywnego chłodzenia żeby jej nie przegrzać... :? do tego wentyl na procu... wentyl na grafie i w budzie... to już 3 nie licząc zasilacza... a zapłace za to 100 zł mniej niż za WC. :?

 

Mi po prostu zależy na kompie który jest wmiare czysty w środku, brak mu masy kabli porozwalanych po budzie na prawo i lewo. Komp cichy - zarówno w dzień jak i w nocy - mogący pracować po kilka godzin dziennie bez przerwy z podkręconym lekko prockiem. No i teraz niewiem co mam zrobić.

 

Z tą zmianą troche przesadziłem - aż tak często nie zmieniam podzespołów tym bardziej że będe je zmieniał wkrótce i poleżą przynajmiej z rok myśle... inna sprawa to instalacja - jestem beton jeżeli chodzi o poprawne instalacje bloków WC itp.... a boje sie o proca i grafe - kupa kasy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ..

to tak jak w murzynskim getto napisac

LUBISZ BARDZIEJ BIALYCH CZY CZARNYCH?

1227211[/snapback]

:lol: dobre...

Ale spojrz na to z innej strony. Jak wielu zwolennikow AC sie tu odezwalo? czy to nie zastanawiajace? Jakbys postawil ten topic w dziale WC mysle ze wyniki ankiety bylyby nieco inne.

analogicznie wygladalaby ankieta na scianie budynku jakiejgos neonazistowskiego ruchu superblondynow, dowodzaca ze w zasadzie czarni nie sa tacy zli i staja sie coraz popularniejsi w naszych obudowach :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas aluzja do Brunetów? :P

1227230[/snapback]

widze że ty jesteś zwolennikiem WC - więc może teraz wysłucham drugiej strony :) co sądzisz o tym zestawie co wybrałem posta wyżej?

Czy naprawde tyle czasu się instaluje WC?

Ile czasu trwa (średnio) demontarz? ile czasu trwa czyszczenie?

Jeżeli ktoś nie składał nigdy WC i niezna sie zabardzo na instalacji to czy jest duże prawdopodobieństwo zalaznia kompa?

 

thx ;)

Edytowane przez Jarlaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman 7000A Cu nie lepszym byłby wyborem?

893651[/snapback]

Mam cos takiego i chyba zmienię na XP-120 albo CoolTower'a. Czuję niesmak po czytaniu recki coolerków na tweak'u :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw jak zestaw ... kwestai posiadanej kasy i mani walki o 2* ;]

 

co do skladania .. za pierwszy razem jest to moze i nerwówka i wogole .. potem przez tydzien patrzysz do kompa i macasz weze czy nie cieknie :)

ale potem przechodzi .. mam wc od czerwca last year ..

w pierwszym popelnilem blad i sie zabrudzilo po drugim skaldaniu .. były gloniki nawet ;] (of coz malutkie)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=73520&hl=

 

obecne wc jak z podpisu chula juz jakis czas

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=94089&hl=

w sumie wychodzi ponad 3 miechy ...

dla mnie pieknie .. cicho ladnie i wydajnie ..

zreszta 1118mhz OC na procku .. imho nieźle ..

 

nie wrócilbym do AC ...

w przypadku A64 np jest o tyle fajnie ze tylko proca i grafe trza chlodzic bo NB wystarczy owiany nie grzeja sie tak ..

 

ale to moje zdanie..

zlozenie wc to jakeis 30 minut ..

ja jestem zwolennikiem .... jedyne co mnie troche boli to grafika .. bo lubie sobie testowac .. a z blokiem to ciezko :)

no ale jestem jzu posiadaczem niezlej grafy wiec nie jest tak źle :)

 

decyzja i taknalezy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... strasznie sie to komplikuje wszystko  :?  :-|  :mad:  :sad:  :cry:

 

Z jednej strony planowałem WC: 1227221[/snapback]

Ryzyko musisz wkalkulować w cenę :) Ja np. przy testach i przeróbkach popsułem płytę, dysk, zasilacz i R9700. Część na szczęście była na gwarancji i jakoś przeżyłem... Kto nie moduje, nie ryzykuje :)

 

Ile czasu trwa (średnio) demontarz? ile czasu trwa czyszczenie?

Jeżeli ktoś nie składał nigdy WC i niezna sie zabardzo na instalacji to czy jest duże prawdopodobieństwo zalaznia kompa?

Jak masz części, to złożenie i dostrojenie to tak z 5h. *Czyszczenie* to demontarz + czyszczenie + złożenie - pewnie z 10h :) Jeśli chodzi o zalanie, to samo się nie robi :-P Jak zmontujesz i nie będzie ciekło, to samo już raczej nie zacznie. Przy montarzu masz komputer wyłączony z sieci (tak samo przy testach), wiec jak się poleje, to wysuszysz i będzie git. Najgorzej, że to takie pieprzenie się z tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sobie myśle że może jednak spróbuje z WC :wink: .... stwierdziłem że jak okaże sie to niewypałem i będe miał z nim więcej problemów niż przyjemności to po prostu spakuje komplecik o sprzedam na allegro - może i strace z 200zł ale przynajmiej będe wiedział na własnej skórze :) ....

 

Mam jeszcze kilka pytań - mam niestety problemy z miejscem - tzn komputer stoi pod biórkiem i niema wokół niego za dużo wolnego miejsca (praktycznie wcale - może kilka centymetrów z tyłu) więc rodzi się pytanie = czy jest możliwość upchnięcia takiego zestawu jak napisałem do takiej obudowy: http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=103 ??? :?

 

Kolejny mały problemik to zamontowanie bloków w obudowie - jak będe miał już wszystko to nowy komp będzie leżał w częściach - więc jak mam go wsadzić? najpierw instaluje wszystko w budzie i zakładam na to chłodzenie czy najpierw instaluje na zewnątrz i dopiero upycham na to chłodzenie a na końcu wsadzam do kompa i jeżeli tak to jak mam przenieść te węże do obudowy? trzeba je ucinać? Planuje zmienić węże w zestawie na Elheim bo słyszałem że są lespze od zwykłych.

 

aha - no i jak jest z tym suszeniem "jak sie coś wyleje" - czy jak coś mi pocieknie np. na karte graf aalbo płytę główną to jeszcze nie znaczy że wszystko sie zwaliło i trzeba kupować nowe? No bo tak sie składa że za bardzo to ja niewiem i jeżeli jest możliwość jakiegoś suszenia to jaka jest szansa że jak komp będzie zalany to będzie dalej działał po wysuszeniu?

Edytowane przez Jarlaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sobie myśle że może jednak spróbuje z WC  :wink: .... stwierdziłem że jak okaże sie to niewypałem i będe miał z nim więcej problemów niż przyjemności to po prostu spakuje komplecik o sprzedam na allegro - może i strace z 200zł ale przynajmiej będe wiedział na własnej skórze :) ....

ooo... i to jest najmądrzejsza rzecz jaka mozesz zrobic ..

 

aha - no i jak jest z tym suszeniem "jak sie coś wyleje"

1227475[/snapback]

nie zakladaj takiej mozliwosci .. bo to nie potrzebne ..

zlozysz sobie zestaw najpierw na biurku czy gdzies... loozem i dasz mu posmigac z 12h .. bedziesz wiedzial czy cieknie ..

zakladasz cybanty i masz szczelnosc ze hej

 

takie przykladowe stanowisko testowe wc wyglada tak...

(co prawda troche pomazalem ten obrazek bo byl zeby wytlumaczyc koledze laikowi jak to dziala ale zakumasz co i jak)

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/schemat-wc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam WC od jakiegos roku nie ma co ukrywac ze zadne AC go Ci nie zastapi jednak na chwile obecna zmieniam platforme i rezygnuje z WC glownie dla mobilnosci jak rowniez z czasem nie stoje juz tak jak kiedys i priorytety sie zmienily ;). Coolery AC na chwile obecna maja naprawde niezle osiagi osobiscie wrzucam Thermalrighta XP120 z Thunderblade'm na topie co pokarze zobaczymy w najblizszym czasie. Ale pewien jestem ze bede zadwolony z przesiadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo... i to jest najmądrzejsza rzecz jaka mozesz zrobic ..

nie zakladaj takiej mozliwosci .. bo to nie potrzebne ..

zlozysz sobie zestaw najpierw na biurku czy gdzies... loozem i dasz mu posmigac z 12h .. bedziesz wiedzial czy cieknie ..

zakladasz cybanty i masz szczelnosc ze hej

 

takie przykladowe stanowisko testowe wc wyglada tak...

(co prawda troche pomazalem ten obrazek bo byl zeby wytlumaczyc koledze laikowi jak to dziala ale zakumasz co i jak)

1227502[/snapback]

 

Superancka fotka - bardzo mi dużo wyjaśniła - zaraz to sobie zapisze na dysk żebym wiedział :)

 

Tylko mam takie pytanie - jak wygląda sprawa napełniania tego "czegoś ;) " wodą ? Czy ten zestaw co podałem wymaga jeszcze dokupienia pojemnika na wodę? Czy chłodnia "Black Ice coś tam" wystarczy za pojemnik? wiem że pytanie może wydawać się śmieszne ale jakoś naprawde niewiem :wink:

 

Kolejna sprawa to węże - czy elhaim są naprawde lepsze od tych takich silikonowych? czy tylko ładniej wyglądają? :)

 

Patrząc po zestawie na zdjęciu to teraz bardzo wątpie żeby sie to zmieściło do obudowy :? a może sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superancka fotka - bardzo mi dużo wyjaśniła - zaraz to sobie zapisze na dysk żebym wiedział :)

 

Tylko mam takie pytanie - jak wygląda sprawa napełniania tego "czegoś ;) " wodą ? Czy ten zestaw co podałem wymaga jeszcze dokupienia pojemnika na wodę? Czy chłodnia "Black Ice coś tam" wystarczy za pojemnik? wiem że pytanie może wydawać się śmieszne ale jakoś naprawde niewiem  :wink:

 

Kolejna sprawa to węże - czy elhaim są naprawde lepsze od tych takich silikonowych? czy tylko ładniej wyglądają? :)

 

Patrząc po zestawie na zdjęciu to teraz bardzo wątpie żeby sie to zmieściło do obudowy  :? a może sie myle?

1227883[/snapback]

Ja skladam obecnie podobny zestaw do Twojego mysle ze za jakies 2-3 tygodnie bede skladal ostatnie zamowienie na stronie MCS.pc.pl - finanse :mur:

 

Napelnianie:

Napelnianie/odpowietrzanie za pomoca tego:

LINK 1

 

Czy dokupywac pojemnik na wode:

Moja rada Nie - lepiej miec uklad zamkniety jesli chcesz go upakowac caly w budzie - a sadze ze masz taki zamiar ...

 

Chlodnica Black Ice Pro ma w sobie spory potencjal mimo swoich malych wymiarow - da rade :)

 

Co do wezy ... Eheimy moze sie lepiej ukladaja mniej "lamia" itp. ale mi osobiscie ich kolor zielony przeszkadza bo chce dodac UV-Dye-Lite Silikonowe sa tansze i tez OK :)

 

A co do tej ankiety czy WC czy AC moja odpowiedz jest jedna ...

 

Ankieta troche bezsensu :mur: dlaczego??

Np. Spytaj dziesieciu kumpli co wola pewnie 8/10 odpowie ze AC dlatego ze nigdy nie mieli stycznosci z WC - nawet nie wiedza na czym to dokladnie polega :lol: Ta ankieta by miala sens gdyby w niej glosowali tylko Ci ktorzy mieli u siebie w kompie i AC i WC np. jak Chaos itp. Dalej dziala zasada ze kazdy chwali swoje :blink:

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superancka fotka - bardzo mi dużo wyjaśniła - zaraz to sobie zapisze na dysk żebym wiedział :)

 

Tylko mam takie pytanie - jak wygląda sprawa napełniania tego "czegoś ;) " wodą ? Czy ten zestaw co podałem wymaga jeszcze dokupienia pojemnika na wodę? Czy chłodnia "Black Ice coś tam" wystarczy za pojemnik? wiem że pytanie może wydawać się śmieszne ale jakoś naprawde niewiem  :wink:

 

Kolejna sprawa to węże - czy elhaim są naprawde lepsze od tych takich silikonowych? czy tylko ładniej wyglądają? :)

 

Patrząc po zestawie na zdjęciu to teraz bardzo wątpie żeby sie to zmieściło do obudowy  :? a może sie myle?

1227883[/snapback]

 

napelnianie nic prostszego jesli masz pojemnik wystarczy ze wlejesz wode do pojemnika zalaczysz pompe i ona juz wszystko napelni tam gdzie trzeba BTW zajefajnie to wyglada jak pierwszy raz wlaczasz pompe :D

weze eheima sa spox jednak moim zdaniem szkoda na nie $$ jak polookasz po sklepach mozna znalezc fajna igielitowke (u mnie np made by OBI) za grosze

co do WC inside to zlookaj na moja bude

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po zestawie na zdjęciu to teraz bardzo wątpie żeby sie to zmieściło do obudowy  :? a może sie myle?

1227883[/snapback]

a czemu wątpisz?

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu wątpisz?

wow :blink: :blink: :blink: może dlatego że to wygląda jakbyś upychał to nogę żeby się zamkneło :blink: z całym szacukiem oczywiście respect dla ciebie że to tak ... ładnie poupychałeś - czy możesz podać jakie są wymiary tej obudowy? Z chęcią porównam jak to by wyglądało u mnie.

 

Co to za pojemniczek na obudowie? Jaka jest jego wysokość ? Na całość mam chyba z 60 cm. :mellow: dobrze by było gdybym to pozamykał w obudowie wszystko - ale patrząc na to ile tam tego jest to może być problem... ja to nie ty. Ty już masz doświadczenie większe w WC :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...