Skocz do zawartości
sienkos

SP-97 czy WC - poradzcie prosze...:)

Co radzicie?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co radzicie?

    • WC
      63
    • Thermalright SP97
      63


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie zastanawiam sie nad zmiana chlodzenia, pierwsza moja mysl to bylo WC...zaczalem pytac i rozgladac sie po roznych grupach w temacie...jedni za inny przeciwni WC:) forumowicze z tego forum a przynjamniej jeden(dzieki wielkie Kwiecień) z ktorym pogadalem doradza mi wlasnie tego SP mowi ze mial WC i nie bylo az tak wydajnie i cicho jak teraz na jego SP97...wiec nie wiem co zrobic...w sumie to kaska porownywalna...i w sumie bez obaw o zalanie...wiec nie wiem moze wy mi pomozecie i doradzicie...wszelkie uwagi mile widziane...

widzialem tu kilku uzytkownikow SP97 moze oni tez powiedza jak widza ten radiatorek u siebie jak z wydajnoscia i cisza(jaki wiatrak) bo w sumie po do chce zmienic moj odkurzacz bo mam go juz dosc.... :wink:

sprzet jak w podpisie.

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecien dobrze CI radzi ale z tym wc to troszke hmm...kłąmie :P .WC - jak jest dobre to faktycznie potrzfi dobrze trzymac temp.POlecam AC tylko dlatego ze mniej zajmuje, nie boisz się o wycieki, mobliny komputer,żadnych węży w obudowie co utrudnia "modyfikacje" w jej wnętrzu.WC to tylko dla fanatyków :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no! Dla fanatyków? :-) Dla zapaleńców i hobbystów, ale to semantyka.

 

Zależy jak stoisz z kasą, umiejętnościami, czasem i zapałem. Jak chcesz wszysko kupować nówke, nie interesuje Cię bieganie po szrotach, a blok kupisz (a nie homemade) to troche kaski wydasz.

Jak masz umiejętności, czas i nie chcesz robić topowej konfiguracji to wydasz mniej więcej tyle tyle co na dobre AC (choć teraz np. w Proline i Angeli mają obniżki na produkty TT), a wydajność obu konfiguracji będzie podobna.

Natomiast problemy z WC są dużo większe niż z AC - jak słusznie zauważył FumFel.

Mobilność jeśli nie zrobisz konfiguracji inline i nie po przykręcasz w budzie praktycznie 0. Poza tym obudowa się cholera cinżka robi :-) Pieszesz, że o zalanie się nie boisz... Zabawy z pompkami są, bo ta za głośna, w tej się wirnik spierniczył.

AC jest dużo mniej problematyczne. Choć trzeba pamiętać, że do ceny niektórych coolerów trzeba jeszcze doliczyć wentyl i czasami dochodzi do zabawy z montażem do płyty.

Gdybym nie miał WC i 250zl to pewnie bym się na jakieś dobre AC przerzucił. Jak bym miał więcej to bym zainwestował w WC.

Pozdrawiam.

 

PS. No i zawsze pozostaje http://www.pc-cooler.com.pl/show_ele.php?e...l_id=368&lev=67 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał to :D

Dołączona grafika

www.angela.pl

 

jak by co to ja rok jechałem na WC i mimo pojemniczka od matego, big towera(wszystko mialem zapakowane w obudowie) zawsze bałem się położyc kompa poziomo :) .Pamietaj też ze jak masz wc i chcesz kręcić to (chodzi o brak wiatraka na procu czyli mniejszy obieg powietrza w obudowie) bedziesz misiał podokleiac radiatorki na mosfety i zmienic radiator na chipsecie(w zależnosci jaką masz płytę główną)

No, no! Dla fanatyków?  Dla zapaleńców i hobbystów, ale to semantyka.  

:D zgadza się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wc i przesiadlem sie na sp-97 i jestem bardzo zdowolony.

nie ma tyle roboty co przy montowaniu/modernizowaniu wc a temperatury tez bardzo dobre . co do wiatrakow na sp-97 mozesz zalozyc cos z papsta/ panaflo / noisieblocker oczywiscie 92mm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiecie czasami proc wydziela tyle ciepła, że WC jest niezbędne. Mój proc latem na AC podgrzewa się do 72 stopni i noise killer wyje jak oszalały.

Aha jak masz uszczelniony rezerwuar, to bez obaw można kłaść kompa poziomo.

Poza tym wydaje mi się że pompki wytrzymują duzo dłużej niz wiatraki, które IMO też potrafią się zatrzeć i hałasują wtedy dużo bardziej niż zatarte pomki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiecie czasami proc wydziela tyle ciepła, że WC jest niezbędne. Mój proc latem na AC podgrzewa się do 72 stopni i noise killer wyje jak oszalały.

Aha jak masz uszczelniony rezerwuar, to bez obaw można kłaść kompa poziomo.

Poza tym wydaje mi się że pompki wytrzymują duzo dłużej niz wiatraki, które IMO też potrafią się zatrzeć i hałasują wtedy dużo bardziej niż zatarte pomki.

jesli dajesz mu takie napiecie jak w podpisie i to na kiepskim ac to nie dziwie sie ze sie tak grzeje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma kompatybilnosc tego SP do mojego Nf7? bo slyszalem cos ze jakas inna podstawe trzeba? to pytanie do uzytkownikow tego coolerka i posadaczy Nf7:). dzieki za pomoc

nie ma problemu z zamocowaniem sp-97 na nf7

tutaj masz recke tego cacka wlasnie montowanego na nf7 : http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/246-30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny dylemat co ty ..

tyle ze zaczelem go miec gdy brakowalo mi tylko pompki ..

w tej chwili posiadam WC za ktore dalem kolo 300zl

jestem zadowolony .. wszystko zlozylem konkretnie i pozadnie o wycieki nie boje sie .. no ale ... teraz gdybym mogl cofnac czas zastnawilbym sie jeszcze raz nad SP97 ... czemu? no jak to koledzy wyzej pisza głownie dla mobilnosci .. w sumie na wakacje bede teraz walczyl z upchnieciem wszystkiego do budy i nie bedzie tak źle ...

 

Wc ma jedna konkrtna zalete .. mozesz chlodzci wszysstkei 3 najbardziej grzejace sie czesci kompa naraz .. CPU/NB/GPU ... jesli planujesz tylko CPU polecam SP97 .. ja planuje jeszcze NB a grafike dopiero gdy kupie cos "potwornego" bo moj 9200 to poradzi se na pasywnym ..

w kazdym razie ja ze swojego WC jestem zadowolony OC proca poszlo o 200mhz w gore .. 1010mhz oc to juz cos na AMD .. ;)

 

neistety decyzja nalezy do Ciebie .. WC vs AC :) taf czojs :)

do WC trzeba troche zaciecia .. ale potem jest IMHO większa satysfakcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sienkosa znam :lol: :wink:

Jak on mi mowi ze ja jestem maniak a ja nic takiego specyjalnego nie mam, tzn ze jemu tez sie nie bedzie chcialo z tym bawic :wink:

Bierz sp-97

Chaos , bojta sie co Cie ugryzlo z tym gryzieniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge powiedziec, ze sp z nonamem na 7V utrzymuje taka sama temp co 7000a alcu na 5V. tylko jest kilka ale:

1. glosnosc sp97 z tym wentylem na 7V jest bardzo podobna do zalmana

2. zalman chodzil z temp otoczenia 22-23st a sp97 ma teraz 25-26st

3. zalman chlodzil 2083mhz @ 1.6V a sp97 chlodzi 2400mhz @ 1.95V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos - jak się ma wc na 3 elementach i to jeszcze całosć w budzie to jest dopiero sajgon.Jak ja miałem tylko na procu to juz miałem dosc tych węży :P .Ogólnie to bym wolał tak : na cpu sp-97(+- 200zł) lub jak ktos niema mobo z dziurami to SLK 900A(139zł -3 stopnie różnicy), na chipset jakiegoś zalmanka(20zł lub 25 zł) i na grafe sailencera(59zł).Chłodzone są 3 lementy, kasy hmm....dla niektórych nie dużo.Jest mobilnie,cicho i mroźno.I obudowa nie jest taka ciężka jak byu ktoś wpakował całe wc do budy(z zbiornikiem wyrównawczym i nagrzewnicą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtorze to co mowia koledzy: za sp97 przemawia mobilnosc oraz bezproblemowy montaz.

Sa jednak tacy, ktorzy czesto kompa nie woza (na przyklad maja notebooka), a gdyby bylo to konieczne to wode mozna spuscic.

WC jest rozwiazaniem o co najmniej klase lepszym, ale nie ludz sie ze uda ci sie zlozyc cos ciekawego ponizej okolo 400zl i do tego stracisz 2tygodnie. Za to efekty sa piorunujace, a czesci i wiedze mozna uzyc do chlodzenia kolejnych procow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam WC i zero mobilnosci... - bierz AC - chyba ze jestes maniakiem ciszy (tak jak ja) - przy WC starczy 1 wentyl a HDD można obudowac gąbka bez obaw

hmmm......cisze i na AC mozna mieć, a napewno z takim zestawiem od thermalright'a :)

cisza jest pojeciem wzglednym... czy wg Ciebie papsta słychać ? pompke Eheima? Chefteca z wiatrakiem na 500RPM? - w nocy każdy z tych elementów słychać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam WC i zero mobilnosci... - bierz AC - chyba ze jestes maniakiem ciszy (tak jak ja) - przy WC starczy 1 wentyl a HDD można obudowac gąbka bez obaw

hmmm......cisze i na AC mozna mieć, a napewno z takim zestawiem od thermalright'a :)

cisza jest pojeciem wzglednym... czy wg Ciebie papsta słychać ? pompke Eheima? Chefteca z wiatrakiem na 500RPM? - w nocy każdy z tych elementów słychać...

Z doświadczenia wiem że NIE DA RADY ZBUDOWAĆ BEZGŁOŚNEGO KOMPUTERA, chyba że nie będzie w nim żadnego wentylatora (a i wtedy nie zawsze). W dzień nie będzie słychać większości wentyli pompek itp. ale w nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam WC i zero mobilnosci... - bierz AC - chyba ze jestes maniakiem ciszy (tak jak ja) - przy WC starczy 1 wentyl a HDD można obudowac gąbka bez obaw

hmmm......cisze i na AC mozna mieć, a napewno z takim zestawiem od thermalright'a :)

cisza jest pojeciem wzglednym... czy wg Ciebie papsta słychać ? pompke Eheima? Chefteca z wiatrakiem na 500RPM? - w nocy każdy z tych elementów słychać...

Z doświadczenia wiem że NIE DA RADY ZBUDOWAĆ BEZGŁOŚNEGO KOMPUTERA, chyba że nie będzie w nim żadnego wentylatora (a i wtedy nie zawsze). W dzień nie będzie słychać większości wentyli pompek itp. ale w nocy...

ja sie niezgodze z Twoim doswiadczeniem.Wcale nie trudno zbudowac naprawde cichy zestaw zarowno na AC czy WC.Wystarczy poprostu nie podkrecac niczego :D .Zarowno procki jak i grafy wytrzymuja naprawde spore temperatury pod warunkiem jednak ze pracuja na swoich nominalnych czestotliwosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troszq odswieze temat, pytanie kieruje to tych co juz posiadaja sp 97, posiadam teraz CM Aero 7lite i po skreceniu procka na 10x230 1.8V mam 48-49 w idle a w stresie ok 55-56, wczoraj nakladana pasta OCZ'ta. Czy jest szansa zeby na procku nie bylo wiecej jak 50 w stresie, i czy jest mozliwosc ze te sp pociagnie jeszcze wiecej ? zmieniam epoxa na dfi infinity wiec trza sie upewnic :)

 

upgrate : dodam ze mam ok 2000 rpm i jest to ciut glosne rozwiazani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...