Skocz do zawartości
Lisek

Muzyka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Widać u mnie na obrazku...i pozatym N.W.O.B.H.M lata 80/90,Nightwish,...no i Iron Maiden jeszcze  :D

YEAH :-) Nie ma to jak New Wave ;-) Nightwish tez jest cool - Tarja ma fajny ciekawy glos. A Running Wild, albo Hammerfall sluchasz ?

Running słuchałem kiedyś dużo,ale po Jolly Roger szczerze mówiąc zrobili się ...ciut nudni.Ale ogólnie są też ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jakis human type podzielajacy moje zainteresowania muzyczne,a ja dodam jeszcze pare nazwisk,ktorych nie mozna pominac.

Szkoda,ze tylko my (jak na razie) interesujemy sie ta muzyka,a zdecydowana reszta cieszy sie na byle huk z glosnika i trzaski z pocierania plyta o plyte.

 

Pozdro i byle wiecej ludzi docenilo jazz,poniewaz jest to najpiekniejsza i wymagajaca najwiekszych umiejetnosci muzycznych od wykonawcy czysta muzyka.

Jeżeli Rock, Hard Rock, Metal czy Grunge jest dla Ciebie hukiem z głośników, albo trzaskami pocierania płyte o płyte to sie z deczka mylisz.

Polecam przesłuchanie płyt kapeli Dream Theater - ten "byle huk z glosnika " wychodzi spod palców gości, którzy skończyli uczelnię w Berkley ( m.in. skończył ją Sting, Pat Matheny i wielu innych, których nie będę wymieniał,by oszczędzić modemowców :lol: ) i zapewniam, że "nie ma w tej muzyce prostoty i banalności " ( słowa Chick's Corea w wypowiedzi na temat Dream Theater). Takich umiejętności nie powstydziłby się żaden muzyk jazzowy. Dorzucić do tego "byle huku" można jeszcze Martina Friedmana, Yngwie Malmsteena, Steve Vai'a itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to już mało słucham (żona mi nie pozwala za głośno :? ) ale w aucie to tylko :

Metallica

Rammstein

Running Wilde

Faith no more

Wagner

Ozzy

Proletaryat

Erasure

czasem nawet techno jakieś i inne trance 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox ja tylko żartowałem podobnie jak Lisek sądzę że to że jeżeli pan bassmatt słucha jazzu i nie podoba mu się Hard rock Grunge itd to niech swoje uwagi zachowa dla siebie i nie obraża fanów innych gatunków muzycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox ja tylko żartowałem podobnie jak Lisek sądzę że to że jeżeli pan bassmatt słucha jazzu i nie podoba mu się Hard rock Grunge itd to niech swoje uwagi zachowa dla siebie i nie obraża fanów innych gatunków muzycznych.

bassmatt jest niezbyt obiektywny !

większość moich znajomych twierdzi na temat jazzu , mniejwięcej to samo co on o "huczącej" muzyce.

Jakby nie było muzyka to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

A tak a'propos : nikt nie słucha DISCO POLO :?: :) :D :o :lol: 8O :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek masz racje bassmatt NIEWIERNY!!!!!!!!!!!! na krzyż z nim  :)  :)  :)  :)

 

well ??? chyba szkoda slow,ale tylko odnosnie tej wypowiedzi.

 

Sorry za moje bezposrednie wygarniecie z tym pocieraniem plyta o plyte.Widze,ze nie do konca sie zrozumielismy.Piszac o wiekszosci nie mialem absolutnie na mysli tych,ktorzy sluchaja Rocka i innych cywilizowanych odmian takiej czy innej muzyki.

Ja po prostu powiedzialem to co mysle,czyli to,ze jedynymi gatunkami muzyki,ktorej slucham sa jazz i klasyka.Nie moge sie wypowiadac na temat innych odmian,poniewaz po prostu mnie nie interesuja,slyszalem i co gorsza widzialem (tylko schowajcie te noze) kilka teledyskow takich zespolow jak Prodigy,Metallica,RollingStones i automatycznie mnie to odepchnelo od ekranu i glosnika.Nie chce Boze bron wywolywac tutaj wojny,ale tematem naszej dyskusji jest ogolnie 'MUZYKA' a chyba istnieje tutaj wolnosc wypowiedzi.Nie obrazilem nikogo,a na pewno nie zasluguje na takie traktowanie jak chociazby np. te slowa zacytowane powyzej.

Mowiac wiekszosc mialem na mysli mlodych ludzi,ktorzy sluchaja jakiegos Trance,Dance,Hip Hopu czy innych tego typu gatunkow.

Jestem muzykiem od wielu,wielu lat i wierzcie mi,czy nie tolerancyjnosc nie ma tu nic do rzeczy,po prostu te wszystkie 'szalone' odmiany Disco sa przeczace prawom muzyki (o ile pod ta kategorie mozna je podciagnac).

To moja opinia i chcialem sie nia tylko z wami podzielic,a nie doprowadzac do wojny.

Na koniec dodam,ze jedyny termin,ktory nie zasluguje na okreslenie mianem muzyki to disco polo i niech mi teraz ktos podskoczy,tu nigdy zdania niezmienie,po prostu za wiele wiemna temat muzyki,a kazda pseudo pioseneczka z tego gatunku jaka slyszalem (bylo to pare razy w przypadkowych sytuacjach) nie roznila sie niczym procz slow.Ludzie!!! to sa trzy funkcje i refrenik na jednej,moze dwoch...dobra koncze bo ten temat nie jest wart omawiania,w koncu rozmawiamy o muzyce.

 

Jeszcze raz powtarzam,ze absolutnie jestem za wszystkimi,ktorzy maja swoich idoli.Wnerwiaja mnie tylko np.drechole,czy inni nie majacy bladego pojecia o muzyce i szpanujacy radiem w samochodzie,na plazy,czy w jakim kolwiek innym miejscu nastawionym na full i oni uwazaja sie za cool osobnikow bo sluchaja walenia psychopaty w jakies bebny i w co popadnie.

 

Pozdrawiam wszystkich,ktorzy maja swoich faworytow,a do Admina mam tylko jedno.Uczelnia w Berkley ma opinie jednej z najlepszych szkol jazzowych na swieci,wiec Ci o ktorych mowisz na pewno sa warci posluchania,bez wzgledu na to co graja,poniewaz moge byc pewien,ze wiedza o muzyce o wiele,wiele wiecej niz ja,czego nie moge powiedziec o osobach grozacych mi :wink:

 

To tyle i niech kazdy mowi to co mysli,inaczej idiotyzmem bylyby takie miejsca jak to - komentarz do gostka,ktory napisal zebym zachowal to dla siebie,a figulasa po to tu piszemy,zeby nie bylo nudno i rozowo bo byc falszywym to kazdy potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich,ktorzy maja swoich faworytow,a do Admina mam tylko jedno.Uczelnia w Berkley ma opinie jednej z najlepszych szkol jazzowych na swieci,wiec Ci o ktorych mowisz na pewno sa warci posluchania,bez wzgledu na to co graja,poniewaz moge byc pewien,ze wiedza o muzyce o wiele,wiele wiecej niz ja,czego nie moge powiedziec o osobach grozacych mi :wink: 

To tyle i niech kazdy mowi to co mysli,inaczej idiotyzmem bylyby takie miejsca jak to - komentarz do gostka,ktory napisal zebym zachowal to dla siebie,a figulasa po to tu piszemy,zeby nie bylo nudno i rozowo bo byc falszywym to kazdy potrafi.

Ja choc nie slucham jazzu czy blues'a to nie mam nic do tej muzyki :) W koncu moj ojciec tego slucha :)

Po prostu Twoja wypowiedź zabrzmiała ze jazz jest ok, a reszta fe. Ale skoro "wyprostowałeś" wypowiedź to chyba temat skonczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dodam,ze jedyny termin,ktory nie zasluguje na okreslenie mianem muzyki to disco polo i niech mi teraz ktos podskoczy,tu nigdy zdania niezmienie,po prostu za wiele wiemna temat muzyki,a kazda pseudo pioseneczka z tego gatunku jaka slyszalem (bylo to pare razy w przypadkowych sytuacjach) nie roznila sie niczym procz slow.Ludzie!!! to sa trzy funkcje i refrenik na jednej,moze dwoch...dobra koncze bo ten temat nie jest wart omawiania,w koncu rozmawiamy o muzyce.

 

 

 

To tyle i niech kazdy mowi to co mysli,inaczej idiotyzmem bylyby takie miejsca jak to - komentarz do gostka,ktory napisal zebym zachowal to dla siebie,a figulasa po to tu piszemy,zeby nie bylo nudno i rozowo bo byc falszywym to kazdy potrafi.

 

Absolutnie przylaczam sie do glosu bassmatta !

disco polo, nie mozna nazwac muzyka, mimo usilnych staran roznych producentow tego typu wq...cego niemilosiernir halasu !

Przeciez oni praktycznie nawet nie uzywaja insrumento, tylko jakies automaty klepia rytm (ciagle ten sam)

Zreszta szkoda wiecej sliny na taki badziew !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie schyniente gusta 

Gusta to wiem co to i wiem też,że bywają różne, ale "schyniente" to pierwszy raz widzę 8O. Może to po hiszpańsku, bo jakoś tak to brzmi...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

:D esperanto :D

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tak dla równowagi

gdybym miał napisać wszystko czego słucham to bym napisał więcej niż ten post ma długości

no pewnie jak się domyślacie słucham muzyki klubowej czyli:

TECHNO

Trance

House

Ambient

Chill Out

Big Beat

minimal

i jeszcze kilka tylko już nie pamiętam nazw

 

a co do wykonawców to napisze tylko tych najlepszych (moim zdaniem)

 

WestBam

DJ Mellow D

Sven Vath

Talla 2XLC

DJ Taucher

Beam

Sunbeam

Warmdusher

Lexy

 

i wiele wiele innych świetnych artystów

 

co do innej muzyki

to o ile czasami (ale to naprawdę czasami) jeszcze posłucham sobie rock'a o tyle metalu tak nie nawidze, że mało czego tak nie lubie

popprostu go nie trawię

aha no czasami to posłucham sobie jakiegoś dobrego hiphop

tam tez czaasmi jakiś dobry DJ się przewinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha zapomniałbym ojca trance'u

Paul van Dyk

on tez jest zarąbisty

wydał 120 albumów, czy którys inny solista wydał tyle płytek

??????

I każdy jeden identyczny? :) Nie ilość ale jakość się liczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zdziwił byś się

ty chyba nigdy nie słuchałes takiej muzyki

a szczegóklnie trance

bo to jest jednak inna muzyka niż standardowe TECHNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemam dokońca sprecyzowanego stylu i słucham właściwie wszystkiego co ciekawe. Ostatnio w ucho wpadł mi SoaD głównie za sprawą Toxicity...

Nie lubie Spliknot'a słuchałem kilka razy i jakoś nie mogę znaleść tam nic innego prócz jazgotu :wink: Cóż gusta są różne może kiedyś się przekonam tak jak do Linkin Park :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak po krotce i te najwazniejsze:

Linkin Park

System Of Down

Limp Bizkid

Hyh to sa chyba te najwazniejsze, a oprocz

jeszcze masa innych ktorych nie ma sesu

wymieniac bo troszke by to potrwalo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko: IRON MAIDEN

 

Jasne :))) Ja nie lubie tego.... nie wiem, ale nie trawie tej muzyki.

 

a co powiesz na to? :)

Slayer, Marilyn Manson, Tool, Ministry, Theatre of Tragedy, Rammstein, Laibach, Danzig, Tiamat, The Sisters of Mercy, This Mortail Coil,, The Exploited?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko kikla orginalnych płytek  :cry: 

 

Nirvana

Metallica 

The Offspring

i kilka innych

 

większość to kopie bezpieczeństwa lub mp3

Może i obleci to ale wole repertuar Liska pare zespołów bym jeszcze dorzucił Barthezz, i jakieś fajne techno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to jeszcze ktos czyta ale tesz dopisze:

 

 

dezerter

rancid

the bill

offspring - ale starsze plyty

sex pistols

duzo mozna jeshcze wymieniac ale glownie to punk-rock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj szanowny Lisku ale wywołałeś dyskusję :D

 

Co do różnych gatunków muzy to moim zdaniem o gustach się nie dyskutuje !

 

Każdy ma raczej odmienne zainteresowania, a że naród polski kłótliwy, więc każdy odbiera krytykę jako osobistą zniewagę :) Nigdy nie wytłumaczysz "dresikowi" albo innemu "wpisz co chcesz", że jego ukochana muza jest ......

 

A co do muzy, której słucham to jest to dość duży rozrzut gatunkowy :)

Są miłostki, do których zawsze wracam - vide na lewo :) ostatnio zasłu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ę się w jazz'iku - wszystko zależy od humoru

 

Nie przepadam za hihopem i nową falę mocnego grania, jakoś to do mnie nie dociera ale pojedyncze wałki czemu nie:)

 

Pozdrowionka dla wszystkich broniących swojej muzy jak honoru swych dam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...