Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem odpowiedż od sklepu siriusa i chyba inaczej jednak byc moze. Mają na R360 ale nie na PCB XT :( wysłałem jeszcze zapytanie do komputronika i grala. Jeśli macie jakieś pewne adresy/sklepy to będę wdzięczny za podanie Tutaj lub na PW. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Ja tam mam tylko 9800 NP (r350) ustawionego na 412/730 i na moim procku robie ok.6300 w 03 i ok.19500 :twisted: w 01.Ale będzie więcej bo procek ma zapas ale za bardzo sie grzeje.Narazie wodne na napieciu 2.2v i fsb 243 mialem ok..57'c w windzie wiec sporo ale bedzie niedlugo chlodnica to sie zmieni.Fajnie u was!!!

Pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem odpowiedż od sklepu siriusa i chyba inaczej jednak byc moze. Mają na R360 ale nie na PCB XT :(

"Inaczej być nie może" - chodziło o fakt, iż jeżeli jest PCB od XT, to zawsze jest R360. Nikt nie napisał, że nie można mieć PCB od PRO i R360 - wystarczy przeglądnąć wątek. :P

 

wysłałem jeszcze zapytanie do komputronika i grala. Jeśli macie jakieś pewne adresy/sklepy to będę wdzięczny za podanie Tutaj lub na PW. Pozdrawiam

Jak już pisałem powyżej - marne szanse na PCB od XT. Sorka Winetou! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Radka 9800PRO od Sapphire na kostkach Hynix 2.8ns. Niestety karta jest na rdzeniu R350, ale za bardzo sie tym nie przejmuje, zwazywszy na to, ze za karte dalem nie cale 650zl :twisted: - oczywiscie nowka w sklepie, na gwarancji.

 

Na defaultowym chlodzeniu sprawdzalem AtiToolem i doszedlem do wartosci 400/750 co uwazam za sredni wynik. Zamowilem ATI Silencera z angeli i mysle ze pociagne wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Radka 9800PRO od Sapphire na kostkach Hynix 2.8ns.  za karte dalem nie cale 650zl  :twisted: - oczywiscie nowka w sklepie, na gwarancji.

650 zł ???? A nie jest to 128 Bit zamiast 256 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Radka 9800PRO od Sapphire na kostkach Hynix 2.8ns.  za karte dalem nie cale 650zl  :twisted: - oczywiscie nowka w sklepie, na gwarancji.

650 zł ???? A nie jest to 128 Bit zamiast 256 ?

Full 256Bit :D Moge dolaczyc skan rachunku jak ktos nie wierzy :wink:

 

Zapomnialem dodac, ze kupilem za granica :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full 256Bit  :D Moge dolaczyc skan rachunku jak ktos nie wierzy  :wink:

 

Zapomnialem dodac, ze kupilem za granica  :wink:

No chyba specjalnie zapomniałeś od razu dodać, że kupiłeś za granicą. :P ;)

 

Ja w lutym nabyłem w Niemczech Szafirka 9800 PRO OEM (oczywiście na R350, bo wówczas nie było takich motywów jak obecnie) za niewiele ponad 1100zł, podczas gdy w Polsce chodziły w tym czasie po 1700-1800zł (i to w tańszych sklepach).

 

Jak spaliłem pamięci przez OC i brak nawiewu na miedziane radiatory, to wymienili mi go w sklepie od ręki (po kilku minutach testów na zapleczu) na boxowego na PCB XT i z R360 na pokładzie - bez mrugnięcia okiem, ponieważ innych akurat na składzie nie mieli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Full 256Bit  :D Moge dolaczyc skan rachunku jak ktos nie wierzy  :wink:

 

Zapomnialem dodac, ze kupilem za granica  :wink:

No chyba specjalnie zapomniałeś od razu dodać, że kupiłeś za granicą. :P ;)

 

Ja w lutym nabyłem w Niemczech Szafirka 9800 PRO OEM (oczywiście na R350, bo wówczas nie było takich motywów jak obecnie) za niewiele ponad 1100zł, podczas gdy w Polsce chodziły w tym czasie po 1700-1800zł (i to w tańszych sklepach).

 

Jak spaliłem pamięci przez OC i brak nawiewu na miedziane radiatory, to wymienili mi go w sklepie od ręki (po kilku minutach testów na zapleczu) na boxowego na PCB XT i z R360 na pokładzie - bez mrugnięcia okiem, ponieważ innych akurat na składzie nie mieli. :)

Wszystkie grafy, które miałem (V3 3000, GF4TI 4400, GF4TI4200, ATI R9700NP) kupiłem za granicą - zawsze byłem 40-50% do przodu.

W przypadku Sapphire trafiłem na promocje dnia :D Poleciałem do sklepu o 11.00 i trafiłem na przedostatnią sztukę - gość powiedział, że tylko w ten dzień sprzedali 67 szt 8O Obawiałem się, że to może być wersja 128bit, zwaszywszy na to, że wszędzie chodziła po 200-210 euro. Sprzedawca jednak od razu na wejściu rozwiał moje wątpliwości :D

 

Tu skan z rachunku

 

Pytanie z innej beczki - czy do Sapphire 9800PRO na rdzeniu R350 istnieje jakiś zmodyfikowany BIOS? Czy mogę np. wgrać BIOS od XT mając na uwadze, że osiągne zegary od XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sapphire R9550 128MB (128bit) 4 ns

 

Teraz pytanko:

Mam najnowsze stery Omegi 2.5.67 . Uzywając ATITool dzieja sie śmieszne żeczy na ekranie ( odrazu po podkręceniu np 300x250)

1)Musze zainstalować wscześniejsze stery Omegi ?

2)Musze cos jeszcze sobie przygotować ?

3) Jak mi ekran wyświetla te smieszne zeczy ( migający ekran i latająco migajęce kwadraciki) to mam odrazu restarta walnąć? (czy mozna spokojnie kompa wyłaczyć ? )

4) Macie jakieś szybkie wskazówki dla początkującego ?

Dzięki. [/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sapphire R9550 128MB (128bit) 4 ns

 

Teraz pytanko:

Mam najnowsze stery Omegi 2.5.67 . Uzywając ATITool dzieja sie śmieszne żeczy na ekranie ( odrazu po podkręceniu np 300x250)

1)Musze zainstalować wscześniejsze stery Omegi ?

2)Musze cos jeszcze sobie przygotować ?

3) Jak mi ekran wyświetla te smieszne zeczy ( migający ekran i latająco migajęce kwadraciki) to mam odrazu restarta walnąć? (czy mozna spokojnie kompa wyłaczyć ? )

4) Macie jakieś szybkie wskazówki dla początkującego ?

Dzięki. [/i]

ad 1) nie musisz

ad 2) lepsze chlodzenie

ad 3) spokojnie :D

ad 4) napisz jaki masz zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czym (jakim programem) podkrecacie swoje karty? Ja uzywam RadLinkera, a pytam z czystej ciekawosci zeby zbadac jakie narzedzie jest najpopularniejsze/najlepsze.

 

Druga rzecz. Niedawno dokupilem sobie 512 mb RAMu. Zamontowalem, karta na ustawieniach jak w podpisie, odpalam Far Cry i... chodzi ladnie, ale nie az tak jak sie spodziewalem! Wszystko zrobilem na High w rozdzielczosci 1024x768. Gra chodzila o wiele plynniej niz gdy mialem tylko 2x256, ale i tak byly denerwujace, ciagle, delikatne przyciecia. No nic - pogodzilem sie z tym. Jakas godzine temu wlaczylem kompa i zaczalem grac majac na karcie ustawienia defaultowe. O dziwo - gra pyka zupelnie plynnie! W opcjach FC zmienilem wszystko na Very High, a w opcjach karty wszystko na Jakosc. I co? Plynnie! Bez ani jednego nawet przyhakniecia!!!

 

Co sie zatem dzieje? Nie rozumiem - na podkreconej karcie chodzi gorzej niz na niekreconej? A przeciez te 435/392 na moim radku jest stabilne - badane i obserwowane na wielu aplikacjach. Ciekawa sprawa. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czym (jakim programem) podkrecacie swoje karty? Ja uzywam RadLinkera, a pytam z czystej ciekawosci zeby zbadac jakie narzedzie jest najpopularniejsze/najlepsze.

ATI Tray Tool, bo mozna nim zmieniac timingi dla pamieci grafy - wczesniej krecilem RadLinker'em i max bez artow mialem 700MHz - a teraz :?: Patrz podpis :twisted:

 

Druga rzecz. Niedawno dokupilem sobie 512 mb RAMu. Zamontowalem, karta na ustawieniach jak w podpisie, odpalam Far Cry i... chodzi ladnie, ale nie az tak jak sie spodziewalem! Wszystko zrobilem na High w rozdzielczosci 1024x768. Gra chodzila o wiele plynniej niz gdy mialem tylko 2x256, ale i tak byly denerwujace, ciagle, delikatne przyciecia. No nic - pogodzilem sie z tym. Jakas godzine temu wlaczylem kompa i zaczalem grac majac na karcie ustawienia defaultowe. O dziwo - gra pyka zupelnie plynnie! W opcjach FC zmienilem wszystko na Very High, a w opcjach karty wszystko na Jakosc. I co? Plynnie! Bez ani jednego nawet przyhakniecia!!! 

 

Co sie zatem dzieje? Nie rozumiem - na podkreconej karcie chodzi gorzej niz na niekreconej? A przeciez te 435/392 na moim radku jest stabilne - badane i obserwowane na wielu aplikacjach. Ciekawa sprawa. :) 

 

Pozdrawiam

Moze za bardzo przekreciles karte, a moze to przypadek :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi patrze i myśle sobie co mogę zrobić z moją kartą R9800 HiS non pro.

 

Rdzeń na fabrycznym wiatraku powinien się chyba pokulać z tych 325Mhz do 380Mhz (wkońcu wiatrak nie różni się niczym od tych na ,,pro") jak myślicie??

 

pamięci - o oznaczeniach (dla mnie jak na razie nieodgadnionych)

samsung (duża przerwa) 322 niżej K4D263238E-GC33 i jeszcze niżej WVD195FE ??? - oczywiście golasy (bez chłodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek...

jakie polecasz timingi dla herculesa 9800pro?

co jeszcze fajnego mozna zmienic w tym ati tray tools zeby uzyskac wieksze o/c?

W tym temacie i w tym "timingi dla ATI - czy ktos juz probowal ?" pisalem dokladnie konfigi timingow MOJEJ karty - nie wiem jak to bedzie w przypadku PRO... duzo zalezy od chlodzenia i cierpliwosci testowania :idea:

Do wiekszego OC w ATT juz chyba wiecej nic nie zrobisz... chyba ze jakies tweaki zeby zmniejszyc jakosc grafiki i tym samym zwiekszyc wyniki, ale ja tego nei robie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek czy Ty robiles jakies mody, ze udalo Ci sie tak podciagnac rdzen? U mnie 435 to raczej max :( A chcialbym jeszcze z 10 MHz wiecej. Pamieci (Samsung) spoko - ida mi ladnie, bo bez zmieniania niczego doszedlem prawie do 800 na czysto. Ale ten rdzennnn. Moze na nowym Silencerze bedzie lepiej? Mam nadzieje!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modow zadnych nie robilem, al ja na rdzeniu mam przeciez WC... choc te 480MHz to czasem juz pokazuje artefakty (zalezy jaka aplikacja - np. w Doom'ie3 musialem chyba do 460 zejsc :!: zeby nie bylo bialych kropeczek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzeń bez zgrzytu pociągnąłem do 380 Mhz :) czyli referewncyjne R9800pro

ale pamięci boje się ruszyć.... Dimek jakie masz kości pamięci i czym je chłodzisz...

Nie wiem jakie mam pamieci, bo nie udalo mi sie zdjac radiatorow (choc jakos moznolnie nie probowalem, a teraz juz mi nie zalezy :) ) Pamieci chlodzone sa wiec standardowymi w tej karcie radiatorkami - takimi jak na zdjeciu ponizej

 

Dołączona grafika

 

+ nawiew w bocznym panelu

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...