Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a mozesz dokladniej powiedziec z czego sie sklada twoje wc?

i jak podkrecales karte na AC a jak na WC?

Tutaj jest topic o poprzedniej wersji mojego WC. Teraz mam rev 5.0 ale nie dokonczone - jest kilka istotnych zmian w stsounku do rev 4.0 whql, ale na razie nie mam zaciecia, zeby o skonczyc calosc tak, jak bylo w zamiarach...

Na AC karty nie podkrecalem, bo od razu WC zakladalem jak ja kupilem :twisted: W czasie przerobek w WC na karcie byl standardowy wiatrak Herculesa i na nim nie podkrecalem, bo majstrowalem przy WC i w nic nie mialem czasu grac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: co to jest chlodzone tym maluskim radiatorkiem na gornej krawedzi zdiecia, centralnie na srodku? Miedzy molexem a gornymi pamieciami.

uklad regulacji napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzeń bez zgrzytu pociągnąłem do 380 Mhz :) czyli referewncyjne R9800pro

ale pamięci boje się ruszyć.... Dimek jakie masz kości pamięci i czym je chłodzisz...

Nie wiem jakie mam pamieci, bo nie udalo mi sie zdjac radiatorow (choc jakos moznolnie nie probowalem, a teraz juz mi nie zalezy :) ) Pamieci chlodzone sa wiec standardowymi w tej karcie radiatorkami - takimi jak na zdjeciu ponizej

Juz kiedyś było to poruszane, Hercules we wszystkich 9800 non pro montuje samsungi 2.8ns nie ma innych wersji we wszystkich jest 2.8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam problem :? jeden radiator nie kce wejsc na kostke :? blokuja go takie dwa wystajace kwadraciki (qrde nie wiem jak to sie nazywa wiec nie napisze ...) a jeden dotyka malego kondensatora tez takiego malego kwadracika (ale wchodzi) i czy to jest bezpieczne ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator powinien stykać tylko i wyłącznie z pamięciami. Jeśli gdzieś się opiera lub czegoś dotyka to niestety trzeba użyć brutalnej siły i za pomocą narzędzi tnąco skrawających dopasować drania do miejsca przeznaczenia :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kupilem his'a z ice-q 9800 pro, i na pamieciach mam poprzyklejane radiatorki jak mam sprawdzic jakiej firmy sa te pamieci??? (próbowalem zdejmowac ale doszedlem do wniosku ze lepiej bedzie tych radiatorków nie ruszac)...

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesl;i pisze na pudelku od karty ze to platinium tak jak umnie to masz samsungi 2.8n. Przynajmnie his tak opisuje swe produkty i do tych radkow 9800pro ice -q his excalibur montuje 2.8 samsungi.

 

Teraz ja mam pytanie co z agp taktowaniem czy jak zmienie np z auto czyli 66Hz na 100 to wybuchnie mi komputer czy bedzie to wogole cos zmienialo thx za pomoc

 

 

Z tego co widze R.I.P w twoim radku na antyaliasingu 6 i anizo 16 masz tyle samo benchmarkow co ja 2100. czyli cos jest nietak bo ja mam bardzo malo podkrecona karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzis dopiero zainstalowalem sobie Dooma 3 i jestem nowy w temacie. Czy cos trzeba dodatkowo poinstalowac aby Doom 3 dobrze chodzil? Tzn mi chodzi calkiem niezle na High Quality, ale czasem ekran skacze, a czasem wywali mnie na pulpit. Zdarzylo mi sie to juz 3 razy. Mam Catalysty 4.8 oraz DirectX'a 9.0b. Musialem tez obnizyc taktowanie rdzenia z tego co w podpisie az do 415, bo byly biale kropeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w dziale gry topic o doom 3 tam na ktorejs stronie jest podany caly config do doom3 optymalizujacy pod radeony :P ale ja sie tak spytam po jakiego grzyba ci ultra high jak pomiedzy ultra a high nei widac roznicy golym okiem tylko co najwyzej "laboratoryjnie" ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w dziale gry topic o doom 3 tam na ktorejs stronie jest podany caly config do doom3 optymalizujacy pod radeony :P ale ja sie tak spytam po jakiego grzyba ci ultra high jak pomiedzy ultra a high nei widac roznicy golym okiem tylko co najwyzej "laboratoryjnie" ?? :?

Chyba mnie zle zrozumiales. Ja nic nie wspominam o Ultra High w moim powyzszym poscie. Gram w High i to mi stracza. Mowie tylko ze gra zachowuje sie czasem dziwnie - drzy ekran, wywala mnie na pulpit itp.

 

Co do topicu w dziale Gry - dzieki! Jednak te 100 stron mnie troche przeraza...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podmieniłem bios w moim radku ktory nie ma pcb od xt tylko ma rdzen r360 ... i po zmianie w 3dMarku 03 w tescie ze słoniem na drugim zwierządku pojawiły mi sie jakies malutkie mieniące sie kropeczki w kolorze białym :o spotkał sie ktoś może juz z tym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To standard po flashu na xt.mam to samo ,tylko na sloniach i tylko jak włącze AA.Zmiana taktowania rdzenia nawet na 200 mhz nie pomaga.Zreszta w zadnej grze tego nie ma,tylko w tym jednym tescie i tylko z AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki wam chłopaki :D

założyłem na niego silencera i aluminium na ram i max co mi wyszło to 420/748 potem albo pokazuja sie biale kropeczki na wodzie w nature albo inne artefakty zalezy co podniose..

 

Wiec chyba zostaje mi tylko v-mod ... mogłby ktos dac linka do czegos takiego moj radek to szafirak na r360 ale na normalnym pcb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - co sadzicice o radiatorku/wentylatorze zamontowanych standardowo na karcie gigabyte 9800 pro? wyglada solidniej od tych montowanych na innych kartach pro i zastanawiam sie czy go nie oszczedzic (oczywiscie mem - radiatorki)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko małe. W związku z nawałem śmieci wygrzebałem radiator na P4 GlacialTech'a. Mam ochotę wpakowac go starym sposobem wyjadaczy do shim'a na 9800 z 80mm wentylem. Tylko niewiem co użyć. Kropelki - standard bo jak coś pójdzie nie tak można oderwac bezboleśnie - czy kleju termoprzewodzącego - bezsensu bo łapie jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie klej

Nie rob tego

Skombuinuj cienkie srubki z nakretkami i przykręc.

Na pewno masz otwory w PCB, pozostanie ci tylko wywiercic w radiatorze odpowiednie dziury

Ja srubek 3mm miesiąc szukałem we wrocu, ale w koncu znalazłem. I do głownej cos sie da na nie przykrecic, i wodne na gpu na tym siedzi.Jak skała:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem zeby titana na radeona wrypac ;) ale czy to bedzie wydajniejsze od arctica ? :> dobra radiatorki zeszlifowalem, znaczy zostal jeszcze jeden i bedzie git :P dzisija kleje zoabacze ile pamieci pojda :D a i arctic wejdzie na 9800 pro z revotekami ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie klej

Nie rob tego

Skombuinuj cienkie srubki z nakretkami i przykręc.

Na pewno masz otwory w PCB, pozostanie ci tylko wywiercic w radiatorze odpowiednie dziury

Ja srubek 3mm miesiąc szukałem we wrocu, ale w koncu znalazłem. I do głownej cos sie da na nie przykrecic, i wodne na gpu na tym siedzi.Jak skała:)

popieramm, zdejmij radiator .....zrob przymiarke tego nowego......z drugiej strony PCB odrysuj dziurki.......wywierc dziurki......skrec wszystko na srobki.......i bedzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ty maniaku :twisted:

 

u mnie lipa nawet mi sie nie sni ze sie podkrecił bardziej ten moj radek juz na 425 robi sie w Nature szachownica na wodzie z białych kropeczek

 

Bede jeszcze probowal z tą blaszka pomiedzy silenterem a gpu a jak nie to v-mod ... tylkko nie moge znalesc fotek i "instrukcji" do v-moda na szafirku 9800pro r360 ale pcb od pro ;] Istnieją takie mody na tego radka ?? Dajcie jakiegoś linka prosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam identycznie jak cała reszta 14,5 k w 2001 i 5,6 k w 2003 i to chyba własnie jest wina taimingów po dołozeniu jednej pamieci z cl 3 musiałem obnizyc taiingi i chyba własnie dlatego jest tak kiepsko ale giery smigają az miło!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wielgachnego problema

Nie wiem czy piszę w odpowiednim topicu ale mam nadzieję że mi tu ktoś cos doradzi,

Posiadam grafe i sprzęt jak w podpisie , używam obecnie sterów

Omega opartych na Catalystach 4.8 poprzednio na 4.7

przez ostatni tydzień experymentowałem z tweakerami AtiTool

oraz ATI tray tools ,wszystko było cacy przez kilka dni ,

kolejnego dnia uruchamiam kompa potem odpalam demko XpandRally

i odczówam wyraźny spadek framerate ???

spadek wydajnosci dotyczy niektórych operacji 3D ,w 3DMarku03

spadek z 6500pkt na 5600pkt :[ najwięcej straciłem w teście

pixelshadre 2.0 z 60fps spadło na 49 fps ,

czuć spadek wydajnosci w grze FarCRY , za to w Aquamark3 wszystko prawie w normie wynik poprzedni 43200 obecny 42900 , ????

Dodam że próbowałem juz odinstalowania i zmiany sterów

wywaliłem Atitools i ati tray tools , dalej to samo

nie mam pojęcia co robić , miałem ten sam problem kiedyś

z grafą Gigabyte Radeon9600pro ,nic nie szło poprawić

cały czas mizerne wyniki , w końcu zrobiłem nowego systema

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...