Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno cokolwiek znaleźć o tej karcie. Dużo jest też o Radeonie od MSI, ale z zupełnie innym chłodzeniem, nie chodzi tutaj o Mediona z małym radiatorkiem i wiatrakiem. Tamto chłodzenie zakrywa jeszcze pamięci. Z tego co widziałem to zdarzało się, że się kręcił do 480MHz na GPU na standardowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym sęk. Arche sprzedaje RX9800PRO-TD128SP a ja podałem zdjęcie do RX9800PRO-TD128. Więc co oznacza SP:>?

 

Wysłałem mail do MSI:

"Witam!,

Czym się różnią podane karty?

RX9800PRO-TD128SP

RX9800PRO-TD128

Ze zdjęc wynika, że chłodzeniem i kolorem laminatu. Jakie są jeszcze różnice z tego wynikające?,

Pozdrawiam."

 

Co nieco już wiemy

http://forums.techpowerup.com/archive/index.php/t-422.html (jeden miał na R360)

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=58257

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=54906

http://www.forumpcs.com.br/viewtopic.php?t=89262 (coś po hiszpańsku)

http://forums.extremeoverclocking.com/show...ad.php?t=126194 - tutaj jest wszystko ładnie wyjaśnione. Ta z większym chłodzeniem jest lepsza

 

"ok i called MSI and both cards use the 360 core

they just went to a new board and new fan"

 

Tą co kupujemy to jest Sapphire tylko z innym wiatrakiem.

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będe to zdejmowal :(

Uwalilem sobie R9550 bo mi szczypce zrobily male odbicie na sciezce w plytce :( I byly paski na ekranie

 

Mam od teraz uraz do takiego zdejmowania radiatorów ;/

Mówcie czym to bezpiecznie kręcić itp. itd. Wtedy wam podam wiecej informacji.

 

Wymieniłem zasilacz na Fortrona 350W. Dzisiaj paczka powinna być wysłana priorytetem. Teraz poczta jest strasznie zawalona.

Jakby dobrze poszło to już jutro będe miał tą karte i zdam relacje z pierwszych looków. Tylko mówcie co i jak sprawdzać :)

 

Albo mi się wydaje albo te jego pamiątki działają na 340 mhz a nie 310 tak jak gdzie indziej ?!

 

Interesuje mnie bardzo jak będzie z chłodzeniem...

CZY BĘDZIE WYSTARCZAJĄCO ciche, wytrzymałe i wydajne ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to czym kręcić ? Dużo do wyboru nie masz - albo RivaTuner albo ATITool...W zamianę BIOS'ów na razie bym się nie bawił...

Liczymy na Ciebie yaro120 ;) Ciekawe,co za szatana kupiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wiem co to AtiTool i RivaTuner :D :D

No ale właśnie tylko te programy znam :/

 

Myśle że biadolenie nie ma sensu. Jest duza szansa ze jutro dostane karte więc coś się wyjaśni.

 

A tak PS. Zrobie testy na:

P4 2,66Ghz, 512 DDR Kingston 266mhz

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi bardziej chodziło o rzeczy do testowania a nie kręcenia. Używałem kiedyś RadLinkera i bardzo sobie go chwaliłem.

 

Jak dostane karte instaluje najnowsze omegi:

rad_w2kxp_omega_2687.exe

 

Nie ma z nimi zadnych problemów ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzis kupilem dla kuzyna karte Club3D R9800 Pro 128D(256) TD

 

I po zdjeciu chłodzenia okazało sie ze jest na Rdzeniu R360 :D

 

Moze ktos mi wskazac Link do biosu Od XT ktory bedzie kompatybilny z ta karta ?

Bo linki ktore przerabialem na poczatku tego topicu juz sa nie aktywne :mur:

 

Dokladne oznaczenia to:

 

Pamieci :

SAMSUNG 449 K4D263238G-GC2A

 

Chipset:

R360

215R9RBGA 11F

GG3236.1

O513SS

 

Bede naprawde zobowiazany, to ma byc prezent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pisze bo trochę nudzi mi się w pracy.

Ostatnio tez sobie kupilem 9800 pro na r360 ale na razie nie modowalem biosa.(pcb od pro) wiec trohe mija sie to z celem, być może skusiłbym się gdyby po modzie była widoczna temperatura a to hyba nie mozliwe.

Postanowiłem zdjąć badziewiacki radiator z mojego niby sapphire i założyłem takie cóś :blink:

Ponieważ karta na standardowym chlodzeniu się przegrzewala w nfs:mw.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Radiatorki na pamięci w fazie produkci(trzeba pociąć stary radiator)

Teraz śmiga. zamieszczam kilka fotek z calej operacji.

 

PS. Mam taki pyatnie czy u was tez(nfs:mw) na max detalach w (1024x na cos tam) max fps to 18-22 klatki???

Moze mój procek nie wydala? :mur: (to nic ale niekiedy są taki zcięcia np. dym i tp ze spada drastycznie do 12)

Jak wyłacze odświeżanie odblasków na samochodzie to mam ponad 30. kurde myślałem ze ta grafika jest lepsza.

 

PS2. jak załączyłem gierke black & white 2 to myślałem ze padne. 12-15 klatek.(pierwsze uruchomienie defaultowee ustawienie) Cos hyba jest nie tak. W markach mam wsio dobre. Dzisiaj jeszcze zrobie reinstal systemu i bede mielec narzędzie z 4 czujnikowym pomiarem temp wiec zapodam jaki wyniki bede miał.

 

Ps3. zastanawiam się czy lepiej nie przesiąść sie na 6600gt??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwalaj mnie,fun gier...Mam nadzieję,że to wina reszty Twoich podzespołów, a nie karty graficznej...

Reinstalka Windy to dobry pomysł - może się trochę zasyfił.Nie zapomnij też o najnowszych sterach do płyty głównej.Nie wiem czy ta płyta w Twoim podpisie jest na NForce2,ale słyszałem,że w starszych sterownikach były jakieś kłopoty z komunikacją z chipem i AGPx8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam coś takiego, o ile kupie MSI to zamontuje to na MSI ;)

 

A jak się ma sytuacja, gdzie po jednej stronie stoi Club3D z rdzeniem R360, a po drugiej MSI nie wiadomo z jakim rdzeniem?

post-8776-1135261869_thumb.jpg

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja właśnie dzisiaj kupiłem karte od tego Arche i próbowałem ją nieco podkręcić rivatunerem: rdzeń 350@370 i pamięć 324@340. na początku testu w 3dmarku 2001 wyskoczył mi niebieski obraz i [gluteus maximus] :( Ale może to być winą tego że mam słabą płyte głowną i procka (athlon 850@952 :P ) naszczęście jest to chwiolowa śłabość którą się zmieni za tydzień na jakiegoś sempka 3100 i wtedy zobacze na ile można podkrecić kartę.

 

Właściwościami nie rózni się raczej niczym od szafirka, a z wyglądu to chyba ma tylko naklejkę MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwalaj mnie,fun gier...Mam nadzieję,że to wina reszty Twoich podzespołów, a nie karty graficznej...

Reinstalka Windy to dobry pomysł - może się trochę zasyfił.Nie zapomnij też o najnowszych sterach do płyty głównej.Nie wiem czy ta płyta w Twoim podpisie jest na NForce2,ale słyszałem,że w starszych sterownikach były jakieś kłopoty z komunikacją z chipem i AGPx8.

hehe. tak jest .mam teraz podpiete takie urządzonko z cooler master(aerogate) czy cos takiego i mam przylepiony czujnik do pcb(od strony nie z gpu) i w idle pokzauje mi ok40 stopni. hyba dobrze co nie. zaraz sprawdze w steresie. ide w nfs pospilac:)

w stresie ~47

po zmianie z rdzen z 380 na 435 (idle 47 sters 49) dziwne ale z dołu radiator wyczuwalnie cieplejsze. jaką wy macie temp??

Edytowane przez fun gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostalem info od arche:

 

"Przelew wpłynął wczoraj, jednak zbyt późno aby paczka mogła zostać wysłana. Zostanie wysłana dzisiaj (jest gotowa do wysyłki i czeka na odbiór)."

 

:( Jak nie dojdzie przed świętami... to się zabije ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś z domyślnymi zegarami...Po podkręceniu uzyskałeś taktowanie niższe niż podawane fabryczne.Fachura !

Możliwe, ale gdy odpaliłem juz rivatunera mialem juz takie taktowania. Czy przypadkiem ta karta nie jest jakas ch.... ?? przed chwila zrobilem test w 3d marku 03 i mialem 4500pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale gdy odpaliłem juz rivatunera mialem juz takie taktowania. Czy przypadkiem ta karta nie jest jakas ch.... ?? przed chwila zrobilem test w 3d marku 03 i mialem 4500pkt.

Hmm...,zastanawiające...A sprawdz taktowanie Everest'em albo ATITool'em

Na smarkach się za bardzo nie orientuję,gdyż nie biorę poważnie tych cyferek.Jako,że jest to karta graficzna to ma być wydajna w GRACH a nie w 3dMark'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze te karty maja juz tak zanizone taktowanie ?? jesli tak to bede ja musial zwrocic bo w opisie aukcji bylo wyraznie napisane rdzen-380 pamiec-340 !!

 

bede sie musial przejsc do jakiegos kumpla ktory i u niego to sprawdzic.

 

sprawdzilem w everscie i tez pokazuje mi te same dane rdzen 350 , pamiec 324 :( !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze te karty maja juz tak zanizone taktowanie ?? jesli tak to bede ja musial zwrocic bo w opisie aukcji bylo wyraznie napisane rdzen-380 pamiec-340 !!

 

bede sie musial przejsc do jakiegos kumpla ktory i u niego to sprawdzic.

 

sprawdzilem w everscie i tez pokazuje mi te same dane rdzen 350 , pamiec 324 :( !

No to koleś Cię wysiudał :angry: W aukcji jak byk jest napisane : 380/680

O,kuuuurna,ja bym nie popuścił.Z rana telefon i opier-papier :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76337674 to chyba jest cos takiego moze tylko taktowanie pamieci ma troche wieksze ! ja im zrobie afere !!

No tak,ale to jest jakiś badziewny Medion,a Ty podobno zamawiałeś MSI Radeon 9800Pro...

:D sprawdz może na jakiej dokładnie aukcji kupiłeś :D

O ja pitolę !!! 30 dni bez kompa...

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heyah

w wakacje zamówiłem sobie w proline w katowicach radka 9800pro 128MB 256bitów gdy mieli ją już dla mnie zarezerwowaną poprosiłem starego żeby mi ją odebrał bo przejeżdżał tamtędy ok wszystko było git przyjechał ja już byłem zniecierpliwiony bo nie miałem od 2 tygodni kompa bo poprzednią karte sprzedałem nie patrząc na nic szybko otwożyłem pudełko i podłączyłem kart w coś tam sobie pograłem ale gdy przypomniałem sobie o gierce vampire the masquarade bloodlines zaimnstalowałem i na najniższych ustawieniach i rozdzielczości 800x600 cieło sie ale chciałem se pogra więc zainstalowałem coś innego już nie pamiętam co potem zaczoł sie rok szkolny i nie miałem czasu grać ani choćby posiedzieć na necie. Zbliżały się święta to miałem troche czasu chciałem zagrać sobie w FAR CRY'a włączyłem rozdzielczość 1024x768 i wysoki poziom detali i cieło sie to obniżyłem detale i rozddielczość i ok pograłem se ale przed wczoraj chciałem sobie popykać w call of duty 2 i nawet na najniższych ustawieniach tak sie wiesza że grać nie idźe i teraz sie zastanawiam jak sprawdzić ilość bitów na karcie bo iloś pamięci pokazuje 3dmark ale nie ilość bitów podejżewam że coś jest z tą kartą może jakieś [ciach!]o mi w proline dali a na 3d marku 03 miałem wynik coś koło 3000 nie pamiętam dokładnie a tera formatowałem bo myślałem że przez jakieś wirusy ale nie a 3d marak zapuszcze na noc żeby sie ściągnoł

Sory ale nie znam sie zabardzo na informatyce (jeszcze) potrafie zrobić strone i złożyć kompa i to wszystko

Edytowane przez ksiądz prymas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...