Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

takty slabe gpu 410 mem 760 chyba trzeba bedzie mody zrobic ;) to narazie tak lightowo bo tego 3dmarka moge skonczyc ma wiekszych tylko art sie pewnie jakies pojawia po drodze;]

 

nie moglem na starym sprzecie nf7 bartek 2.6g fsb 230 ... no zreszta na nowym tez sie troche zalamalem na poczatku bo wynik mialem cos kolo 18k ale potem zmiana sterow troche oc no i link nizej ;)

 

no niestety chyba znalazlem max w 2k1 zwiekszanie gpu nic nie daje w przedziale ok 20Mhz klik 425/~770

mialo byc cos w 2k3 no to jest ;] klik 450/~770 nie duzo ale zawsze cos :)

tylko prosze nie smiejcie sie ze mnie :) czas leciec na zajecia ;) bardziej mnie nie pokoi to ze pomimo tego ze zwiekszam taktowanie to wynik niedosc ze nie rosnie to jeszcze spada :|

no to masz na praktycznie identycznych taktach karty taki sam wynik jak ja, ja mam proca na 2.5ghz puszczonego.

w likend puscilem 3dmarka03 tak z ciekawosci, i praktycznie rowniotkie 7.2k, wiec forma utrzymuje sie na dobrym poziomie:)

 

wiec chyba jest ok:)

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dluzszego czasu posiadam Saphire Radeona 9800 pro i postanowilem poddac go lekkiemu OC. Czytalem troche forum ale w tym temacie polowa to spam a pierwsze 50 stron jest juz stroche nieaktulane - wersje sterownikow, biosy) Bylbym wdzieczny, gdyby ktos moglby odpowiedziec na moje pytanie. Jest nastepujace - od czego zaczac podkrecanie tej karty, jakie sa najlepsze aktualnie do niej sterowniki, jakim programem to robic (Riva?) i przykladowo jaka jest bezpieczna granica krecenia na standardowym chlodzeniu (warto teraz inwestowac w lepsze?). Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dluzszego czasu posiadam Saphire Radeona 9800 pro i postanowilem poddac go lekkiemu OC. Czytalem troche forum ale w tym temacie polowa to spam a pierwsze 50 stron jest juz stroche nieaktulane - wersje sterownikow, biosy) Bylbym wdzieczny, gdyby ktos moglby odpowiedziec na moje pytanie. Jest nastepujace - od czego zaczac podkrecanie tej karty, jakie sa najlepsze aktualnie do niej sterowniki, jakim programem to robic (Riva?) i przykladowo jaka jest bezpieczna granica krecenia na standardowym chlodzeniu (warto teraz inwestowac w lepsze?). Z gory dzieki.

weno nie oslabiaj... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dluzszego czasu posiadam Saphire Radeona 9800 pro i postanowilem poddac go lekkiemu OC. Czytalem troche forum ale w tym temacie polowa to spam a pierwsze 50 stron jest juz stroche nieaktulane - wersje sterownikow, biosy) Bylbym wdzieczny, gdyby ktos moglby odpowiedziec na moje pytanie. Jest nastepujace - od czego zaczac podkrecanie tej karty, jakie sa najlepsze aktualnie do niej sterowniki, jakim programem to robic (Riva?) i przykladowo jaka jest bezpieczna granica krecenia na standardowym chlodzeniu (warto teraz inwestowac w lepsze?). Z gory dzieki.

Ja polecam sterowniki Omega 2.5.97a. Do podkręcania karty użyj programu ATI Tool lub ATI Tray Tool. Ustawiasz opcje Find Max Core oraz Find Max Mem. Program automatycznie znajdzie max taktowanie rdzenia i pamięci. Dla pewności warto jeszcze sprawdzic karte 3Dmarkami. Na standardowym chłodzeniu radziłbym wcale nie podkręcać karty. Jest ono beznadziejne. Lepiej od razu kupic np.Pentagrama AlCu. Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tą kartę?

http://allegro.pl/item90154939.html

Chodzi mi o podkręcalność pamięci- czas dostępu 2.2ns :blink: . Teoretycznie mogą pracować z częstotliwością 454MHz (909MHz DDR). To by był fenomen...

http://benchmark.pl/r.php?file=http://benc...ta.html#grafika

 

Nie przypominam sobie aby 9800 byly z DDR-II. Byly wersje 9800PRO z DDR-II(link u gory) ale nie wykluczam ze jakas firma zrobila 9800 z DDR-II lub to moga byc jakies lezaki magazynowe w ktorych podmieniono bios(zmniejszono taktowanie) i sprzedaja je jako 9800 aby szybciej(taniej) sprzedac. Pamieci powinny ladnie sie krecic w koncu z 2,2ns to teoretycznie mozna wyciagac az 454MHz(DDR 909MHz).

Jak karty bede jeszcze na R360 to mozna z niej niezle wykrecic a nawet jak bede na R350 to na GPU taktowanie 9800XT powinno sie wciagnac.

Cena tez bardzo przystepna.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej karcie http://allegro.pl/item90154939.html raczej to jest R350. Koles wystawiajacy te karty opisuje na swoich aukcjach z jakim rdzeniem sa karty. Co do zamiany biosu z 9800PRO na 9800 to imo bylo by to bezsensowne posuniecie ze strony sprzedajacego z prostego powodu, predzej za taka cene znalazl by sie kupiec na 9800PRO niz na 9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektorych grach pojawiaja mi sie takie kropki, najczesciej w FPP (Deus Ex2, Far Cry...). Na wczesniejsym ATI 9700Pro tesh tak było. Wie ktoś moze dlaczego sie tak dzieje? Moze te gry poprostu nie sa dla ATi tylko dla Nvidii:/post-18772-1141826573_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://benchmark.pl/r.php?file=http://benc...ta.html#grafika

 

Nie przypominam sobie aby 9800 byly z DDR-II. Byly wersje 9800PRO z DDR-II(link u gory) ale nie wykluczam ze jakas firma zrobila 9800 z DDR-II lub to moga byc jakies lezaki magazynowe w ktorych podmieniono bios(zmniejszono taktowanie) i sprzedaja je jako 9800 aby szybciej(taniej) sprzedac. Pamieci powinny ladnie sie krecic w koncu z 2,2ns to teoretycznie mozna wyciagac az 454MHz(DDR 909MHz).

Jak karty bede jeszcze na R360 to mozna z niej niezle wykrecic a nawet jak bede na R350 to na GPU taktowanie 9800XT powinno sie wciagnac.

Cena tez bardzo przystepna.

heh, troche bessensu by to bylo... 2.2ns maja w sumie spory potencjal, ale w praktyce moze roznie byc :) niekoniecznie beda rewelacje.

 

mnie najbardziej dziwi fakt, po jakiego ciula pchal ktos pamieci o takim czasie dostepu do 9800 nonPRO, przeciez taktowania nonPro sa na tyle niskie, ze nawet 3.0ns, baaa 3.3 tez powinny dac rade (przeciez to tylko 580mhz bodajze). cos tu nie pasi, albo ktos baaardzo chojnybyl i takie pamieci na takich kartach montowal:)

 

ciekawe tez, czy sprzedajacy z lenistwa i braku czasu nie podkrecal tych kart (bo podaje chyba oc dla stand 2.8ns) czy memki sie po prostu kiepsko kreca... czy 2.2ns ddr2 potrzebuja tyle samo voltow co zwykle ddr 2.8ns? czy moze wiecej, jak wiecej to wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens robienia z lepszej karty gorsza jest nie jest taki idiotyczny.

Producenci nie raz juz tak robili.

Chodzi o to aby szybko pozbyc sie sprzetu z magazynu do tego nie robiac sobie samemu konkurencji. Producent moze sprzedawac jeszcze inne karty o podobnej wydajnosci, ktore sa dzisiaj produkowane i wypuszczajac na rynek starsze karty o podobnej wydajnosci za mniejsza cene moze spowodowac spadek sprzedazy drugich kart. Dlatego zmniejszaja taktowanie i sprzedaja jako slabsze karty. To jeden powod na takie postepowanie.

Powodem moze byc rowniez niemoznosc(niechec) sprawdzania kart czy wytrzymaja dane taktowanie. Czesto z kazdej partii wybierana jest czesc kart(czesto same GPU i pamieci) i sprawdzane sa ich mozliwosci do pracy z odpowiednim taktowaniem. Na to nalezy poswiecic czas(a wiadomo ze czas to pieniadz), pieniadze(bo nikt tego za darmo nie zrobi) itd. wiec latwiej jest zanizyc taktowanie karty do pewnych zegarow przy ktorych odsetek kart wadliwych jest znacznie mniejszy i jest mniejsze prawdopodobienstwo ze wroca na gwarancje.

Jak widzicie powodow do zmniejszania taktowanie kart przez producenta nie jest glupota. Tutaj najwazniejsze sa dochody :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kartę radeon 9800pro gamecube z tunerem.

Czy ten tuner przeszkadza w wynikach karty w jakiś sposób ją obniża -. wydajność?

 

moje osiągi

płytka DFI lanparty nf3 250

procek Athlon 3000 64 @2400mhz

ram 512 pc3200

 

wyniki

3dmark2001 ->20734

3dmark2003 ->5893

 

Dlaczego tak mało w 2003.

Jak tego typu karty sie kręcom.

chciałabym zmienić chłodzenie bo to strasznie głośne jest ;(

co mogę założyć na kartę tak by tunerowi nie przeszkadzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kartę radeon 9800pro gamecube z tunerem.

Czy ten tuner przeszkadza w wynikach karty w jakiś sposób ją obniża -. wydajność?

 

moje osiągi

płytka DFI lanparty nf3 250

procek Athlon 3000 64 @2400mhz

ram 512 pc3200

 

wyniki

3dmark2001 ->20734

3dmark2003 ->5893

 

Dlaczego tak mało w 2003.

Jak tego typu karty sie kręcom.

chciałabym zmienić chłodzenie bo to strasznie głośne jest ;(

co mogę założyć na kartę tak by tunerowi nie przeszkadzało

Wyniki imo sa w normie. Podkrec karte to beda lepsze :)

Kazda karta kreci sie inaczej (powiedzmy, ze do poziomu XT powinienes ja dociagnac lecz nikt nie da Ci na to gwarancji)

Na wynik w 3dmarku2003 nie ma juz takiego wplywu procesor jak w jego starszym bracie z roku 2001.

Na karte AiW mozesz zalozyc pentagrama z rodziny XC-80 (pasuje idealnie). Zalman odpada bo blokuje go tuner i trzeba pilowac zeberka.

Tuner nie przeszkadza w zaden sprosob w osiagach karty.

 

BTW fajny masz nick :)

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam sie z Rafaelem Santi ;)

Co do moich wynikow to w

3DMarku2001 mam 16061

3DMarku03 6016

3DMarku05 2688

Jak narazie bez krecenia. Dziwie sie ze tak malo w 2001. Ale zobaczymy ile bedzie po OC. Mam nadzieje ze do XT dobije :wink:

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kręcę radzia 9800 pro na 441/360. Przy 446 zaczyna być więcej pixels don't match tzn 3 i gęściej "pada śnieg" ale śladowy. A pamięci to nawet nie wiem ile pójdą. Wszystko dlatego że jak zamknę obudowę to jakby było gorzej, nawet wyskoczyło mi raz 371 pixels don't match :razz: Tylko jak teraz mrozy są , to jakby karta lepiej chodziła . Wiecie może czy jest jakakolwiek gra która pokaże te błędne pixele? I czy zwiększenie obrotów zasilacza da lepszą pracą tzn zauważyłem że jak się wszystko kisi w obudowie to te pixele łatwiej wychodzą. A nie zależnie od obciążenia wentylator siękręci powoli

Edytowane przez szlovak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kręcę radzia 9800 pro na 441/360. Przy 446 zaczyna być więcej pixels don't match tzn 3 i gęściej "pada śnieg" ale śladowy. A pamięci to nawet nie wiem ile pójdą. Wszystko dlatego że jak zamknę obudowę to jakby było gorzej, nawet wyskoczyło mi raz 371 pixels don't match :razz: Tylko jak teraz mrozy są , to jakby karta lepiej chodziła . Wiecie może czy jest jakakolwiek gra która pokaże te błędne pixele? I czy zwiększenie obrotów zasilacza da lepszą pracą tzn zauważyłem że jak się wszystko kisi w obudowie to te pixele łatwiej wychodzą. A nie zależnie od obciążenia wentylator siękręci powoli

Jezeli chcesz sprawdzic czy wystepuja artefakty to potestuj 3dmarkiem 2003, a z gier to polecam Q4, Doom3, FEAR (wyskakiwaly mi w tych grach kropki roznej masci przy przekreceniu pamieci i rdzenia). Przy zamknietej budzie karta Ci sie bardziej grzeje i dlatego wyniki O/C sa gorsze (zwieksz obroty zasilki by sie nie grzala tak bardzo i zadbaj o dobra wentylacje w budzie - cieple powietrze musi zrobic "out") . Btw na jakim chlodzeniu uzyskujesz 441MHz na rdzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw na jakim chlodzeniu uzyskujesz 441MHz na rdzeniu?

R360 rdzeń, wentylator 8cm na 24V ale chodzi na zasilaczu kompa czyli 12V, więc nawet nie za szybko, zamocowany dwa sloty niżej, standardowe chłodzenie radeona, taki równoległościan, pasta biała na GPU. Gpu sięmało grzeje, najbardziej w Atitoolu ale i tak temperatura całkowicie znośna. Radiatory pentagrama na pamięci, te najpopularniejsze. W sumie powinno się dać drugi wiatrak od góry aby pamięci były równej temperatury, myślę że jakiś wpływ to może mieć. Obudowa teraz na stałe otwarta i to trzeba wziąć pod uwagę. Ale i tak czeka mnie wymiana procka na p4. Na razie jeszcze cośzrobie z wentylatorem od zasilacza, pewnie ma obniżone napięcie

Edytowane przez szlovak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R360 rdzeń, wentylator 8cm na 24V ale chodzi na zasilaczu kompa czyli 12V, więc nawet nie za szybko, zamocowany dwa sloty niżej, standardowe chłodzenie radeona, taki równoległościan, pasta biała na GPU. Gpu sięmało grzeje, najbardziej w Atitoolu ale i tak temperatura całkowicie znośna. Radiatory pentagrama na pamięci, te najpopularniejsze. W sumie powinno się dać drugi wiatrak od góry aby pamięci były równej temperatury, myślę że jakiś wpływ to może mieć. Obudowa teraz na stałe otwarta i to trzeba wziąć pod uwagę. Ale i tak czeka mnie wymiana procka na p4. Na razie jeszcze cośzrobie z wentylatorem od zasilacza, pewnie ma obniżone napięcie

No no na standardowym chlodzeniu. Jestem pod wrazeniem. A jak ci taki zestawik halasuje? :wink:

 

BTW niezle łącze szolvak B)

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no na standardowym chlodzeniu. Jestem pod wrazeniem. A jak ci taki zestawik halasuje? :wink:

niesłyszalny całkowicie. w sumie tylko dysk i procesor słychać. Ale procesor cichego wiatraka nie ma. Pomijam start oryginalnego wiatraka na grafie, troche już starawy, wiadomo jak wentylator potrafi dawać , ale po 30 sekundach już cicho

 

No ale gdyby się miało zalmana to pewnie spoko można zamknąć obudowę, a jak już wspominałem jest teraz na dworze mróz, komp pod oknem, więc jeszcze się zobaczy jak będzie w lecie

Edytowane przez szlovak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie pytanie. O ile wydajniesza jest karta 9800Pro pracująca z taktowaniami rdzeń 413 MHz i pamięć 730 MHz, od takiej samej, ale mającej taktowania odpowiednio 440/780 MHz?

 

Bardzo proszę o rzetelna odpowiedź, gdyż mam mozliwośc zakupu jednej z takich kart, a nie chcę niepotrzebnie przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie pytanie. O ile wydajniesza jest karta 9800Pro pracująca z taktowaniami rdzeń 413 MHz i pamięć 730 MHz, od takiej samej, ale mającej taktowania odpowiednio 440/780 MHz?

 

Bardzo proszę o rzetelna odpowiedź, gdyż mam mozliwośc zakupu jednej z takich kart, a nie chcę niepotrzebnie przepłacać.

NIe za duza roznica:) To tak Jakbys zmienil 9800Pro na 9800XT ;) ale wiadomo ze ta taktowana wyzej bedzie wydajniejsza wiec bierz ja! Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio nieopatrznie przestawilem porownywane karty miejscami, ale najważnijesze jest zrozumienie :-)

 

A konkretnie, takie o/c ile fps w grach przyniesie?

 

Jeszcze pozostaje inna kwestia pod rozwagę. Otóż jedna karta to nówka (pudełkowa z softwarem i oprzyrządowaniem na gwarancji), druga natomiast jest używana i zupełnie goła, ale ma właśnie gwarantowane takie o/c. No nic, jeszcze się zastanowię, ale chyba skłonię się ku nówce, zwlaszcza że, jak informujesz, wyniki po o/c praktycznie nie przynoszą efektu...

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio nieopatrznie przestawilem porownywane karty miejscami, ale najważnijesze jest zrozumienie :-)

 

A konkretnie, takie o/c ile fps w grach przyniesie?

 

Jeszcze pozostaje inna kwestia pod rozwagę. Otóż jedna karta to nówka (pudełkowa z softwarem i oprzyrządowaniem na gwarancji), druga natomiast jest używana i zupełnie goła, ale ma właśnie gwarantowane takie o/c. No nic, jeszcze się zastanowię, ale chyba skłonię się ku nówce, zwlaszcza że, jak informujesz, wyniki po o/c praktycznie nie przynoszą efektu...

po pierwsze: bierz nowke, po drugie: jaki bylby sens w tym calym oc,m gdyby wzrostu wydajnosci nie bylo? He, wiec nie pitolcie glupot :mur:

 

skad bierze sie 1tysiak wiercej w 3dmarku03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 minutach gra sie wiesza. Moj komputer:

Via Apollo P4X400, celeronD 2.4. pamieci Spectek 2x512 PC3200, WD800JB, Radeon 9800Pro, ModCom LC-B350ATX

 

procesor grzeje sie do 50 stopni, na grafie mam zainstalowane dodatkowe radiatory na pamieciach ale bardzo grzeje sie rdzen. Od gornej strony nad rdzeniem parzy w palce, nie wiem czy to normalne. Sam radiator tez bardzo goracy.

 

W grze mam ustawienia na maksa, nic nie skacze.

Nie mialem wczesniej takich problemow z nowymi grami np. Call of duty 2, NFSU2

 

Nic nie jest podkreone. Czytalem ze taki cel smialo na FSB 166 pojdzie a ten nawet nie startuje. Dziwny ten komputer :/

 

Kurde cos sie pieprzy, przy przegladaniu stron mam restarty procesora graficznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: bierz nowke, po drugie: jaki bylby sens w tym calym oc,m gdyby wzrostu wydajnosci nie bylo? He, wiec nie pitolcie glupot :mur:

 

skad bierze sie 1tysiak wiercej w 3dmarku03?

Oczywiście, że wzrost wydajności będzie, bo musi być. Chodziło jednak o sens praktyczny o czym zechciałeś poinformować w drugiej części wypowiedzi, za co Ci dziękuję. Taka różnica rzeczywiście jest przekonywującym argumentem przemawiającym za o/c:-)

 

Jeszcze zapytam o jedną kwestię. Czy jest, a jeśli tak to jaka (zauważalna) różnica w grach mając do dyspozycji 1 GB pamięci operacyjnej zamiast 2 GB (przyjmijmy, że pamięć w obydwu przypadkach jest dualna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...