Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Mentos to ładnie, na czyms lepiej może z 460Mhz będziesz miał :) A ja mam na te moje wyniki na Silencer :) Może zmiana pasty na OCZ 5+ by coś pomogła :?: Bo troche mało mi się wydaje mam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadyne co zrobilem to paste w tym standartowym coolerku zmieniłem na tą co mi z proca została :D - Ceramique By Arctic Silver

 

a tak wogóle clares to jakie ty masz pamięci ze ci się na 412mhz kręcą ? I jakie masz na nich temp i czy je wogóle chłodzisz czyms ? Jeśli możesz to wyślij mi fotke twojej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 432 na standardowych beznadziejnym aluminiowym chlodzonku od 9800PRO + wentylatorek postawiony prostopadle do kartyy aby wzbudzic ruch powietrza. Ale przy wyzszych temperaturach na zewnatrz to zaczyna powoli wykrzaczac sie. Ale czip zaa...maszyscie sie grzeje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 460 bez artefaktow w 3DMarku 2003. Testy robilem na 480 - choc wtedy byly juz po pewnym czasie przeklamania w grafice (Nature i Pixel Shader 2.0).

 

Linki ponizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja też mam kartę Sapphire 9800 Pro 128 ramu na Hynixach 256 bitów wszystko na standarodwym chłodzeniu i mam problema (karty jeszcze nie podkręcałem) Problem polega na tym, że zdarza się w czasie gry zwis. Tzn gram np w C&C Generals i nagle wszystko staje, obraz się zatrzymuję ale muzyka gra. Potem muza też pada no i musze zrobić reset. Gdy włączyłem VPU Recover to z gry wyszło w takim przypadku do windy i miałem do wysłania raport o błędzie. Pisało też coś, że akcelerator został wyłączony czy jakoś tak i że trzeba resetnąć kompa. Mój sprzęt do AMD Athlon 2600+ i pamięci Hynixa 512 konkretnie. Zasilacz mam dobry bo jest to Chiftec 360 W z dual fanem. Płyta główna to Gigabyte GA-7VT600 1394. Jade na sterach 4.6. Czy ktoś miał coś podobnego i czy może to być problem z tym, że karta się przegrzewa? W poście który został zamknięty ktoś mi napisał, że pomogło wyłączenie Szybkiego Zapisu i VPU Recover i przełączenie na AGP x4. Ale czemu mam to robić skoro moja płyta to obsługuje. Prosze o jakąś radę.

 

ps przed momentem skończyłem 3 z rzędu w pętli demko w 3dmarku 2003 i nic. Jednak raz zadarzyło się coś takiego po kilku minutach grania w FarCry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie flooduj tym postem wszędzie !! Już raz ci na to odpisałem. To raczej wina zaislacza. Ale masz chiefteca - więc tylko podnieś napięcia ! A jak to nie da rady to odkręć proca i wszystko do domyślnych ustawien i zobacz czy działa ci ta karta. Jeśli gaśnie idziesz do sklepu i oddajesz jak nie gaśnie to wina napięcia i innych komponentów po OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok. 424-430. Troche szkoda, bo myslalem, ze jakies 445 bedzie - to usatysfakcjonowalo by mnie.

 

Zastanawiam sie jeszcze nad ta miedziana blaszka pod silencera - ponoc to cos daje, ale czy napewno? Mam juz taka blache 0,4mm i moze cos pokombinuje. Robil ktos cos takiego?

Do tego zamowilem juz Zalmana 123 FB na 5V zeby owiewal karte.

 

Zainstalowalem sobie tez czujnik temperatury (przyklejony do radiatora tuz kolo rdzenia): pokazuje w idle ok 49-50*, a w stresie 56* mialem po obu 3dMarkach i paru gierach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie opłaca się zmieniac 9800pro na xt . Opłaca się podkręcać pro !

Ja po czytaniu tego wszystkiego z biosami doszedlem do tego samego wniosku (tylko ze mam 9800NP).

W sumie moja karta kreci sie jak dla mnie wystarczajaco, wiec ewentualne zmiany biosu i 5 dodatkowych MHz'ow dla rdzenia czy pamieci bedzie niezauwazalne :roll: A poza tym juz mi sie nie chce o tym myslec :lol:

No nie wiem...

 

u mnie wzrost z 5630 na 6404, pierwsze taktowanie pro drugie xt po zmianie biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios od XT daje gratis jakies 250pkt. w 3Dmarku2003, sprawdzone empirycznie. Ale mam inne pytanie. Czy ktos z was mierzyl temperatury za pomoca ATIToola? Bo mam na nim wyzsze wskazania o 20C niz w RivaTuner 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie opłaca się zmieniac 9800pro na xt . Opłaca się podkręcać pro !

Ja po czytaniu tego wszystkiego z biosami doszedlem do tego samego wniosku (tylko ze mam 9800NP).

W sumie moja karta kreci sie jak dla mnie wystarczajaco, wiec ewentualne zmiany biosu i 5 dodatkowych MHz'ow dla rdzenia czy pamieci bedzie niezauwazalne :roll: A poza tym juz mi sie nie chce o tym myslec :lol:

No nie wiem...

 

u mnie wzrost z 5630 na 6404, pierwsze taktowanie pro drugie xt po zmianie biosa.

Nie do konca qmam co napisales... Sprobuj dac wynik karty PRO i karty PRO z biosem od XT ale z obnizonym taktowaniem do wartosci PRO (takich jak przed zmaina biosa). Czy dobrze rozumiem, ze wtedy wlasnie masz te kilkaset punktow wiecej (6404-5630=774pkt) :?:

Bo jesli tylko zmienisz bios, to wzrost ilosci punktow masz z tytulu wzrostu taktowania gpu&mem :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj wczesniej psialem o tym ze zmienilem bios i zanizylem taktowanie to zwyklego pro , wzrost w 2003 cale 150pktów, a wtedy mialem jeszdcz jakeis lewe sterowniki i mialem 5800pktów, teraz 6400 przy wiekszym taktowaniu rdzenia, bo nie mam radiatorow na pamieciach (jeszcze) . Niby nic, ale zawsze cos :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 460 bez artefaktow w 3DMarku 2003. Testy robilem na 480 - choc wtedy byly juz po pewnym czasie przeklamania w grafice (Nature i Pixel Shader 2.0).

 

Linki ponizej

hehe no WC to WC kolega sie pytal ile jedzie bez extremalnego chlodzenia :P. Tak przy okazji mozesz cos wiecej powiedziec na temat chlodzenia WC do radka, jakie najepiej bloki zakladac, moze podasz jakis przedzial cenowy co warto kupic chetnie poslucham bo dostalem wypalte i nie mam co z kaska zrobic :).

 

A wlasnie a masz moze jakiegos screena bo podgladnal bym sobie jak to (z pewnoscia) pieknie wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 460 bez artefaktow w 3DMarku 2003. Testy robilem na 480 - choc wtedy byly juz po pewnym czasie przeklamania w grafice (Nature i Pixel Shader 2.0).

 

Linki ponizej

hehe no WC to WC kolega sie pytal ile jedzie bez extremalnego chlodzenia :P. Tak przy okazji mozesz cos wiecej powiedziec na temat chlodzenia WC do radka, jakie najepiej bloki zakladac, moze podasz jakis przedzial cenowy co warto kupic chetnie poslucham bo dostalem wypalte i nie mam co z kaska zrobic :).

 

A wlasnie a masz moze jakiegos screena bo podgladnal bym sobie jak to (z pewnoscia) pieknie wyglada :)

Extreeme to sie zaczyna chyba od peltiera - wc to nic wielkiego :roll:

Dobrych blokow jest dosc duzo - nawet polscy producenci robia BARDZO ciekawe konstrukcje... mozna niezle wybierac. ja mam stary blok (jeszcze wiercony)

 

Zdjecia z mojej poprzedniej wersji WC (rev 4.0 whql) znajdziesz tutaj - choc teraz dosc znacznie przerobilem uklad i nie mam juz bloku na NB... jak chcesz to dam wiecej fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań co do R9800Pro jako że szykuję się do kupna tej karty:

 

1. :arrow: Teraz mam na grafie Zalmana ZM-80C z dodatkowym wiatrakiem i pytanie, czy opłaca mi się sprzedać tego Zalmana i zainwestować w VGA Silencera czy zostawić Zalmana dla R9800Pro?

 

2. :arrow: Drugie pytanko: czy karta nie zarżnie mi zasiłki?Obecnie sprzęt z podpisu leci na Modecomie 300 GT czy od razu lepiej podłączyć karte do osobnego zasilacza (stary Codeshit 250W)?(na Modecomie karta chodziłaby tylko tymczasowo dopuki nie kupi się czegoś mocniejszego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem R9800 Pro na R360 i PCB od XT wraz ze sterownikami Forsage 4.6(link do nich podałem wcześniej w wątku).

Wyniki są takie same jak po wgraniu BIOS-u od XT. Jedyna wada to to,że nie działa pomiar temperatury(swoją drogą niedokładny)..

Ogólnie więc POLECAM dla tych co nie lubią(boją się) wgrywać BIOS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań co do R9800Pro jako że szykuję się do kupna tej karty:

 

1. :arrow: Teraz mam na grafie Zalmana ZM-80C z dodatkowym wiatrakiem i pytanie, czy opłaca mi się sprzedać tego Zalmana i zainwestować w VGA Silencera czy zostawić Zalmana dla R9800Pro?

 

2. :arrow: Drugie pytanko: czy karta nie zarżnie mi zasiłki?Obecnie sprzęt z podpisu leci na Modecomie 300 GT czy od razu lepiej podłączyć karte do osobnego zasilacza (stary Codeshit 250W)?(na Modecomie karta chodziłaby tylko tymczasowo dopuki nie kupi się czegoś mocniejszego)

Ad.1 Zostaw Zalmana, po co robić se kłopoty. Choc ja i tak wole Silencera od Zalmana 8)

 

Ad.2 Ja bym nie ryzykował grafą :lol: (czyt. nie podłanczaj do CODEGENA :!: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Zostaw Zalmana, po co robić se kłopoty. Choc ja i tak wole Silencera od Zalmana  8)  

 

Ad.2 Ja bym nie ryzykował grafą :lol:  (czyt. nie podłanczaj do CODEGENA :!: )

Ad.1 Przemyślałem to i bede próbował sprzedać tego Zalmana, przy niewielkiej dopłacie powinno akurat starczyć na Silencera + radiatorki Revolteca

 

Ad.2 Codeshit ładnie zabłysnął i zrobił pa pa czyli zostaje opcja pierwsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co sądzicie o takim pomyśle.

Na radeona 9800np od Herculesa. Dać płytkę miedzianą ogniwo peltiera ( nie wiem o jakiej mocy) i zalmana 6000Cu najlepiej bez wiatraka wszystko posmarować arctic ceramique.

 

A na pamięci wyszlifować na lusterko zalmana tego na mostek północny (ten żółty) i pociąć go na 4 kawałki żeby było na 4 kości.

Mogą być ewentualnie chodzone jakimiś wiatrakami.

 

Chcę wgrać do niego bios od XT i zrobić wszystkie vmody tak zeby osiągnąć jakieś 480-500Mhz gpu i 400-410mem (jakieś 7500pt w 3dmarku 2003) i farcry na 1024x768 (ach ten monitor total low end) z aa6z i anizo16razy będzie mi chodzić płynnie.

 

Czy to chłodzenie wystarczy?

 

I jeszcze jedno pytanie czym odizolować trego zalmana z peltierem jakimś sylikonem czy ?pianką poliuretanową?

 

Pozdrawiam

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

update

Zasilacz oczywiście zmienię. Najprawdopodobniej na Anteca TC550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce floodowac postow, ale bardzo chcialbym sie pochawalic nowo osiagnietym wynikiem (@ cat 4.7)

poprzedni wynik 6923 w 3dmarku2003 osiagnalem majac ustawione fsb: 227 oraz grafa 450/380, a teraz....

lady's and gentelmen.. @ fsb: 220 & grafa 446/376 i'm proud to present you my new record: 6941 3DMarks :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie rdzeń idzie nawet na 460 i ati tool nic nie wykrywa, CMR 4 też bez artów, tak jak FC i PES 3 tylko w 3D Marku 03 nature jest troszke tych białek kropek hemm... mozna jeszcze czymś sprawdzić czy nie ma artów ?? najlepiej DX 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie rdzeń idzie nawet na 460 i ati tool nic nie wykrywa, CMR 4 też bez artów, tak jak FC i PES 3 tylko w 3D Marku 03 nature jest troszke tych białek kropek hemm... mozna jeszcze czymś sprawdzić czy nie ma artów ?? najlepiej DX 9.

A w Ati Tool nie widzisz w podglądzie ?? U mnie Ati Tool pierwszy artefaktuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie rdzeń idzie nawet na 460 i ati tool nic nie wykrywa, CMR 4 też bez artów, tak jak FC i PES 3 tylko w 3D Marku 03 nature jest troszke tych białek kropek hemm... mozna jeszcze czymś sprawdzić czy nie ma artów ?? najlepiej DX 9.

A w Ati Tool nie widzisz w podglądzie ?? U mnie Ati Tool pierwszy artefaktuje

No ale Ati Tool czyściutko ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...