Skocz do zawartości
pAq85

wynalazł już ktoś fsb 400MHz na KT400? :(

Rekomendowane odpowiedzi

JA miałem na tescie full stable ale nie testowane przez prime tylko SETI.

 

Wynik jak narazie 191 Mhz

 

Kontroler dysku sie nie burzy ale jak miałem Caviara to mi padał na cycki.Dysk oczywiście ;)

 

Chce 200 zobaczymy co mi powiedza ramki na to.

 

Gdyby szło podać na South Bridge taktowanie 33 Mhz :) wtedy na chipset 200 i sie nie martwie.

 

Ciekawe czy by sie pożarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubu10: juz pisalem z 5 razy ze jak ustawisz ata33 to nic mu nie bedzie.mozesz ewentualnie zadbac o komfort pracy czyli jakis fajny wolnoobrotowy 8cm wiatrak w poblizu;)

Tak sie sklada ze mam jakis 80x80 w poblizu :D

 

A TwinMosy cl 2,5 400mhz to dadza sobie rade z 200fsb na tej plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem ze do mojej plyty jest bios ktory na stale blokuje czestotliwosci agp pci wzgledem fsb ale takowego nie znalazlem Plyta ma max 255 wiec cos w tym musi byc ja max jaki uruchomilem to 190 i wszystko ok na co dzien tak jak w podpisie

Do konca nie jestem pewien czy przy najnowszym biosie czestotliwosci agp i pci sie zmieniaja

Po zmianie temp dysku praktycznie sie nie zmienila

we wszystkich programach wskazywalo ze czestotliwosci agp i pci jednak sie zmieniaja,ale wiem ze programy te wskazuja czestotliwosci wyliczajac je z fsb

ZERKNIJCIE http://www.extremecooling.org/ec/modules.p...showpage&pid=71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 255 mozesz miedzy bajki wlozyc.jak bedziesz mial 200 to badz szczesliwy.zreszta nie pci/agp blokuje kt400 tylko sama konstrukcja mostka.troche latwiejsza sytuacja jest na plytach abita tam chyba jest regulacja napiecia na nb a w innych plytach trzeba vdd moda ktorego nie potrafie znalezc.

co do strony ktora podales to pisze ze zablokowali pci/agp ;) wiec sie ciesz i krec;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KT400A dodano obslugę pamięci DDR400 ale szyny FSB=200 i dzielnika 1/6 nie ma !!!. Zresztą z obsługą tych 400-tek też nie tak prosto. W instrukcji mojej płyty pisze, że obsługuje tylko jeden moduł DDR 400 !

Na stronie Kingstona znalazłem trochę co innego, w polskim tłumaczeniu to mniej więcej tak :

Ta płyta obsługuje 4 banki pamięci DDR400.

Jeśli dwa dwustronne DIMM-y są używane, 3-ci slot jest wyłączony.

 

Używanie modułów DDR 266 i 333MHz :

Faktycznie każda konfiguracja do 3GB może być stosowana przy użyciu

każdej kombinacji modułów Kingstona 128, 256, 512 i 1GB.

---------------------------------

Używanie modułów DDR 400MHz :

Faktycznie każda konfiguracja do 1GB może być stosowana przy użyciu

każdej kombinacji modułów Kingstona 256 i 512MB.

 

Kolega sprawdzał 2x512MB/400 i chodzą ( ale ustawione w BIOS-ie jako DDR266 bo ma procka na szynie 133MHz ).

Mój HiperX za cholerę nie chciał chodzić jako DDR400 , ale po ustawieniu jako 333 chodzi sobie jak widać w konfigu na 350MHz na najniższych timingach 2-2-6-2, 1T

 

Co do pracy KT400A z szyną 200MHz - są takie możliwości - pojawiła się płyta MSI KT4A-V , gdzie to jest.

Tylko nie wiem jak to zrobili - czy jest dzielnik 1/6, czy blokada PCI/AGP ??? Napisałem na forum MSI na Tajwanie ale na razie mi nie odpisali na wszystkie pytania , tylko tyle że nie mogę wgrać BIOS-u od KT4A-V do KT4AV bo są za duże różnice ( inny SB, Audio, LAN itd ). Musiał by ktoś zmodować tego BIOS-a , wtedy była by jakaś szansa - na razie w sieci nic nie znalazłem.

Edit - ostatnie wieści z sieci na w/w tematy - KT4A-V obsługuje na 200MHz tylko procki na tą szynę, czyli :

Barton (0.13u) 200/400MHz FSB 512KB L2 Cache

AthlonXP 3000+ 200 Auto OK

AthlonXP 3200+ 200 Auto OK

Niestety dla innych CPU, których szyna standardowo jest 133 lub 166 to nie działa !!! - czyli [gluteus maximus] zbita, jak mawiali starożytni Rzymianie. :angry: :angry:

Pozdr. :D

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA u mnie moge ustawić FSB 200 na KT 333 ale wzrost wydajności pamieci żaden albo nawet spadek ze względu na nie synchronizm.

Najlepiej jak ustawie FSB 100 a DDR-y na 200 to everesr wykazuje taktowanie dla memek 75 Mhz :lol:

 

Nie jestem pewiem ale luknijcie na to:

http://www.1bits.com/columns/tips/page80.shtml[/

 

200 Mhz na KT ?? Zdjecia płyty zgadzaja sie dla GA-7VRX a tam sa piny dla ustawienia FSB 200...... musze ten sam patent zastosowac....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do linka - ciekawe ! - tylko z tej chińszczyzny niewiele można wyczytać.

Znacznie więcej jest na stronie ICS - datasheet dla 94228 !!!

Wynika z tego, że można przez wejścia FS3/FS2/FS1/FS0 ustawiać dzielnik PCI/AGP !!! - np. przy 1,1,0,0 dla FSB=200 --> 33.3/66.6 - bomba.

Ciekawe czy ktoś to robił ?

No i jeszcze jeden mój problem na ICS są 94228 i 94229 a na mojej płycie jest 94230BF ( podobno to robione jako OEM dla MSI ) i nie wiem czy się różni od tych dwóch czy nie - bo te 28 i 29 wyglądaja na takie same z grubsza.

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do linka - ciekawe ! - tylko z tej chińszczyzny niewiele można wyczytać.

Znacznie więcej  jest na stronie ICS - datasheet dla 94228 !!!

Wynika z tego, że można przez wejścia FS3/FS2/FS1/FS0 ustawiać dzielnik PCI/AGP !!! - np. przy 1,1,0,0 dla FSB=200 --> 33.3/66.6 - bomba.

Ciekawe czy ktoś to robił ?

No i jeszcze jeden mój problem na ICS są 94228 i 94229 a na mojej płycie jest 94230BF ( podobno to robione jako OEM dla MSI ) i nie wiem czy się różni od tych dwóch czy nie - bo te 28 i 29 wyglądaja na takie same z grubsza.

Pozdr.  :D

1409803[/snapback]

Własnie ten 94230(mam ten sam ) nigdzie datascheeta nie moge znależć ale moze ten 228 jest bardzo podobny.

Ja zamierzam zrobić taki patent i moze tu nie chodzi o dzielnik na KT tylko PLL>

 

EPOX 8KRAI tem ma ten sam PLL i chodzi na 200.. bo tam kt 600 jest ale moze z 333/400 ten sam patent sie uda bo na GA7VRX tez sa piny do ustawienia 200 Mhz przy KT333 .... :/

 

Chyba jeszcze jednego moda zrobie tego najcięższego... zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor - widziałem, że szukałeś na Elektrodzie tego 94230BF. Wchodziłem na ten link od Toniego ale tam to można zamawiać te chipy a schematu jakoś nie widziałem ???

Masz go może , czy nadal nic ???

Jak się chcesz dobrać do ustawiania tego PLL-a ? - z tego co widzę na schematach do 94228/29 to trzeba podać "1" lub "0" logiczne na nóżki 6,7,47,48 - ale jak to zrobić ? Odciąć ścieżki , które do nich dochodzą ? - a jak są głębiej, bo przecież laminat jest wielowarstwowy ??? Mam chęć ale sam nie wiem jak się do tego zabrać ???

Pozdr. :-P

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lzep ja je po prostu odlutuje od płyty i w " powietrzu" dolutuje dodatkowe druciki i dipa do zmiany FSB.

 

A data schheta dalej nie ma nawet na stronie ICS-a ale ten 228 moze być pobratyńcą tego 230BF i raczej nie bedzie inaczej ale wcześniej i tak pomierze co i gdzie ale najpierw musze skołwac sobie jakaś zjarana MOBo bo potrzebuje mosfery do mojej najlepiej by były to 87N03LT tak jak w pierwszym modzie ale niestety mi padły przez mały bład lutowania :(

 

A jak sie uda to bede VERY HAPPY :)

 

LZEP jak mozesz to szukaj tez tego dataschheta moze znajdziesz.

 

Jedynie na przeszkodzie moze stanać bios ale wtedy właduje bios od GA-7VT600 ale to wszystko na razie wielka nie wiadoma bo u mnie jak ustawie dipy w jedno ustawienie którego nie znam to mam delikatne pyk z głośnika(testowanie ) i komp pozostaje czarny mozliwe ze ustawienie to 200 lub 233 FSB bo 230BF ma nawet 233 FSB przy AGP 69 i PCI 37. ALe nie wiem czy sterownik DDRów potrafi 233 obsłużyć bo w dataschecie jest 200.Sterownik DDR u mnie to 93738 AF

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 4 miechy temu skladalem niedrogiego kompa znajomym. plyta to AsRock via kt400(chyba A), nie pamietam modelu. na plycie przestawilem zworki zeby bylo fsb200. procek to sempron 2200, na fsb 200 ma 1,8Ghz i co dziwne na napieciu defaultowym. moglem minimalnie zwiekszyc, ale jakos zapomnialem o tym. w prawdzie nie testowalem go jeszcze prime95, ale wszystkie benchmarki w sisoftsandrze przeszedl stabilnie. giera na jakiej go testowalem to Sims 2 :] i tez bylo ok.

 

i mam pytanie, czy jest szansa, ze prime tez przebiegnie bez zaklucen na napieciu 1,6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z maxymalnym fsb dla kt600? Poprawiło się coś w tej dziedzinie od czsów kt400a?

1414705[/snapback]

raczej tak jak bylo ,czyli doniesienia skads tam o fsb250 na Abicie KV7

jedyna nowoscia to jest osiagniecie przez uczestnika forum fsb250 na Epoxie 8KRA2I

mam nawet screeny - piekny wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na ziemi i morzu oznaczaja ze 200 przy pci33 i agp66 sa mozliwe..... dla KT333/400 pllka podaje u mnie chyba 200 na układ ale płyta nie zastartuje :/ bo bios moze to blokować...

Jednak PLL 94228 jest prawie identyczny.. oprocz chyba numeracji nozek.

 

Wynika z tego, że można przez wejścia FS3/FS2/FS1/FS0 ustawiać dzielnik PCI/AGP !!! - np. przy 1,1,0,0 dla FSB=200 --> 33.3/66.6 - bomba.

Ta u mnie mam tak ustawione i nisza z płyty tylko deliatne pyk z głośniczka na poczatku..bios zobi resta.

Co dziwne sa 3 ustawienia :

 

0-0-1-1 200 Mhz 33/66

1-1-0-0 200 Mhz 33/66

0-1-0-0 200 Mhz 33/66

 

Ale one chyba dotycza tez ustawien Spread spectrum

 

chyba ze u mnie ustawiam 0-0-0-0 233 to nic dziwnego ze komp mi nie wstanie za diabły.

Jeszcze powalcze bo 94228 ma chyba inaczej nożki nie moge dojść które sa od FSB select.

 

Przełącznik FRQ zwiera u mnie do masy a układ polaryzacji wejsć jest tak zrobiony ze nie wiem która nozna dokładnie to FSB select.

 

Functionality:

1-1-0-0 200 33/66

0-0-1-1 200 33/66

 

P.s kto chce arachaiczna szyne 66 Mhz ? ;) tez jest zaimplementowana.

1-0-1-1 :)

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę ASROCK K7VT4A PRO z prockiem Athlon XP 2000+

do tego pamiatki renomowanej firmy NONAME 512 MB 400mhz i Dysk Samsunga

80gb i wiecie co ???

Ustawiam sobie mnoznik procesora zworkami na plycie na 8,5 i FSB 400 (200mhz)

i smiga bez zadnych przeszkod juz od lutego tego roku wiec nie rozumiem dlaczego ktos mialby miec problemy z uzuskaniem stabilnej pracy przy tych ustawieniach ?

U mnie dziala i jest dobrze a na forum THG pisali mi:

- Usmazysz dysk nawet nie proboj

- BLA BLOA BLA dzielnik costam PCI costam spalisz wszystko

 

a ja przestawilem zworki i dziala :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę ASROCK K7VT4A PRO z prockiem Athlon XP 2000+

do tego pamiatki renomowanej firmy NONAME 512 MB 400mhz i Dysk Samsunga

80gb i wiecie co ???

Ustawiam sobie mnoznik procesora zworkami na plycie na 8,5 i FSB 400 (200mhz)

i smiga bez zadnych przeszkod juz od lutego tego roku wiec nie rozumiem dlaczego ktos mialby miec problemy z uzuskaniem stabilnej pracy przy tych ustawieniach ?

U mnie dziala i jest dobrze a na forum THG pisali mi:

- Usmazysz dysk nawet nie proboj

- BLA BLOA BLA dzielnik costam PCI costam spalisz wszystko

 

a ja przestawilem zworki i dziala :D

Pozdrawiam

1424180[/snapback]

To że działa nie świadczy,że działać będzie... Niemniej ja też tak swojego K7VT4A Pro używam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AsRock K7VT4A+ na chipsecie KT400A. Płytka ma możliwość ustawienia FSB na 200Mhz poprzez zworek a nie podkręcanie. U mnie tak działa z 200Mhz podkręciłem jeszcze szynę FSB do 212 i wszystko działa stabilnie(3dMark, prime, sandra przechodzi wszystkie testy). Polecam więc tą płytkę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AsRock K7VT4A+ na chipsecie KT400A. Płytka ma możliwość ustawienia FSB na 200Mhz poprzez zworek a nie podkręcanie. U mnie tak działa z 200Mhz podkręciłem jeszcze szynę FSB do 212 i wszystko działa stabilnie(3dMark, prime, sandra przechodzi wszystkie testy). Polecam więc tą płytkę.

Pozdrawiam

1425587[/snapback]

Ja na płycie intela też miałem zmiane mnożnika przez zworki - więc to nie było podkręcanie?

Czystość języka: jedna zworka, dwie zworki... A nie jakiś potworek "poprzez zworek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na płycie intela też miałem zmiane mnożnika przez zworki - więc to nie było podkręcanie?

Czystość języka: jedna zworka, dwie zworki... A nie jakiś potworek "poprzez zworek".

Czepiasz się facet. Jak nie wiesz o czym pisać to w ogóle nie pisz. Wydaje mi się że w tej kategorii chodzi o pomoc w sprawach komputera, a nie rozwodzenie się nad czystością języka polskiego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos czy przy ustawieniu fsb200 na k7vt4a+

wazne jest jakie sie ma pamieci i zasilacz

bo nie wiem czy po kupnie semprona zlecic

aby dali mi w sklepie fsb 200.

(nie wiem czy wszystko bedzie dobrze chodzic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie na 1426527[/snapback]

koles myli pojecia ,ale nie wiem o co ci chodzi

przywaliles sie do fsb220 na kt400a

a co powiesz na fsb200 na kt266a (rekord fsb226) ,fsb214 na kt333cf (rekord to pewnie cos w okolicach fsb230) (fsb200-230 na AMD761)

 

(w nawiasach nie moje osiagniecia) poza nawiasami -MOJE

 

a kt400a to tylko/az okrojony kt600 wiec fsb200 to bedzie robil od niechcenia ,a jak pisalem wyzej kt600 robi fsb250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam epoxa 8k9a7i czyli KT400A taka mała dygresja posiadam fortron fsp300 i athlonka 1700xp JIUHB i chciałem sprawdzić ile mogę z niego wycisnąć i chodziło na fsb 187 ale potem zaczęły się dziwne rzeczy dziać: nagle zaczął się wyłączać zasilacz i słyszałem z niego melodyjkę (takie hmm jakby to określić no mniejsza z tym) ale byłem twardy więc clean cmosa i dalej jazda podniosłem vcore itd i sądziłem że te 187 było przez pamiątki Vdata z media markt pc333 ale zostawiłem na fsb 187 bo stykało ale patrze załączam kompa a tu dysku nima myślę płyta szaleje to zrobiłem clean cmosa i nadal nic wypinam dysk a tu patrze spalony i moja 80gb poszła się jeba. mówi się trudno początki zawsze są trudne, nie wiem czy to przez płytę ale najprawdopodniej, chociaż czasem jak dotknę budy to się komp wyłącza bo ta buda magazynuje ładunki elektrostaatytczne

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...