Skocz do zawartości
GreeN_DG

HH i Reggae

Rekomendowane odpowiedzi

no jestem... ciekawie widze się zrobilo :) mam pomysł napiszcie ciekawe filmy nawiązujące do hiphopu albo gdzie wykonawcy hiphopowi są aktorami :) pozdrawiam

"Blokersi" - rewelacyjny Soundtrack !! - polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piątek

hiphopowa myjnia

rekwium dla snu ( po polsku napisalem )

Poetic Justice 2pac & Janet [DVD]

Zółtodzioby

Scratch

transpoting

blokersi ( takie sobie )

Las Vegas Paranos

ten film ze snoop dogiem co jest duchem :)

 

i napisze więcej jak sobie przypomne .. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GreeN_DG - wymieniłeś ciekawe czy wszystkie? :wink:

Obejrzyjcie sobie 'Belly'.

Reszta w których grał np. DMX to chała do potęgi, nie da się tego oglądać.

Dobre też jest 'How High' i 'My Babie's Daddy' , Barbershop 1/2 :)- jest trochę tego.

'Mindhunters' a nawet 'Anakonda' 8) - można wymieniać bez końca, ale czy o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juice 2 (Miasto aniolow 2 ) - jakos tak to polacy przetlumaczyli - z 2PAC.

I legendarny "CrashGroove" (jak powstalo Run D.M.C. oraz FAT BOYS) oraz "Beatstreet" (jak wogole sie zaczelo).

No a "Skratch" przeszedl juz do legend, a taki calkiem niestary film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z filmów polecam HOW HIGH , rewelacyjny film :D Oglądaem już kilka razy go.

No How High nie jest filmem typowo o hip hopie tak samo jak Juice 2. Jednak Redman i Method Man robia jajca ze hej.

Dobry byl tekst. Zawysokie progi dla Ciebie (tekst methoda do reda) bo bedzie Ci mowic 3 slowa: stop, no, dont. A ten mu sparowal. Ze mna bedzie mowic te same slowa ale w kolejnosci: No, dont stop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z filmów polecam HOW HIGH , rewelacyjny film :D Oglądaem już kilka razy go.

No How High nie jest filmem typowo o hip hopie tak samo jak Juice 2. Jednak Redman i Method Man robia jajca ze hej.

Dobry byl tekst. Zawysokie progi dla Ciebie (tekst methoda do reda) bo bedzie Ci mowic 3 slowa: stop, no, dont. A ten mu sparowal. Ze mna bedzie mowic te same slowa ale w kolejnosci: No, dont stop :)

 

hehe dobre. How High jest naprawde dobry. A jak nazywał się ten film w którym głowny bohater ginie i pojawia się swojemu kumplowi tylko wtedy gdy ten pali jego maryśke ( pamiętam że też się nieźle uśmiałem ). Co do scratcha naprawde świetny film , oglądalem go kilka razy i to w głębokiej ciszy i z pełnym skupieniem.. Niektóre momenty rozwalały mnie na łopatki i dużo się naprawde dowiedziałem. Pozdrawiam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem... zawias na maksa. bueheh. No tak.. zdarza się jak się oglada tyle filmów.. Słuchałem dzisiaj "1987-the_best_of_ub40_vol1" gorąco polecam - naprawde dobra płytka i ponad godzine wypasionej muzy ( napewno dla kogoś kto slucha reggae ).. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, dostalem plytke RZA "Birth of a Prince", o ktorej wczesniej pisalem.

Jednak on jest najlepszy. Swietne teksty, pierwszy utwor opowiada jakie ma korzenie. Jak zawsze porzadny bit. Ogolnie utwory wydaja sie nieforemne ale jak sie slucha calej plytki to mozna zrozumiec, ze jednak o to chodzilo, wszystko zaczyna byc ulozone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Whistle i Day To God Is 1.000 yars sa najlepsze IMO wspanialy podklad Bronze Nazaretha

Prawda, szczegolnie ten drugi.

Ta fujarka powoduje ciary na plecach.

 

A jak sie podoba kawalek "The Birth". Tekst jest niesamowity:

- What up Bobby

- yo yo, dont call me bobby nomore

- what should I call U ?

- my name is Prince Rakhim. (tak sie kiedys nazywal, jeszcze przed Wu)

 

Czyli powrot starego RZA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

a mi sie najbardziej z wyszstkich filmow powiazanych z hip hopem podobaly filmy o graffiti Men in Black II i Shoot a Cop to KIL sam maluje 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HH najbardziej uderzyl do mnie kawalek:

"Ascetohoilx - Plany"

"Pezet & Noon - Te same dni, te same sny"

"Ascetoholix - Dario"

"Anymaniak - Ta Muzyka"

"Ostry - Loj"

No i jeszcze "Debiec 52 - Konfrontacje"

"Peja - Moj Rap Moja Rzeczywistosc" (to byl kawalek od ktorego zaczalem sluchac HH)

Niezle tez jest

"Tede - 360 Obrót"

Na poczatku sluchalem tez Fenomen'a ale przejadł mi sie.. Wszystkie kawalki praktycznie na jedno kopyto.. Podobnie z Mezo.. Jeden Osiem L poprostu nie bede komentowac.. Wogle nie pasuje do HH.. Nie wiem nawet do czego to sklasyfikowac ;/ Koles z branzy Disco Polo porwał sie na hip hop.. Nie chce obrazac nikogo.. Ani niczyich pogladów.. Ale koles sie urwał z choinki.. Nie potrafi spiewac a wydaje mu sie ze sie wkrecil w towarzystwo.. Texty ma do [gluteus maximus] wyssane z palca.. Jego utwory sa monotonne.. Powolne i do [gluteus maximus].. Wogle.. No co bede sie rozpisywac.. Nie podoba mi sie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prince Rakeem zeby byc dokladnym :> I to bylo jak sie zaczelo formowac All n 2 gether

Tak to prawda. Dawno o tym nie czytalem i powiazalem Rakhima z Erick B & Rakhim. Po prostu tak samo sie wymawia, a ze pisze sie inaczej... :)

Buzzy skoro dopiero rozpoczynasz wedrowke po HH to sprobuj na start 3H i ich plyte "Warszafski deszcz". Spodoba Ci sie na pewno. Chociaz sadze, ze na 90% juz ja slyszales :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie czasy Molesty :) Skandal. Boże jak wspominam teraz te kawałki, jakie obrazy pojawiają sie przed moimi oczami :) Jeszcze za łebka.. Cała paczka razem, wina i nalewki, pierwsze początki z ganją.. Aż łezka się kręci... "Przyjdź do nas na boisko" , "Sie żyje chłopaku".. Heh.. Ciągłe imprezy i nigdy nie kończące się siły.. Gotowy na jutro, bo jutro będzie nowy dzień :) A nowy dzien przyności zawsze jakieś... A co do 3H to kawałek dobrego starego polskiego rapu "Warszawski śnieg" , czy "Rymocholik".. wciągające bity i też kawał życia w tle... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie czasy Molesty :) Skandal.

"nadchodza w kapturach postacie to nie mnisi , zli i lysi to klima capichi" :o

albo pierwsze zwrotki tede-go , "dobra nie ma bum bec tratatata..." , no chlopcze przez Ciebie znowu musze sobie posluchac Skandalu...

Jak juz jestemy w temacie Molesty i dobrych bitow to proponuje odswiezyc sobie : "Ewenement" i "Za daleki odlot"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam gorąco ciepłe i naprawde za ostre reggae z lat 70-90 "UB40". Zaraz jak usłyszałem pierwsze nuty pierwszego tracka z the best of UB40 poprostu zaniemówiłem. Koleś ma taki wokal że szczena opada.. pozdrawiam.. A co do Grubego i "13 czili i pół fuksa" to jak ktoś chce to dać znać. aha a co myślicie o "Method Man - Tical 0 The Prequel" bo dla mnie naprawde ciekawa płytka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam inaczej ( często bywa tak że reggae jednych uspokaja a u innych wywołuje agresje ).. ale nie mowie o tych najbardziej znanych kawałkach

UB40. Ostatnio zauważyłem i sam się na tym złapałem że coraz mniej słucham hh tylko ciągle reggae i reggae. Nie moge bez tego żyć :) Następnym razem napisze wam the best 10 zespołów dla mnie i ich najlepsze płyty.. narazie zostaje na etapie UB40 i Seed .. heh no i oczywiście Twista i Kanye West.. A właśnie tworzycie coś sami. Ja siedziałem w tym kilka lat ale odkąd mam neta to biednie to wszyskto wygląda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe pytanie. Macie czasami tak że oglądacie coś lub słuchacie czegoś i ciary wam lecą po ciele :) .. Heheh. Ja mam tak często, coś w tym musi być np.

1) film SCRATCH

2) kawałek UB40 - The Earth Dies Screaming

3) Wu - I can't go to sleep ( mogą być błędy za nie przepraszam )

4) HST - Alkoholizm ( prawie wszystkie )

5) Zion Train - Space

6) i dużo innych :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam inaczej ( często bywa tak że reggae jednych uspokaja a u innych wywołuje agresje ).. ale nie mowie o tych najbardziej znanych kawałkach  

UB40. Ostatnio zauważyłem i sam się na tym złapałem że coraz mniej słucham hh tylko ciągle reggae i reggae. Nie moge bez tego żyć :) Następnym razem napisze wam the best 10 zespołów dla mnie i ich najlepsze płyty.. narazie zostaje na etapie UB40 i Seed .. heh no i oczywiście Twista i Kanye West.. A właśnie tworzycie coś sami. Ja siedziałem w tym kilka lat ale odkąd mam neta to biednie to wszyskto wygląda..

Nie zrozumiales mnie. Nigdzie nie napisalem, ze nie lubie reggae.

Chodzi mi tylko i wylacznie o UB40.

Boba Marleya uwielbiam, przerobki jego piosenek w wykonaniu Fugees, Inner Circle. Wszytko swietne ale nie moge po prostu sluchac UB40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HH najbardziej uderzyl do mnie kawalek:

"Ascetohoilx - Plany"

...

"Ascetoholix - Dario"

...

Podobnie z Mezo.. Jeden Osiem L poprostu nie bede komentowac.. Wogle nie pasuje do HH.. Nie wiem nawet do czego to sklasyfikowac ;/ Koles z branzy Disco Polo porwał sie na hip hop.. Nie chce obrazac nikogo.. Ani niczyich pogladów.. Ale koles sie urwał z choinki.. Nie potrafi spiewac a wydaje mu sie ze sie wkrecil w towarzystwo.. Texty ma do [gluteus maximus] wyssane z palca.. Jego utwory sa monotonne.. Powolne i do [gluteus maximus].. Wogle.. No co bede sie rozpisywac.. Nie podoba mi sie ;/

Piszesz ze 18L i Mezo to ... i masz racje :] ale powyzej piszesz ze Ascetoholix jest spoko, a przeciez zalicza sie do tego samego co 18L i Mezo. - np "Suczki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że tak.. Mi się bardzo podoba wokal. A co do tworzenia robiliście coś sami może kiedyś :) Ja mam ponad 40 podkładów czekających na wokal i nic.. :( Można nawiązać współprace albo powymieniać się doswiadczeniami jak co to gg - 3353915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HH najbardziej uderzyl do mnie kawalek:

"Ascetohoilx - Plany"

...

"Ascetoholix - Dario"

...

Podobnie z Mezo.. Jeden Osiem L poprostu nie bede komentowac.. Wogle nie pasuje do HH.. Nie wiem nawet do czego to sklasyfikowac ;/ Koles z branzy Disco Polo porwał sie na hip hop.. Nie chce obrazac nikogo.. Ani niczyich pogladów.. Ale koles sie urwał z choinki.. Nie potrafi spiewac a wydaje mu sie ze sie wkrecil w towarzystwo.. Texty ma do [gluteus maximus] wyssane z palca.. Jego utwory sa monotonne.. Powolne i do [gluteus maximus].. Wogle.. No co bede sie rozpisywac.. Nie podoba mi sie ;/

Piszesz ze 18L i Mezo to ... i masz racje :] ale powyzej piszesz ze Ascetoholix jest spoko, a przeciez zalicza sie do tego samego co 18L i Mezo. - np "Suczki"

święta prawda wszystko to disco hiphop - 18L, Mezo, Ascetoholix, Lajner, Pezet, Peja, i dużo innych itd :) niestety prawda boli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...