Skocz do zawartości
GreeN_DG

HH i Reggae

Rekomendowane odpowiedzi

GreeN_DG: edytuj posty zamiast dopisywac nowe.

 

Polecam teledyski jezeli ktos nie widzial:

Wu-Tang Clan - Triumph

Wu-Tang Clan - Careful (Click, Click)

Azad - Napalm

Killarmy - Shoot out/Dirty Weaponry

Gza - I Gotcha Back

Killarmy - Swinging Swords

Killarmy - Feel it

Killarmy - Fair, Love & War

Killah_Priest_feat_Tekitha_&_Hell_Razah_-_One_Step_Fake_Mcs

Method Man - Judgement Day

Method Man & Mary J. Blige --- I'll Be There For You

Method Man - Bring The Pain

Limp Bizkit & Method Man - N 2 Gether Now

Xzibit - Paparazzi

Gravediggaz - The Night the Earth Cried

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wu - the rumble

jak zaczynalem sie jarac hiphopem to zawsze myslalem ze Oni tam spiewaja RAMBO :lol: Ale kawalek dla mnie boski . Tak z innej beczki to KRS One - Sound of the Police (nie wiem czy to ma taki tytul) zajebisty kawalek pojawiajacy sie na prawie kazdym mix-tape DJ Niewidzialna reka :] Z reszta jego mixtape'y tez polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...poop, poop thats the sound of police.."

rzeczywiscie mocna rzecz.

Ostatnio bracik zalatwil najnowszego KaeReS-One. Po prostu najlepszy nauczyciel sztuki rymowania i calego HH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa serwer więc zamieszczam tam dawną moją produkcje flashową.. http://www.cannabisdg.neostrada.pl/test.html --- polecam. Najważniejsze jest to aby po każdym narkotyku brać zawsze normal ( nie chciało mi sie bawić ). Pozdrawiam

 

P.S Negatywnych opinii prosze nie wyrażać :)

 

I jeszcze jedno. Oceńcie to :) ------ > http://www.cannabisdg.neostrada.pl/alton.mp3 Coś takiego mnie poprostu rusza na maksa ( Alton Ellis )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"GreeN_DG: ten film ze snoop dogiem co jest duchem to Bones -czyli pl KOŚCI

Dużo piszecie o amerykańskim HH, ja słucham głównie polskich produkcji.

 

Zacząłem od Molesty - Skandal, ileż to razy kaseta przekreciła sie przez głowicę magnetofonu ;). Ciężki klimat charakterystyczny dla molesty ( Armagedon jest blisko przyjdz do nas na boisko....) :D to było to. Następnie K44, PFK, Karramba (dużo tego było, nie ma sensu wymieniać wszystkich nazw ani też kolejności bo nie o to chodzi) aż w końcu płyta Grammatika ( EP+ i Światła Miasta), do tych płytek mogę wracać non stop (kawałek "Czasem" (Eldo Jotuze i gościnnie Ash) z EP+ tekst dla mnie wypas, podobnie "Pamiętam" (gość Fisz), bardzo przyjemnie się słucha, wogóle cały grammatik nie robi chłamu,czekam na LP, pod koniec roku ma być) I jeszce Absolutnie PFK - wg mnie cudo. To moje początki.

Później moze napiszę wiecej :)

 

BTW:co sądzicie o twórczości Fisza i jego stylu ?

"FISZ - Czerwona sukienka" - IMO: zajaebisty kawałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz na dissy Mesa i Numera, ciekawe kogo masz na mysli piszac ze musza sie z nim liczyc ??

 

Mezo jest po prostu reprezentantem hip-hopolo(18L, Ascetoholix itd) niestety popularnego ostatnio w naszym kraju i przez to nikt nie bedzie sie z nim liczyl i tym bardziej go szanowal.

 

Cala ta wytwornia UMC robi w ogole taka ciekawa muzyke. Jak to powiedzial kiedys o ile sie nie myle Peja(nie lubie go, ale jedno dobre zdanie w zyciu powiedzial) - "Poznań przeprasza za UMC"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomeq sciagnales ten kawalek jestm ciekawy ilu polskich raperow by umialo zrobic taka odpowiedz i tak ja wykonac . Co do plyty to oczywiscie plyta Flexxip jest 100 razy lepsza niz Mezokracja UMC to w WIEKSZOSCI tzw hip-hopolo ale wg mnie nie wszyscy . Duze PE to tez dla ciebie hip-hopolo to powiedz mi jak to jest mozliwe ze taki grajek hip-hopolo wygral WBW ?? Mezo tym kawalkiem jak i poprzednimi ( Panczlajner i nasze zycie )pokazuje ze jest jednym z najbardziej utalentowanych raperow .

 

A co do hip-hopolo to tak przez niektorych lubiany Onar teraz wraz z LErkiem odpieerdala niezle jaja . Slyszeliscie" Weź to poczuj " co ten Lerek robi na refrenie to sa jawne jaja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy wiec nie moge tego przesluchac.

Ogolnie powiem Ci nitek, ze taki biedny MC jakim jest Mezo-srezo nie moze sie rownac w deasach z kims pokroju No1. Bo po pierwsze No1 nie musi go nawet obrazac, a po drugie trzeba miec poszanowanie na scenie aby moc sie z kims mierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitek co do Onara to napisze jedno zdanie: rozrozniajmy bauns od hip-hopolo, to tak jakbys napisal ze Tede robi hip-hopolo. A co do DuzegoP to uwazam ze jest dobry, ale go nie lubie, jak ktos nagrywa z Mezo(em) to go to dla mnie dyskfalifikuje, co nie ujmuje mu tego ze jest na prawde dobry na wolnym.

 

Ale tak jak napisal Kaeres, nie porownujmy Meza z Numerem bo to jest po prostu inna liga i nie jest to roznica jednej czy dwoch klas to jest ogromna roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przesluchajcie kawalek pozniej zaczniejcie gadac . Jest tam cos o ligach . Numer nie bedzie zadowolony :P . Kaeres #1 jedzie tylko na znajomosciach . Niech zrobi dobry numer raz .

Numer zawsze spoko ale dobry nigdy :DD Posluchajcie a pozniej oceniajcie bo jestem pewny ze #1 nigdy by tak nie nawinal jest slaby i wyglada jak cpunek :P

 

Co do baunsu to w Polsce nikt nie umie baunsowac a Tede coraz blizej do jakiegos hip-hopolo niz do dobrego rapu . Jeszce kilka takich egzotycznych duetow i sie zblazni kompletnie .

 

Nie bronie tu Meza bo mowie wyraznie ze jego pierwsza plyta jest bardzo slaba , ale wszystko co nagral od tego czasu jest bardzo dobre , coraz lepszy flow i do tego zajebiste punche . A Tede sie stacza po rowni pochylej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mezo wchodzi po rowni do gory, a Tede spada :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: No no to chyba tekst roku :D

 

Przesluchalem go jeszcze zanim napisalem tutaj o tym utworze i jak kazdy Meza mi sie nie podoba !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres nie widzialem bo rzadko ogladam ale wiem ze Mezo rozwalil na wolnym Mesa .

 

Tomeq a moze nie prawda z Tede moze Notes ci sie podoba ( no zajebista okladka :P ale zawartosc :( ) ?? Taka prawda ze Mezo w kazdym kolejnym kawalku pokazuje ze sie rozwija a Tede nagrywa z Sosnicka . Ej JAcek czekamy na kawalek z Majka Jezowska :) Jak powiesz ze w tym kawalku Mezo zle nawija to tak samo jakbys powiedzial ze Eminem nie jest w czolowce swiatowej .

 

Trzeba przyznac ze TdF i #1 maja lby do interesow hehe szkoda ze nie pomysleli i reklamuja na maxa drogiego Simplusa .Acha Stanislaw Tym u #1 byl zajebisty po prostu zero komercji ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski HH sucks! Moge słuchac ich muzyki, bo brzmią czasami calkiem przyjemnie, ale za nic nie mogę znieść ich głosów. Zawsze powtarzam, ze całkiem fajny kawałek, ale spieprzyli wszystko jak otworzyli gęby. Na szczęście zauważam znaczny postęp jeśli chodzi o teksty. Kończy sie era "ziom, siedzimy na dzielnicy, jaramy jointy, nikt nas nie rozumie, ten hip hop to moje życie, jestem sobą, bla bla bla".

Jesli chodzi o zagraniczna muze, to polecam Elephant Man. Sean Paul, ten **ujogłowy dupek z JuEsEj robi na podstawie jego kawąłków ostre szmiry, aż dziw bierze, że koleś to znosi [ patrz: EM "Pon The River" VS Sean Paul "Like Glue"- ten sam teledysk, gośc nawet ubrał się podobnie (żenujące)na dodatek w teledysku jakis biały gość z kretyńską bródką śpiewa fragmenty "pon the river EM] , mozna by to uznac za błąd debiutanta, gdyby nie to, że w następnym kawałku na tej samej płycie oparł kolejny kawałek na podkładzie EM "Log On"- ten sam podkład, tak samo sie zaczyna. Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres nie widzialem bo rzadko ogladam ale wiem ze Mezo rozwalil na wolnym Mesa .

 

Tomeq a moze nie prawda z Tede moze Notes ci sie podoba ( no zapupista okladka :P ale zawartosc :(  ) ?? Taka prawda ze Mezo w kazdym kolejnym kawalku pokazuje ze sie rozwija a Tede nagrywa z Sosnicka . Ej JAcek czekamy na kawalek z Majka Jezowska :)  Jak powiesz ze w tym kawalku Mezo zle nawija to tak samo jakbys powiedzial ze Eminem nie jest w czolowce swiatowej . 

 

Trzeba przyznac ze TdF i #1 maja lby do interesow hehe szkoda ze nie pomysleli i reklamuja na maxa drogiego Simplusa .Acha Stanislaw Tym u #1 byl zapupisty po prostu zero komercji ........

Jakbys sie wsluchal to bys wiedzial ze Tede i Numer sa bardzo komercyjni, ale Oni o tym mowia otwarcie i nie ma w tym problemu, a problemem np jest jak Peja rapuje ze nie ma siana, a za moment jest na liscie najlepiej zarabiajacych polakow. Dlatego zdecydowanie wole szczery przekaz Tedego niz naciagane rymy nijak trzymajace sie prawdy :] Nagral ze Zdzislawa i co z tego ?? mial taka zajawe, wiec nagral i tyle. Uwazasz ze jest max komercyjny, ale jakos nie leca setki jego utworow w jakis radiach, tak jak UMCowe utwory :wink:

 

Simplus: Reklamuje sie to za co Ci zaplaca a nie to na co masz ochote, chyba ze jestes M.Jordanem i powiesz ze za darmo sobie bedziesz Heyah reklamowal, bo na reklame za kase ich nie stac w jego przypadku.

 

A Eminem nie jest w czolowce swiatowej wg mnie, jakies filmy, marne utwory i plyta co kilka miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski HH sucks! Moge słuchac ich muzyki, bo brzmią czasami calkiem przyjemnie, ale za nic nie mogę znieść ich głosów. Zawsze powtarzam, ze całkiem fajny kawałek, ale spieprzyli wszystko jak otworzyli gęby. Na szczęście zauważam znaczny postęp jeśli chodzi o teksty. Kończy sie era "ziom, siedzimy na dzielnicy, jaramy jointy, nikt nas nie rozumie, ten hip hop to moje życie, jestem sobą, bla bla bla". 

Jesli chodzi o zagraniczna muze, to polecam Elephant Man. Sean Paul, ten **ujogłowy dupek z JuEsEj robi na podstawie jego kawąłków ostre szmiry, aż dziw bierze, że koleś to znosi [ patrz: EM "Pon The River" VS Sean Paul "Like Glue"- ten sam teledysk, gośc nawet ubrał się podobnie (żenujące)na dodatek w teledysku jakis biały gość z kretyńską bródką śpiewa fragmenty "pon the river EM] , mozna by to uznac za błąd debiutanta, gdyby nie to, że w następnym kawałku na tej samej płycie oparł kolejny kawałek na podkładzie EM  "Log On"- ten sam podkład, tak samo sie zaczyna. Żenada.

Nie znam sie na dancehallu, ale kiedys wpadl mi w rece ciekawy artykul. Wiekszosc tych przebojowych utworow byla znana duzo wczesniej na Jamajce. Ani EM ani Sean Paul nie maja prawa zastrzec sobie tych melodii bo nie sa ich dorobkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech bedzie i POP.

Madonna, Britney mi tak nie przeszkadzaja w zyciu jak ten watly latynos udajacy macho.

No bo jak wyskocza jakas Madonna albo Britney(chociaz w ich przypadku to zdanie nie ma tak wielkiego sensu :P ) to jest chociaz na co popatrzyc, a taki Sean to chyba dla jakis nietypowych panów :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://umc.pl/mp3/Taki_robie_rap_mix.mp3 zapupisty kawalek Meza , chlopak pokazal ze musza sie z nim liczyc najlepsi

To jest diss ??

Sluchaj, zdisowanie przeciwnika to wyjscie przed niego a nie zrownanie sie.

Tutaj nie ma oko za oko. Powinno byc para oczu za oko.

Zwykly diss, ktory sam bym lepiej napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Seana Paula- trzeba przyznac, że dobrze sie pzry tym tańczy, tego mu nie moge ujać. Wolę jak na imprezie puszczają jego kawałki, niż didżej zajawi sie na "hałsik" jak to ma miejsce ostatnio w prawie wszytskich lokalach w Krakowie. Ani tego słuhcać, ani się do tego bawić. Więc z dwojga złego wolę SP i cały ten komercyjny szajs.

A co do oryginalności melodii EM i SP- guzik mnie obchodzi, czy są znane na Jamajce od stuleci. Chodzi o zasadę. Jesli wydaję płytę rok po gościu, to nie odstawiam kaszany i nie robię na jednej płycie dwóch coverów, chociaz to trudno nawet coverem nazwać. I nikt mi nie powie, że to, ze te melodie były znane wcześniej, świadczy o tym, ze można zrobić taki sam teledysk , z takimi samymi układami choreograficznymi, ubrac sie tak samo i na dodatek zaśpiewac fragmenty utworu którego teledysk sie kopiuje. Chyba, ze z załozenia ma to być pastisz. A IMHO nie jest. Dla mnie to świadectwo niskiego poziomu i żenada.

Tyle w tym temacie. Pozatym Sp nie dorasta do piet EM. Nie ta klasa, ze już nie wspomne o tym, że jego seplenienie jest tak słyszalne, ze nawet Pras ze swoim może się schowac. Chłop powinien sie do logopedy udać, poświęcić trochę czasu na naukę poprawnej realizacji głosek, zamiast skupiać sie na swoim pseudojamajskim akcencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...