Skocz do zawartości
Shake

Catalyst 4.7 out :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Omegi już są :)

 

What's New? (2k/XP 2.5.58)

 

* Based on the official Catalyst 4.7 drivers.

 

* Added support for some new Radeon cards.

 

* Updated the CS OpenGL to a new version that fixes the 16bit bug.

 

* Included an ATI utility to enable/disable TAA.

 

* Included a new utility to swap between the Normal and CS OpenGL driver.

 

* Changed the compression method for internet distribution, now the drivers are compressed with 7-Zip self-extractor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem i nie zauwazylem zadnej roznicy wydajnosciowej wobec cat 4.7 (ta sama)

ale ze zawsze bylem za omegami to je teraz zostawiam :) PZDR

Coś dziwnie testowałeś :) Ale do rzeczy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ponadto, pierwszy raz od Omeg 4.2 wzrost w 3dmark 2001 :),

GLExcess - wzrost z 12743

 

P.S. jeszcze słowo wyjaśnienia odnośnie wyników w 3dmark2k3 - zapisuje w nich zawsze najwyższy wynik jaki mi uda się osiągnąć na danych sterownikach (oczywiście bez kręcenia karty/procesora) - stąd np przy pierwszym teście omeg 4.6 było 5529, a w tych widzimy już 5555 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyba w końcu na dobre opuszczę omegi na cat. 4.2 Tym nowym już właściwie niczego nie brakuje, co prawda wynik w 3dmark 2k1SE jest mniejszy o 100, ale w końcu w niego się nie gra :? Toca race driver 2 działa już poprawnie, w 2k3 wynik nieco lepszy, far cry śmiga i jeszcze ten temporal AA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie testowałeś

ee tam dziwnie. zawsze robie testy na tym samym ustawieniu i tym razem nie bylo inaczej.

Jeszcze mi się nie zdażyło odkąd robie benchmarki omeg by dwie wersje dawały _takie same wyniki_. Więc uważam dalej, że coś dziwnie robiłeś te testy. 3DMark2003 choćby to wzrost 30-40 punktów w zależności od konfiguracji u wielu osób na różnych forach :) Zresztą nie przedstawiłeś żadnych wyników :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie testowałeś

ee tam dziwnie. zawsze robie testy na tym samym ustawieniu i tym razem nie bylo inaczej.

Jeszcze mi się nie zdażyło odkąd robie benchmarki omeg by dwie wersje dawały _takie same wyniki_. Więc uważam dalej, że coś dziwnie robiłeś te testy. 3DMark2003 choćby to wzrost 30-40 punktów w zależności od konfiguracji u wielu osób na różnych forach :) Zresztą nie przedstawiłeś żadnych wyników :P

U mnie wynik skoczyl o ponad 1500 punktow (link below) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowe Omegi chodza gorzej niz Catalysty 4.7. Poza tym jedne i drugie przycinaja mi i gry i 3dmarki. Wyniki mialem takie:

Catalyst 4.7: 5744 3dmark03

Omega 4.7: 5698 3dmark03 (bardzo malo klatek w pierwszym tescie z samolotami)

Wrocilem do Omeg 4.2 (5627 3dmark03). Wszystko chodzi plynnie, a wyniki w 3dmarkach mam gdzies.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie testowałeś

ee tam dziwnie. zawsze robie testy na tym samym ustawieniu i tym razem nie bylo inaczej.

Jeszcze mi się nie zdażyło odkąd robie benchmarki omeg by dwie wersje dawały _takie same wyniki_. Więc uważam dalej, że coś dziwnie robiłeś te testy. 3DMark2003 choćby to wzrost 30-40 punktów w zależności od konfiguracji u wielu osób na różnych forach :) Zresztą nie przedstawiłeś żadnych wyników :P

U mnie wynik skoczyl o ponad 1500 punktow (link below) :twisted:

Dimek, nie bądź lamka i nie zapodawaj wyników 3DMarka, które wynikają z błędu programu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowe Omegi chodza gorzej niz Catalysty 4.7. Poza tym jedne i drugie przycinaja mi i gry i 3dmarki. Wyniki mialem takie:

Catalyst 4.7: 5744 3dmark03

Omega 4.7:  5698 3dmark03 (bardzo malo klatek w pierwszym tescie z samolotami)

Wrocilem do  Omeg 4.2 (5627 3dmark03). Wszystko chodzi plynnie, a wyniki w 3dmarkach mam gdzies.

Pozdrawiam

Przed instalacją omeg odinstalowałeś catalysty? Jeśli tak, to wrzucałeś na nowo sterownik gart? (agp) - bo to mi wygląda na typowy objaw jego braku (znaczna różnica, cięcia w grze..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie wynik skoczyl o ponad 1500 punktow (link below)  :twisted:

W czym ??

chyba w 2003 bo wynik az 8200 :?

cos sie pomylił troche ten 3dmark 2003

Taa zonk w GT1 - Wings of Fury :lol:

Ja te ż mam 8700 w 2003 ale to wiadomo - zonk i nie ma się czym chwalić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie wynik skoczyl o ponad 1500 punktow (link below)  :twisted:

W czym ??

chyba w 2003 bo wynik az 8200 :?

cos sie pomylił troche ten 3dmark 2003

Taa zonk w GT1 - Wings of Fury :lol:

Ja te ż mam 8700 w 2003 ale to wiadomo - zonk i nie ma się czym chwalić ...

Wiem ze to wina bledu, bo podczas test 1 Wings of Fury na ekranie nie bylo nic - tylko ciemnosc widzialem :twisted:

Ale chcialem tym wynikiem nieco zametu i fermentu wprowadzic :twisted: :lol:

 

Nie pamietam na jakich sterach ale najwiekszy normalny wynik mialem 6772 punkty (z druga identyczna kostka pracujaca w Dualu):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowe Omegi chodza gorzej niz Catalysty 4.7. Poza tym jedne i drugie przycinaja mi i gry i 3dmarki. Wyniki mialem takie:

Catalyst 4.7: 5744 3dmark03

Omega 4.7:  5698 3dmark03 (bardzo malo klatek w pierwszym tescie z samolotami)

Wrocilem do  Omeg 4.2 (5627 3dmark03). Wszystko chodzi plynnie, a wyniki w 3dmarkach mam gdzies.

Pozdrawiam

Przed instalacją omeg odinstalowałeś catalysty? Jeśli tak, to wrzucałeś na nowo sterownik gart? (agp) - bo to mi wygląda na typowy objaw jego braku (znaczna różnica, cięcia w grze..)

Zawsze odinstalowywuje stare stery, potem uzywam Driver Cleanera.

Sterownik Gart mam zainstalowany. Ale on chyba sie nie odinstalowywuje razem ze sterami od karty graficzej? Nic tam nie grzebalem, Gart jak byl tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Gart mam zainstalowany. Ale on chyba sie nie odinstalowywuje razem ze sterami od karty graficzej? Nic tam nie grzebalem, Gart jak byl tak jest.

No właśnie się odinstalowuje po czyszczeniu DC. Swego czasu zastanawiałem się, czemu np w aquamark mam spadek rzędu 38->32. Okazało się, że dc czyścił też jakieś komponenty gart'a - reinstalacja jego i ponowna instalacja omeg - wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale gdyby tak bylo, to po odinstalowaniu 4.7 i zainstalowaniu spowrotem 4.2 tez by haczylo. A tak nie jest. I nie mam spadków wydajnosci jak u Ciebie 38>32 :) Choc fakt faktem co nowsze stery to punktów w Aquamarku coraz mniej :) Ale to sa minimalne roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...