Skocz do zawartości
_Vip_

liteOn 812S & 451S/851S @ SOHW-832S DL

Rekomendowane odpowiedzi

Ha właśnie stałem się posiadaczem 851S@832S flash przeszedł pomyślnie zaraz sprawdze jak się płytki wypalają.

 

UPDATE

 

Właśnie wypaliłem płytkę 4.70GB 4x od firmy INTENSO i wypaliło się bardzo ładnie bios jest bardzo dobry i można śmiało flashować oczywiście na własną odpowiedzialność :lol:.

 

Teraz tylko czekać aż płytki DVD DL stanieją do rozsądnej ceny :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wakacjach DL'ki maja kosztowac ok 30zl,czyli 50% tego co teraz :]

 

a palnik faktycznie nagrywa ladnie na tym biosie :]

Dla mnie 30zł to i tak drogo gdyby tak DL'ki kosztowały 10zł od sztuki to była by w miarę rozsądna cena :roll:. Za 60zł mogę mieć ok 20 sztuk zwykłej dvd 4,7GB a za 30zł ok 10 sztuk. Więc dopuki DL nie spadnie do ceny 10zł->i taniej to tych płyt poprostu nie opłaca się kupować.

 

Jeszcze raz dzięki za info o biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj _Vip_ ty moj towarzyszu z cdrinfo :D

:D

 

niom i cos czuje ze sie przenosze na cdrinfo bo tu to tylko z pieklem o palnikach chyba mozna pogadac :D

 

ale przynajmniej nikt o wilgotnosci nie pitoli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  

ale przynajmniej nikt o wilgotnosci nie pitoli  :wink:

ale z ta wilgotnoscia to bylo zaskakujaco filozoficzne podejscie do tematu i teraz juz wiem dlaczego moje wykresy sa takie dziwne (rozne) bo kompa mam kolo okna przy scaine i wilgosc jak mi wtargne wraz z wiatrem to szaleje i nie moge jej nawet miotla z domu wygonic :D

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu nowy i przypatrujac sie waszym rozmowom rozumiem ze moge z-flashowac bios by moj Lite-on 451s wypalal plytki szybciej i w dodatku bedzie wypalac plytki 2warstwowe?!?!?!? java script:emoticon('8O')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do orginalnego biosu dodalem :

 

- odczyt plyt na poziomie x8 (normalnie jest x4)

- auto bitsetting (wszystkie plyty dvd+r/rw beda rozpoznawane po nagraniu jako orginalne,tloczone plyty DVD-Rom,co zwieksza kompatybilnosc ze stacjonarnymi odtwarzaczami i starymi czytnikami komputerowymi) nie trzeba stosowac booktype utylity

- uaktywniony force fallback x8 (przy nagrywaniu plytek z predkoscia x8 przewaznie na koncu plyty jest duuzo bledow,force fallback powoduje minimalne zwolnienie predkosci nagrywania przy koncowce co eliminuje te bledy zapisu)

 

dodatkowo uaktualniona jest strategia zapisu dla niektorych tanich nosnikow ,co powinno poprawic ich zapis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wgralem pierwszego pacha i przerobilem juz nagrywarke na 832s a teraz dales nowego pacha to co zrobic by wgrac nowego??? Musze powrocic do poprzednich ustawien nagrywarki czy odrazu moge go z-pachowac nowym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do orginalnego biosu dodalem :

 

- odczyt plyt na poziomie x8 (normalnie jest x4)

- auto bitsetting (wszystkie plyty dvd+r/rw beda rozpoznawane po nagraniu jako orginalne,tloczone plyty DVD-Rom,co zwieksza kompatybilnosc ze stacjonarnymi odtwarzaczami i starymi czytnikami komputerowymi) nie trzeba stosowac booktype utylity

- uaktywniony force fallback x8 (przy nagrywaniu plytek z predkoscia x8 przewaznie na koncu plyty jest duuzo bledow,force fallback powoduje minimalne zwolnienie predkosci nagrywania przy koncowce co eliminuje te bledy zapisu)

 

dodatkowo uaktualniona jest strategia zapisu dla niektorych tanich nosnikow ,co powinno poprawic ich zapis

Hehe

Taki rodzimy Tic Tac od nagrywarek DVD Liteona ??

Respect :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wgralem pierwszego pacha i przerobilem juz nagrywarke na 832s a teraz dales nowego pacha to co zrobic by wgrac nowego??? Musze powrocic do poprzednich ustawien nagrywarki czy odrazu moge go z-pachowac nowym???

jesne ze mozesz odrazu wgrywac ten nowszy :]

 

do orginalnego biosu dodalem :

 

- odczyt plyt na poziomie x8 (normalnie jest x4)

- auto bitsetting (wszystkie plyty dvd+r/rw beda rozpoznawane po nagraniu jako orginalne,tloczone plyty DVD-Rom,co zwieksza kompatybilnosc ze stacjonarnymi odtwarzaczami i starymi czytnikami komputerowymi) nie trzeba stosowac booktype utylity

- uaktywniony force fallback x8 (przy nagrywaniu plytek z predkoscia x8 przewaznie na koncu plyty jest duuzo bledow,force fallback powoduje minimalne zwolnienie predkosci nagrywania przy koncowce co eliminuje te bledy zapisu)

 

dodatkowo uaktualniona jest strategia zapisu dla niektorych tanich nosnikow ,co powinno poprawic ich zapis

Hehe

Taki rodzimy Tic Tac od nagrywarek DVD Liteona ??

Respect :lol:

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno przerobie ja na 832s i sa nowe biosy do 832s bo dodano obsluge nowych plyt!!! to moge te biosy wgrac!!!

Ale tylko te zmodyfikowane, te orginalne ze strony litka już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno przerobie ja na 832s i sa nowe biosy do 832s bo dodano obsluge nowych plyt!!! to moge te biosy wgrac!!!

niestety nie.mimo ze przerobiona nagrywarka staje sie prawowitym 832S to jednak posiada nadal EEPROM z orginalnego napedu.Dlatego docelowy bios trzeba odpowiednio zmodyfikowac.

 

wyjsciem jest podmianka EEPROMU,ale niewiem czy jest sens sie tak cackac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- auto bitsetting (wszystkie plyty dvd+r/rw beda rozpoznawane po nagraniu jako orginalne,tloczone plyty DVD-Rom

czyli jak te płytki są wypalane jako DVD-Rom to kopie bezpieczeństwa

gier z PS2 będą działały na nieprzerobionej konsoli ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- auto bitsetting (wszystkie plyty dvd+r/rw beda rozpoznawane po nagraniu jako orginalne,tloczone plyty DVD-Rom

czyli jak te płytki są wypalane jako DVD-Rom to kopie bezpieczeństwa

gier z PS2 będą działały na nieprzerobionej konsoli ???

dobre pytanie :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym mial PS2 to bym sprawdzil :] ,a tak to niewdzieczne zadanie musi spasc na Wasze barki :]

 

mowiac po ludzku - rusz tylek i sprawdz :]

 

Przerobiony najnowszy biosik od Soniaka DRU-700A

jak ktos chce poeksperymentowac to prosze : Sony DRU-700A.VY05_812S_vip_edition.exe

 

narazie jestem pewny ze ladnie chodzi na 812S ,ale chwilowo niemam jak sprawdzic tego pod wzgledem 451/851 wiec jak ktos jest odwazny to niech wgrywa :] (gdyby nie dzialalo to sie niema co stresowac,operacje mozna latwo cofnac :] ) Jakosc zapisu powinna byc jeszcze lepsza niz na biosach od litka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sprobowalem no i smiga...jeszcze nie nagralem nawet zwyklej dvd+r na przerobionym @832(nie mam kasy narazie) , a tym bardziej DL ale na innych serwisach nagrywaja i dziala....

 

Co SMIESZNIEJSZE (w kazdymbadz razie dziwne 8O ) to to ze:

*gdy nagralem tydzien temu plytke na moim 451@812 to potem sprawdzilem KProbe i PI sie wachalo od 50 do 150....teraz po przerobce na 832 sprawdzam ta sama plytke i co mam?? PI od 1 do 6!!!(slownie od JEDEN DO SZESCIU!!)...az jestem zdumiony...weird...

 

wiec wsio dziala...PRZERABIAJCIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki z codeguys sa the best z tym firmłerami do litkow :)

Taaaa ;] przed wyjśceim tych bisów plułem sobie w brode że kupiłem 851S a teraz to nawet się ciesze. Teraz tylko czekać na R9 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...