Skocz do zawartości
blindzior

x800xt/6800u a moze cos innego? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zmieniac karte graficzna i jest mozliwosc kupna w stanach. Co byscie poradzali, czytalem testy, porownania, niby karty sa mniej wiecej rowne ale slyszalem cos o spadku wydajnosci gf po wlaczeniu aa i anizo... Z drugiej strony x800xt dziala na swoim maximum i nie podkreci sie go o wiele... Od dawna bylem za radkami ale teraz jakos ciagnie mnie do tego geforce'a :) Aha, i co bedzie lepsze dla Dooma3?

 

Tutaj ~ ceny:

$464.86 RADEON X800 XT Platinum Edition

$462.99 Asus Radeon X800 Pro Video Card (jak widac roznica bardzo mala)

$399.99 GeForce 6800 GT OC Graphics Card

$499.99 BFG Technologies - GeForce 6800 Ultra OC Graphics Card

 

Pozdrawiam, blind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich tych kartach uruchomisz DOOM3 na max detail, ale DOOMA wspiera chyba nVidia więc jej karty będą miały raczej lepsze osiagi w tej grze ;/

. Ja bym wybrał chyba

1.RADEON X800 XT Platinum Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie GT.

Cena/wydajnosc z podkrecaniem najlepszy stosunek. Moze uda sie nawet odblokowac potoki i strumienie :)

Jezeli nie zalezy Ci na 100 baksach to bierz wersje Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, i co bedzie lepsze dla Dooma3?

Bedzie na dniach to sie przekonasz ;)

A jak nie jestes zdecydowany i masz kupe kaski to kup obie ;)

hehe chodzi o to ze chce wybrana karte juz na doomie przetestowac, szczesliwcy ktorzy juz w niego grali mowili ze roznica pomiedzy 6800 a x800xt jest niewielka na korzysc nvidii, wiec pewnie bede za ATI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie GT.

Cena/wydajnosc z podkrecaniem najlepszy stosunek. Moze uda sie nawet odblokowac potoki i strumienie :)

Jezeli nie zalezy Ci na 100 baksach to bierz wersje Ultra.

no wlasnie nie chce mi sie bawic w podkrecanie, wolalbym odrazu miec Ultra... kurcze no trudno cos wybrac, sprawdzalem przed chwila w online sklepach i wszystko poszlo... trzeba czekac... czytalem hardforum i byla promocja Ultra za 350$ czy jakos tak... czego o tym nie wiedzialem :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doom bedzie smigal ba obu kartach super, nie ma co sie zastanawiac patrzac pod katem dooma.

HL2 bedzie pewnie smigal lepiej na ATI ale tu jeszcze sporo trzeba poczekac bo nei ma co wyrokowac.

NIe ma sensu teraz zastanawiac sie ktora karte kupic, bo jezeli cena bedzie dobra, to i tak roznice miedzy nimi na dzien dzisiejszy nie sa znaczace by o nich mowic i sie zastanawiac.

Obie sa tak szybkie ze spokojnie pociagna wszystko co w niedlugim czasie wyjdzie.

 

Spadek przy filtrowaniu na niekorzysc GF ponoc jest i to spory, nie dam rady sie wypowiedziec bo sam nie testowalem ale ciekawe jak to w praktyce bedzie wygladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz X800XT PE. Potrzebuje polowe mocy 6800!!! Poza tym po wymianie chlodzenia i naklejeniu radiatorow na pamieci mysle, ze karta sporo sie jeszcze podkreci. Poza tym, masz Temporal AA, a zdaje sie ze nVidia nie ma.

To tyle od siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że 6800.

wersja GT nie jest głupim wyborem chyba :wink:

 

po za tym to wasze ATI nie ma pixel i vertec shaderów 3.0 a to już jest minus :P nowe funkcje napewno wyjdą nvidii tylko na plus.

 

po za tym 6800 ma lepszy stosunek ceny do jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

gratuluje robienia gościowi wody z mózgu

 

wiadomo, że lepszy jest 6800 ultra od x800 xt pe

na dodatek jak wyjdą gry z obsługą PS3.0 to wtedy 6800 ultra dostanie dodatkowego kopa (potwierdzone między innymi w Far Cry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sratytaty, kupowac cos na wyrost tylko dlatego ze moze wyjda kiedys gry to obslugujace to dopiero rewelka :)

I co chcesz czekac na obsluge PS 3.0 ?? ile ?? rok, dwa ?

nie ma sie co ludzic bo do obslugi ps 3.0 jeszcze spoooro czasu, a kupowac cos tylko dlatego ze kiedys jakas funkcja sie przyda to strata pieniedzy. W miedzyczasie jeszcze cos innego wymysla i wtedy wyjdzie szydlo z worka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje robienia gościowi wody z mózgu  

wiadomo, że lepszy jest 6800 ultra od x800 xt pe

no coz... mimo posiadnia 6800 jakos daleko mi do tak daleko posunietych wnioskow...dla mnie nie ma karty lepszej lub gorszej. obie sa b.wydajne i obie oferuja jakies dodatki, ale zeby od razu mowic, ze ktoras jest lepsza...

 

na dodatek jak wyjdą gry z obsługą PS3.0 to wtedy 6800 ultra dostanie dodatkowego kopa (potwierdzone między innymi w Far Cry)

no dla mnie ten argument ma taka sama moc jak d3c, tfsaa, fp32 itp czyli zadna...osobiscie wybierajac gf kierowalem sie zupelnie czyms innym...karta graficzna to tylko kupa tranzystorow nic wiecej, kupa ktora mozna za pomoca zle napisanego softu niezle rozbabrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

far cry juz obsluguje czesciowo PS 3.0 , wiec jakie 2 lata czekania? malo gier jest z znaczkami meant to be played by nvidia? myslisz ze co te gry nie beda mialy usprawnienia dla PS 3.0 i VS 3.0 ( ktore daje nowe efekty a nie tylko jak PS 3.0 wzrost szybkosci) bierz gf ultre lub GT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czyście poszaleli, wydawać tyle pniniędzy na zabawkę ? moja matka wydaje miesięcznie 1500PLN na teleon komurowy, ale ja rodzumiem dlaczego wywala tyle kasy

 

natomiast nie rozumiem dlaczego ktoś kupuje VGA za 2000PLN ? do pracy ci taki sprzęt potrzebny ? za rok będzie wart poniżej 1000PLN a w tym momencie można kupić grafikę za 730PLN i przerobić ją tak że lekko pyknie na niej 7500ptk w 3DMarku2k3 co wstarcza luźno na wszytkie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

far cry juz obsluguje czesciowo PS 3.0 , wiec jakie 2 lata czekania? malo gier jest z znaczkami meant to be played by nvidia? myslisz ze co te gry nie beda mialy usprawnienia dla PS 3.0 i VS 3.0 ( ktore daje nowe efekty a nie tylko jak PS 3.0 wzrost szybkosci) bierz gf ultre lub GT .

Nie kazda gra ktora jest "meant to be played" musi odrazu wspierac PS3.0. To zalezy od silnika bo nie zawsze da sie go przeprojektowac tak, by byl on PS3.0 ready. Ba nawet nie wszystkie gry z tym logo obsluguja DX9.0 o optymalizacjach nawet nie wpomne. W niektorycvh przypadkach to bardziej jest reklama. Tak bylo przynajmniej do tej pory. Okres produkcyjny gry to nie rok, duze produkcje powstaja latami i nie zawsze da sie wszytsko ot tak chop siup zrobic.

 

Choc gadanie w stylu ze PS3.0 jest do bani i sie nie przyjmie jest niczym nie uzasadnione. Ta technologia znajdzie sie w DX9.0c, a to juz oznacza ze sie przyjmie. Przewaznie cos co nie jest certyfikowane znaczkiem DX szybko ginie-tak bylo z PS2.0+ FXa czy wymyslach ATI.

 

myslisz ze co te gry nie beda mialy usprawnienia dla PS 3.0 i VS 3.0 ( ktore daje nowe efekty a nie tylko jak PS 3.0 wzrost szybkosci)

mozesz rozwinac swoja mysl? szczegolnie tan kawalek o nowych efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast nie rozumiem dlaczego ktoś kupuje VGA za 2000PLN ?

za 18 dni zrozumiesz :D

jak można na tym zarobić to daj tylko znać biore swoje oszczędności i kupie hurtem 50 sztuk, a osobie która da mi cynk dam jedną sztukę darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można na tym zarobić to daj tylko znać

slyszales o takim slowie jak "przyjemnosc"? a ze kazdemu co innego ja sprawia i jest zdolny wydac na to kazdy grosz to jest imho jak najbardziej normalne. nie mow mi, ze nie wydajesz pieniedzy na swoje przyjemnosci, nawet jezeli nie kazdy je rozumie...jestesmy tylko ludzmi...

btw: ciekawe na co chcesz potem wydac te zarobione pieniadze...bo czego z nimi nie zrobisz sprawisz sobie wlasnie przyjemnosc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12 ale to jest naturalny proces ze wiekszosc komponentow do kompa starzeje sie a tym samym traci na wartosci... a co do wydawania takiej kasy na karte graficzna, to wiesz... jest okazja mozna kupic kilka baniek taniej w usa a potem sprzedac tutaj nie tracac nic, a nawet zyskujac. (o ile cos w karcie mi sie nie spodoba). Ale wracajac do tematu...

 

ten GF 6800GT OC od BFG Tech. moze byc niezly. Cena 100$ tansza i ludziki kreca ja do 425MHz / 1.16GHz, osiagi bardzo podobne do niekreconej Ultry. Dodatkowy plus to to, ze mozna ja wziac odrazu i nie trzeba czekac az pojawi sie w sklepach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje robienia gościowi wody z mózgu

 

wiadomo, że lepszy jest 6800 ultra od x800 xt pe

na dodatek jak wyjdą gry z obsługą PS3.0 to wtedy 6800 ultra dostanie dodatkowego kopa (potwierdzone między innymi w Far Cry)

co ciekawe wg testu na pclabie tylko po puszczeniu demka specjalnie spreparowanego przez nv jest roznica 30%. po nagraniu tego samego demka przez autora recki na tym samym poziomie roznica spadla do 3% - dziwneeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nastepna wojna :D

 

ja ci powiem tak, bierz co chcesz, obie karty sa bardz mocne(zblizone do siebie), i w tym wypadku mozesz smialo wybrac karte tej firmy ktora bardziej lubisz.

 

ja osobiscie bym bral gf 6800 ultra, ale to tylko moje zdanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja matka wydaje miesięcznie 1500PLN na teleon komurowy, ale ja rodzumiem dlaczego wywala tyle kasy  

A ja w żaden sposób nie umiem zrozumieć jak można wydawać co miesiąc 15000zł na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...