Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej zalozyc cos innego, bezszelstnego?? Np CoolerMaster CoolViva i do tego jakis wiatraczek na 6V. Naprawde super wydajnosc jezeli chodzi o chlodzenie rdzenia karty i do tego zupelna cisza wraz z pewnoscia ze karta Ci nie padnie od przegrzania czego nie mozeszy byc pewnym po Silncerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Silencera ver 1 trzeba troszkę przerobić, a dokładnie tak jak na foto żeby wszedł na tą nieszczęsną kartę. :rolleyes:

Silenser ma tą jedyną jedyną zalete ze wywala gorące powietrze na zewnątrz obudowy.

Kiedyś miałem pasywnego Zelmana to było porządne chłodzenie....

post-102980-1109991017_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam karte ati 9800se 128mb 256bit xpert vision.Po 3 tyg od zakupu pojawily mi sie artefakty na ekranie,wcześniej jej nie podkrecalem.Arty pojawiaj mi sie od wlaczenie kompa ,pokazane sa znieksztalcone litery a na windows widac 3 paski kolorów. Czym moze byc to spowodowane??? mozliwe ze karta sie przegrzala itp? moze to wina mojego kompa? mam

athlona 2000xp+,256ddr 266mhz,plyta msi kt3v ,zasilacz feel 300v. :sad:    z góry dziekuje.:)

1289586[/snapback]

 

szczerze mowiac mialem to samo.. okazalo sie ze karta za bardzo sie przechyla w slocie agp... mam obudowe own made z plexy i troszke lapki pod sledzie nie wyszly... poruszaj karta w slocie i odswiezaj ekran.. ja juz paskow nie mam i jest git.

 

teraz sie biore za krecenie SE.. zamawiam silencera i radiatory bo w css trzeba zaczac grac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Silencera ver 1 trzeba troszkę przerobić, a dokładnie tak jak na foto żeby wszedł na tą nieszczęsną kartę. :rolleyes:

Silenser ma tą jedyną jedyną zalete ze wywala gorące powietrze na zewnątrz obudowy.

Kiedyś miałem pasywnego Zelmana to było porządne chłodzenie....

1310901[/snapback]

 

Tak zrobilem tylko metoda na brutala a nie pilniczkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3.3V mam 3.20 a na 5V mam 4.27. Jezeli to rzeczywiscie moze byc problem z zasilaczem, to chyba kupie nowy. Który z tych dwóch mi polecacie?

1287554[/snapback]

Ta płyta ma spokane wyswietlanie napięć a zwłaszcza Vcore z +5V ja zależnie od programu mam 5,17 lub 4,27 i tak juz jest - sprawdzałęm na 3 zasiłkach zawsze tak samo. Sprawdziłem mirenikiem to dal +12V i dla +3,3V to płyt podaj w miare poprawni max rónica jakieś 0,1V a dal +5V miałem 5,05 a wg programów 4,17 więc na te +5V nie patrz.

 

A teraz mój problem mama już od ponad roku ALL-IN-WONDER Hercules 9800SE [na samsungach 3,3 ns] karta 100% modowalna ! ale zdarzyło mi się tak że na Omegach opartych na 4,7 i jakiś ati optimized driver - chyba 1.7a nie ładował się sterowniki przy 8 potokach na innysch steraz wszystko OK - wszystkie DNA,Uniany i inne stery czyściutko spoX dziłą grafa ale na tych źle ;/ tzni wogóle wtedy nie ładuje się sterownik czego ? - nornmalnie używam UNIANY na 4.12 i wszytko spoX kart na standartowcym chłodzniu spokojnie śmiga na taktowaniu XT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam podczas pracy w windzie:(

Siedze na necie nagle czarny ekran dodam ze w windzie grafa pracowala na 300/500 do gier 410/730(czasami wiecej ale zadko)

A dodam ze silencer byl, rad. na mem + dwa wentyle 80mm 12v

 

Max smigal na 455/770

 

Mysle ze teraz wezme r9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobilem tylko metoda na brutala a nie pilniczkiem :)

1314611[/snapback]

 

No ja tez na brutala obcinaczem do pazurów. :lol:

Mam do zgolenia tego silensera jak ktoś jest zainteresowany. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probuje modowac moja karte i zawsze jest to samo jakichkolwiek nie uzyje sterownikow czy programow... a mianowicie po wlaczeniu sie windowsa, pulpit wyswietla sie jakies 5 sekund i robi sie CYK! :? i wylacza sie monitor :D i wtedy trzeba awaryjny wgrac i wywalac stery bo inaczej juz sie nie uruchomi...

 

czy to oznacza ze nie bede mial tych 8 potokow ?? :? czy jest jeszcze jakies sposob ktory moglbym sprobowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zalozylem silencera i radiatorki od zallmana i juz mialem sie brac za krecenie... odpalam 3dmk2003 na defaullt zeby porownac wydajnosci... i KRZAKI! WTF. Nic nie dziabnąłem bo w windzie obraz jest czysty, tylko 3d szarpie... czyzby za goraco mu sie zrobilo? krece w dol i sprawdze ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj bardzo sie ucieszylem po montazu WC. Po przesiadce z Silencera nie dosc, ze rdzen mi poszedl z 420 (slaby egzemplarz) na 440, to jeszcze do tego pamieci same z siebie chodza z 730 na 760 :D Wie ktos czemu pamieci, na ktorych nic nie bylo zmieniane, sa te same co byly radiatorki dostaly takiego kopa po zalozeniu bloku na gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fog jak zalozyles wc na radka i rdzen sie lepiej kręci to napewno spadla sporo temp. ,a więc cale BCB wokół rdzenia i blisko pamieci jest chlodniejsze i mozliwe ze dlatego ale za o 30mhz to bardzo duzo...

 

No ja coż juz drugi raz w ciągu ostatnich 3miechow siedze na gf 256 ddr

XV 9800se@pro mam juz po dziurki w nosie....

Co z tego ze moj ostatni fajnie sie krecil 455/770(max) na codzien takty XT jak zdechl po 2miechach?

 

Tym razem albo pozbede sie dobrej grafy na dobre (zostane na GF)albo biore r9800 lub GF 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jest duzy przyklejony temat o tych radeonach ale nie da sie tam dostac teraz :? niewiem czemu ale jest tylko 1-sza strona (przynajmniej u mnie) dlatego zakladam ten temat

 

chodzi oczywiscie o odblokowanie 8 potokow w nim :) pytanie jest proste... czy jak bo zainstalowaniu omeg albo zmianie sterownika za pomoca rivatunera - zawsze po wgraniu windy wylacza sie monitor... na normalnych sterownikach jest wszystko ok. - a wiec pytanie - czy moge cos jeszcze zrobic ? czy juz odpuscic ta karte? - uznac ze sie nie da tego odblokowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz mam to samo na soniaku HS74PB wyskakuje mi "no input signal dvi-D". I próbowałem wszystkiego i nic dalej to samo a posaidam karte Powercolor 9800se 256 bit 378/600 2,8 ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to ciezko... zmiana odswiezania nic nie daje... nic nic nie daje :-| tez probowalem wszystkiego... slabo :?

 

i druga sprawa moze ktos co wie na ten temat :> moj radeon dokladnie to jest - Sapphire radeon advantage 9800se 128bit 256mb - standardowe wartosci to : rdzen 378mhz a pamiec 580mhz

 

mam aluminiowe radiatorki na pamieciach i vga silencera rev.3, rdzen dochodzi spokojnie do 420 (dalej nie probowalem) bez zadnych artefaktow, za to pamiec wystarczy ze rusze nawet na 582mhz i juz sa - ati tool znaduje max dla pamieci jako 590 :wink: ale na tym to juz wogle krzaki sa...

 

da sie cos na to poradzic ? pamieci to Infineony..

Edytowane przez wiateq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam od niedawna karte ati 9800se xpert vision 128mb 256 bit, mialem zasilacz noname 300v o podczas polowy 3d marka 2001 mi sie spalil :mur:

i zakupilem zasilacz feel 300v .

czy ten zasilacz styka na ta karte ??

moj komp to athlon 2000xp ,256ddt 266mhz,80gb seagate,dvd rom,cd rw,msi kt3 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Radeon 9800SE Sapphire 128 MB DVI / tv-out (256-bit) modowany na 8 potoków i chce zmienić chłodznie bo to standardowe jest do niczego..bardzo się grzeje.

Co polecacie do tego radeona na rdzeń jakie chłodznie???

Ja myslałem nad ARCTIC COOLING ATI Silencer 1 czy te chłodzenie będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam WC :D U mnie przesiadka na Silencera dala15 MHz na rdzeniu, a z Silencera na Wc kolejne 20 MHz. A tak na serio to uwazam, ze najlepszym wyborem bedzie VGA Silencer stary, bo nie ma sensu przeplacac za nowe, bo podobno wydajnosc taka sama a sa glosniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? kolejna proba puszczenia 9800se na 8 potokach sie nie udala

 

dalem odsiwezanie 60hz, zjechalem z taktowaniem rdzenia do 325 (standard 378), pamiec zostawilem na 290

 

ale teraz objawy inne - najpierw sprobowalem riva tunerem, mialem zainstalowane omegi i zmodowalem je nim, zrobilem restart i o ddziwo system wszedl, zaladowal sterownik, riva tuner mowil 8x1 :] ale tylko na rozdzialce 800x600 i 4 bitach i nie dalo sie zmienic bo windows cos tam pieprzyl o niekompatybilnosci sterownikow, starsza wersja itp. warto dodac ze wczesniej (bez zmiany taktowania i odswiezania) nigdy nie wchodzilo nawet w tym stanie, a wiec zachecony myslalem nawet ze bedzie dzialac :] po zainstalowaniu omeg od poczatku, a wiec zrobilem to - przed restartem zmienilem taktowanie tak jak wtedy, zmienilem odswiezanie na 60hz, dalem nawet 1.65v na agp na wszelki wyapdek :) robie restart i [gluteus maximus] :angry: winda sie wgrywa, i w momencie gdy ma zaladowac sterownik (wylaczyc na sekunde monitor - takie klik-klik :) ) monitor sie juz nie wlacza i mowi ze brak sygnalu - czyli to co zawsze...

 

niewiem, jakis minimalny postep jest :) bo wczesniej nigdy nie wchodzilo na 8 potokow nawet w takim stanie :] pierwszy raz widzialem zeby rivatuner pokazal 8x1;], ale nadal jest to bezuzyteczne - bylbym wdzieczny za kazda sugesie lub rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur: zrobilem to przed chwila wszytsko krok po kroku i jest dokladnie to samo - w kazdym razie dzieki za info :). Probowalem na roznych sterownikach, zmienialem zegary karty, napiecia na AGP itp. doslownie wszystko ! :?

 

wiec werdykt moze byc tylko jeden karta jest lipna, niemodowalna i tyle, chyba ze ktos jeszcze ma jakies sugestie ?? przypominam laduje sie do windy, pojawia sie pulpit i wtedy cyk cyk i no signal :) i nic nie da sie poradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo miałem nadzieje ze pójdzie a tu pech najlepiej to znalesc jakiegos jelenia na ta karte i sprzedac a tak to ile masz marków w 3dmarku 03??? bo ja mam prawie 4000 bez podkrecania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiateq: A czy uzywasz wyjscia DVI czy zwyklego? Bo gdzies czytalem, ze po odblokowaniu podkrecania w biosie w 9550 i 9600 uzytkownicy LCD nie moga zbootowac. Trzeba po zmianie biosa/sterow odpalic kompa uzywajac zwyklego wyjscia, a dopiero potem przelaczyc sie na DVI. Moze w tym przypadku to tez pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo miałem nadzieje ze pójdzie a tu pech najlepiej to znalesc  jakiegos jelenia na ta karte i sprzedac a tak to ile masz marków w 3dmarku 03??? bo ja mam prawie 4000 bez podkrecania

1323570[/snapback]

w 3dmarku03 3500, a w 2001se 13500 :/ tylko moja jeszcze na dodatek ma 128bit :? musze miec te potoki !! :mur:

 

Wiateq: A czy uzywasz wyjscia DVI czy zwyklego? Bo gdzies czytalem, ze po odblokowaniu podkrecania w biosie w 9550 i 9600 uzytkownicy LCD nie moga zbootowac. Trzeba po zmianie biosa/sterow odpalic kompa uzywajac zwyklego wyjscia, a dopiero potem przelaczyc sie na DVI. Moze w tym przypadku to tez pomoze.

1324538[/snapback]

uzywam zwyklego... ale na DVI tez probowalem wlaczyc na przejsciowke i bylo to samo :)

 

jeszcze takie pytanko z innej beczki :) jak chce podkrecic mojemu radeonowi pamiec to co bym nie robil, nie dam wiecej niz frimowe 290, juz na 292 sa artefakty, rdzen idzie spokojnie wysoko - a pamieci nie da sie ruszyc - da sie cos z tym zrobic ? mam vga silencera rev.3 i radiatorki Al na pamieci, Infineona...

Edytowane przez wiateq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj radiatorki jakies, najlepiej miedziaki z nawiewem. Ale wg mnie rowniez dobra kombinacja to Silencer Rev.3+niebieski radiatorki Zalmana, bo idealnie pasuja i nie trzeba pilowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...