Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Przesłanie było takie ze lepiej kupić grafikę firmy ATI z odblokowanymi 8 potokami niż kupować XV za te same pieniądze i bawić się w soft mody. Poza tym wykonanie kart ATI jest o niebo lepsze niż XV wystarczy spojrzeć, na kondensatorki. Ale to tylko moja opnija, każdy wybiera sam :unsure:

1270816[/snapback]

Grafika FIRMY ATI, karty ATI - to jest chyba jednoznaczne stwierdzenie, w dodatku niezgodne z prawdą, dlatego uważam, że jesteś mało wiarygodny. A w ich opisie nie znalazłem stwierdzenia, że to karty firmy ATI , jedynie ATI OEM, a to nie jest już tak jednoznaczne. Jeżeli więc informacje o producencie masz z ich strony, to może wyniki też zaczerpnąłeś stamtąd, a nie z własnego doświadczenia?

Edytowane przez pcserwis_W-wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to jednoznaczne stwierdzenie bo opierałem się na danych ze sklepu internetowego. Nie wytrzymam weź mnie człowieku nie rozśmieszaj to żaden rewelacyjny wynik jeśli ci o to chodzi.Moze dla cibie jest to rewelacja, ale dla większości użytkowników którzy maja jakies pojecie to normalny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja rozmowa z handlowcem ze sklepu.

 

Ryszard (17:27)

dzien dobry

Ryszard (17:28)

mam pytanie odnosnie kart ATI Radeon 9800

barwkomp (17:30)

witam

barwkomp (17:30)

slucham

Ryszard (17:30)

czy są one firmowany lub produkowane przez firme ATI

Ryszard (17:31)

tak wynika z opisu w sklepie

barwkomp (17:31)

jest tak jak na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rysiub1

 

Ciekawy jestem czy te karty "made by ATI" z 325/580 pojda na 480/740 bo tak idzie moj radek XV jezeli pojdzie to poklon w twoja strone rychu i stwierdze ze jednak oplaci sie kupic produkt ktory nam tutaj zapodales, ale osobiscie szczerze w to watpie aby dalo sie przetaktowac rdzen z 325 na 480 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja rozmowa z handlowcem ze sklepu.

 

Ryszard (17:27)

dzien dobry

Ryszard (17:28)

mam pytanie odnosnie kart ATI Radeon 9800

barwkomp (17:30)

witam

barwkomp (17:30)

slucham

Ryszard (17:30)

czy są one firmowany lub produkowane przez firme ATI

Ryszard (17:31)

tak wynika z opisu w sklepie

barwkomp (17:31)

jest tak jak na stronie

1271077[/snapback]

Odpowiedź pracownika Barwkompu jest dość wymijająca.

 

Zastanawiajaca jest rola Rysiuba w tej dyskusji, nieprawdaż?

Po co on tak promuje te karty? W dodatku wciskając nam bajki o tych wynikach oraz pochodzeniu kart.

Bo wyniki mogą być rzeczywiście prawdziwe, ale nie na takiej karcie i o takim taktowaniu.

W dodatku raz mówi, że sam zmierzył te wyniki, zaraz potem, że opierał się na informacjach sklepu, coś tu mi śmierdzi

Może Barwkomp mu za to płaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz, nikomu nie karze kupować tych kart wybór należy do kupującego. Pisałem tylko ze warto rozważyć tą propozycje i tyle, chyba lepiej mieć kartę od razu z 8 potokami niż ja modowac do 8 potoków, za te same pieniądze??

Gdzie ja napisałem ze opieram się na wynikach z barwkomu!!! Może mi przytoczysz cytat!!! To były wyniki moje własne i co w nich dziwnego jak to są dla ciebie wysokie wyniki to chyba czas się dla ciebie zatrzymał.

 

Jak słusznie zauważył: XOR

„Nie widze nic niewiarygodnego w tych wynikach, jak dla mnie na A64 jak najbardziej realne.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz, nikomu nie karze kupować tych kart wybór należy do kupującego. Pisałem tylko ze warto rozważyć tą propozycje i tyle, chyba lepiej mieć kartę od razu z 8 potokami niż ja modowac do 8 potoków, za te same pieniądze??

Gdzie ja napisałem ze opieram się na wynikach z barwkomu!!! Może mi przytoczysz cytat!!! To były wyniki moje własne i co w nich dziwnego jak to są dla ciebie wysokie wyniki to chyba czas się dla ciebie zatrzymał.

 

Jak słusznie zauważył: XOR

„Nie widze nic niewiarygodnego w tych wynikach, jak dla mnie na A64 jak najbardziej realne.”

1271542[/snapback]

Jasne, że w tej samej cenie lepiej, przynajmniej jest pewność, że karta nei bedzie arcić dłużej niż 10dni :) .

A chłodzenie i w jednej, i w drugiej jest beznadziejne.

 

Za to bądźmy sprawiedliwi - pracownik Barwkompu dał Ci odpowiedź wymijającą, czyli karty są "ati" na takiej samej zasadzie jak inne, mają gpu ati :D . A propos, ati już od dawna robi tylko all-in-wondery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na wstepie przepraszam jesli temat juz byl/niestety nie mam czasu szukac gdyz musze sprawe zalatwic naprawde szybko!

 

Oto moj problem/pytania:

Kupilem karte Radeon 9800SE 128mb 256bit Xpert Vision... sprzedawca gwarantowal mi, iz karta jest modowalna - robili testy itp...

Moj problem wyglada nastepujaco:

zainstalowalem drivery omegi i na poczatku w 3dmarku 2003 wykonal testy i ok... pozniej zaczely sie testy na grach a tu... flatout - gierka sie zawieszala - mozna bylo ja wylaczyc ctrl+alt+del ale robilo sie cos co daje ponizej... w grze Men of Valor przy zmianie rozdzielczosci z 800x600 na 1024x768 od razu gierka sie wysypywala (tak samo jak powyzej), pozniej takie same efekty w 3dmarku 2003...

wg mnie to juz dyskwalifikuje karte jako modowalna (ale moge byc w bledzie?)

zatem napisalem maila do sprzedawcy a on odpowiedzial, iz moze to byc kwestia zasilacza...

przelozylem swoj 300W na 350W kumpla, na ktorym tez smiga zmodowanym radeonem, no i tym razem bylo to samo...

wylaczylem, wlaczylem kompa i co? prawie spalilem karte oO co zauwazylem po chwli, ze wiatrak wogole nie chodzil oO

przelozylem karte do komputera kumpla z plyta glowna abit'a kd7, ktora ma wspomagane zasilania (czy jakos tak =) ) tez nie chodzi...

przelozylem do swojego - to samo... ok w koncu udalo sie odpalic kompa z dzialajacym wiatrakiem na karcie, i teraz przy robieniu testow w 3dmarku 2003 nie wyskakuaj juz krzaczki tylko jest zwiecha lub monitor sie wylacza (teraz moje pytanie brzmi czy te krzaczki od razu = karta nie jest modowalna... czy jednak przy dalszych objawach [zwiecha/wygasanie monitora] moze jednak miec to cos wspolnego z zasilaczem? oO )

co najlepsze to to, ze pozniej wsadzilem jeszcze raz karte do komputera znajomego i znowu wiatrak nie dzialal... przelozylem do siebie i mialem wiele problemow zeby znow chodzila normalnie (wie ktos czemu co i jak? oO) w kazdym badz razie w chwili obecnej karta niby dziala na normalnych sterach (4potoki) i niby dziala ok...

tutaj wyglad karty:

Dołączona grafika

 

a tu owe krzaczki: (troche skompresowane ale normalnie jpg zajmowal 0,5mb)

Dołączona grafika

 

Pytania:

1) krzaczki = karta niemodowalna?

2) zwiecha/wygasanie monitora = karta niemodowalna/slaby zasilacz?

3) krzaczki/wygasanie monitora/zwiecha = jesli nie lipna karta/zasilacz to co? oO

4) czy i tak nie oddac tej kart ze wzgledu na wiatrak?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi...

 

/male poprawki bo troche sie nie zgadzalo - pisane pozna pora =/

najwiekszy problem teraz to ten wiatrak bo nawet z zasilaniem chifteca i plyta epoxa jest to samo... raz dziala raz nie ehh

Edytowane przez Klayman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś kupował w PC serwis? :> Jak masz mozliwosc sproboj na jakims chieftecu. 300w to nie zawsze 300w w innym zasilaczu. Tak czy inaczej juz przez sam wentyl wydaje mi sie ze jest powod do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś kupował w PC serwis? :>  Jak masz mozliwosc sproboj na jakims chieftecu. 300w to nie zawsze 300w w innym zasilaczu. Tak czy inaczej juz przez sam wentyl wydaje mi sie ze jest powod do zwrotu.

1272026[/snapback]

tia... qrde dzis odpalilem kompa i znowu to samo - wiatrak stoi a przeciez nie ruszalem karty ni nic oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

1) krzaczki = karta niemodowalna?

2) zwiecha/wygasanie monitora = karta niemodowalna/slaby zasilacz?

3) krzaczki/wygasanie monitora/zwiecha = jesli nie lipna karta/zasilacz to co? oO

4) czy i tak nie oddac tej kart ze wzgledu na wiatrak?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi...

1271928[/snapback]

 

 

1.tak karta jest niemodowalna

2.zasilacz jest ok,karta lipa

3.lipa karta

4.nad czym tu sie zastanawiac,no pewnie ze reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same krzaczki jak zrobiłem przez przypadek zwarcie na złączu 3pin do wentylatorka (na płycie głównej) ^^. Tak więc jak na moje oko to coś z zasilaniem masz nie tak.

 

ps. dla posiadaczy 9800se - podnosiliscie zasilanie AGP z 1,5 na 1,6? Bo nie wiem czy podnosic, czy to cos daje, jest bezpieczne utp. (a PCserwis tak zalecał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam taki problem: zmieniłem platforme na amd64 bit i mój 9800se zrobił mi brzydki numer, a mianowicie komputer co jakic czas sie poprostu zawiesza:( np w 3dMarku:( ssprawadzałem na innych pamieciach i innej zasiłce i jest to samo:( czasami poprostu gaśnie, czasami na monitorze pojawia mi się komunikat w stylu frequancy out of range:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś z płytą główną, albo zasilacz nie wyrabia...

1273094[/snapback]

wlasnie wrocilem od znajomego - z nowiutenkim kompem, plyta epoxa, zasilacz chiefteca i lipa krzaczki i monitor wygasa...

co najlepsze wiatrak raz chodzi raz nie... wiecie moze dlaczego? oO

zeby nie wyszlo teraz ze wysle karte do warszawy a oni mi stwierdza, ze cos spitolilem i nici ze zwrotu kasy...

ehh ktos ma jakas rade - pomozcie prosze =///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski po zdemontowaniu standardowego radiatora - mizeria !

Najnowsza rewizja radkow 9800se XpertVision jest tragiczna.

Chlodzenie - niby radiator zdecydowanie wiekszy, nawet obejmujacy pamiatki...

Ale po pierwsze spod wyglada tak :

Dołączona grafika

Tak tragicznego spodu radiatora nie widzialem jeszcze nigdy :( Toto bez szlifowanai nie nadaje sie do niczego.

Po drugie - radiator firmowo jest tak zamontowany, ze pomiedzy nim a pamiatkami jest z 0.5 milimetra pustej przestrzeni !!!

I ANI TROCHE srodka przewodzacego cieplo ! Tego to juz nawet nie ma jak skomentowac...

 

Po zdemontowaniu tego badziewia i zamontowaniu miedzianego niestety rdzen poszedl ledwo 10MHz wyzej - za to pamiatki jak pluly artefaktami juz przy 320, tak teraz chodza jak wszystkie 9800se na hynixach 2.5 - na 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta bez problemu chodzi z odblokowanymi dodatkowymi 4 potokami, po kilku godzinach twardych testow w grach i 3Dmarkach, moge stwierdzic, ze nie ma zadnych artefaktow.

 

Domyslnie ma zegary 380/600 MHz i na takowych po odblokowaniu potokow w 3DMarku03 wyniki oscyluja wokol 5300-5500 punktow.

 

Po pokreceniu karty do wartosci 425/690 MHz testy w 3DMarku03 koncza sie wynikiem oscylujacym w granicach 6000 - 6200 punktow.

Wszystko to na sprzecie tak jak w podpisie.

 

 

No i po wymianie pasty na Arctic Silver 5 oraz radiatorow na pamieciach na ZALMANowskie, karta chodzi bez artefaktow na 430/700 MHz i to nie jest jeszcze koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski po zdemontowaniu standardowego radiatora - mizeria !

Najnowsza rewizja radkow 9800se XpertVision jest tragiczna.

Chlodzenie - niby radiator zdecydowanie wiekszy, nawet obejmujacy pamiatki...

Ale po pierwsze spod wyglada tak :

1276186[/snapback]

A ja tak z innej beczki: ostatnio całkiem przypadkowo ( ;] ) zauważyłem iż moja karta posiada kondensatory f-my Rubycon, co mnie trochę zdziwiło... gdyż wydawało mi się iż produkt "tej klasy" :wink: będzie posiadał jakieś badziewne noname'y... A jak jest na tych nowych grafach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja tez ma kondziorki Rubycona... To one sa dobre ? Gdyby byly Sanyo, to bym uznal, ze sa dobre. Ale o Rubyconie jakos nie slyszalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja tez ma kondziorki Rubycona... To one sa dobre ? Gdyby byly Sanyo, to bym uznal, ze sa dobre. Ale o Rubyconie jakos nie slyszalem...

1277735[/snapback]

Rubycony sa bardzo dobre...

Poszukaj newsa o tym jak to ABIT je zaczol po aferach roznych z kondensatorami stosowac w swoich plytach glownych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

 

Dorwałem właśnie kartę firmy XXX na 9800 SE z 256 MB HYNI-ksa 4,0ns z 128 bitową magistralą . Karta podobno była sflashowana złym biosem i teraz śmieci. W necie znalazłem bios od czegoś takiego ale po jego zapodaniu śmieci są nadal (pasy na ekranie z przekłamaniem w kolorach).

 

Czy to znaczy iż karta jest uszkodzona fizycznie (spalone pamięci) czy może należy jakoś inaczej (dokładnie) sflashować kartę?

 

Może jakieś dokładne ERASE pomoże. Może ktoś coś wie w temacie lub podobnym lub może podesłać bios od czegoś takiego.

 

PS. Do falshowania używam atiflash-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń czyściutki jak i cały GPU i nadodatek R360 tak więc ten z XT

 

Co do biosu to wczoraj całkowicie go skasowałem (bios wyzerowany) i wgrałem na nowo. Brak niestety poprawy. Tak więc chyba uszkodzony ram lub moduł zasilający. I [gluteus maximus]. No chyba że ktos wie co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę graficzną Ati Radeon 9800 SE 256 milibitów ;)

to jest karta z magistralą 128-bitową. Długo się zastanawiałem czy wybrać wydajną wersję z 128MB czy małowydajną wolną wersję 256mb. Zdecydowałem się na tą drugą.

No a teraz mam problem. Chciałbym zamontować jakiś przyzwoity coolerek bo ten od producenta już po tygodniu zaczął hałasować. Niestety producent najwyraźniej przykleił radiator do GPU. Umieścił również zatrzaski. Tak więc radiator trzyma się na zatrzaskach oraz jest przyklejony.

Teraz pytanie:

Jak mogę usunąć (najprawdopodobniej spróbuję tego dopiero po minięciu gwarancji) ten radiator bez uszkadzania procka graficznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...