Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

@pedross - Albo wgrałeś ten orginalny bios albo go wogule nie wgrałeś bo nie ma możliwości że bios się wgrał a dalej jest po staremu ;) Mi też HardMOD nie wyszedł ... poprawie lutu jutro i sprawdze jeszcze raz.

 

Mam pytanie dotycząde V-Mod'a

Na stronkach z opisamevmod'a ją podane vmody 4 elementów

VGPU

VDD

VREF

VDDQ

 

I wiem tylko że pierwsze napięcie to napięcia GPU a pozostałe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D Dzięki uprzejmości i wspaniałomyślności PC-SERWIS mogę się znowu cieszyć radkiem 9800se, chociaż tak się nie powinno stać to dzięki fantastycznemu podejściu do klienta tak się stało :D Chwała, sława i bogactwo im za to :D. Radzio na chipie 360 samsungi 2.8ns. Udało mi się zdjąć radiator co przy moich zdolnościach manualnych graniczy z cudem. Mam do was takie pytanko. Zdjąłem radiator i od wczoraj nie mogę znależć arctic ceramique mimo że ją napewno mam(całe życie po schodach), cooling dziś zamknięty i nie mam cholernej pasty żeby założyć silencera. Czy bez pasty termo i silencerze na high do jutra da radę czy nie ryzykować. Po zdjęciu radiatora nad i pod chipem był klej jakiś biały teraz zostały 2 gluty. Rdzeń środek czyściutki metaliczny a po bokach coś ciemniejszego czy to jest klej bo nie chce zejść po podgrzewaniu skrobaniu jest to warstwa niewyczuwalna w dotyku i sam nie wiem czy to klej. Czy jeżeli ew to klej i nałoże na to ac jak znajdę to chyba się nic nie stanie?. Pozdrawiam Acha na std wentylu rdzeń 430 mhz śmiga spokojnie wyżej nie brałem bo się bałem na tym czymś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D Dzięki uprzejmości i wspaniałomyślności PC-SERWIS mogę się znowu cieszyć radkiem 9800se, chociaż tak się nie powinno stać to dzięki fantastycznemu podejściu do klienta tak się stało :D Chwała, sława i bogactwo im za to :D.

A to na jakąś autoreklamę mi wygląda. Możesz napisać, czemu takie hymny pochwalne wynosisz na temat PC-Serwis?

 

I o jakich kartach piszesz? Może o tych:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34779856

 

czy o tych:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34513447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką autoreklamę :evil: rozwaliłem radka a pc-serwis mi wymienił w sytuacji w której żadny sklep by tego nie zrobił i tyle (dwudziesta któraś strona) wiesz może coś odnosnie moich pytań

ciekawe, czy pc-serwis byłby tak samo liberalny w przypadku mojej karty (opisałem parę postów wcześniej) bo boję się, że kiedyś karta może nie wstać (i nie chodzi mi o ten jeden kwadracik tylko o błędy powstające zanim się rozgrzeje) bo w sumie nic w niej nie spaliłem a dałem ciała, że jej dokładnie nie przebadałem po kupnie w ciągu 10 dni :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie czy http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=559 taśma termoprzewodząca jest fabrycznie zamontowana na spodzie czy trzeba wycinać i przyklejać . pzdr(Rozumiem z tego co piszecie wcześniej że wchodzą pod silencera?

Mam te radatorki i na nich jest zajebista taśma więc nie ma problemu a na dodatek spokojnie mieszczą się pod sielienacera i są leciutkie .. nie jak MIEDŹ :P mam na nich 730mhz na samsungach 3.3ns ;)

 

Czy ktoś odpowie mi na mojego poprzedniego posta czy znowu zostane olany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka! Kupilem sobie dzis XV 9800se 128 Mb 256bit. Zmodowalem do 9800PRO. Wszystko ładnie pieknie chodzi, oko się cieszy testy w 3dmarku i atitool robione - Painkiller (w detalach Isane) Doom 3 (w detalach ultra) działają znośnie. Puszczam siostre do kompa po paru godzinach - Ona sobie wlacza The Sims 2 i tu nagle taki myk: 3 szerokie pasy z przeźroczystą szachowniczką (nie bylo tego na starym radku 9000 ani na 9800 se przed zmodowaniem) Wyslalbym screena ale nie wiem jak :) Czy to wina sterów czy ten radek jest do d... ?? Nie da sie nic z tym zrobic ??

Wojtek

 

Athlon Barton XP 3000+

A7n8x-E Deluxe Wireless Wifi

2 x 512 DDR 400 MHZ Kingmax 2,5 CL

40GB HDD Maxtor

XV 9800SE@PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka! Kupilem sobie dzis XV 9800se 128 Mb 256bit. Zmodowalem do 9800PRO. Wszystko ładnie pieknie chodzi, oko się cieszy testy w 3dmarku i atitool robione - Painkiller (w detalach Isane) Doom 3 (w detalach ultra) działają znośnie. Puszczam siostre do kompa po paru godzinach - Ona sobie wlacza The Sims 2 i tu nagle taki myk: 3 szerokie pasy z przeźroczystą szachowniczką (nie bylo tego na starym radku 9000 ani na 9800 se przed zmodowaniem) Wyslalbym screena ale nie wiem jak :) Czy to wina sterów czy ten radek jest do d... ?? Nie da sie nic z tym zrobic ??

Wojtek

 

Athlon Barton XP 3000+

A7n8x-E Deluxe Wireless Wifi

2 x 512 DDR 400 MHZ Kingmax 2,5 CL

40GB HDD Maxtor

XV 9800SE@PRO

A zrobiłeś testa tak jak pisze na 1 stronie w celu sprawdzenia karty??

 

 

Kórde PCserwis nie odpowiada na maile ciekawe co jest. Ani tu nie piszą nic ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi ktos pisal maile z takimi bledami ortograficznymi to tez bym nie odpowiadal :P (joke)

Mi odpisali po kilku godzinach, wystarczy cierpliwie poczekac.

Swoja droga na mojego drugiego maila z wczoraj nie dostalem jeszcze odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomocy!!!!!!!!!!!11 Mam taką opcję że gram w nfsu2 demo, w painkillera, halo i jest ok. Doom 3 mi się wiesza prawie od razu freeze call of duty u ofensive niebieski screen który wygląda tak jak w momencie gdy na radku 9550 zabardzo rdzeń przekręcałem 3 d mark biega a raz na parę razy freeze. Podejrzewałbym zasilacz ale inne gry chodzą . Std ustawienia chłodzenie lepiej niż odpowiednie. O co może chodzić?????????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomocy!!!!!!!!!!!!! Gram w nfsu2 demo, halo,painkillera, fifa 2002, flat out demo i jest ok. Puszczę dooma 3 freeze prawie od razu(tak jak przy za wysokim fsb), call of duty u offensive niebieski screen pochwili(jakbym przekręcił rdzeń) 3dmark 2001 raz git raz freeze. O co może chodzić std ustawienia karty ,chłodzenie dobre zasilacz mi nie wyrabia ale inne gry działają ocb? Najbardziej mnie martwią te freezy raz na jakiś czas ocb?????//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego winika że zasilacz nie wyrabia i co jakiś czas musisz mieć spadek napięcia, włącz sobie jakiś program do odczytu napięć z mobo i ustaw na sapisywanie logów ... jak się zawioesi to sprawdzisz napięci w logach i będzie teoretycznie wiadomo.

Pożrcz od kogoś mocniejszy zasilacz i sprawdź czy jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 90% byłem pewny że to zasilacz teraz jestem pewny na 99% dzieki twojej wypowiedzi i temu że zaliczyłem parę restartów w doomie i to normalne tylko te freezy czy może coś takiego wystąpić z powodu zasilacza bo wydaje mi się że komp powinnien się resetnąć a nie zatrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardmod zrobiony,w biosie zmienione device id oraz taktowania na pro,biosik walniety do karty i co?Taktowania wykrywa zmienione ale dalej widzi ja jako 4 potokowca.Pamieci chlodniejsze o ok. 10 stopni.Na razie sie poddalem brak pomyslow.Moze jakies sugestie?Przelutowany dupek sprawdzony jest ok. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój radek odblokował się baz problemu i teraz mam pytanko czy warto kupować Zalmana ZM80D-HP czy coś innego? Chciałbym go pokręcić a teraz jest już taki gorący że można się poparzyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VGA Silencer i nie ma innej mozliwosci ;] Bo reszta albo droga strasznie albo malo efektywna.

 

pedross - jaki ty masz silencer ? Ver 3 czy Rev 3 ? Bo ten ver3 ma chlodzenie na pamiatki tez z drugiej strony i jest miedziany. A ten rev3 to tylko kolejna wersja tego aluminiowego Silencera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prezentuje się Vmod w moim wykonaniu:

 

Dołączona grafika

 

Na końcu przewodów miał znajdować się molex, ale takowego gniazda jeszcze nie znalazłem.

 

 

Te zdjęcia miały się pokazać dwa dni temu, ale za żadne skarby nie mogłem ich wrzucić na serwer :? (dlatego jest tylko jedno) Jak mi się uda, będzie więcej.

 

 

Stoję jeszcze przed hardmod'em, a dokładniej przed jego wersją... chyba dziś któryś wykonam, bo już nie mogę wytrzymać :veryevil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotycząde V-Mod'a

Na stronkach z opisamevmod'a ją podane vmody 4 elementów

VGPU

VDD

VREF

VDDQ

 

I wiem tylko że pierwsze napięcie to napięcia GPU a pozostałe ??

Vddq i Vref są to dodatkowe mody pozwalające uzyskać jeszcze większe zegary (stablizujące?) jednakże wymagają uprzedniego przygotowania karty i niestety nie cieszą się "dobrą sławą" (card killer'y, zwłaszcza vref). A więc jest to razczej pozycja dla prawdziwych maniaków oc i ludzi z jajami.

 

VDD - Ram core voltage

VDDQ - I/O voltage

Vddq nigdy nie powinno być większe niż Vdd.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

 

 

No i poszło :P Jestem kolejnym hardmod'owcem, co najważniejsze poszło w miarę gładko, uzyskując porządany efekt. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...