Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś kupował rok temu to sznasa na pewno była by o wiele większa jak będzie teraz to niestety nie mogę Ci powiedzieć.

Seria:

L4030254728 a na kosciach :HY50U283222A W7CD4924KG F28 405A

 

Cos Ci to mowi :?:

 

Pozdrawiam.

Są to pamięci 2.8ns Hynixa, podobne są pakowane na kartach z serii 6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, kiedyś tak sobie popisałem, może komuś się przyda: http://pclab.pl/thread35728.html#pid

:) Fajne, zrobiłeś kilka drobnych błędów. Ale ogólnie jest :D OK

To znaczy w czym dokładniej ;-)

 

Moje informacje są zawsze potwierdzone jeśli chodzi o stronę techniczną ;)

Ja nie kupuje w siriusie :banan: Reno :veryevil: a moze Ty cos doradzisz :!:

Pozdr.

 

P.s Luks_pl czy ten radiator boxowy nada sie tez na tego Leadtek'a :?:

A po co ci taki kombinowany radiator?

 

Nie lepiej kupić NV Silencera 3? Lepsze chłodzenie i tak ci za wiele nie da, po prostu trzeba zrobić vmoda by osiągnąć wyższe częstotliwości, a tego nawet niska temperatura ci nie da (zresztą ja na taktowaniu 430/930 MHz mam temp. do 45C, ale więcej nie wyciągne - czyli pozostał vmod lub zmodowany BIOS z innymi timingami itp.). Zawsze możesz ściągnąć heatspreader by zyskać te 5C (znaczy się by spadło :P).

 

BTW: Gdyby ktoś miał problemy z montażem radiatorów na A350XT to wystarczy jedynie wygiąć te blaszane paski wokół wentylatora, przynajmniej to łatwiejsze niż przy MSI gdzie nie da się tak już zrobić. Zresztą radiatory nic nie dają do O/C, przydadzą się wam jedynie po vmodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik 6502pkt. (chłodzenie na 12v, wcześniej na 5v)

Temperatura po drugim teście wynosi 60 stopni (chłodzenie na 5v)

Temperatura po całym 3DMarku wynosi 62 stopnie (chłodzenie na 12v)

Taktowania karty - takie jak wcześniej (533/930)

Wydaje mi się, że trzeba zmienic kartę :)

 

Ustawienia sterowników.

 

AA: OFF

AF: OFF

Image Settings: Quality

V-Sync: OFF

Force Mipmaps: Trilinear

Conformant Texture Clamp: OFF

Trilinear Optimization: OFF

Anisotropic optimization: OFF

 

Pozdrawiam

Ehh... Image Settings na najwiekszy speed a nie na jakosc; Force Mipmaps na off; trilinear optimization na ON...

Ten twoj zalman strasznie sie grzeje. Moj CoolViVa ma max 54* po katowaniu markiem przez 3-4 godziny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kupował rok temu to sznasa na pewno była by o wiele większa jak będzie teraz to niestety nie mogę Ci powiedzieć.

Seria:

L4030254728 a na kosciach :HY50U283222A W7CD4924KG F28 405A

 

Cos Ci to mowi :?:

 

Pozdrawiam.

Są to pamięci 2.8ns Hynixa, podobne są pakowane na kartach z serii 6800.

Dokladnie sa to 2,8ns... Ale czasami sa tez tak oznaczone 2,2ns. Dobrym przykladem na to jest moja karta, ktora ma kosci hynix'a z oznaczeniem F28 a pamiatki dzialaja jak F22.

Nic tylko je schlodzic dobrymi radiatorami i go go go :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kupował rok temu to sznasa na pewno była by o wiele większa jak będzie teraz to niestety nie mogę Ci powiedzieć.

Seria:

L4030254728 a na kosciach :HY50U283222A W7CD4924KG F28 405A

 

Cos Ci to mowi :?:

 

Pozdrawiam.

Są to pamięci 2.8ns Hynixa, podobne są pakowane na kartach z serii 6800.

Dokladnie sa to 2,8ns... Ale czasami sa tez tak oznaczone 2,2ns. Dobrym przykladem na to jest moja karta, ktora ma kosci hynix'a z oznaczeniem F28 a pamiatki dzialaja jak F22.

 

Nic tylko je schlodzic dobrymi radiatorami i go go go :twisted:

Dokładnie, pakują pamięci 2.2ns w obudowach 2.8ns - ot taki mały cyrk Leadteka i Gainwarda :-)

 

U Hynixa najłatwiej rozpoznać czas dostepu po ostatnim członie F22 bądź F28, u Samsunga jest zawarta w tym długim członie, a u Infineona podobnie jak u Hynixa :-)

 

Tylko co z tego jak słabo dowoltowane pamiątki mogą mieć nawet i 1.6ns DDR3, ale kipsko się kręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Leadtek i Gainward ale takze i Asus :D

Nie sadze zeby moje pamieci byly za slabo dowoltowane bo wkrecaja sie na 985MHz...  :twisted:

Ups, zapomniałem dodać, że chodziło mi o karty ATI gdzie takie zjawisko występuje (vide R9550XT z pamięciami 2.5ns Hynix)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sie wypowiadaja o nowym Silencerze na 5900 ale to szit w porownaniu z Coolermasterem (to jest moje zdanie). 

Nie wiem czy to taki "szit". Widziales ten test

http://www.alltests.de/hardware/reviews_04...ncer3/nv3_1.php

Tylko 54*C w stresie - to chyba nie jest duzo :)

Sam zastanawiam sie nad jego kupnem.

 

_________

Abit KV7

Barton 2500+

512 DDRAM Kingstone

Gainward FX 5900 XT

Caviar 60 GB

Chieftec 360-302 DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, kiedyś tak sobie popisałem, może komuś się przyda: http://pclab.pl/thread35728.html#pid

:) Fajne, zrobiłeś kilka drobnych błędów. Ale ogólnie jest :D OK

To znaczy w czym dokładniej ;-)

 

Moje informacje są zawsze potwierdzone jeśli chodzi o stronę techniczną ;)

"Pierwsze trzy są oparte na układzie NV35, natomiast ostatni na NV38"

:arrow: Wszystkie są na NV35 na 5950U jest tylko napis NV38 a pod ochronną blaszkajest NV35.

 

"GPU zawsze ruszy nie mniej niż na 450 MHz"

:arrow: Nie zawsze, niektóre karty kręcą się tylko do 420-430MHz.

 

"Do kart GF FX 5900XT możecie wgrywać BIOSy wszystkich wyższych modeli każdego producenta, natomiast do wyższych modeli nie jest zalecane wgrywanie BIOSów od 5900XT!"

:arrow: Do większości 5900XT jest niewskazane wgrywanie biosa od 5950 bo kończy się to 4bitowym kolorem.

 

"będzie możliwość zmiany napięcia pamięci oraz GPU oraz zmiana timingów pamięci."

:arrow: Jak ty chcesz zmienić napięcie pamięci z poziomu biosa :?:

 

"W kartach GF FX 5900XT występuje tak zwany efekt Throtthlingu. Polega on na resetowaniu się ustawień taktowania rdzenia i pamięci po restarcie komputera"

:arrow: Nie po restarcie tylko w czasie pracy. To, że zegary się resetują po restarcie to już jest wina sterowników.

 

"Winfast zamontował wam pamięci 2.2ns pod napisem, że macie 2.8ns."

:arrow: Winfast nie ma z tym nic wspólnego, zamontował to co dostarczył mu Hynix. To Hynix zmienia oznaczenia pamięci, a nie produceńci kart.

 

"Samsunga o czasie dostępu 2.86ns by przekroczyła granicę 800-850 MHz maksymalnie."

:arrow: Dla Samsungów 800MHz to jużjest wyczyn, a o 850 to można sobie tylko pomarzyć.

 

"Usunięcie "heatspreadera" z nad GPU oznacza koniec gwarancji, ale podnosi przetaktowywanie GPU i to dość znacznie. Coś za coś."

:arrow: :wink: Dość znacznie, różnica jest może tylko 5-15Mhz. Jak karta ma dobre chłodzenie to nie będzie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks & jastrzab (jastrz dzieki za biosy luksa ;) - czy możecie mi opisac choc pokrotce na czym polega (jak laikowi bez tych "&**(^&*##" ) - kazda z modyfikacji biosu:

 

bios1, biosa, biosb, biosc, lead0, lead1

 

czym sie roznia pomiedzy soba, ktora lepiej wpakowac i czym moze grozic i ktore sa drastyczniejsze :) prosze rowniez o info, bo luks pisales cos o biosach gainwarda z ultry - czym roznia sie od tych Twoich ? bo na biosach to ja sie nie znam, wiem tylko zeby wtyczki z gniazdka nie wylaczac jak sie tym bawie :D

bios1 - tylko zmienione latencję

biosa - latencje+timingi

biosb - latencje+timingi

biosc - latencje+timingi

 

Zbytnio nie pamiętam ale albo biosa albo biosc maił ustawione bardzo niskie timingi. Więc jeden z nich może chodzić stabilnie na trochę niższych zegarach pamięci ale wyniki pomimo to będą lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do uzytkownika luks__pl :)

Posiadam karte MSI 5900XT VTD128 VIVO..... i chcialbym ja zmodowac..

wczesniej juz probowalem zmieniajac bios od wersji 5950Ultra.. Karta zachowywala sie stabilnie lecz musialem obnizyc czestotliwosci pamieci do 880 gdyz w przypadku 950 karta po jakims czasie dawala artefakty ..

I tu mam pytanie czy jak bym wyslal do ciebie moj orginalny bios to przerobil bys mi go tak zeby karta dala z siebie to co moze..( w chwili obecnej mam naklejone radiatory te co sugerowales na poczatku tematu)..

 

pozdrawiam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bez problemu :wink: jednak zastanawiałbym się nad tym chłodzeniem (nie wiem czy po podkręceniu będzie odprowadzał wystarczająco nadmiar temp). Ja np. nie narzekam na swojego zalmana a to z tego powodu że posiadam w obudowie 3 coolery (nie licząc coolera na procesor i katrę). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, kiedyś tak sobie popisałem, może komuś się przyda: http://pclab.pl/thread35728.html#pid

:) Fajne, zrobiłeś kilka drobnych błędów. Ale ogólnie jest :D OK

To znaczy w czym dokładniej ;-)

 

Moje informacje są zawsze potwierdzone jeśli chodzi o stronę techniczną ;)

"Pierwsze trzy są oparte na układzie NV35, natomiast ostatni na NV38"

:arrow: Wszystkie są na NV35 na 5950U jest tylko napis NV38 a pod ochronną blaszkajest NV35.

 

"GPU zawsze ruszy nie mniej niż na 450 MHz"

:arrow: Nie zawsze, niektóre karty kręcą się tylko do 420-430MHz.

 

"Do kart GF FX 5900XT możecie wgrywać BIOSy wszystkich wyższych modeli każdego producenta, natomiast do wyższych modeli nie jest zalecane wgrywanie BIOSów od 5900XT!"

:arrow: Do większości 5900XT jest niewskazane wgrywanie biosa od 5950 bo kończy się to 4bitowym kolorem.

 

"będzie możliwość zmiany napięcia pamięci oraz GPU oraz zmiana timingów pamięci."

:arrow: Jak ty chcesz zmienić napięcie pamięci z poziomu biosa :?:

 

"W kartach GF FX 5900XT występuje tak zwany efekt Throtthlingu. Polega on na resetowaniu się ustawień taktowania rdzenia i pamięci po restarcie komputera"

:arrow: Nie po restarcie tylko w czasie pracy. To, że zegary się resetują po restarcie to już jest wina sterowników.

 

"Winfast zamontował wam pamięci 2.2ns pod napisem, że macie 2.8ns."

:arrow: Winfast nie ma z tym nic wspólnego, zamontował to co dostarczył mu Hynix. To Hynix zmienia oznaczenia pamięci, a nie produceńci kart.

 

"Samsunga o czasie dostępu 2.86ns by przekroczyła granicę 800-850 MHz maksymalnie."

:arrow: Dla Samsungów 800MHz to jużjest wyczyn, a o 850 to można sobie tylko pomarzyć.

 

"Usunięcie "heatspreadera" z nad GPU oznacza koniec gwarancji, ale podnosi przetaktowywanie GPU i to dość znacznie. Coś za coś."

:arrow: :wink: Dość znacznie, różnica jest może tylko 5-15Mhz. Jak karta ma dobre chłodzenie to nie będzie żadnej różnicy.

1. 5950 Ultra to NV38 oficjalnie.

2. Co do taktowań to już zależy od karty, ale nie spotkałem jeszcze żadnej, która by się gorzej kręciła od 420 MHz dla rdzenia.

3. W tym chyba raczej błędu nie ma :-) 5900XT i 5900nu, ultra i 5950 Ultra to inne PCB i inne ułożenie pamięci wokół rdzenia.

4. Z tego co wiem to producent karty ma możliwość zmiany napięcia dla pamięci programowo, kiedyś o tym czytałem choć my normalni śmiertelnicy nie mamy takiej możliwości

5. Po restarcie albo wchodzenie w tryb 3D i późniejsza zmiana na 2D, to nie jest wina sterowników, na kartach 5900nu, ultra i 5950 ultra takiego czegoś nie ma

6. Hehehe, Winfast o tym dobrze wie, zresztą były sprzedawane ich karty z pamięciami 2.2ns (na obudowie napis 2.2ns), na zagranicznych forach się do tego przyznali i wiedzieli o tym, że w obudowach 2.8ns mają pamięci 2.2ns

7. 850 MHz można pomarzyć to raczej nie, poczytaj fora typu guru3d - tam jest masa posiadaczy kart z tymi pamięciami, w większości gigabyte'a i są wyniki nawet większe niż 850 MHz

8. Mylisz się, niektórzy osiągali nawet do 30 MHz więcej po ściągnięciu heatspreadera, przewodnictwo ciepła jest wtedy o wiele lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po powrocie z placu boju z biosem ASUS'a. Najgorsze, że sprawdziały się moje najczarniejsze obawy - wiem, że nic nie wiem. Nie pomogło nic. Najgorsze jest jeszcze to, że ta karta (czyt. mój egzemplarz) nie chce się bujać na 100% prawidłowo z żadnym innym BIOSEM !!! Po jakimś czasie pojawiają się różnego rodzaju artefakty w grafice 3D i 2D - w 2D rozmyte czcionki, przebarwione piskle, itp. Pomaga odświerzenie ekranu, ale to nie o to chodzi. Nie ma znaczenia czy przetaktowana czy nie. Jakiś porąbany ten sprzęt. Chyba go spylę i zamienię na jakiś 68GT ale to dopiero po FarCry - no chyba, że NVidia wypuści jakieś oficjale, które pozwolą na kręcenie (a może jakieś referenty ASUS'a co ze SmartDoctorem pociągną ?).

 

Nowe stery NForce 1/2/3 ver. 5.10 zaniżaja u mnie wydajność w 3DMark03 o jakieś 150 pkt. Wróciłem do 4.27 + 66.31 i wszystko w normie - 5640 pkt (400/850). Ach gdzie te czasy kiedy na 56.76 karta hulała na 450/930 :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bez problemu :wink: jednak zastanawiałbym się nad tym chłodzeniem (nie wiem czy po podkręceniu będzie odprowadzał wystarczająco nadmiar temp). Ja np. nie narzekam na swojego zalmana a to z tego powodu że posiadam w obudowie 3 coolery (nie licząc coolera na procesor i katrę). :wink:

 

Nie watpie, ze zalman jest wydajniejszy, ale jego koszt (+ZM-OP1) jest 2X wiekszy niz tego Arctica. Mnie jednak "dreczy", czy nie beda przeszkadzac te radiatorki na pamieciach.

Poza tym, na razie nie mam zamiaru mocno krecic swojego Gainwarda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazały się :) nowe sterowniki dla kart Nvidi Forceware 66.10.

Można je pobrać z tąd:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=871

 

Wiem, że niektórym może się wydawać, że to nie są nowe sterowniki bo mają numer 66.10, a wcześniej były już dostępne 66.32. Te stery sa zrobione przez Dell dla komputerów przenośnych. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby je wgrać na normalnym PC. Do sterowników został dołączony zmodyfikowany pli .ini , który nam na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po powrocie z placu boju z biosem ASUS'a. Najgorsze, że sprawdziały się moje najczarniejsze obawy - wiem, że nic nie wiem. Nie pomogło nic. Najgorsze jest jeszcze to, że ta karta (czyt. mój egzemplarz) nie chce się bujać na 100% prawidłowo z żadnym innym BIOSEM !!! Po jakimś czasie pojawiają się różnego rodzaju artefakty w grafice 3D i 2D - w 2D rozmyte czcionki, przebarwione piskle, itp. Pomaga odświerzenie ekranu, ale to nie o to chodzi. Nie ma znaczenia czy przetaktowana czy nie. Jakiś porąbany ten sprzęt. Chyba go spylę i zamienię na jakiś 68GT ale to dopiero po FarCry - no chyba, że NVidia wypuści jakieś oficjale, które pozwolą na kręcenie (a może jakieś referenty ASUS'a co ze SmartDoctorem pociągną ?).

 

Nowe stery NForce 1/2/3 ver. 5.10 zaniżaja u mnie wydajność w 3DMark03 o jakieś 150 pkt. Wróciłem do 4.27 + 66.31 i wszystko w normie - 5640 pkt (400/850). Ach gdzie te czasy kiedy na 56.76 karta hulała na 450/930 :(.

:? A jaki to jest Asus V9950 GE czy SE? Jakie masz oznaczenia na pamieci i czy sa one marki Hynix czy Samsung?

Dziwne schizy masz, bo do mojego Asusa pasuja wszystkie biosy Luksa oraz ver. do 5950U (oprocz biosu MSI).

Aaa i przy jakich taktowaniach pokazuja ci sie te przebarwienia itd.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales chlodzenie? Moze wentyl nawalil i sie nie kreci - karta sie przegrzewa i stad ten problem. Jakie masz temperatury w stresie i normal?

Jesli chodzi o nowe stery do nForce 1/2/3 to u mnie wydajnosc

WZROSLA o jakies 3 do 5%. Co konfig to inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...