Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z grafiką Gainward fx5900 1200xp gs, na monitorze po włożeniu jej do slotu i uruchomieniu komputera pojawaiają sie podwójne pionowe pasy w odległosci co 10 cm od siebie, pasy widać jeszcze do loga windowsa xp a potem ciemność. Komp zamiera i tylko twardy reset do niego przemawia, pasy widac od samego początku jak tylko pojawia sie obraz na monitrze.

 

Byćmoze wina leży po mojej stronie a raczej kompa, mam zasilacz niby to 400W ale "no name" a jak robili go chinole to wiadomo - pudełko pudełkiem, naklejka naklejką a środek środkiem..., płyta główna to ABIT NF-7S, ram infineon 512x2 333 ustawiony na DUAL, procek AMD 2700+ i vulkan 7 thermaltake, 2 wiatraki dodatkowe w obudowie, dysk 120gb i nagrywarka - pozatym nic w kompie nie ma - zadnych kart ani flopa, wszystko stoi na UPSie.

 

Karta wiadomo nie najtańsza ale zabawy to z niej nie mam, dodam że była w serwisie i odesłali mi nówke sztuke zapakowaną, po włożeniu błąd jak powyżej, z poprzednią było to samo, jedank działała przez 3 tygodnie od zakupienia, ta 2 miała pasy po włożeniu pierwszy raz do kompa.

 

Czy możliwe że pada zasilacz ? bo karta ma dodatkowe wejście zasilania podpinane bezpośrednio do zasilacza, a moze agp mi sie skopciło jak padła mi po raz pierwszy.. obecnie ten komp chodzi na mojej poprzedniej karcie TI4200 128 mb i nie ma zadnych problemów :(

 

Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jaka mogła by byc przyczyna dajcie jakies info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ATI 9700 mialem to samo wymienialem ja 2 razy teraz tez mam Gainworda 5900 xt golden i chodzi , tylko ze jak mialem zasilke 350 W to wyswietlal mi komunikat o zbyt malym napieciu i wylaczal wiatrak na grafie .

To najprawdopodobniej bedzie zasilacz teraz mam 500 W i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda zmnien zasilacz posiadam karte tej samej firmy tylko inny model FX 5900 XT 1100ultra GS zmienilem zasilacz na q-techa 500 Wat zakupiony na allegro karta pracuje bez problemow w 3Dmarku 2003 6200p gry chodza w ustawieniach na maxa ogulnie petarda ktura potrzebuje wieciej mocy .Ale radze sprawdzic karte na jeczcze innym kompie poniewarz wydatek 250 zl na nowy zasilacz to duoz kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Prosił bym jeśli to możliwe o przyklejenie tego tematu ponieważ nie zauważyłem w tym dziale tematu o modyfikacji GeForce5900XT a ten temat będzie ciągle rozwijany.

 

W tym temacie opisze modyfikacje karty GeForce 5900Xt temat ten tyczy się wszystkich kart opartych na PCB zaprojektowanym pod XT. Temat będzie aktualizowany co kilka dni wraz z postępem pracy nad kartą.

 

Modyfikacja będzie przeprowadzona jak najniższym kosztem aby była możliwa dla wszystkich bo nie każdy posiada WC.

 

:!: Nie biore odpowiedzialniości jak coś zepsujecie w swojej karcie, jak ktoś chce niech robi to ze swoją kartą a jak ma problemy np. z obsługą lutownicy niech się za to nie bierze. :!:

 

1.Przygotowanie karty

 

Dołączona grafika

Usuwamy z karty całe oryginalne chłodzenie i oczyszczamy rdzeń oraz pamięci z pozostałości pasty lub kleju.

 

Dołączona grafika

Dokładnie odtłuszczamy chipset karty za pomocą alkoholu. Jeżeli już w jakiś sposób straciłeś już gwarancję na kartę możesz usunąć płytkę chroniąca rdzeń karty za pomocą noża do tapet. Jednak ja chcę zachować gwarancję na kartę więc tego nie zrobię.

 

Dołączona grafika

Jako nowe chłodzenie posłuży na radiator boxowy z P4 oraz komplet miedzianych radiatorów na pamięci firmy Revoltec. Powierzchnia radiatora została dokładnie wyrównana oraz wypolerowana w celu uzyskania lepszego styku z chipsetem karty

 

Dołączona grafika

Radiator na rdzeniu montujemy za pomocą nylonowych opasek zaciskowych. Aby było to możliwe należy w radiatorze wywiercić cztery otwory o średnicy 3mm, przez które przekładamy opaski i zaciskamy. Nie można zapomnieć o nałożeni pasty termoprzewodzącej pomiędzy powierzchnię radiatora a chipsetu.

 

Dołączona grafika

Na rysunku zaznaczyłem gdzie znajduje się rdzeń karty który oddaje ciepło i miejsca mocowania radiatora.

 

Dołączona grafika

Na zamontowany radiator nakładamy boxowy wentylator.

 

Dołączona grafika

Na opaskach wystających po drugiej stronie karty montujemy dodatkowy wentylator który będzie skutecznie chłodził chipset od drugiej strony. Nie podaje rozmiaru wentylatora ponieważ każdy powinien wybrać taki aby nie zahaczał o chłodzenie mostka południowego na płycie głównej.

 

Dołączona grafika

Na pamięci przyklejamy miedziane radiatory które będą skutecznie odprowadzały ciepło z przetaktowanych pamięci. Ja przyklejałem jeden radiator na dwie kości pamięci na całość karty zużyłem cztery radiatory więc zostały mi jeszcze cztery sztuki które mogę wykorzystać do czegoś innego. Radiatory są na tyle wydajne że nie ma sensu przyklejać na każdą kość pamięci osobnego radiatora.

 

Dołączona grafika

Tak wygląda karta po zamontowaniu jej we wnętrzu komputera. Na nowym chłodzeni udało mi się osiągnąć stabilne taktowanie rdzenia karty na poziomie 500MHz a pamięci 900MHz (hynix 2,8ns). Z nowym chłodzeniem karta może pracować na tych częstotliwościach non stop bez ryzyka przegrzania. Zmiana chłodzenia również przygotowała kartę pod V-moda rdzenia i pamięci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne,akurat dobrze sie składa ze mam chłodzenie od starego p4 2.0ghz,tak sie dzis przymierzałem (mam prolinka 5900xt)ale cos mi sie nie miesci ten radiator od p4(a jest chyba identyko taki jak twoj [9cmx6,5cm x 4cm > dł. x szer. x wys.]i zachacza o radiator od pamieci i tak mysle by uciac z 2 stron (z lewej i z prawej strony jest kawałek ok 0.5 cm) do mocowannia na sokcie no i zyskał bym 1 cm i chyba tak tez zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest na pewno taki sam prolink5900Xt jest na tym samym PCB jakie ja opisuje. Na mojej karcie radiator tak samo się nie mieścił bo zachaczał o radiatory na pamięciach dlatego tak jak napisałem w punkcie pierwszym mojego projektu usunołem całe orginalne chłodzenie a na pamięci zamontowałem miedziane radiatory Revoltec bo idealnie pasowały i nie są drogie bo potrzebujesz tylko 4 sztuki a w komplecie jest 8 więc te co ci zostaną możesz komuś odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl napisałeś że Fx 5900xt ( to mój trzeci). Czy miałeś na myśli wersję Gainwarda GS, a jeśli tak to czy we wszystkich były pamięci 2,8ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już mój trzeci gainward 5900XT GS. Ponieważ mój pierwszy gainward wyświetlał tylko kolorowe pasy więc go odesłałem i dostałem nowego. Mój drugi gainbward 5900XT GS kręcił się tylko do 460/850 niestabilnie i był nawet niestabilny przy 450/780 a tyle mi gainward gwarantuje więc go odesłałem i dostałem trzeciego z którym wszystko jest dobrze i kręci się bez modów na 500/900.

Na wszystkich kartach były pamięci hynixy 2,8.

Tylko że te hynixy 2,8 to są tak naprawde 2,2 lub 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice work!

Chciałem podesłać Ci linka z v-modami karty ale dopiero teraz doczytałem, że Twoja karta to Gainward, a w tym konkretnym opisie v-moda "stoi":

This guide applies to all graphics cards with the GeForce FX 5900XT GPU that follow NVIDIA’s reference design.

I know of two exceptions only:

- the graphics card from Palit uses an original PCB design and the guides to Vgpu and Vmem modding don’t work with it;

- the 1300 series graphics cards from Gainward use the FX 5900/5900 Ultra reference design and you volt-mod

them following the standard guides for such cards.

 

A może jednak Twoja karta jest na referencyjnym PCB? Zapewne wiesz jak to sprawdzić 8) .

Być może przyda Ci się jednak ten LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"the 1300 series graphics cards from Gainward use the FX 5900/5900 Ultra reference design and you volt-mod

them following the standard guides for such cards. "

Tam jest mowa o seri 1300 czyli 5900,5900ultra,5950Ultara i 5900XT z 256DDR których jest bardzo mało na rynku

A gainward 5900XT jest z serii 1100 więc jest na PCB ot kart typu XT

 

Mój opis może być stosowany do wszystkich kart XT oprócz kart firmy Palit i Gainward XT z 256MB DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy ale może ktoś z stałych forumowiczów poprosi szefostwo o przyklejenie tego tematu.

To jest jedyny taki temat na forum i jest on bardzo rozwojowy więc jak ktoś też się zajmuje modowaniem kart 5900XT niech tu także pisze. Trzeba rozkręcić ten temat. Ja będe publikować na forum tego topiku moje prace nad modowaniem 5900XT ale niech inni także piszą co osiągneli z swoją kartą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy ale może ktoś z stałych forumowiczów poprosi szefostwo o przyklejenie tego tematu. 

Jestem za , choc jestem posiadaczem innej marki :wink: to uwazam , ze ten topic sie przyda w koncu niektore osoby zauwaza , ze z NV tez da sie poszalec 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf Fx Prolink 5900XT (390/700 > standart wykrecilem z tego na stanadrtowym chłodzeniu [bardzo shitowym] 470/850 ale da sie troszq dalej poleciec ale nie jestem zapalonym o/c maniakiem :D jak bede mial jakies pieniazki zainwestuje w zalmana pasywnego konkretnie : http://4max.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=349 + http://4max.pl/produkt.asp?g=80&gg=76&id=352 albo TT : http://4max.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=824

 

albo troche czasu poswiece na takie cudo jak zrobil lukas mam materiały(nie wszytkie ale nawazniesjsza mam radiator i wentlek 60x60 :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie mojego pomysłu jes chyba najtańsze koszt to tylko radiatory na pamięci Revoltec 51zł , troche papieru ściernego , 4 podkładki , pare opasek razem 60zł.

Nie polecam tego zalmana jak zamierzasz podkręcać kartę nadmierne ciepło nie będzie z odpowiednią szybkością odprowadzane od jądra karty.

Co do tego TT to on kosztuje 200zł a za te pieniądze samemu złożysz o wiele bardziej wydajne chłodzenie i na pewno cichsze np. radiatorki na pamięci te co ja kupiłem + jakiś miedziany cooler od P4 lub Athlona z obniżonym napięciem dla witraka z 12V do 7V lub 5V i będzie to o wiele wydajniejszy zestaw i nie będzie hałasować jak suszarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanawilem jak ten TT moze halasowac mocno czy nie.No i chyba jednak zdam sie na moje zdolnosci manulane i wykombinuje cos na wzor luksa, zaoczedzone pieniazki zostawie na moda budy,i to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie,tylko nie wiem jakie mam pamiatki (o jakim czasie dostepu) probowalem sie silowac z radiatorami ale sa bardzo mocno przyklejone,ale jak juz bede miał te ( http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=241 ) radiatorki mysle ze znajde w sobie wieciej sily i jednak oderwe te standarty :D

 

 

btw tez podpsiuje sie pod prosba o przyklejenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak chcesz to ja mogę odsprzedać TTgiant III extreme...... tam 200...hmmmm u mnie za 155...... chcesz kupić????.... ogółem to sobie jak masz zamiar coś takiego to już ZM80D-HP, z podwójnym HP i rozgałęzionym po całym radiatorze...... (luks_pl)a co do kosztów to tam dla nie posiadających(jak ja) box`a od p4 to trza coś właśnie takiego jeszcze doliczyć....... ja mam box`owy ale od AMD, a on jest z paskiem non radioaktiv na środku..... krótko mówiąc ma po środku wycięty pasek na zapinkę....na samym środeczku....... ahrrrrrrrrrr a co do tego twojego chłodzenia- ono chyba zasłania więcejniż 1 PCI co????? no i właśnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja przymierzałem moj radiator + coolerek (60x60x1,5cm) to zasłaniad dokładnie 2 sloty pci a jest nawet na styk do 3,ale u mnie nie ma problemu ja mam tylko w pci audigy2 i to wsio a slotow jest 5 :D

Dzis w nocy troche pokombinowałem i pozbawiłem starej płyty głownej zapinek do radiatora i mysle ze bedzie to dodatkowe wzmocnienie mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zajmuje 2 sloty PCI ale z nich nie kożystam bo sieciówke mam na płycie i mam zjęty tylko ostati slot PCI w którym mama dzwiękówkę.

Gib widze że też wybrałeś te radiatory co ja, nie chce nikogo namawiać aby kupił dokładnie te same radiatory co ja polecam ale tylko one pasują idealnie do tego moda, inne się nie zmieszczą bo próbowałem. Czy mógłbyś napisać dokładnie jak masz zamiar wzmocnić mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucił bym fotki ale nie mam jak jak chcesz moge ci na mejla ewentualnie na gg przesłac moj numer 2447335.A co do radiatorow to rzeczywiscie chyba tylko te wejda bo są to blaszki a nie twarde klocki jak wiekoszosc radiatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...