Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam swojego nie predko oddam, za duzo serca w niego wlozylem ;-), kupie sobie kiedys GeForce 6800 Ultra Leadtek A400U-TDH256 ale ukochanego 5900 nie oddam. A tak pozatym to jak monowalem na nim radiatorki na BGA to jakis rezystorek mi sie urwal a to bylo straszne, az sie spocilem, ale po wlaczeniu Marka okazalo sie ze mam srednio 300 pkt wiecej ;-) a temperaturka GPU 65* BGA 56* i jest bardzo stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego FX`owca. Podeśle Ci mój a`la luks_pl bios. Karty te same więc powinno być o.k. A jak nie to luks przerobi Twój oryginalny.

Pozdro

a co masz zalozone na BGA?

 

pozdroo i bede widzieczny za biosik ver. luks_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki marka na moich ustawieniach podesle jak tylko dotre do domku ;-) ale z tego co pamietam mialem ok 5800 ;-)

Witam.

 

Możesz dokładnie napisać, jakie osiągnąłeś wyniki w 3DMarku 2003 ?? Z podpisu (jeżeli prawdziwy) wnoszę, że sprzęt masz niesamowicie wypasiony ;), ale jeżeli uzyskałeś "tylko" 5800, to jest coś nie tak, ja na moim blaszaku z "tuningowanym" biosem Luks__pl mam 5600, grafa dostała niesamowitego kopa, przynajmniej jeżeli chodzi o płynność, przy nie zmienionych sterach w teście Proxion (czy jak mu tam), przed modyfikacją były średnio 23klatki w momentach gdy grafice miało się nudzić, a 16-17 w tych najbardziej "gorących", teraz na dzień dobry mam 34-37 klatek i odpowiednio 23-24 (tak więc cały ten tes przechodzi płynnie), dlatego samymi punktami się nie kieruj (patrz na ilość wyświetlanych klatek), bo moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest zmodyfikowanie bios'u (Luks__pl) niż podmianę na sztywno z innego modelu. Jaki komp mam widać w podpisie i jaczej karta powinna się nudzić przy moim procu, przy twoim powinno to śmigać, że hej.

 

W razie nieporozumień, sorki :)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

 

Sam czasami sie zastanwiam dlaczego na takim sprzecie (sprzet prawdziwy) mam tak malo :-( Ale dzisiaj wszystko posprawdzam. Mam juz czysta instalke xp, same drivery + mark. Wieczorem zapuszcze pare testow i zobacze jakie bede wyniki. Na plycie mam wszystko ustawione na auto. Jak przestwie wydajnosc na turbo to sa problemy ze stabilnoscia. A moze ktos mi podpowie jak ustawic pozadnie bios w Asus p4c800 deluxe tak coby wycisnac a niej wszystko co sie da.

 

A co do ilosci klatek/s to posiedze, pogapie sie i zobacze ile mam

 

.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wszyscy po wyjsciu 3dmarka 2005 sprzedaja swoje GF 5900 wszystkie odmiany:)

Jakieś aluzje co do mojego podpisu?

Karte sprzedaję bo potrzebuję $$$ na inną kartę też z stajni Nvidi. Gdybym miał więcej $$$ to z chęcią bym ją sobie pozostawił i używał w drugim kompie i za nic bym jej nie zamienił na np. radka 9800pro.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zmieniłem przez RivaTunera Nazwę swojej karty graficznej na GF 5900 Ultra i moja pamięć poszła jeszcze wyżej na 970 Mhz wcześniej na 952 i na tak ustawionej: 518/970 wycisnołem w 3dMarku03 6092 punkty, a w 3dmarku05 1341 i wszystko na sterach 66.91.

Mam jedno pytanie, dlaczego temperatura procka graficznego po tej zmianie podniosła się średnio o 5 stopni mimo tego samego taktowania jak wcześniej -518 Mhz i już tak się nie opóźnia przy wyższej temp. ok. 78 stopni? Czyżby zmiana nazwy na Ultra podnosiła napięcie na procesorze graficznym? Aha i jeszcze jedno jak mogę na słałe wpisać taktowanie inne niż standardowe do biosa karty, bo Riva Tunerze jest taka opcja tylko nie da się tego uaktywnić (jest zamazane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeśle Ci mój a`la luks_pl bios. Karty te same więc powinno być o.k. A jak nie to luks przerobi Twój oryginalny.

Pozdro

Witaj , prosba wielka dzisiaj jest !!

Kilka/nascie postow wstecz prosilem o wsparcie mej karty biosem Luks'a_pl!!

Tyle sie dzialo mark05 Luks sprzedaje swoje dziecko pewnie gdzies umklo!

Da sie cos w tym temacie zrobic!

Moja karta:WINFAST A350 FX 5900XT@470/940

Pozdr.

 

P.s

Radiatora jeszcze nie sciagalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno jak mogę na słałe wpisać taktowanie inne niż standardowe do biosa karty, bo Riva Tunerze jest taka opcja tylko nie da się tego uaktywnić (jest zamazane).

Najprościej za pomocą OmniExtremeEditFX

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

No i jestem juz po paru "markach", na ustawieniach 450/850 mam 5856, niestety w polowie testu zaczynaja sie artefakty i male zaciecia. fiskomp napisales, ze w Proxion masz 34-37, u mnie jest pomiedzy 40 a 93 fps'y. Wiec nie wiem czy patrzec na wynik koncowy czy na fps'y. Na tych samych ustawieniach pomeczylem troszku far cry na high detail, no i pojawily sie zatrzymania obrazu (freeze). Testy robilem na detonatorkach 66.81. Zaraz potestuje biosy ver. luks__pl ktore dostalem od suchyjastrzab ;-) i obaczymy co z tego wyjdzie.

 

sam juz nie wiem, na moim sprzecie oczekiwale troszku wiecej markow.

 

a moze ktos wie jak wycisnac ostatnie poty z mojej plyty i jak to optymalnie ustawic. wydajnosc mam ustawiona na auto, jak daje turbo to system jest niestabilny

 

suchyjastrzab jeszcze raz dzieki za biosy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz arty przy tych zegarkach na orginalnym biosie to nie wgrywaj biosa.rom.....no chyba że juz za póżno.

Sprawdż jakie masz memki na grafie i napisz.

Luksowe bios`y do Leadtek`a A350 są tu: ftp://tomekbranicz%40suchyjastrzab.neostr...ios_by_luks_pl/

Hasło: suchy1968

użytkownik: tomekbranicz@suchyjastrzab.neostrada.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zainstalowalem stery 66.81 i w zakladce jest mozliwosc ustawienia czestotliwosci pamieci i rdzenia! no wiec odinstalowalem RivaTuner! Tam w zakladce jest opcja do automatycznego wykrywania bezpiecznego podkrecenia! wiec naciskam a tam pokazuje mi ze dla pamieci 860MHz nic dziwnego, a dla rdzenia 433MHz! Wydalo mi sie to dziwne bo w Riva tunerze przy 430 karta nie byla wogole stabilna! Wiec dalem z grupe rury 450MHz i wszystko chodzi idealnie??!! dziwne czemu az takie roznice pomiedzy RIva a sterami?? Dzis jeszcze sprobuje czy uda sie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie ;-)

 

jestem bardzo zadowolonym posiadaczem 5900xt ;) suchyjastrzab ten bios od Ciebie jest rewelacyjny, nie wiem co jest w nim poprawione ale moj wynik to - 6560 !!!! jestem naprawde pod wrazeniem 5 razy pod rzad zapuszaczalem marka i rewelacja ( na czystym systemie ) czestotliwosci to 480/840 det. 66.81 temperaturka to jakies 60* max i zero artow ;-). Wgralem jako pierwszy ten biosa.rom z innymi sie jeszcze nie bawilem ale na tych ustawieniach to i tak dla mnie rewelacja ( w porownaniu z poprzednimi wynikami)

 

dalem po 2 radiatorki revolteca na kosc ;-) - tak dla pewnosci, powiedz mi jeszcze jak mozesz co bylo zmieniane w tym biosie

 

na dzisiaj jeszcze tylko linki do wynikow bo jutro trza do pracy pedzic ;-) a w pracy moze cos jeszcze wymysle ;-)

 

http://212.85.117.82/chris/1.jpg

http://212.85.117.82/chris/2.jpg

http://212.85.117.82/chris/3.jpg

http://212.85.117.82/chris/4.jpg

http://212.85.117.82/chris/5.jpg

 

a to sa moje wszystkie kroki podkrecania

 

jeszcze raz dzieki. od dzisiaj jestem z Wami na calego ;-)

 

ps: mem na grafie to hynixy 2,2 bo i na 920 poszlo, tylko sie bardzo grzalo wiec dalem sobie spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym biosie są pozmianiane timingi i latencje (timingi ostre). Pogadaj z luksem to jeszcze coś z tego wyciśniecie.

Wynik niezły, gratki ale jak podkręcisz procka bedzie jeszcze lepszy no i puść chociaz marka na 480/920.

Pozdrawiam

 

eeej Ty masz 5900 bez XT...a za chwile z XT. Bawiłes sie Riva Tunerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz Towarzystwo :)

 

Nie wiem co jest grane z FoeceWare 66.81 XP/International. Skąd bym ich nie zassał (a i takodnośniki zawsze są albo do ftp'a, albo HTTP nvidii) nie może ich rozpakować, wywala mi komunikat, że jest błąd. Angielskojęzyczne instalują się bez problemu, ale w końcu po to jest spolszczenie i taka wersja, żeby było łatwiej i przyjemniej.

Żeby nie było żem leń, próbowałem zasysać z pierwszych 20 stron wyświetlonych w googlaczu.

 

Czy komuś się udało poprawnie zainstalować te stery (jeżeli zasysał te wielojęzykowe) ?

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :-)

 

W poscie z 05 Paź, 2004 12:51 napisalem ze mam samego 5900 - przepraszam - pomylka w klikaniu - to zawsze bylo 5900xt a jesli chodzi o screeny z wynikami to dwa pierwsze byly robione z biosem Chaintech.FX5900NU.Rev.02 wiec z tad to male zamieszanie za ktore przepraszam. W poscie z 05 Paź, 2004 12:31 Temat postu: BRAWO pisalem o tym ze do 5900xt wgralem bios od tego Chaintech.

 

1. Wieczorkiem zrobie zdjecia karty i ustawie zegary na 480/920 no i podkrece troszku procka - moze 7000 wydusze.

 

2. fiskomp, jesli chodzi o ForceWare 66.81 XP/International to raczej odradzam instalowanie poskich wersji jezykowych. Z praktyki wiem, ze wersje anglojezyczne byly w moim przypadku stabilniejsze a polskie lubily sie kopac. Mialem juz kilka razy tak, ze instalowalem wer. polska i cos sie sypalo, usuwalem Nasty File Remover'em wer. polska, instalowalem ta sama angielska i bylo ok. moze to przypadek a moze nie ;-)

 

ps: z tąd zassasz dzialajace (u mnie wszystko ok)

 

ftp://download.nvidia.com/Windows/66.81/6...ternational.exe

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowy na forum i zupelnie zielony w sprawach OC :), czytam watek z wielkim zainteresowaniem znalazlem tutaj cala mase interesujacych i waznych informacji (pozdrawiam luks__pl

swietny watek)

Mam jeszcze kilka pytan (grafika: Leadtek FX 5900XT "jeszcze" nie kręcona):

 

1. Jakim programem kontrolowac temperataure pamieci ? (wydaje mi sie ze WinFox pokazuje tylko temperature rdzenia), nigdzie nie moge znalezc informacji jak na karcie Leadtek-a odczytac temp. pamieci

 

 

2. Jak sprawdzic "maksymalne" ustawienia pamieci ?

 

poprzez kontrole temperatury (nie wiem czym)

podkrecac pamiec az zaczna pojawiac sie artefakty ( co wtedy z temp.) ?

 

 

3. Mam prosbe do ilum, czy mozesz mi wyslac zmodyfikowany bios ? (najchetniej z opisem co zostalo zmodyfikowane, chcial bym wiedziec co pakuje do swojej karty :) ,zalezy mi na modyfikacji timingow latencji i efektu throting-u ( czy jakos tak, nie wiem jak sie to pisze).

 

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj brumia,

 

1. temperaturke mozesz kontrolowac programem SpeedFan 4,12, tak jak to jest widoczne na moich screnach. Temp BGA mozesz kontrolowac tylko przez dodatkowy czujnik podlaczony do płyty głównej. Temperatura GPU i otoczenia pokazana jest w zakładce detonatorów.

 

2. podkrecaj powoli co 5-20 i testuj ;-)

 

3. podaj adres mailowy to Ci wysle bios, ktory wpakowalem do swojej karty a co do opisu to albo pisz do suchyjastrzab albo do guru w tej materi, czyli do luks__pl, ja uzywam biosa.rom przyslany przez suchyjastrzab

 

pozdrooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

1. Da się pobrac suchyjastrzebiu, tylko trzeba haslo znac :-)

2. Brumia, juz Ci wysylam biosy ver. luks__pl, to sa te ktore dostalem od suchegojastrzebia - ja wgralem biosa.rom, dzisiaj sprawdze pozostale

 

pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilum, dzieki za szybka odpowiedz, faktycznie zapomnialem podac adres, brumia@poczta.onet.pl

 

Pozdrawiam

Bartek

:D Witam nowego forumowicza.

Życze jak najlepszych wyników :twisted: O/C oraz wielu 3DMark'ów.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle sie dzialo ... Luks sprzedaje swoje dziecko ...

Sprzedje, sprzedaje. :( Tylko coś sprzedać nie może. Zagadajcie znjomych może znajdzie się ktoś chętny. Rozwiewam wszystkie wątpliwości, że sprzedaję mojego 5900 bo chcę przejść na złą stronę mocy ( :wink: ATI). Kartę sprzedaję bo mam okazję kupic 6800 po 8) bardzo atrakcyjnej cenie, tylko muszę się pośpieszyć bo ta karta :( nie będzie na mnie czekała.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedje, sprzedaje. :( Tylko coś sprzedać nie może. Zagadajcie znjomych może znajdzie się ktoś chętny. Rozwiewam wszystkie wątpliwości, że sprzedaję mojego 5900 bo chcę przejść na złą stronę mocy ( :wink: ATI). Kartę sprzedaję bo mam okazję kupic 6800 po 8) bardzo atrakcyjnej cenie, tylko muszę się pośpieszyć bo ta karta :( nie będzie na mnie czekała.

 

 

Wiesz przed wyjściem 3DMark05 miałbyś większą szansę na sprzedaż, a tak chyba można zapomnieć o szybkim upłynnieniu karty :(

 

P*****e Smarki :(

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks co oznaczają te cyferki pod A, B itd.

 

ftp://tomekbranicz%40suchyjastrzab.neostr.../picture008.jpg

 

i co popsuje jak sie pobawie?

Te cyferki w polach B,C,D,E to nic innego jak timingi ale po screenie widzę, że już masz ustawione jedną z nqajlepszych kombinacji. Co do pola A to chyba jest odpowiedzialne za latencję ale nie jestem tego pewnień ponieważ używam innego programu do edycji biosów.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...