Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś walnięte te sterowniki :blink: Najpierw 700, potem 600, teraz 500. Potem znowu poszło 700. Wydaje mi się, że to jest błąd poprostu. Teraz mam omegi i na nich jest cały czas tyle samo, czyli +/- 515.

 

Zarzuce pare screenów jutro albo pojuetrze tych anomali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Puść na tym 3dmark'a 2003 i napisz ile nabiło pkt? 700 to bardzo dużo, raczej niespotykane, trzeba to sprawdzić.

1601444[/snapback]

To niemozliwe!!! :) Ludzie z Vmodem GPU dobijają do max 615Mhz, 700Mhz na GPU to moze przy bardzo duzo V na GPU i jakies FC ale to i tak bylo by SF jak będziesz miał stabilne 550Mhz GPU to będzie już dużo ponad normę. :wink:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale na serio tyle było. Sterownik zwariował (nie klikałem zapisz zmiany tylko zobaczyłem wynik i wyłączyłem okienko).

 

BTW, na standardowych zegarach w 3D Marku 2003 4793pkt, po podniesieniu do 500/922 już 5858. 1065 pkt więcej, całkiem niezle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale na serio tyle było. Sterownik zwariował (nie klikałem zapisz zmiany tylko zobaczyłem wynik i wyłączyłem okienko).

 

BTW, na standardowych zegarach w 3D Marku 2003 4793pkt, po podniesieniu do 500/922 już 5858. 1065 pkt więcej, całkiem niezle  :D

1602805[/snapback]

Ja miałem na standardowych zegarach 5300-5400 :) po podkręceniu na 525/975 7075pkt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy procek i ram może sprawiać, że masz ponad 1000 pkt więcej?

1602958[/snapback]

Oczywiście, wbrew pozorą procek i ram dalej ma bardzo duży wpływ na wydajność w 3D Marku. Jednak czy tak, czy siak w 5900XT prawie zawsze dzięki OC mozesz uzyskać wynik Z DEFAULTOWYCH USTAWIEN+1500pkt.

Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Bez o/c między 5000 a 5500, po o/c - 6600 :) a to jeszcze nie koniec możliwości.

Edytowane przez Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam jeszcze jedno pytanko. Jak lepiej przeprowadzić aktualizację biosu? Poprzez dyskietke czy narzędzie w budowane w WInFox?

1603238[/snapback]

Ja korzystam z windowsowego programiku Winfasta-już z 30 razy flashowałem nim bios i wszystko ok jest!!! :) tylko lepiej nie flashuj na podkręconym procku. Rozwiazanie dosowe jest równie dobre, lecz chyba minimalnie trudniejsze.

 

maqm pytanie czy warto kupi karte graficzna Galaxy FX5900 ZT za 340zł??? jak karty seri 5900 sprawuja sie w najnowszych grach?? prosze o opinie uzytkowników

To wbrew opinii niektórych użytkowników forum całkiem niezła karta, jak trafisz na egzemplarz z dobrym OC to lepszej za te pieniądze nie znajdziesz :wink:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to od razu po formacie? Bo u mnie systemik ma już 3 miesiące. No i na jakich sterach jedziesz?

 

PS. Czy procek i ram może sprawiać, że masz ponad 1000 pkt więcej?

1602958[/snapback]

Ten wyniczek robiłem na XG 66.93, teraz niestety nie mam na to szans z tą kartą :sad: co do proca, podkrec go raczej wtedy uzyskasz lepszy wynik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkretnie jakiego programu? Tego co jest w pakiecie WInFox?

1606880[/snapback]

Dokładnie jest w tych narzedziach, zrób lepiej kopie org. biosu jak będziesz flashował

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - jestem mile zaskoczony ze ten temat jeszcze zyje :D:) - otoz ostatnio zaliczylem niemila niespodzianke ... moj leadtek 5900XT umarl.... tzn utracilem kondensatorek prz ymontowaniu chlodzeni i karta zaczela wariowac wlaczala sie 1 na 5 ...(tzn kom sie bootowal) a egzemplarz mialem niezly- wyciagal do 530 - 535 na GPU i 980 pamiec - na standardowych timingach... ake dzieki przychylnosci kolegi serwisana - karta zostala wymienienoa na takiego samego leadteka 5900xt :D tyle ze tutaj niespodzianaka nie moge podkrecic kraty na sterownikach ... nie iwem o co chodzi nowe XG 77.77 nie pozwalajana to ? nawet 1 Mhz ?? bzdura ... referencyjne leadteki tez an to nie pozwalaja .. ale o dziwo mozna podkrecic karte winfoxem .... i wyniki sa widoczne w 3d marq itp ... w czym tkwi problem ? dodam ze system nowo postwaiony

czysty ... nie mam pojecia ...

 

P.s - pojawili sie jakies nowe biosy ? - ostatni jaki mialem to te linki ktore luks udostepnil jakies 5 mc temu jak nie dawniej :D Agressive timing i cos tam :D:P

 

Pozdrawiam ..

 

 

 

Znalazlem - sorki - jestem ch... bez szkoły :P - czyzby nowe stery nvidi blokowaly o/c z poziomu steronika ?:)

Edytowane przez extremeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nie chce mi do konca przejsc test 3DMark03. Zestaw 5900XT barton 3200+ slyszalem ze jest to zabojcza konfiguracja pod wzgldem zzerania pradu. Bo pod wzgledem temp napewno. Juz raz oddawalem go do serwisu bo sie za bardzo grzal z reszta w pierwszym tyg uzytkowania. Mam zasilacz 350W czy to moze byc przyczyna tego ze komp sie zawiesza? Za malo pradu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bym musial sprawdzic teraz jest w serwisie grzeje sie i sie resetuje. Podejrzewalem ze chodzi o wiatraczek od grafy bo nie chodzi a oni powiedzieli mi ze plyta glowna  :blink:

1611701[/snapback]

mi przestał chodzić wiatrak, to grafe i płyte trafiło dokładnie mosfet na płycie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno cos tu nie pisalem ale dzis to nadrabiam :)

 

jak wam chodzi pelna wersja BF2? bo u mnie chodzi plynnie 800/600/32 ze srednimi detalami :( nie bawilem sie dokladnie w jego config bo za kazdym razem jest to cholerne optymailozwanie shaderow :/ ale niestety 1024/768/32 ze srednimi to tak juz nie za bardzo chodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam od niedawna karte PixelView golden Limited 5900XT http://www.guru3d.com/article/Videocards/131/01 . Jestem bardzo zadowolony. Karta stabilnie pracuje na ustawieniach 500/950 bez zadnej zmiany biosu. Chcialbym jednak wcisnac w nia bios od 5950 ultra http://pclab.pl/art9430-1.html . Co o tym myslicie??Moze ktos to juz robil na tej karcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam od niedawna karte PixelView golden Limited 5900XT 1614620[/snapback]

Wgrywanie biosu od 5950ultra jest nieopłacalne, tylko stracisz na wydajności :? lepiej zapodaj jakimś fajnym zmodowanym biosem od 5900XT do swojej karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodowany bios mowisz? ale gdzie go szukac?? chodzi mi to zeby wycisnac z tej karty wszystko na maxa :D pozdrawiam

 

- Smepron 2400+@2800+

-Msi K7N2 Delta2 FSR

-2x 256 dual ram

-fx 5900 xt PIxelView GL

-Barakuda 80 SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech teraz najlepiej wypowiedzą się ci użytkownicy FXów co flashowali bios i czy podejdą te biosy luxa do PixelView bo z tego co wiem to asus robił wogóle coś innego :?

i niechciało przypasować :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodowany bios mowisz? ale gdzie go szukac?? chodzi mi to zeby wycisnac z tej karty wszystko na maxa :D pozdrawiam

 

- Smepron 2400+@2800+

-Msi K7N2 Delta2 FSR

-2x 256 dual ram

-fx 5900 xt PIxelView GL

-Barakuda 80 SATA

1615206[/snapback]

Najlepiej wyedytuj swój bios-skoro karta tak śmiga to możesz dać tymingi: 0301040C000F0009000505020303+latencje 07000F40 Najlepiej gdybyś kości wsparł radiatorkami. Na Tweak.pl jest artykuł Luksa jak należy się za to zabrać. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyedytuj swój bios-skoro karta tak śmiga to możesz dać tymingi: 0301040C000F0009000505020303+latencje 07000F40 Najlepiej gdybyś kości wsparł radiatorkami. Na Tweak.pl jest artykuł Luksa jak należy się za to zabrać. Pozdrawiam!!!

1617381[/snapback]

 

Troche mnie zamotales :blink: NIe bardzo wiem o co chodzi bo nigdy nie zmianialem biosu w niczym .. :cry: ale poszukam tego artykuliku . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyedytuj swój bios-skoro karta tak śmiga to możesz dać tymingi: 0301040C000F0009000505020303+latencje 07000F40 Najlepiej gdybyś kości wsparł radiatorkami. Na Tweak.pl jest artykuł Luksa jak należy się za to zabrać. Pozdrawiam!!!

1617381[/snapback]

Lipa ... nie moge tego znalezc :? moze moglbys mi podrzucic linka?? no i o co chodzi z tym wyedukowaniem biosu bo bez kitu nie bardzo wiem o co chodzi.. dzieki serdeczne .pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...