Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, uwielbiam ten serwer :D

 

czyli "NO*XP*RESET SchokoHeaven#1 ip:213.202.217.231.27960

 

Chyba się nie pomyiliłem, a tak szczerze to "wróciłem" dopiero do enemy territory po dłuigej przerwie. Gra się bardzo fajnie, noi oczywiście na grafice wymuszone aa4x i af16x :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Ja dość długo gram na tym serwie bo zachowuje XP, jakby co to sie spotkamy :D a skapowałem że to ty bo tylko ty masz taki nick który dobrze spamiętałem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. No właśnie, zapamiętywanie XP to dobra sprawa. Narazie ma ponad 3,5tys, i najlepiej gra mi się " FieldOps-em" (nie ma to jak altyleria z powietrza :D)Tak a propo, gram dopiero 3 dni po jakieś 3h dziennie, a teraz trzeba przystopować, bo szkoła się zaczyna i qpa. Granie będzie tylko 3h na TYDZIEŃ :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeeeeeee, dżiforsy ( :lol: ) poszły w zapomnienie, teraz mam nowe postanowienie. Czyli nauka :lol:, najśmieszniejsze jest to że tym razem nie żartuje :) No cóż stałem isę rok starszy, i wiem teraz że uczyć się muszę dobrze, planuje emigrować do krainy leniów (czyt. Anglia :lol: ) tam pracować i tyle, na dodatek nie będzie to trudne ze względu że moja siostra tam jest i ma już bogatych i wpływowych przyjaciół :D Tylko czekać aż skończe liceum, ewentualnie studia tu lub w anglii (mało prawdopodobne) i wtedy kasa na wsZystko :P

 

Tylko ten czas noi wieczne czekanie na Gothic3 i nowego Enemy Territory :mur:

 

Ale sie "mondże" rozpisałem :D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte MSI 5900xt w 3dmark2001 pokazuje mi wynik 12486 a w 3dmarku2003 4818( w ustawieniach default) czy to przypadkiem trochę nie za mało jak na tą karte?? Bo trochę mnie to martwi wydaje mi się że powinno byc ok 5500pkt. w 3d mark2003. Proszę o rade.

Mój sprzęt to Athlon 2500+ Barton , 2x256 ram (333) kingston) płyta Abit nf7,No i karta graficzna MSI 5900xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

znajomy ma identycznego prawie kompa, tylko jedna kosc 512, proca 2600 tez bartka i ma 49000pktów na palicie, wiec nie jest zle :D

ja mojego gainwarda narazie nie psuje, mam gwary nan iego ponad 18m jeszcze, wiec za rok moze pomysle, nad przypadkowym zepsuciem

mam tego gs, kurde troszke lipnie z oc, rdzen myka na 520-530, ale pamiatki 850 maks, nie wiem czy opłaca mi sie moze bios jakis inny wgrac, no z leadteca 5900, tlyko kurde nie wiem jakie mam pamieci choć sądząc po wunikach 2.8(musiały by byc rewlacyjne), ale tak obstawiam nad 2.5-2.2ns(w przypadku 2.2 ns to raczej są nie dovoltowane), zreszta radiatory stand są lekko ciepłe przy maks oc pamieci

pobawie sie jeszcze

ale mam jeszcze inne pytanko czy działa wam (w gaiwnardzie 5900xt) kontrola szybksci wentyla przez riva tuner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola prędkości wiatraka nie zadziała bo nie ma takiej opcji w biosie.

Sterowniki zawsze trzeba wypróbować.....

Jest milion stron ze sterami...

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...cman&Itemid=41/

to tylko przykład - nie istnieją sterowniki idealne dla wszystkich!!

nvidia też ma swoją stronę

guru3d również

a może jeszcze kilka innych

 

Palit i MSI - to qźwa nie ma znaczenia.

Kupuj taką która ma pamięci do kręcenia @ 900+ w tych kartach kluczową rzeczą jest pamięć(256bit)

Nie kupuj karty bez sprawdzenia - rdzeń musi biegać min. 450MHz - jeżeli jest inaczej będziesz żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

na stand takowania róznica na + dla msi może wynieśc maks kolkadziesiat pkt'ów, bo takty te same, a jedynie msi powinien moze wygrac za sprawa lepszy tmingów, bo wydajem i sie ze takie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stand takowania róznica na + dla msi może wynieśc maks kolkadziesiat pkt'ów, bo takty te same, a jedynie msi powinien moze wygrac za sprawa lepszy tmingów, bo wydajem i sie ze takie ma

wszystkie maja takie same :D

 

nic tylko krecenie pomoze ;] i "dostrojenie" platformy i systemu ;] i zmiana timingow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nie chcialem zakladac nowego tematu bo wiem ze gdzies moj problem byl opisany tylko nie moge sie do tego tematu dokopac.Chodzi mi mianowicie oto ze jaka kolwiek proba podniesienia taktowania pamieci(nawet o jeden mhz)daje dokladnie odwrotny razultat, to znaczy mocno spada jej wydajnosc.Jesli chodzi o rdzen to jest wszystko ok tylko z tymi pamieciami.Moja karta to ASUS FX5900GE 400/700 pamieci mam Samsunga2,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash biosa.

OK wielkie dzieki.Ale jaka jest przyczyna tych niedomagan.Nie napisalem ze zmniejszenie taktowania(nawet o 1mhz) daje dokladnie taki sam efekt.Karta jest na gwarancj.Jak myslisz czy mam podstawy zeby ja reklamowac.W koncu dali do niej nawet jakis soft do podkrecania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Asusy tak mają - nie tylko Twój.

Na gwarancję bym nie liczył, chyba że dogadasz się ze sprzedawcą na wymianę.

Wymiana raczej nie wchodzi w rachube kart ma juz dwa latka.Spruboje z tym softem bo skoro go dali to karta powinna z niego korzystac.Z tego co napisales to wina BIOSU.Zastanawia mnie jeszcze jeden aspekt,chodzi o to ze jak podkrecam pamieci to zaraz po zmianie spada wydajnosc ale po przekroczeniu pewnej granicy 780mhz zaczynaja sie pojawiac artefakty.Do 780 mhz jest tylko spadek wydajnosci.Czy mozesz mi to jakos wyjasnic bardziej wyczerpujaco.Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, mialem wlasnie takiego ASUSA, bez zadnych zmian chodzil na 470/840, po podmianie biosu od ultry i zmianie napiecia na 1.5V smigal jako 5950ultra. Polecam bios od gigabyte'a, bo biosy nvidii maja zbyt mocne timingi.... Aha, i jescze jedno, sprawdz zasilacz.... ta karta naprawde jest na to wrazliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mAM MSI 5900xt z oznaczeniam pamięci ( HY5DU283222 AF-26 ) wNIOSKUJE ŻE JEST TO hYNIX 2,6s ale nie jestem pewien. Chce ją podkręcić i tu moje pytanie jakie jest nie bezpieczeństwo uszkodzenia karty? jak myślicie ile mogę zniej wyciągnąć? dodam że mój zasilacz to jakiś megabajt 350wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mnap86

Asusy kręciły sie na starszych sterownikach bez problemu (5x.xx) na nowych juz nie.

Zmiana timingów na luźniejsze nic nie daje poza wyższymi zegarami - wydajność jest niższa.

Lepiej mieć 900MHz z ostrymi timingami niż 1000 z luźnymi.

 

@paldam

Nie radzę kręcenia na tym Mega.... a do ilu dojdziesz, to nikt Ci nie powie, chyba że zapytasz na www.wróżka.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O timingach wiem, ale, ze chcialem sie jej pozbyc, a wrazenie robia mhz i nazwa to ... :) A swojego asusa krecilem jescze nie tak dawno, to byly chyba 78.xx

 

@paldam

Info o pamieciach na stronie hynix'a, tam bedzie podana czestotliwosc pamieci, oczywiscie duzo zalezy od samej karty. Kazda karta jest inna, i inaczej sie przetaktowuje, zasada jest taka, 5mhz w gore, test, 5mhz, test, 5mhz, test, arty/zwiechy, 1mhz w dol i tak do stabilnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, mialem wlasnie takiego ASUSA, bez zadnych zmian chodzil na 470/840, po podmianie biosu od ultry i zmianie napiecia na 1.5V smigal jako 5950ultra. Polecam bios od gigabyte'a, bo biosy nvidii maja zbyt mocne timingi.... Aha, i jescze jedno, sprawdz zasilacz.... ta karta naprawde jest na to wrazliwa...

Jasne po zmianie biosu,a przed czy krecily sie pamieci bo to mnie najbardziej interesuje.Jak kupowalem te karte to wszedzie pisalo ze bez zadnych zmian biosa mozna ja krecic 470/780.U mnie idzie tylko rdzen.Zasilacz to Modecom 350 GTF moim zdanie spoko styknie. Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, karta krecilem swieza, tzn bez zadnych modyfikacji. Dopiero podczas flasha podmienilem jej paste na AS5 i walnalem polerke radiatora.

Dzieki za wszystkie wypowiedzi.Czyli wynika z tego ze moja jest uwalona.Zobaczymy co na to odpowie serwis ASUSA? Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw na lepszym zasilaczu jesli masz mozliwosc, ta karta jest naprawde wrazliwa.

Jak wczesniej napisalem nawet 1Mhz wyzej lub nizej powoduje spadek wydajnosci to napewno nie jest wina zasilki.Poprostu nie mozna wogole nic robic z pamiecia.I jeszcze jedno jak po zmianie czestotliwosci wroce do ustawien fabrycznych to dalej jest niska wydajnosc.Dopiero restart przywraca wszystko do normy.Prubowalem tez podkrecic pamieci i zrestartowac kompa zostawiajac te ustawienia ale tez jest lipa, na zegarach jest 470/740 a wydajnosc duzo gorsza niz na 400/700. Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj żebyś się nie zdziwił że to nie wina zasiłki. Zasilacz naprawdę potrafi zdziałać cuda :lol:

 

I wiele osób o tym doskonale wie...

Sory ale chyba mnie nie rozumiesz daje rdzen na 470 i karta dostaje kopa zmieniam pamiec o 1Mhz i wydajnosc spada o jakies 50%.Gralem na ustawieniak fabrycznych np w FEARA i zero zwiechy w 3Dmarku03 jakies 5600 idzie przez niego jak przeciag,ale wystarczy ruszyc suwak od pamieci o glupiego 1Mhz i odrazu katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dMark 2001 = 11819 pkt

3dMark 2003 = 5200 pkt

 

Wiem ze nie jest to juz hi-end Grafika, jednak dziwia mnie te wyniki, wedlug mnie powinny byc wyzsze :/

 

Reszta sprzetu:

 

T-bred 2000+ @ 2075Mhz (FSB 333) Chlodzone Turbina Aerocool(temp. 39-45'C)

512 DDR2700

MSI KT4AV (moze to jest problem?)

Gainward GeForce FX 5900 (nie XT , pelna wersja)

AeroCool 450W

WD 1600JB(160GB) + SAMSUNG SV2042H (20 GB)

CD złom 52x

 

 

Standartowo grafa chodzi na 400Core i 700Mem w trybie 3d w trybie 2d ma odpowiednio 300 i 700

Bez problemu krece ja na 500Core i 950Mem.

 

Temeperatura karty po przetaktowaniu nie przekracza 62'C.

 

Testowalem juz chyba wszystkie wersje sterownikow :/

Ma ktos moze jakies pomysly ?

Edytowane przez muzEEe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...