Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem 5900XT Leadteka która chodziła 465/925 bez kombinacji i taka karta mi wystarczała. 9700Pro niestety nie.

Teraz siedzę na 6600GT i jakoś nie widzę przełożeni wyników ze smarka05 na gry (FEAR 28fps), mówię o wartościach min.

Nie szukam rakiety :D tylko porządnego FX`a. Rakiety to miały wyniki o 10% wyższe od moich a tym co mam teraz sie tak nie pobawię. Chcę kupić FX`a i jeszcze trochę poszaleć na AGP, bo 6800GS jakoś nie widać a kto wie kiedy będzie 7xxx(miało ich nie być hehe; tak,tak - byli tacy którzy tak twierdzili :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Pierwszy raz pojawiam się w tym wątku, chociaż śledze go od jakiegoś czasu.

Chcę się podzielić swoimi doświadczeniami. Moja karta: MSI 5900XT VTD-128.

Zmiana chłodzenia: poszedłem na łatwizne Zalman 700Cu z radiatorami (około 100 na allegro, nówka sztuka)

Modyfikacja Biosu, taka jak na pierwszej stronie. Nie wgrywałem biosu od innej karty bo zależy mi na wejściu wideo, mało korzystam, ale jednak raz od czasu coś tam zgrywam.

Wykryło mi optymalne częstotliwości 478/879. Ustawiłem ręcznie na 470/870.

W 3DMarku03 z 5400 skok w okolice 6550. (P4 2.8 Prescott + 1GB RAM 333 MHz)

Na chwilę obecną na sterach 66.93, ale jeszcze poeksperymentuje.

Modyfikacja pozwala mi bez szarpnięć grać w rozdzielczości 1152/864 z włączonym AAx4, Anizo x4 we wszystkie co nowsze FPP Szczgóły typu cienie, jakość tekstur itd nie wszystko na maks ale prawie. Nie dotyczy F.E.A.R. (ta gra to killer), a przypuszczam, że UT2007 rozłoży mnie na łopatki i zmusi do kapitulacji.

BTW: Wkrótce ma wyjść 6800GS na AGP, co o tym sądzicie? Warto, nie warto? Może ktoś zna przewidywaną cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800GS na AGP bedzie porazka gdyz bedzie oparta na zwyklym rdzeniu NV40. chociaz z drugiej strony moze bedzie odblokowac potoki... ale wydajnoscia nie dogoni odpowiednika z PCIexpress. a co do ceny: na pewno na poczatku bedzie droga (~1000) ale pewnie stanieje do 750-850zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe 2 pytanka. Gpu jak z podpisu.

1. Czy jest jakiś programik w którym można zobaczyć ilość obrotów na min na wiatraczku od GPU (mam standardowy) ?

2. Czy jest jakiś program w którym moge zmieniać prędkość obrotów tego wiatraczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zrobilem se tescika. mam 362 punkty! :banana:

 

Dołączona grafika

 

 

o ile na normalnych kartach, wyniki z kolejnych smarkow sa z reguly polowa wyniku z poprzedniej czesci to u nas mozna zaobserwowac ze kolejne wyniki to tylko 1/4 poprzednich :(

Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 5900XT Leadteka która chodziła 465/925 bez kombinacji i taka karta mi wystarczała. 9700Pro niestety nie.

Teraz siedzę na 6600GT i jakoś nie widzę przełożeni wyników ze smarka05 na gry (FEAR 28fps), mówię o wartościach min.

Nie szukam rakiety :D tylko porządnego FX`a. Rakiety to miały wyniki o 10% wyższe od moich a tym co mam teraz sie tak nie pobawię. Chcę kupić FX`a i jeszcze trochę poszaleć na AGP, bo 6800GS jakoś nie widać a kto wie kiedy będzie 7xxx(miało ich nie być hehe; tak,tak - byli tacy którzy tak twierdzili :mur: )

Jak tam suchy, znalazles juz jakiegos FX'a..? Chyba masz tak jak ja sentyment do tej karty... :wink:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, sentyment pozostał. Nic na razie nie kupuje, katuje to ścierwo z podpisu przed sprzedażą :D

W smarku 06 udało mi się przekroczyć 1800 pkt. co chyba nie złym jest wynikiem jak na mój konfig.screen

Sterowniki 83.20 oczywiście XG :D są naprawde dobre.

Pozdro...

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako ze to temat o FX 5900, chce sie spytac co bedzie sie oplacalo bardziej: zakup FX 5900 XT czy moze Radeon'a 9800 Pro. Wydajnosc wyzsza w przypadku tego drugiego, ale no wlasnie co wybrac... jak sie bedzie mialo odrobine szczescia mozna kupic 5900 XT za 300 zł za 9800 Pro około 400-420 zł...

Nie zakladam topicu bo szkoda smiecic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radeonie też nie uświadczysz wszystkich efektów. Ja bym mimo wszystko wolał radeona bo FX nie był zbyt dobrym wytworem Nvidii.

Dzieki panowie za rady, a wiec bedzie jakis radus :) Juz mialem licytowac FX ale jakos sie powstrzymalem wolalem zapytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ostatnio Kupiłem po okazyjnej cenie Leadtek'a 5900XT. I tu pytanie jeśli ktoś ma taką lub wie gdzie mogę dostać do niej dobry bios (przeszukałem ten topic i większość linków nie działa :( do biosów), od zawsze miałem Radeony i w nich się orientowałem, ale czy sterowniki nvidii maja też blokadę podkręcalności, jeśli tak to czy da się ją jakoś obejść, czym najlepiej podkręcać, czy jak podkręcać do tryb 3d najlepiej. Czy są jakieś modowane stery jak w przypadku radeonów np. omegi czy dna o lepszej wydajności (nie mówię tu o stracie efektów w grach) i czy takie sterowniki jeśli jest blokada w oryginalnych sterach mają ją zniesiona za wszelka pomoc z góry dziękuję o pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę PNY FX 5900XT i kręci się ona do:

 

GPU - 390 @ 570 (chyba niezły wynik!! - bez żadnych vmodów, oryginalny bios)

MEM - 700 @ 780 (tu niestety już słabo)

 

i moje pytanie ... przy podkręcaniu karty trzeba zrobić "test" stabilności. Czy da się jakoś ominąć tą procedurę i dać karcie taktowanie takie jakie się chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da się ominąć - wyłączyć w RT.

Niezły rdzeń Ci się trafił.

rdzeń faktycznie świetny - przeczesując internet nie znalazłem takiego dobrego wyniku bez vmodów (z ostrymi vmodami czasami było to "jedynie" 600Mhz)

 

gdzie dokładnie jest ta funkcje w RT ? >>> już znalazłem ... zaraz zobacze do ilu idą pamięci

Edytowane przez azbest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

miałem jakis czas temu gf 5900xt od leadteka :) zmodowanego na @ 5950 ultra :) była to fajna grafa i jak dziś robiłem czystki na hdd to znalazłem wszystkie moje modowane biosy chyba ze 20 tak więc jak ktos reflektuje wysle na maila :) bo mi są zbedne a ktoś z nich zrobi użytek :)

pozdro

lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wrzuc na jakies megaupload.com czy cos. niech bedzie w pogotowiu i dla potomnosci ;)

ok :)

http://www.megaupload.com/?d=FC5KJGXP

powinno być ok :)

co do biosów to testowane na 3 sztukach leadteków 5900xt i wszystkie chodziły, sa rózne z większym nap. na gpu, innymi taktowaniami gpu i mem, z ostrymi i luźnymi timingami, ktoś co siedzi w tym to nibitorem etc, sobie poprzegląda i coś dobierze do siebie :)

pozdro

lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie:

 

Posiadam grafe jak w podpisie i everescie zobaczylem coś takiego:

- Liczba potoków pikseli 4

- Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 2

- Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 3 .

 

Czy to oznacza ze jest 4x2 potoki i czy to gorzej od 8x1 i ze sa 3 verteksy tak??

 

I czy mozna to jakosc zmienic zeby bylo 8x1 np biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuje orginalny bios do karty FX5900 od GAINWARDA, ponieważ wgrałem bios od 5950 i zaczeło sypać artefaktami, a nigdzie w necie nie moge znaleźć orginalnego :cry:

 

Proszę o pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie:

 

Posiadam grafe jak w podpisie i everescie zobaczylem coś takiego:

- Liczba potoków pikseli 4

- Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 2

- Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 3 .

 

Czy to oznacza ze jest 4x2 potoki i czy to gorzej od 8x1 i ze sa 3 verteksy tak??

 

I czy mozna to jakosc zmienic zeby bylo 8x1 np biosem.

Tak są 4 potoki i 2 jednostki teksturujace na potok. Jest to rozwiązanie troche gorsze niż 8x1 bo choc prawie kazda gra wykorzystuje multi texturing, to mimo wszystko sprawność zawsze będzie troche mniejsza. Zaden bios tego nie zmieni, bo jest to sprawa czysto hardware'owa a nie software'owa. Co do verteksów...na tak sformułowane pytanie odpowiedzi nie znaja nawet najstarsi gorale :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie zna na timingach

 

ja w najnowszym oficjalnym biosie mam: 0404030606000B00130011050204

 

a znalazłem takie w biosie z 5900 0304030707000E00170015050204

a w innym z 5900 takie 0305040808000F001A0017050304

 

co to zmieni??

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta jak z podpisu na biosie od 5950 Ultra chodzi stabilnie i bez artów na 510/1010 - na standardowym chłodzeniu :) P>S> Jeżeli potrzebujesz bios od 5900 XT Gainward to moge Ci podesłać jutro bo obecnie siedze na laptopie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta jak z podpisu na biosie od 5950 Ultra chodzi stabilnie i bez artów na 510/1010 - na standardowym chłodzeniu :) P>S> Jeżeli potrzebujesz bios od 5900 XT Gainward to moge Ci podesłać jutro bo obecnie siedze na laptopie .

 

OMG po wgraniu biosu od 5950 U wyświetna mi pionowe pasy po czym czarny obraz, a na biosie od XT wyświetla dobrze tylko początkowe napisy w DOSie po czym sypie artefaktami! Mozliwe że cos uszkodziłem :mur:

Edytowane przez Wolff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...